صفحه 40 از 53 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 530

موضوع: دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه

تاریخ 14 مارچ 2015

Reading: 24
    Listening: 23
    Speaking: 22
    Writing: 26
    Overall: 95

خیلی مختصر و مفید بگم که بنده با 7 سال کار و تلاش و خوندن هر چی کتاب داستان و فیلم (با زیرنویس انگلیسی) تازه تونستم نمرمو برسونم 95!
    خنده دارتر اینه که بنده اصلا رشتم زبان انگلیسیه و معدل دانشگام توی دوره کارشناسی 16.9 بوده و از 7 سال پیش که وارد دوره کارشناسی زبان شده بودم تا حالا دارم انگلیسی کار میکنم تا اینکه رسوندم به 95.

من قبلا 3 بار امتحان تافل و آیلتس شرکت کرده بودم.(2 بار تافل و یک بار آیلتس) و باید بگم که 14 مارچ اولین آزمون واقعی تافل من بود که انصافا سنگینتر از امتحانات آزمایشی ای بود که قبلا داده بودم.
    راستی من خیلی تعجب میکنم وقتی میبینم خیلیا تونستن تونستن ظرف کمتر از 1 سال معجزه بکنن (و گاها بعضیا ادعا میکنن که 6 ماهه تونستن واسه امتحان آماده بشن!!!). والا ما که رشتمون انگلیسیه نتونستیم عدد 100 رد بکنیم حالا چجوری شماها کار کردین که رسوندین به نزدیک 100 دیگه الله اعلم.

یه نصیحتم به دوستانی بکنم که دودل هستن واسه این امتحان که بهشون عرض میکنم که امتحان تافل باید از چند سال قبل و نه از چند ماه قبل براش آماده بشین.هیچ چیزی به اسم معجزه وجود نداره و فقط با تلاش خیلی زیاد میتونین به نمره ی بالای 90 برسین.

کتاب خوندنو خیلی جدی نگیرین و سعی کنین فیلمهای امریکایی با "زیرنویس انگلیسی" ببینین و هر جا لغتی براتون نا آشنا بود, سریع از نرم افزار بابیلن ( و نه از دیکشنری های کاغذی) لغتو پیدا کنین.
    در ضمن نرم افزار بابیلن بصورت پیشفرض دیکشنری های بدردنخوری داره که باید به اونها دیکشنری کالینز و حداقل 5 تا دیکشنری اصطلاحات امریکایی و بریتیش هم اضافه کنین.

Junior Member AliZeus11 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ryerson University - MSc in Management

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه

R=25
    L=24
    S=22
    W=27
    Total=98

یکشنبه 12 آپریل امتحان دادم.
    سنتر آواتاک (ارومیه) سنتر خوبی هستش و مشکل خاصی وجود نداره. همه چی خوبه.
    +100 می خواستم که نشد متاسفانه و دوباره باید امتحان بدم..
    دو ما واسه خوندن تافل وقت گذاشتم...
    ماه اول= مطالعه Delta بصورت کامل و مطالعه بخش reading و listening کتاب Mastring skills
    ماه دوم= مطالعه Barons همراه با نرمافزار سوالات و تمرین کردن نزدیک به 25 تا tpo
    بجز نمره writing ام بقیه نمره هام معمولیه و در حدی نیست که بخوام نکته آنچنانی بگم...
    اما واسه writing:
    1- یادگیری تایپ ده انگشتی و افزایش سرعت تایپ...2-تمرین روزانه...3-جمله بندی ساده و روشن..4- تمرین روزانه...5- استراتژی نوت فول در هر دو تسک..6- تمرین روزانه بالخص tpo ها
    در کل بنظرم خوندن یکی دو کتاب تافل جهت آشنایی با فرمت امتحان و سوالات کافیه و نیازی به منابع بیشتر نیست...باقی شو باید صرف بهبود مهارت ها کرد بطور کلی...مثل مستند و سریال زیاد برای listening...خوندن مقالات در حوزه های علمی مختلف برای Reading و....
    استرس هم عامل مهمیه...سعی کنید کنترلش کنید...اگه استرس نبود احتمال زیاد من (و همه ) 2و3 نمره بیشتر میگرفتیم.
    ایشالله امتحان دوم که نمره بالای 105 گرفتم بیشتر و بهتر نظراتم رو مطرح خواهم کرد..

