صفحه 4 از 53 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 530

موضوع: دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

پیش فرض پاسخ : دیتابیس تافل iBT

منم 93
    reading 28
    listening 27
    speaking 18
    writing 20

از رو longman تمرین کردم، هفته آخر 3 تست barron's و یک ETS رو زدم.
    برای writingو speaking کم تمرین کردم
    به نظر دوستان دو باره تافل بدم؟

Junior Member

من Aug24 امتحان دادم: 104
    R:29
    L:26
    S:22
    W:27
    Barron's و official و 504, essential words رو کامل خوندم

FAROKH
    Guest

سلام

من 24 ماه August امسال در Iran-English Language Center واقع در خیابان وصال امتحان دادم.

نمره کل: 99
    ریز نمرات:
    Reading 23
    Listening 29
    Speaking 23
    Writing 24

کتاب Barron's برای قسمت Writing عالیه، برای سه قسمت دیگه نرم افزار Longman IBT که در همین فروم هم پیدا میشه کافیه.

من از لغت شروع کردم، بعد Listening و Reading کار کردم. اشتباهم این بود که برای Writing وقت کم گذاشتم و برای Speaking به تجارب قبلی بسنده کردم.

پیشنهاد می کنم:

1. برای لغت از کتابهای Essential Words For TOEFL و 504 استفاده کنید. در همان زمان خواندن لغات آنها را به شکل فلش کارت هم مرور کنید. اشتباهی که سیاری می کنند (از جمله خود من) فلش کارت ها را همزمان با پیش رفت دروس کتاب مطالعه نمی کنند، به این ترتیب چون حافظه تصویری شما به کمکتان نمی آید، حفظ کردن لغات دشوار خواهد بود. لغات را به همراه متن بیاموزید.

2. برای Reading اگر فرصت کافی دارید از خواندن متنهای مرتبط کوتاهی نکنید. تا میتوانید صفحات علمی، پزشکی، محیط زیست و تاریخ روزنامه های انگلیسی زبان را بخوانید. سرعت خواندن شما حرف اول و آخر را می زند. در زمان امتحان 2 راه پیش رو دارید، از هم اکنون یکی را انتخاب کنید و در تقویت آن بکوشید.

2.1 ابتدا تمام متن را بخوانید (من این روش را بکار بردم)، برای اینکار سرعت بالایی در خواندن نیاز دارید. در کمتر از 4 - 4.5 دقیقه باید متن را خوانده باشید و حداقل 60 -70 درصد موضوع را گرفته باشید. بعد به سراغ سوالات بروید. در خلال سوالات باید درک شما به 90-100 درصد نزدیک شود.

2.2 از سوال اول شروع کنید، معمولا ترتیب سوالات از بالای متن به پایین است در حین جواب دادن به سوالات متن را هم به دقت بخوانید. اگر سوال اول مربوط به پاراگراف اول است برای جواب دادن به آن تمام پاراگراف را بخوانید. اگر سوال دوم مربوط به پاراگراف سوم است سعی کنید پاراگراف دوم را هم بخوانید. به نحوی بخوانید و جواب بدهید که متن را هم اصطلاحا follow کنید.

من روش اول را استفاده کردم اما بازهم 1-2 دقیقه وقت کم آوردم و برای تصحیح و بازنگری وقتی نماند. به نظر من در هر دو روش برای تصحیح و بازنگری وقتی در نظر بگیرید. در پایان سوالات درک شما از متن بسیار بهتر شده است.

3. Listening اگر فرصت طولانی تا امتحان دارید به این بخش توجه ویژه کنید. نمره گرفتن از آن راحت و تمرین کردن آن نیز لذت بخش است. فیلم ببینید، اخبار CNN از iTunes گوش کنید و هر مطلب Listening دیگری که در ارتباط با موضوعات امتحان دارید گوش کنید. به هر چیزی که گوش می کنید حتما حتما سعی کنید نوت کاملی از دیالوگ ها بردارید. این نوت برداشتن معجزه می کند. نه تنها Listening بلکه ٌWriting و حتی Speaking شما را نیز تقویت می کند. Structure واقعی انگلیسی و نحوه کاربرد لغات را می آموزید.

4. برای Writing کتاب Barron's برای بخش دوم امتحان که باید ایده و نظر خود را بیان کنید بهترین است. برای بخش اول من Longman iBT را توصیه می کنم. تمام تستهای آن را با دقت تمرین کنید و از نمونه های عالی خودش هم که جواب داده است غفلت نکنید. حتما جوابهای نمونه خود نرم افزار را بازنویسی کنید.

