صفحه 39 از 53 نخستنخست ... 293031323334353637383940414243444546474849 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 530

موضوع: دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه

دو امتحان
    اولی 18 اکتبر سنتر شیراز
    ریدینگ:25
    لیسنینگ:25
    اسپیکینگ: 19
    رایتینگ:24
    توتال:93

دومی سنتر صنعتی اصفهان 10 ژانویه

ریدینگ:26
    لیسنینگ:24
    اسپیکینگ: 22
    رایتینگ: 23
    توتال:95

سطح زبان بنده متوسط بود، یعنی لیسنینگم بد نبود ولی رایتینگ جالبی نداشتم و بیشتر هم به خاطر گرامر ضعیف

کلا 7 ماه وقت گذاشتم و توی این هفت ماه تنها تی پی او ها را کار کردم و دو تا آزمون جامع از بارونز( هر چند که به نظرم به درد نخورد). به نظرم تی پی او ها برای ریدینگ و لیسنیگ عالیه و میتونه خیلی کمک کنه در صورتی که شما با دقت بخونیدشون. به این معنی که تمام کلمات و گرامری که براتون جدید هست حداقل برای 10 الی 15 آزمون استخراج کنید چون بقیش مرتب تکرار میشه مثلا کلماتی مثل coral reef و یا meteorite را اگه باهاشون آشنا نباشی ممکنه خیلی گیج بشی. یا مثلا کلمه game به معنای گوشت شکار!

برای رایتینگ سعی کنید با همون تی پی او کار کنید و بدید یک نفر تا تصحیح کنه و این خیلی کمک میکنه و برای من که رایتینگ جالبی نداشتم جواب داد. در ضمن فاکتور تعداد لغت خیلی تعیین کننده نیست مثلا من برای آزمون دوم بیشتر نوشتم ولی 1 اسکور کمتر شدم. بشتر به کیفیت اهمیت بدید.

و اما قبل از توصیه برای اسپیکینگ

سطح مطالعه من برای آزمون اول و دوم هیچ فرقی نمیکرد و حتی برای آزمون دوم کمتر بود ( توفیق اجباری به خاطر کنسل شدن یک آزمون توسط ای تی اس!) . و علاوه بر اون به علت بی فکری یک از شرکت کنندگان و بر هم زدن نظم جلسه من از لیسنیگ سوال 5 اسپیکینگ در آزمون دوم هیچ چیزی متوجه نشدم و مطمئن هستم برای این سوال هیچ اسکوری نگرفتم. و خودم اگر بخوام مقایسه ای بین آزمون اول و دوم کنم به نظرم اولی بهتر حرف زدم و اما....