سلام دوستان
    من به شخصه استفاده خیلی خیلی زیادی از مطالب این سایت و نظرات دوستان بردم و لازم دونستم الان که امتحانم رو دادم (29 فروردین) تجربه خودم رو در اختیارتون بزارم. نمره تافل من شدش 113 (28، 28، 27، 30) و بخش خیلی زیادش رو مدیون کمکهای دوستان در همین فروم هستم.
    من همین مطالبم رو به چند بخش تقسیم میکنم:
    1- لغت
    به نظر من لغت برای امتحان تافل مثل بدنسازی میمونه واسه هر ورزشی. واسه همین من خیلی سعی کردم به عنوان پیش زمینه حتماً از بابت لغت خودم رو قوی کنم. (این رو هم تو پرانتز بگم که من تا سوم دبیرستان کلاس های کانون زبان رو میرفتم) من شاید مدتها قبل از اینکه تافل رو خیلی جدی شروع کنم کتاب 504 و essential رو شروع کردم به خوندن و تقریباً خوب هم خوندم به خصوص Essential رو یکی دو بار مرور کردم لغاتی که خودش گفته رو ولی لغاتی که توی متنهایی که به عنوان تمرین اومده بود رو نخوندم. من از حدود شهریور پارسال که جدی خواستم برای تافل اقدام کنم خوب بخشی از لغات رو فراموش کرده بود. کاری که من می کردم این بود که اول از همه رفتم سراغ یه نرم افزار مثل سیستم جعبه لایتنر برای اینکه وقت و انرژیم رو به صورت منطقی رو لغات بزارم. من از نرم افزار Flashcard Elite که برای آی او اس هستش استفاده کردم. خوبیه این نرم افزار اینه که به سایت Quizlet.com وصل میشه وشما می تونین از لغات افراد دیگه هم استفاده کنین. برای اندروید و اینها هم نرم افزارهای دیگه ای هستش که با یه سرچ ساده میتونین پیدا کنین مثل Anki. من روزی حدود یک ساعت برای لغت وقت میزاشتم. ضمن اینکه وقتی به منزل برمیگشتم تو مترو و اتوبوس بهترین استفاده رو برده و با تبلتم لغات رو مرور میکردم. چه برای مرور لغات چه برای وارد کردن کلمات جدید و چه خودن اونها. این سیستم واقعاً در منطقی کردن اختصاص زمان به لغت ها بسیار موثر بودش. من لغاتی که توی هر لیسنینگ یا حتی ریدینگ واسم جدید بود رو لیست می کردم و معانیش رو از دیکشنری لانگمن میزدم تو سایت quizlet و نرم افزار هم اصطلاحاً لغات رو import میکرد. راستی تا یادم نرفته بگم که من بعضی وقتها از اپلیکیشن سایت الجزیره و رویترز هم خبرهاشون رو میخوندم و لغات جدیدش رو (نه خیلی زیاد که وقت بگیره) یادداشت میکردم. وقتی شما تعداد نسبتاً زیادی از این خبرها رو بخونین ممکنه یه لغتی تو یه جایی بیاد که به دردتون بخوره. واسه من تو یه ریدینگ لغت barricade اومده بود که وقتی دیدمش کلی ذوق کردم!!
    این رو هم بگم که سعی کنین وقتی یه لغت رو میخونین تمامی معانیش رو حفظ کنین. از این نظر دیکشنری لانگمن خیلی خوبه
    2- لیسنینگ
    من در زمینه لیسنینگ واقعاً ضعف داشتم که این موضوع برمیگشت به عدم توانایی من در این زمینه و همچنین ضعیف بودن دایره لغات. که هر دوش رو موازی با هم کار کردم. برای شروع من از دو جلد از کتاب های Listening & Notetaking Skills استفاده کردم. بعد از اون رفتم سراغ کتاب دلتا و اون رو کار کردم. کتاب های Mastering Skills for the TOEFL و, ه ترتیب سراغ کتاب دلتا و اون رو کار کردم. بعد یگشت به توانایی من در این زمینه دردتون بخوره. واسه یدش رو (نه خیلی زیاد که وقت و بارونز رو هم خوندم از عید هم تی پی او ها را زدم. به نظرم از بین این کتاب ها بارونز و تی پی اوها رو اگر وقت کمی دارین تو اولویت بزارین. علتش هم به خاطر کامل بودن یه لیسنینگه و اینکه شما مثلاً مثل دلتا یه متن رو گوش نمیدین فقط دو تا سوال جواب بدین بلکه مثل امتحان واقعی 6 7 تا سوال مختلف رو یه جا باید جواب بدین. من توی تی پی اوها معمولاً نمره ام 24 یا 25 میشدش. من از نوت برداری استفاده می کردم. نظرات مختلفی درباره نوت برداری هستش ولی واسه من بهترین استفاده نوت هام این بود که کمک میکرد خیلی خیلی تمرکزم وقتی گوش میدادم بالاتر بره. بعضی وقتا هم میشد که یه تیکه هایی رو نمیفهمیدم ولی یه کلمه به گوشم میخورد و اون مینوشتم که بعضی وقتا همین یه کلمه تو جواب دادن کمکم میکرد. واسه این بخش اول گوش میدادم و به سوالا جواب میدادم. بعدش جواب هارو نگاه میکردم و دوباره گوش میدادم و سعی میکردم نوت هام رو کامل کنم. بار سوم گوش میدادم و سعی میکردم بسته به حالم، تو ذهنم یا با زبونم تکرار کنم جمله ها رو. این موضوع واسه اسپیکینگ به نظرم مفید بود.
    راستی این رو هم بگم که من از پادکست ها بعضی وقتا استفاده میکردم. پیشنهادم اینه که از نرم افزار stitcher که هم واسه اندروید هم آی او اس هستش استفاده کنین. من اینو تو همین فرومها دیدم. انواع و اقسام پادکست های کوتاه و جالب از هر موضوعی هستش. همچنین ESL Podcast هم خیلی خوبه.
    3- ریدینگ
    من ریدینگ رو تقریباً از بهمن شروع کردم و فقط بارونز و همچنین تی پی او رو زدم. برای خوندنش هم روزی یکی یا حداکثر دو تا متن رو میخوندم. حقیقتش تو ریدینگ با توجه به سرعت نسبتاً مناسبم وقت کم نمیاوردم و نمره هام هم بد نمیشد. روشی که استفاده می کردم این بودش که اول از همه جمله های اول هر پاراگرام و همچنین جمله های اخر پاراگراف اول و اخر رو میخوندم (به قول خارجی ها اسکیم میکردم). بعد هم میرفتم سراغ سوالات. به نظرم برای ریدینگ خوبه حتماً متن های انگلیسی مثل خبرهای خارجی رو بخونین تا سرعتتون بره بالاتر. ریدینگ به نظرم به شدت به لغت بسنگی داره و دایره لغات بالای شما خیلی خیلی میتونه کمکتون کنه. من توی تی پی او ها حدود 27 28 میزدم.
    یه چیزی هم درباره ریدینگ بگم اینه که چیزی که من تو تی پی او و امتحان دیدم اینه که بیشتر سوالهای مربوط به معنی کلمات راجع به لغات عمومی و بیشتر از روی قیود میاد. کلماتی مثل supposedly و از این حرفا. سعی کنین اینا رو تو دیکشنری با دقت بیشتری بخونین
    4- اسپیکینگ
    من اسپیکینگ رو همراه با لیسنینگ هر روز میخوندم. برای این کار هم هر روز یک ساعت میشستم و موضوعات مربوط به سوالهای اول و دوم رو میخوندم، وقت میگرفتم تو 15 ثانیه جواب پیدا کنم و بعد هم تو 45 ثانیه جواب بدم. اولاش که جواب هام میشد یک و نیم دقیقه بعد خیلی هم ناجور. جواب هارو هم تو 30 ثانیه هم به ذهنم نمیرسید. من از الگوی نوت فول استفاده کردم و جواب ها و مثالهام رو تو اکسل نوشتم. مرورشون هم میکردم. حدود بهمن بودش که احساس کردم یه خورده به لحاظ موضوعی دیگه میتونم مثلاً تو 16 17 ثانیه یه چیزی دست و پا کنم. این رو هم بگم که تو یه یه ساعت یک یا دو سوال رو بیتشر جواب نمیدادم و سعی میکردم رو همون سوالها خیلی متمرکز بشم تا اینکه سوالهای زیادی رو هر روز تمرین کنم. این اواخر چون تمرین کرده بودم پیدا کردن موضوع برای جواب هم سخت نبود و حتی از موضوعات مختلف تو جاهای مختلف میشد استفاده کرد. مثلاً اصفهان شهریه که خیلی تاریخیه و آب و هوای خوبی داره جوابی بود که واسه خیلی از سوال های میشد استفاده کرد. بخشهای بعدی اسپیکینگ رو از نوت فول استفاده کردم که اونا رو هم از عید یعنی خدود 20 25 روز اخر تمرین کردم. راستی معمولاً تو راه که برمیگشتم هم با خودم سعی میکردم بعضی وقتا اگه حال داشتم صحبت کنم. باز هم برای بهتر شدن اسپیکینگ من پیشنهادم مطالعه متونه واسه اینکه یادآوری بشه چه لغاتی کجا کاربرد دارن. چون خیلی وقتا ما دایره لغاتمون قویه ولی نمیتونین بصورت معکوس و فارسی به انگلیسی به زبون بیاریم واسه همین متون و دیدن اخبار انگلیسی خیلی خوبه. راستی من فیلم انگلیسی نگاه نمیکردم ولی اخبار الجزیره انگلیسی رو چرا.
    راستی سعی کنین واسه سوالها تون قابل درست کنین که تو امتحان دیگه قکرتون رو مشغول نکنه. مثلاً اینکه چطور شروع کنین به پاسخ دادن. مثلاً واسه سوال دوم من اینو میگفتم که خیلی چیز خاصی نبود ولی دیگه همیشه این بود:
    Well, to answer this question I should say that … First reason that I consider is …