5. برای Speaking تمرین تمرین و باز هم تمرین کنید. تا جایی که می توانید از بین تمام Topic های امتحان که روی وب میتوانید بیابید انتخاب کرده و تمرین کنید. دهان شما باید عادت به حرکت سریع و منظم در بین لغات انگلیسی کند. در روز امتحان قبل از شروع بخش Speaking حتما کمی انگلیسی حرف بزنید. مثلا متنی را که بصورت اتوماتیک برای شما در حال خوانده شدن است شما باز خوانی کنید. علت؟ بعد از 2-3 ساعت خواندن و گوش کردن و حرفی نزدن، دهان شما خشک و ساکت است. اگر کمی قبل از شروع تست حرف نزنید در زمان ثبت صدا ، برای تست اول و دوم صدای شما بد و نامفهوم و صحبت کردن برای خودتان دشوار خواهد بود.

مطلب آخر: در مورد مرکز برگزار کننده تست، هرچند که میز ها به همدیگر خیلی نزدیک بود و حایلی بین آنها وجود نداشت و هرچند که مسئول برگزاری آزمون خیلی بداخلاق بود اما در کل بسیار بهتر از سازمان سنجش بود. اولا منظم تر بود. ثانیا ظرفیت کم سالن (در حدود 15 نفر) قابل مقایسه با سالن بسیار شلوغ سنجش نبود. ثالثا از همه مهمتر سالن آکوستیک بود و صدایی از بیرون نمی آمد، برخلاف سنجش که صدای جوشکاری در حیاط بوضوح شنیده می شد.

در کل من این مرکز را به سنجش ترجیح دادم. شاید هم به خاطر خاطره بد من از امتحان سنجش و قطع برق و تعطیل شدن امتحان باشد!

این تمام تجارب من بود

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, Uppsala University

Total Score:105
    listening:28
    Writing:27
    Reading:27
    Speaking:23

برای Structure آکادمیک دادن به Writing و Speaking به نظرم همه باید یه سری مطالب رو مرور کنن. در کل من از Borron's iBT و Borron's مخصوص Writing استفاده کردم که هر دو عالی بودن. من چون تو یه شرکت بین المللی به مدت 2 سال کار میکردم زبانم خوب بود و بیشتر کاری که برای تافل کردم زدن نمونه سوالات بود.

از CD نمونه سوالات Kaplan هم استفاده کردم.

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

TOEFL iBT

TOTAL: 92

R: 25, L:24, S: 19, W:24

فقط سال دوم یه ترم رفتم کانون زبان و بس، و از اون موقع به بعد دیگه با مقاله یا کتاب خوندن و تماشای فیلمو و اخبار (مخصوصا BBC) و این چیزا زبانمو قوی کردم. اولش خیال میکردم محاله با این وضع بتونم نمره بالای 70 بیارم، ولی خوب 4-5 ماه جسته گریخته، و واقعا سه هفته آخر رو شدیدا، وقت گذاشتم و نتیجه خوبی هم داد. وقتی اولش شروع کردم writing و reading ام واقعا خوب بود ولی listening و speaking ام افتضاح بود. 504 منبع اصلی من بود، و یه جعبه لایتنر هم تهیه کردم که اون لغتایی که علاوه بر اون 504 تا تو این کتاب هست و من نمیدونم رو هم یاد بگیرم و کلی لغت دیگه هم از همین کتاب یاد گرفتم. همینطور که لغتا رو یاد میگرفتم فیلم و مخصوصا اخبار میدیدم و واقعا احساس میکردم که بیشتر لغتایی که یاد گرفتم برام تکرار میشن و کاملا تو ذهنم میمونن. گاهیم با یکی از دوستام که زبانش عالیه انگلیسی صحبت می کردم و همینطور سعی می کردم دیفالت ذهنیم انگلیسی شه، ولی خوب هر چی تلاش کردم یه کلاس free discussion خوب پیدا نکردم :-\. 1.5 ماه مونده ،instructions of Barron's رو یاد گرفتم که خیلی کمکم کرد. به هر حال، تو دو هفته آخرم که تمام sample tests of Longman و بعدش Kaplan رو بررسی کردم (بنظرم longman راحتتر از Kaplan بود). همین. به نظرم برای TOEFL تنها بخشی که باید کلاس رفت Speaking هست و بقبه قسمتا رو میتونی خودتم کار کنی (البته اگه یه انگیزه قوی داشته باشی :P). خودم فکر میکردم بین 80-90 شم و جالبه که دقیقا 92 لازم داشتم برا MSC.