توی آزمون اول من سعی کردم توی فرمت نوت فول حرف بزنم و دقیقا همون فرمت را تکرار کردم بدون هیچ کم و کسری ( مخصوصا برای سوال یک و دو) و متاسفانه متوجه شدم که ای تی اس به هر کس که دقیقا این فرمت را تکرار کنه اسکور 19 میده ( حداقل سه نفر سراغ دارم که زبانشون خیلی هم خوب بود) و فکر می کنم ای تی اس با توجه به این فاکتور اسکور شما را کم میکنه. ولی در آزمون دوم من تنها چهارچوب نوت فول را حفظ کردم و خیلی از خیزها را رعایت نکردم مثلا اینکه حتما دو تا دلیل بگی و به طور کل سعی کردم طوری برای سوال یک و دو صحبت کنم که شنونده بتونه متوجه بشه که جواب من یک جواب آماده نیست ( این خیلی مهمه!) و به این ترتیب از سوال 1 و 2 در آزمون دوم good گرفتم، در صورتی که در آزمون اول limit شده بود.
    برای اسپیکینگ هم سوال های تی پی او را با زمان کار کردم علاوه بر اون نوتفول ویدیوهای جالبی روی یو توب داره که به نظرم به من کمک کرد نقاط کوری را توی اسپکینگ خودم پیدا کنم.
    امیدوارم همگی موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان من 10ژانویه امتحان دادم.
    ریدینگ 28
    لیسنینگ 24
    اسپیکینگ 22
    رایتینگ 25
    مجموع: 99
    به نظر من اولین منبع هر کسی که میخواد تافل امتحان بده باید تی پی او باشه. البته لااقل دانش زبان شما باید در حد کتاب های 504 و یکی دو تا کتاب متوسط دیگه باشه. من خودم چند ترم کلاس زبان در حد متوسط رفته بودم ولی متوجه شدم که وقت تلف کردنه. بعدش دو تا کتاب oxford preparation و Barron's outsmart رو شروع کردم که بعد از در آوردن لغت هاشون و زدن بعضی تست های آکسفورد متوجه شدم خوندن آکسفورد فقط اتلاف وقته. نهایت برای اینکه دانش زبانتون رو بهتر کنید می تونید به صورت متفرقه بخونیدش وگرنه زمین تا آسمون با امتحان اصلی فرق داره.
    بعدش با تی پی او ها آشنا شدم. می تونم بگم به هر نسبتی که تی پی او بیشتر بخونید نمره بهتری می گیرید. من وقت نداشتم که همه تی پی او ها رو بخونم ولی با همون مقدار که خوندم نمره نسبتا خوبی گرفتم. مثلا ریدینگ 28 شدم چون تقریبا همه ریدینگ ها رو خوندم و لغاتشون رو در آوردم و توی یه دفتر نوشتم و گاهی مرور می کردم.
    لیسنینگم از اول افتضاح بود و تا تی پی اوی 23 رو که زدم دیدم نمره ام اصلا بالا نمیاد. شاید در حد 15 یا 16 بودم. از اون موقع دیگه تی پی او جدیدی نزدم و فقط متن پی دی اف شون رو گذاشتم جلوم و در حالی که گوش می دادم از روی متن می خوندم و این کار رو چند بار تکرار می کردم. بعد لغاتشون رو در می آوردم. متاسفانه به نظر خودم چون نرسیدم برای همه تی پی او ها این کار رو کنم کمی نمره ام پایین شد. ولی به هر حال بعد از خوندن به این روش وقتی دوباره سراغ بقیه لیسنینگ ها رفتم پیشرفت زیادی نسبت به قبلش کرده بودم.
    درباره رایتینگ و اسپیک هم حدودا نصف تی پی او ها رو تمرین کردم که باهاش این نمره ها رو شدم. شاید اگه می رسیدم همه رو بخونم نتیجه ام خیلی بهتر می شد. ضمنا من کسی رو نداشتم که رایتینگ هام رو تصحیح کنه. شاید اگه شما کسی رو پیدا کنید که این کارو براتون انجام بده نتیجه بهتری بگیرید.
    در ضمن لااقل هفت یا هشت تا تی پی او رو بذارید دو هفته آخر مثل امتحان واقعی جواب بدین. یعنی از قبل لغاتشون رو در نیارید تا باهاشون آشنا نباشید.
    کاش یکی از دوستانی که نمره خیلی بالایی در لیسنینگ شده توضیح بده که آیا ست تکراری رو قبلا خونده بوده و آیا دو ست دیگه لیسنینگ رو هم سطح ست تکراری جواب داده؟ چون واقعا باید به این فکر کنیم که آیا ای تی اس نمیدونه همه جواب این ست رو از حفظن؟ و مثلا آیا اگه یه نفر فقط اون ست رو عالی جواب بده ولی بقیه رو چندان خوب نزنه چه نمره ای می گیره؟ به هر حال من اون ست رو نخوندم و فقط پارسال اونو خونده بودم و حداکثر کمی از مکالمه اول یادم بود. ولی به نظرم نمره ام ربطی به اون نداشت. شایدم اشتباه می کنم ولی به هر حال نمی خواستم با خوندن اون ست ها و جواب دادن کامل بهشون ریسک کنم و احیانا شائبه تقلب پیش بیاد.
    خلاصه اینکه همون طور که همه دوستان گفتن تی پی او....تی پی او.... تی پی او... ازشون غافل نشید که بهترین نمره رو می تونید بیارید اگه با جدیت تی پی او ها رو بخونید. همتون موفق باشید.