5- رایتینگ
    رایتینگ رو من از حدود آذر یا دی شروع کردم. من دست به قلمم تو فارسی خوب بود. برای انگلیسی تو ذهنم این بود که 500 کلمه متن بنویستم با توجه به توصیه های نوت فول و دوستام. موضوعات رو هم از همون 185 موضوع معروف استفاده می کرد. یه کتاب هم هستش 185 TOEFL Writing (TWE) Topics and Model Essays که این هم نمونه های خوبی داره. ولی کاری که من خیلی کم کردم و اگه به ذهنم میرسید خیلی زودتر انجام میدادم همکاری با دوستام بود. شما حتماً با دوستانتون سعی کنین مشترک کار کنین و به هم ایده بدین. بعضی از ایده هستن که خیلی خیلی میتونه متن رو زیبا و جذاب بکنه که وقتی بشه گروهی کار کرد خیلی میتونه به افراد کمک کنه. راستی جوابهای اسپیکینگی که لیست کرده بودم اینجا هم بهم ایده داد. برای رایتینگ هم از نکاتی که متن رو جذاب میکنه استفاده کنین. مثلاً من همیشه همه متن هام رو با یه سوال یا یه جمله الکی شروع میکردم. مثلاً تو امتحان پرسیده بود "آیا به نظر شما آدم باید آرزوهاش رو دنبال کنه یا نه؟" من برای جواب تو اولین جمله از تبلیغ بانک م. استفاده کردم که میگه "به رویاهات فکر کن..." بعد گفتم که این شعار تبلیغاتی یه شرکت بود که تو زندگیم به من ایده های حالبی داد و اینطوری ربطش دادم به موضوع خودم. تو دو هفته آخر هم فقط رایتینگ تی پی او رو تو همون محیطش کار میکردم. حتماً هم سعی کنین غلطهای املاییتون رو لیست کنین و مرورش بکنین. بسته به سرعتتون هم یه مرور 4 5 دقیقه ای فراموش نشه.
    باز اگر نظر یا سوالی داشتین من در خدمتتون هستم
    ویرایش توسط ayat_hakimi : April 28th, 2015 در ساعت 12:39 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شهید بهشتی (کامپیوتر)