Junior Member

PBT:
    7March کیش
    R=58 G=54 L=55 W=3 Overall=557

من با پایه ضعیف زبان شروع کردم
    کتاب 504 به علاوه 125 لغت اضافه شده در چاپ 5 که به نظرم خیلی مفید هستند. حدود 15 جلسه کلاس برای گرامر. actual tests 2000-2005 برای لیسنینگ و 20 تا نمونه انشا از کتاب How to prepare for TOEFL essays برای رایتینگ.

iBT:
    21 September امیر بهادر
    R=29 L=24 S=23 W=25 Overall=101

Reading: یرای لغت علاوه بر منابع بالا کتاب high school رو تا آخر فصل 4 و لغت هایی رو که از متن لیسنینگ های Barron's در می اوردم حفظ کردم. چند تا نمونه تست از longman و Barron's زدم که به نظرم Barron's بسیار ساده تر از امتحان اصلی و longman ساده تر از امتحان اصلی بود. من در نمونه سوالات 2 یا 1 غلط می زدم و حداقل 2 دقیقه وقت اضافه می اوردم ولی در امتحان اصلی خیلی از سوالات رو با شک زدم و سوال اخر هر ریدینگ رو شانسی زدم. سوالات ما به جای 13 تا 14 سوال در هرریدینگ بود. فکر نمی کنم نمره 29 نمره واقعی من باشه و حتما یه امداد ETS ای شامل حالم شده.

Listening: لیسنینگ های Barron's رو می زدم بعد از اول تمام متن رو جمله به جمله گوش می کردم و لغت هاش رو در می اوردم. در نهایت 4 تا مدل تست Delta رو زدم . فکر می کنم بیشترین وقتم رو روی این بخش گذاشتم چون بخش های speaking و writing به این skill وابسته هستند. خودم انتظار نمره بهتری داشتم ولی reading انقدر سخت بود که تا حدی تمرکز و روحیه ام رو از دست دادم.

speaking: صحبت کردنم در حد this is a book بود. با skill های longman شروع کردم بعد مینی تست هاش و بعد تستهای Barron's . برای دو بخش اول یه نمونه می نوشتم و هی تکرار می کردم. برای بخش های بعدی هم فقط تمرین . به نظرم مهم ترین چیز تو این بخش شمرده و با اعتماد به نفس حرف زدنه.

Writing: برای بخش independent تمام نمونه انشا های کتاب how... رو خوندم و ایده هایی رو که به ذهنم می امد رو کنار هر انشا می نوشتم و الگو هایی رو که جالب بود حفظ میکردم مثلا :...this fact is not because..... but because . کار کردن رو موضوع های این بخش به درد speaking هم می خوره.

توصیه ها:
    1. اگر مثل من مجبورید دو شیفت کار کنید و وقت روزانتون کمه اصلا نا امید نباشید و بدونید که با برنامه ریزی و همت می تونید نمره قابل قبولی بیارید.
    2. روحیتون رو تا اخر امتحان حفظ کنید و اگر یک بخش رو خراب کردید بدونید که تا اخر امتحان فرصت جبران برای نمره overall رو دارید.

در نهایت برای همه شما که این امتحان رو پیش رو دارید آرزوی موفقیت دارم.

IBT, Sep 2008

TOTAL: 96

R: 26, L:23, S: 23, W:24

کتابهای دلتا و بخشی از برونز (reading & listening)
    و کتاب writing برونز (تقریبا همه موضوعاشو خوندم و 10-20 تاشو نوشتم)
    راستی یکیم تو august دادم که 93 شده بودم!

Junior Member

96
    reading 22
    listening 28
    speaking 22
    writing 24

گند زدم! به خصوص Reading البته 7 مهر خیلی سخت بود! اما انتظار بالای 100 داشتم.
    من کلا 13 تا درس از 504 خوندم.
    نصف reading دلتا و کل listening دلتا رو زدم.
    یه کم هم رایتینگ بارونز (خودنم متن هاش رو یکم)
    کلا هم 2 هفته دست و پا شکسته درس خوندم.

Junior Member

Test Date Reading Listening Speaking Writing Total
    September 28, 2008 24 22 22 25 93

Although my total score is not very high; but Fortunatly, I could get the minimum scores for the speaking and writing sections which are necessary for most universities

iBT barron's and half of delta
    504
    essential words

Former speaking topics from applyabroad.com was very useful for the speaking section, questions 1 and 2
    here is the forum: http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,624.60.html

سلام
    12 اکتبر امتحان دادم
    Total: 91
    Reading: 18
    Listening: 28
    Speaking: 23
    Writing: 22

بخش Reading برای من Long format بود و باتوجه به اینکه شانسم همیشه خرابه، فکر میکنم اون سه تا ریدینگی که من خراب تر از همه زدم رو تصحیح کردن! البته همیشه توی Reading مشکل داشتم. Speaking فکر میکردم بهتر از این بشم و همینطور writing. بازم خدا رو شکر بد نشده!
    کتاب Longamn مخصوصا Reading اش. کتاب Barrons مخصوصا اون بخش Academic Skills اش و همه Model test هاش رو هم زدم. اینم بگم که نمره ام توی این Model test ها کمتر از خود امتحان میشد. برای vocab هم فقط کتاب Essential رو خوندم. کلا هم 1 ماه کامل وقت گذاشتم. پیشنهاد میکنم CD کتاب Longman رو حتما تستهاش رو بزنید چون دقیقا شبیه خود امتحانه.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)