روش مطالعه
    دوستان به نظرم چند تا نکته دیگه رو لازمه درباره روش مطالعه بگم. اول درباره ریدینگ ها: من جایی توی همین فروم خونده بودم که بهتره پاراگراف به پاراگراف جلو بریم. منم همین کار رو کردم. این باعث شد که وقت کم نیاوردم. حتی اگه از پاراگرافی سوال نیومده بود بازم بخونیدش. چون موقع جواب دادن به سوال آخر واقعا کمکتون می کنه.
    درباره لیسنینگ من نمی تونستم همزمان یادداشت برداری کنم و گوش بدم. بنابراین فقط گوش می دادم. شما باید هر طوری که راحت هستید عمل کنید. این یه قانون ثابت نیست.
    درباره رایتینگ من از چارچوب خاصی استفاده نکردم. سعی کردم راحت باشم. قبلا امتحان کرده بودم و می دونستم که اگه بخوام حتما دو تا دلیل متمایز بیارم و مثال و ...مغزم هنگ می کنه بنابراین سعی کردم بحث رو فقط به صورت منطقی جلو ببرم. مثلا سوال رایتینگ من این بود که آیا دانشجو ها باید توی دانشگاه واحد های مرتبط با علوم(طبیعی) رو هم بگذرونن حتی اگه رشته شون این نباشه؟ من مثل بحث های روزانه خودمون شروع کردم و گفتم که به هر حال این علوم یه مزیت هایی هم دارن و در زندگی روزمره به کار میان مثلا شیمی یا زیست شناسی که لااقل درباره سلامت خودمون کمکمون می کنه. ولی به هر حال دانشگاه جایی هست که باید برای شغل آینده آماده بشیم و بهتره بیشتر وقتمون رو روی رشته خودمون بذاریم و....خلاصه ادامه دادم. منظورم اینه که شاید مجبور نباشیم توی رایتینگ به خودمون فشار بیاریم که سیصد چهارصد کلمه فقط در نفی یا اثبات چیزی بنویسیم. به هر حال مسلما یه نظریه یا برنامه سراسر ایراد و اشکال نیست و سراسر بی عیب و نقص هم نیست. حالا اگه ما بخوایم اون نظریه رو به هر زحمتی شده رد کنیم شاید واقعا دلیل منطقی کم بیاریم. به نظر من هر چیزی که بتونه در یه چارچوب منطقی قرار بگیره و ما رو به نتیجه برسونه می تونه بخشی از جواب باشه. البته من رایتینگ 25 شدم و مطمئنا اشکالاتی هم داشتم.
    در ضمن من رایتینگ اولی رو حدودا 250 کلمه و دومی رو به نظرم 376 کلمه نوشتم.
    ویرایش توسط Souri_RS : February 1st, 2015 در ساعت 07:26 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه

سلام دوستان من 25 ژانویه امتحان دادم
    ریدینگ: 29
    لیسنینگ: 21
    اسپیکینگ: 24
    رایتینگ: 25
    توتال: 99
    نمره لیسنینگ بخاطر نداشتن تمرکز (بیخوابی شب قبل امتحان) و فوق سریع بودن مکالمه ها و لکچرها اینقد پایین شد وگرنه TPO ها رو بالای 25 میزدم!
    سطح زبان من متوسط به پایین بود (در حد دبیرستان) فیلم های زبان اصلی و اخبار و اینجور چیزا رو اصلا کار نکردم یعنی انگلیش کلا به گوشم نخورده بود، اسپیکینگم هم در حد hello how are you بود
    از یک سال پیش شروع کردم به خوندن ولی خیلی جسته گریخته، کتابای 504 و essential words for the TOEFL و بعد هم longman خوندم از سه ماه قبل امتحان جدی شروع کردم TPO ها رو زدم، 5 روز در هفته و روزی 4 ساعت و هر روز 1 ساعت واسه هر اسکیل وقت گذاشتم.
    خلاصه اینکه TPO ها خیلی تو ریدینگ و لیسنینگ و اسپیکینگ به من کمک کرد، البته جوزف رو نباید از قلم انداخت، ویدیوهای نوت فول تو بخش اسپیکینگ خیلی خیلی موثر بود نمره 24 رو مدیون جوزفم چون انتظار نمره بالای 13 نداشتم
    رایتینگ هم سر امتحان از ساختارها و کلمات ساده استفاده کردم نمره شد 25 و راضیم، اولی رو حدود 320 و دومی رو 530 کلمه نوشتم (البته اصلا به زیاد نوشتن نیست)
    خلاصه اینکه بخاطر خراب کردن لیسنینگ منتظر نمره 70-80 بودم ولی خوشبختانه 99 شدم میخوام بگم دوستان در مورد اسپیکینگ و رایتینگ نگران نباشن آدم فکر میکنه خیلی سختگیرانه نمره میدن ولی اینطوری نیست
    با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

Junior Member

سلام من 31 ژانویه اورمیه امتحان دادم
    ریدینگ: 28
    لیسنینگ: 24
    اسپیکینگ: 26
    رایتینگ: 25
    توتال: 103