تاریخ 11 نوامبر 2014

Reading: 28
    Listening: 29
    Speaking: 23
    Writing: 24
    Overall: 104

ببخشید اگر این پیام رو دیر پست کردم. (یعنی هنوز هم درگیر کارهای اپلای هستم)
    میخواستم به دوستان روحیه بدم که نمره بالای 100 کار خیلی سختی نیست فقط تلاش البته من قبل آماده شدن برای تافل موسسه زبان میرفتم و پایه زبانم خوب بود چون واقعا میخواستم زبان رو یاد بگیرم نه برای نمره.
    توصیه من اینه که اگر پایه زبانتون خوبه یعنی همینطوری امتحان بدید بالای 80-85 میشید فقط و فقط TPO بخونید با یکی که در سطح خودتونه برای اینکه آدما ذاتا دوست دارن اجتماعی کار کنند و بصورت اجتماعی نتیجه بهتری بدست خواهید آورد. مخصوصا اسپیکینگ و رایتینگ رو دسته جمعی کار کنید بهتره.
    برای اسپیکینگ چندین بار تمرینهای TPO رو تکرار کنید به این صورت که ضبط کنید و اشکالتون رو پیدا کنید (اگر تنهایی میخواید تمرین کنید)
    برای رایتینگ هم تمرین و تمرین البته من انتظاری نمره خیلی بهتری داشتم چون تو جی آر ای بد نشدم.
    در ضمن اینو بگم که این اولین امتحان تافل من بود و اگه استرس نداشتم (که باعث شد 3 شب بخوابم اونم با قرص خواب آور که اونم موجب شد سر جلسه خوابم بیاد ) نتیجه بهتری میگرفتم بنابراین اصلا ناامید نشید و مطمئن باشید با تلاش به هر چیزی که بخواهید میرسید.
    50% جواب دادن به سوال فهمیدن خود سواله بنابراین بهتره بدونید که طراحان سوالات ETS چطوری فکر میکنن بنابراین برای Reading و Speaking تمرین های TPO رو با دقت حل کنید و اگر اشتباه جواب دادید به دنبال دلیل رسیدن به این اشتباه باشید مخصوصا برای Reading. در مورد کلمات Reading هم اینو بگم اگر برای GRE میخونید کلمات تافل در مقابل GRE جوکی بیش نیست.
    ذکر این نکته هم ضرروی هست که بگم به نظر من ETS نمرات رو میبره زیر نمودار چون من توی TPO میانگین نمرات لسینیگم کمتر از این بود و برای رایتینگ فکر کنم 27 میشد البته تو روزایی که سرحال بودم نه گیج (منظورم همون قرص خوابه بود ).
    با آرزوی روزی که نیاز به خروج از کشور برای یادگیری علوم روز دنیا نباشه.
    موفق و پیروز باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    UNSW-Computer Science

تاریخ25 آوریل 2015

Reading: 29
    Listening: 29
    Speaking: 22
    Writing: 27
    Overall: 107
    حدود 35 روز وقت گذاشتم، در مورد ردینگ سعی کنید از همون شروع بکار عادت کنید به اینکه اول سوال رو بخونید و بعد قسمت مربوط به متن رو . در مورد لیسنینگ فقط نوت برداری میتونه کمکتون کنه، در مورد رایتینگ سعی کنید یک سری دلایل جنرال برای خودتون داشته باشید و در همه متن ها از همون دلایل استفاده کنید و برای این دلایل جملاتی بسیار قوی و پیر محتوا آماده کنید برای آزمون- من این روش رو امتحان کردم جواب میده! یعنی حتما تعدادی دلیل میتونید داشته باشید که برای تمامی موضوع ها بکار بیاد. من اسپکینگ رو خراب کردم،یعنی نمره کمتر از 26 رو حتی فکر نمی کردم. فکر کنم تنها دلیل این نمره پایین فقط یک چیز هست : دو یا سه سوال در هنگام نتیجه گیری زمان تمام شد!! این اشتباه گران تمام شد برای من. یک اشتباه هم در سوال آخر ردینگ انجام دادم، آخر آزمون خواستم یکی از خلاصه ها رو جابجا کنم! به زمان دقت نکردم! گزینه رو آوردن پایین تا میخواستم پایینی رو بیارم بالا در قسمت جواب بگزارم زمان تموم شد .... در اثر این اشتباه و خراب شدن اعصاب! قسمت لیسننسگ هم کمی طول کشید بخودم بیام.
    با امید اینکه اشتباهات من رو تکرار نکنید
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer science, Trinity College Dublin

تاریخ 18 آوریل 2015
    Reading: 28
    Listening: 30
    Speaking: 23
    Writing: 22
    Overall: 103

من هیچ کلاس زبان جدی ای در زندگیم نرفته بودم اما از ۳-۴ سال پیش که به فکر تافل افتادم شروع کردم یواش یواش منابع ورودی اطلاعاتم رو از فارسی بردم روی انگلیسی. مثلا اگر روزی ۵-۶ ساعت فیلم و سریال با زیرنویس فارسی می دیدمُ خودم رو مجبور کردم تا اول با زیرنویس انگلیسی و بعدها بدون زیرنویس ببینم. گوش کردن آهنگ انگلیسی، دیدن فیلم های آموزشی و ... توی یوتیوب و پادکست و رادیو هم توی برنامه ام بود.
    توی دو سال اخیر هم ریدینگ ام رو بردم روی انگلیسی. یعنی موضوعاتی که برام جذاب بود و هر روز ۲۰-۳۰ صفحه مطلب فارسی درباره اش می خوندم رو سعی کردم به جای منابع فارسی از منابع انگلیسی استفاده کنم. این موضوع باعث می شه هم به اطلاعات دسته اول دسترسی داشته باشید هم زبانتون تقویت بشه.
    این از روش های بلند مدتی که استفاده کردم.
    بدون شک کلاس رفتن مخصوصا توی موسسه های تاپ خیلی موثره اما سعی کنین مثل من توی حلقه ی انتظار موسسه ها گیر نیافتین. من از مهرماه برای یکی از موسسات اقدام کردم ولی تا اردیبهشت ماه فقط تونستم لیسنینگ و رایتینگ ۱ (فقط گرامر) رو برم و چون خیلی به موسسه وابسته شده بودم اصلا نتونستم اسپیکینگ و رایتینگ رو خودم کار کنم.

در مورد اسپیکینگ و رایتینگ از سایت هایی مثل نوت فول ایده بگیرید اما به هیچ عنوان عینا قالبی که اونا میدن رو استفاده نکنید توی امتحان چون ETS تک تکشون رو می شناسه. این حرف رو از معده ام نمی زنم و چیزیه که خود ETS توی ویدپوهای Inside the toefl test تاکید می کنه.