حدود 4 ماه روزی 5 ساعت خونده بودم
    از longman و 504شروع کردم بعد نرم افزارای Barrons و Cambridge رو زدم و تحلیل کردم آخر سر هم که TPO
    امتحان کاملا شبیه TPO بود از هر لحاظ
    فقط لیسینینگ رو یه کم استرس باعث شد تمرکزم به هم خورد واسه همون 2و3 تا سوال رو از دست دادم
    مرکز اورمیه هم خیلی سنتر ساکت و تر تمیزیه
    موفق باشید٪

Junior Member

باسلام. من 14 فوریه امتحان دادم سنتر سنجش.
    Total: 79
    R:22
    L:18
    S:19
    W:20
    من زبانم در حد متوسطه و فقط ریدینگ و دایره واژگانم از معمولی بالاتر بود. فقط سه هفته روزی 3 ساعت خوندم (چون دیر برای تافل اقدام کردم ).
    منابع: TPO (از 18 تا 34) + 504+ 400+essential words+ ویدیوهای نوت فول
    در کل امتحان خیلی خیلی شبیه TPO هاست. اگه من زمان بیشتری روشون میذاشتم قطعا نمره بالاتری می گرفتم. به هرحال این پوزیشن که پرید، رفت تا سال دیگه

اول نمی‌خواستم نمرم رو جار بزنم :دی ولی بعد دیدم نمرس دیگه یکی کم میشه یکی زیاد !
    من 14 فوریه امتحان دادم و توی این پست گفتم که کلاً چطوری بود و در کل به نظرم ریدیگ بااینکه خیلی شبیه تی پی او بود ولی چون در دو ریدینگ اول اسامی و جزئیات زیاد بودن باعث شده که نمرم بپره !!!
    ریدینگ 19
    لیستنینگ 27
    اسپیکینگ 20
    رایتینگ 21
    توتال 87 :دی
    من زبان رو تقریباً از پایه شروع کردم حدود 1 سال و اندی پیش و همون اولم با نرم‌افزار همه لغاتی رو که می‌دیدم واردش می‌کردم. در کل زیاد قوی نبودم تو زبان ولی تمام سعی‌ام می‌کردم که یاد بگیرم
    ریدینگ رو تقریباً اواخر شروع به تمرین کردم (فقط تی پی او ها رو زدم). اوایل نمرم 16 می‌شد ولی بعدها که تکنیک ها و نحوه پاسخ‌گویی رو یاد گرفتم نمرم تو این اسکیل بالاتر رفت و تو رنج 25 قرار گرفت. به‌هرحال من قبل از امتحان نتونستم بخونم و همه دانشم مربوط به 3 ماه پیش بود ( به خاطر پایان‌نامه و مقاله اصلاً تو باغ امتحان نبودم) درمجموع نمره کمم در بخش مقدار زیادش تقصیر خودمه ولی انصافاً سطح دو ریدینگ اول با تی پی او ها اصلا قابل‌مقایسه نبود.
    لیسنینگ هدف اصلی من تو زبانه ! هر چی فیلم و مستند و سریال ... که بگید نگاه کردم. دلیل نمره بالام هم همینه. برای کسایی که لیسنینگ ضعیفی دارن توصیه میکنم که از قدرت مستند غافل نشید. به طور کامل زبانتون رو متحول میکنه و از طرفی اطلاعات عمومی تون هم بالا میره که تو مواردی میتونه تو متن‌های تافل کمک کنه. به نظر من بهترین مستندها مال History و National Geography هستن.
    اسپیکینگ هم خودم انتظار داشتم که بیشتر شه ولی همون جوری که تو پست قبلیم توضیح دادم, سوال اول کاملا از دست رفت و سوال دوم ام زیاد دل‌چسب نشد واسه همین نمرم اینجوری داغون شد. برای تمرین اسپیکینگ, من یک پارتنر خیلی خوب داشتم که باهم مرتب 7 ماه تمرین کردیم ولی خب 3 ماه تا امتحانم مونده نشد تمرین کنم و هر چی داشتم مال اون هفت ماه بود. من فرمت نوت فول ام تقریبا رعایت کردم ولی زیاد رو تمپلیت نیستم و دوست دارم فری حرف بزنم.
    رایتینگ فقط یک نمره از انتظارم پاینه ! من خیلی غلط تایپی دارم که باعث شد نمرم اینجوری بیاد پایین. در کل فک کنم سر جمع 20 تا اینا تو زندگیم انشای تافل نوشتم. نمیدونم چرا ولی رایتینگ زیاد حال نمیده! تو 5 دقیقه حوصلم سر میره ! به‌هرحال هر دو تسک رو Fair شدم :دی
    امیدوارم همتون موفق و سربلند باشید.
    ادارتمندتون افشین