و اما مهمترین نکته این که :
    TPO * TPO * TPO * TPO * TPO * TPO * TPO * TPO * TPO * TPO

من اگر زمانی قرار بود دوباره امتحان بدم هیچ کاری بجز زدن TPO ها نمی کردم. در حد سطح زبانی که باشید مهمترین و مهمترین و مهمترین منبع تمرین زبانتون TPO باشه، بعد آکسفورد و دلتا و ... چون هیچ منبع دیگه ای به امتحان شبیه تر نیست. من شخصا نزدیک ۱۰ روز مونده به امتحان هر روز ساعت ۹ صبح (ساعت اصلی که امتحان واقعی ام بود) یک سری TPO کامل می زدم. یعنی عینا شرایط امتحان رو شبیه سازی می کردم. البته قبلا هم ۱۵ تا از TPO ها رو تیکه تیکه زده بودم.

علت نمره پایین اسپیکنگ و رایتینگ ام هم کاملا برای خودم مشخصه: اولا این که از پایه این دو تا رو مشکل داشتم. دوما این که اگر ۹۰ درصد از وقتم رو روی ریدینگ و لیسنینگ گذاشته بودم، حداکثر ۱۰٪ روی اسپیکینگ و رایتینگ گذاشته بودم.

یک توصیه دوستانه ای که برای همه دارم اینه که به هیچ عنوان دنبال حفظ کردن قالب و سوال های تکراری و اینا نباشید. اصلا جواب نمیده. من اگر فقط ۱۰ روز بیشتر وقت داشتم راحت دو تا مهارت اسپیکینگ و رایتنگ رو هر کدوم سه چهار نمره ای بالا میاوردم.
    تمرین من برای اسپیکینگ و رایتینگ تقریبا نزدیک صفر بود چون روزهای نزدیک امتحان خیلی نا امید شده بود و توی TPO ها خصوصا اسپیکینگ وقت کم میاوردم، من و من می کردم، یهو قفل می کردم نمی تونستم حرف بزنم، هیچ حرفی درباره ی موضوعی که می پرسید به ذهنم نمی رسید و ... این چیزا باعث شد که خیلی نا امید بشم و ده روز حیاتی آخر رو سهل انگاری کنم.

برای اسپیکینگ شدیدا توصیه می کنم خصوصا دوتا سوال اول رو از روی TPO اگه شده ده بار کار کنید تا بدون مشکل بتونید جوابشون بدین. حتما تایم رو داشته باشید.

آخرین نکته این که شما باید با TPO ها زندگی کنید یکی دو ماه. TPO بهترین دوست شماست. من شخصا معتقدم اگر کسی همه ی TPO هارو زده باشه (البته حداقل ۱۰ تاش رو بصورت کامل و مثل امتحان) حتی اگر بخواد هم نمی تونه زیر ۱۰۰ بگیره چون مهمتر از خوب بودن زبان توی تافل، آشنا بودن به فرمت سوال ها و در نتیجه شوک نشدنه. دقیقا مثل کنکور که خیلی ها درسشون خوب بود ولی رتبه خوب نمی آوردن چون تست کم زده بودن.
    ویرایش توسط Souri_RS : May 15th, 2015 در ساعت 06:37 PM دلیل: در آوردن از حالت Italic

Junior Member

اریخ 9 می سنتر امیربهادر
    reading: 24
    listening: 20
    speaking: 24
    writing: 26
    total: 94
    با سلام خدمت دوستان،
    البته نمره بنده به نسبت بقیه دوستان خیلی بالا نیست ولی با توجه به شرایطی که داشتم گفتم شاید تجربه من به درد بقیه دوستان بخوره، هر چند که هر کسی شرایط خاص خودش رو داره.
    من کلا به طور مفید حدود دو هفته تا بیست روز خوندم. منبع مطالعاتی من هم فقط و فقط تی*پی*او بود. ده، یازده تا از آزمون های آخرش رو زدم. منابع دیگه تافل رو چون به طور اساسی نخوندم نمیتونم نظری در رابطه با اونا بدم ولی تی*پی*او به نظرم خیلی خوب بود. در رابطه با ریدینگ من اول پاراگراف رو میخوندم و بعد به سوالات اون پاراگراف پاسخ میدادم. یه ذره تو متن اخری تو امتحان اصلی وقت کم اوردم که این به خاطر تمرین کم من بود. اگر بیشتر تمرین میکردم، این کمبود وقت هم انشاا... درست میشد. تو لیسنینگ نمرم خوب نشد به نسبت دوستان. که این به خاطر عدم تمرکز من بود. همون طور که گفتم من به طور اصولی هیچ فیلم و ... واسه لیسنینگ نخوندم و تنها تی*پی*او خوندم. واسه اسپیکینگ من دقیقا فرمت نوت فول رو رعایت نکردم ولی سعی کردم که ازش ایده بگیرم. به نظرم پیروی دقیق از همون ساختار من رو تو صحبت کردن محدود میکرد. من بیشتر سعی کردم اون طوری صحبت کنم که تو ویدئو های اموزشی مگوش گفته بود که یکی از بچه ها لطف کرده و اونا رو تو applyabtoad گذاشته. در مورد رایتینگ هم واسه تسک یک، مثل بقیه دوستان یه تملیت اماده کرده بودم از قبل و حدود 300 کلمه واسه این تسک نوشتم. واسه تسک دوم هم حدود 400 کلمه نوشتم و چون خیلی رایتینگ تمرین نکرده بودم یه ذره سرعت نوشتنم کم بود ولی بالاخره تمومش کردم. البته واسه این تسک دوم هیچ تملیت خاصی نداشتم و فقط 5 پاراگراف واسش نوشتم. اولی intro، دومی و سومی و چهارمی body، و اخری هم نتیجه گیری بود. من تو پاراگراف اولی سعی کردم واسه سوالی که میپرسه سه تا دلیل ذکر کنم و تو سه پاراگراف بعدی هر کدوم از اون دلایل رو توضیح بدم و یه مثال هم واسشون بزنم. تو پاراگراف اخر هم نتیجه گیری کردم.
    کلا هدفم از این کامنت این بود که اگه در یک سطح متوسط از زبان باشید، میشه با خوندن تی*پی*او نمره قابل قبولی بیاریید البته بازم میگم که شرایط هر فرد مخصوص به خودش هست.

با ارزوی توفیق و سلامتی
    در پناه خدا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

سلام به دوستان عزیز
    بالاخره بعد از هفت ماه خوندن برای تافل، نمرم اومد و 100 شدم. از اونجا که من تقریبا هیچ کلاس زبانی تو عمر سی سالم نرفته بودم و کاملا SELF-STUDY برای تافل خوندم، تجربیات خودم رو در زیر می نویسم. انشاالله به حال دوستان مفید واقع بشود.
    1-(VOCAB) یک تا یک و نیم ماه اول کاملا به خوندن لغات اختصاص دادم. دوستان در پست های دیگه درباره منابع لغت راهنمایی های خوبی کردن. یک روش متفاوتی که من در حفظ کردن لغات داشتم، کمک گرفتن از حافظه تصویری بود ( این رو باید بگم که بعضی افراد ممکنه با خوندن یا گوش دادن بتونن لغات رو خوب حفظ کنن بنابراین تجربه من وحی منزل نیست). خلاصه اینکه، هر لغتی رو که بلد نبودم تو گوگل ایمیج سرچ میکردم و با توجه به تصاویر لغات رو حفظ میکردم و در اکثر مواقع در دیکشنری تعریف و چند تا جمله میخوندم تا معنی کلمه کاملا برام جا بیفته. این روش باعث یادگیری لغات بیشتر و صرفه جویی در زمان برای من بود.
    2-(READING 26)در مرحله بعد و با توجه به تعدد منابع تافل ( لانگ من، بارونز، دلتا و .......) یه خورده گیج شدم که کدومیکی رو بخونم. با دلتا شروع کردم و یه دو هفته ای ریدینگ های دلتا رو خوندم ، یه چند تا از درس های بارونز رو هم زدم یعد به این نتیجه رسیدم که اصلا مشکل من تست زدن نیست بلکه مفاهیم ریدینگ رو متوجه نمیشم. بعد به صورت اتفاقی با tpo ها آشنا شدم و از اونجا که این منبع شبیه ترین به آزمونه اصلیه تمام تمرکزم رو روی TPO گذاشتم. کل ریدینگ ها رو پرینت زدم و به صورت مرتب اون ها رو می خوندم ولی به سوال ها جواب نمی دادم فقط رو خونی می کردم و سعی میکردم متن رو خوب بفهمم ( ممکن بود تو یه پاراگراف 7 یا 8 تا معنی لغت رو ندونم ولی با توجه یه شواهد سعی میکردم حداقل منظور کلی متن رو متوجه بشم). مورد بعدی در مورد ریدینگ این بود که درباره موضوعات مختلف ( شتاره شناسی، زمین شناسی، گیاه شناسی و .... ) حتما بخونید تا به مفاهیم کلی در مورد اون علوم آشنا بشید. چون اگه بخواهید تازه تو امتحان اصلی شروع به فهمیدن مفاهیم کلی بکنید کلی زمان و انرژی از شما میبره. بنابراین من در این مرحله اصلا دنبال تست زدن نبودم و اصلا به انواع سوال هم آشنا نبودم فقط میخوندم تا بفهمم. البته تجربه لذت بخشیه چرا که اطلاعات عمومی من رو که خیلی بالا برد و در ضمن حین آزمون مفاهیم برام آشنا بودن. چهار هفته ای رو این جوری مطالعه کردم. این رو هم بگم که به همین روش ریدینگ های کمبریج رو هم خوندم. در دو ماه آخر(از هفت ماه) شروع کردم به تست زدن در ریدینگ. بهتره تست زدن ها رو بذارید برای ماه های آخر تا اینکه از همون اول شروع کنید به تست زدن.
    3- (lISTENING28)در مورد لیسنینگ به خوابمم نمی اومد نمرم 28 بشه و فکر می کنم شانس خیلی دخیل بوده. در هر حال، لیسنینگ رو یه چند تایی از دلتا و بارون زدم و بعدش رفتم سراغ TPO ها. مثل ریدینگ سعی کردم به موضوعات متنوع گوش بدم. متن لییسنینگ ها رو هم داشتم و هر جا متوجه نمیشدم رجوع می کردم به متن. در ضمن لغات سخت رو هم استخراج میکردم و تصویری می خوندم. افزایش سرعت پخش در حین گوش دادن هم بسیار مفید به فایده بود و باعث شد گوشم به تند شنیدن عادت کنه. گاهی اوقات یه جمله رو ببیست بار تکرار میکردم تا فقط با گوش خودم متوجه کلمات بشم و نه با کمک متن لیسنینگ. نوشتن در حین گوش دادن و همچنین تکرار لیسنینگ از زبان خودم، فوق العاده در بهبود رایتینگ و مخصوصا اسپیکینگ موثر بود. یک یه ماهی هم کارم همین بود که روزی 3 تا 4 ساعت به ترک های با سرعت بالا گوش بدم. بعد مینوشتم و سعی میکردم اون جملات رو با زبان خودم تکرار کنم.