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام دوستان. امروز نمره تافل اعلام شد و من خوشحالم. امتحان رو 7 مارچ داده بودم.
    R27 L26 S23 W27
    قبل همه اینو بگم که خوندن تافل برام لذت بخش بود (از ابتدایی زبان می رفتم و انگلیسی رو خیلی دوست داشتم) و خیلی چیزا یاد گرفتم و حتی اگه نمرم کم بود بازم می خوندم باهمین لذت.
    من کتابای Longman, Delta,Mastering Skills,Borrons, Cambridge رو خونده بودم. (با استادم و همکلاسی هام اونم تو شهرستان) لانگمن و دلتا برام راحت بودن و بهم تافل رو یاد دادن و بارونز و مسترینگ راحت رو به متوسط(لیسینینگ بارونز دراز و سخت بود) و کمبریج هم در حد تافل بود. بعد که این هارو خوندم 1 ماه هم برای TPO ها وقت گذاشتم که به نظرم خیلی شبیه تافل بودن ولی تو پاسخ نامه غلط داشت و نمره هم کم می داد که برا من مهم نبود اصلا. چون می خواستم امتحان شبیه سازی شه همین.
    ریدینگ:
    من ریدینگم خوب نبود وقتی مثل امتحان کامل می زدم. نمرم دوروبر 20 می شد. نگران بودم شدید. بعد سعی کردم از تکنیک Skim and scan استفاده کنم که واقعا معجزه کرد. به شما هم توصیه می کنم از همین روش استفاده کنین و به نظرم کل متن رو متوجه نشدین مهم نیست.
    لیسنینگ:
    اگه 1 سال یا بیشتر وقت دارین سریال و فیلم با زیر نویس انگلیسی و بعد بدون زیر نویس. اگه وقتتون کمه من نمی دونم چه باید کرد.(گوش کردن آهنگ خیلی نمیتونه کمک کنه و توصیه نمی کنم)
    سپیکینگ:
    من هول شدم. هول نشید. همین. راحت حرف بزنین. به نظر من کلاس رفتن برای Speaking & Writing ضروریه.
    رایتینگ:
    این به نظرم خیلی مهم بود واسم و حرف زیادی راجع به این قسمت دارم که برای Speaking هم صدق می کنه.
    تافل برای سنجش زبان آکادمیک شماست نه زبان ادبی. من یک استاد سمینار داشتم به نام دکتر باقری می گفت مقاله رو باید ساده بنویسین. جملات باید راحت باشن که خواننده خسته نشه. واسه تافل از همین استفاده کردم. من دامنه لغت قوی یا گرامر قوی ندارم. ولی احتیاجی هم نیست واقعا. ساده بنویسین و سعی کنین جمله هاتون به هم مرتبط باشن. یاد بگیرید چه جوری با transition words جمله هارو بهم وصل کنید. من خیلی از این کلمات استفاده کردم.5 پاراگراف نوشتن برای رایتینگ دوم رو یاد بگیرید. بهترین منبع هم کتاب رایتینگ بارونز هستش که انشاهای ساده و خوبی داره.
    برای بقیه ی دوستام هم ارزوی موفقیت می کنم.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

Banned

تاریخ 14 مارچ
    Test Test Date Reading Listening Speaking Writing Total
    TOEFL iBT Sat Mar 14 09:01:08 EDT 2015 25 27 22 23 97

TPO ها رو حتما بخونید.
    فیلم و سریال زیاد ببینید.
    استرس بدترین چیزه. از استرس دوری کنید.
    ویرایش توسط darkproc : March 24th, 2015 در ساعت 09:44 AM

21 November 2014
    Reading 22
    Listening 24
    Speaking 24
    Writing 24

با اینکه فکر میکردم رایتینگ برام خیلی سخته ولی سر امتحان خوب و راحت نوشتم و نمره م هم که از بقیه اسکیل هام بهتر شد اصن به خودم استرس راه ندادم
    تی پی او خییییییلی مهمه
    از ریدینگ انتظار بیشتری داشتم متن هام خیلی سخت بودن، به نظرم خیلی کار میخاد ریدینگ و باید لغت های خیلی بیشتری یاد میگرفتم
    واقعا استرس خیلی بده

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Eng. - Queensland University of Technology

تاریخ 14 مارچ 2015

Reading: 28
    Listening: 26
    Speaking: 22
    Writing: 23
    Overall: 99

منابع اصلی من کتاب Official Guide و TPO ها بودند.

در مورد ریدینگ و لغت به نظر من کتاب 504 و 1100 ، منابع موثری برای تافل نیستند و مجموع کتاب های Essential Words for TOEFL و 400 و لغات جدید موجود در TPO های 1 تا 34 بهترین منابع هستند. در این مهارت مدیریت زمان یکی از مهمترین نکات هست و این فقط با تمرین زیاد بدست میاد. من تمام لغات جدید TPO ها رو چندین بار دوره کردم. تکنیک من در ریدینگ پیدا کردن Key word های سوال در متن بود، چون به نظر من زمان کافی برای خوندن کل متن وجود نداره.

در مورد لیسنینگ به نظر من باید گوش با زبان انگلیسی آشنا باشه و این فقط از راه گوش کردن به هر چیزی به زبان انگلیسی بدست میاد ، مثل سریال ها و بسیاری از ویدیوهای علمی که در اینترنت وجود داره مثل سایت TED . یکی از روش های من این بود که کوچکترین ساعت خالی رو برای این مهارت استفاده می کردم ، مثل گوش کردن به پادکست های رادیو BBC و CNN. ممکنه در ابتدا موضوعات رو کاملا متوجه نشید اما پس از مدتی پیشرفت ملموسی خواهید داشت.
    در قسمت لیسنینگ تافل من به هیچ عنوان نت برداری نمی کردم چون کاملا تمرکز رو بهم می زد و قسمت های دیگر رو از دست می دادم و این موضوع نت برداری در لیسنینگ به شخص بستگی داره و اینکه با کدوم روش نتیجه بهتری می گیره. ( البته نت برداری در اسپیکینگ و رایتینگ ضروری هست)

در مورد اسپیکینگ ویدیوهای نت فول بسیار کمک کننده بود ، الیته سعی کنید ساختار های مخصوص خودتون رو ایجاد کنید و استفاده از نت فول فقط در حد ایده گرفتن باشه. من خوشبختانه کسی رو داشتم که در حد Native بود و میتونستم باهاش تمرین کنم و این موضوع مهمترین مسئله هست چون اشکالات شما با تمرین نمایان میشه و شخص مقابل میتونه اشکالات شما رو بگه مثل اشکالات گرامری و اینکه آیا Clear صحبت می کنید یا خیر. در آزمون تافل Clear صحبت کردن بسیار مهم هست. در این بخش استرس هم نقش تعیین کننده ای داره و اگر بتونید برش قلبه کنید میتونید توانایی های خودتون رو نشون بدید.
    البته در این بخش انتظار من بالاتر بود چون در اسپیکینگ مشکلی ندارم و می تونم سریع و بدون وقفه صحبت کنم، البته در این آزمون سعی کردم شمرده حرف بزنم تا قابل فهم باشه ، ولی نکته این مهارت در تافل تایمر هست و اینکه زمان محدودی دارید و این فشار روی شما رو افزایش میده.

در مورد رایتینگ هم ساختار های نت فول بسیار کمک کننده بود ، در واقع شما میتونید یک دید کلی داشته باشید و ساختار مخصوص خودتون رو ایجاد کنید. در این قسمت برای رایتینگ اول 285 کلمه و برای دومی 440 کلمه نوشتم و البته انتظار نمره بالاتری رو داشتم و فکر میکنم دلیل اصلی این نمره نداشتن زمان کافی برای تصحیح کردن بود چون معمولا به دلیل سرعت تایپ غلط املایی زیاد هست و حتما باید زمانی برای اصلاح این اشکالات در نظر گرفت.

در آخر ، در این امتحان آماده بودن شما از لحاظ دانش زبان انگلیسی کافی نیست و باید از لحاظ روحی هم آمادگی داشته باشید و این موضوع بسیار تعیین کننده است و اگر استرس بر شما غلبه کرد میتونه به راحتی نمره شما رو 10 نمره و یا بیشتر کاهش بده ، پس حتما در مورد این موضوع هم از قبل فکر کنید و آماده باشید و سعی کنید خودتون رو در امتحان نبازید حتی در سخت ترین شرایط چون ممکن هست که موارد غیر مترقبه بیشماری در امتحان به وجود بیاد و اگر از قبل به این موضوع آگاه باشید امتحان رو بهتر مدیریت خواهید کرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)