پیش فرض پاسخ : دیتابیس تافل iBT

سلام خدمت همه دوستان
    من امروز نمره تافلمو گرفتم، امتحانم روز 9 می در سنتر دانشگاه تبریز بود.
    درسته نمره زیاد بالایی محسوب نمیشه ولی به نظرم لازم دیدم واسه کسایی که تو این راه هستند تجربیاتمو بگم چون تو بعضی از صفحات این سایت مطالبی هست که خلاف واقعیته(حداقل به نظر من) و می تونه باعث بشه که وقت و انرژی افراد درست مصرف نشه. اینهاکه میگم تجربیات شخصی منه و ممکنه بعضی افراد باهاش مخالف باشن.
    نمره: 102
    Reading 26
    Listening 25
    Speaking 26
    Writing 25
    سنتر: دانشگاه تبریز
    توجه داشته باشید که تازگی ها محل آزمون تو دانشگاه تبریز تغییر کرده و به جایی بهتر و آرومتر منتقل شده. ساختمان تازه و نصف مانیتورها LED و نصف CRT و هدفون های خود ETS که خیلی کیفیت خوبی دارند.
    معایبیکه بود:
    1- امتحان دیر شروع شد 10:30 به جای 9 و این مساله یکم خسته کننده و انرژی بر بود.
    2- همینطور چون ساختمون تازه بود هنوز پرده نصب نکرده بودن و من که مانیتورم رو به بیرون بود باعث میشد خوندن متن یکم واسم مشکل بشه (نور انعکاسی بیش از حد بود!!!) و شاید این مشکل الان حل شده باشه.
    3-خودشون مداد دادن و چرک نویس رنگی کاهی و گفتن باید از اونا استفاده کنیم . من که عادت به خودکار و کاغذ خوب (A4) داشتم تو لیسینینگ به مشکل خوردم چون سرعت نوت برداری با این شرایط خیلی اومد پایین و خوندنشونم سخت تر بود (نمی دونم شاید قانونETSباشه) ولی ماسه من که به ضررم شد.
    محاسن:
    افرادبرگزار کننده خیلی خوش اخلاق و خوش برخورد و با ملاحظه بودن و حتی کمی هم واسه بعضی مسایل چشم پوشی می کردن مثلا بعضی ها رفتن تو وقت استراحت و از کیفشون چیزایی ورداشتن و اونا همفقط گفتن که طبق قانون نباید این کارو کرد و خود مجری اصلی به من گفت با این هزینه زیاد من نمیتونم به خودم اجازه بدم واسه مسایل جزیی واسه افراد تقلب رد کنم. (کارش درسته!!!)
    درکل: طبق گفته دوستان واسه بچه های شمالغرب،میگن ارومیه و زنجان انتخاب های بهتری هستند ولی من باشم دوباره تبریز رو انتخاب می کنم چون به نظرم صبح همین که از خونه خودت پاشی بری امتحان خیلی مهمه.
    ریدینگ:
    به نظرم در حد تی پی او ها بود و حتی ساده تر از اونها. بعضی از تی پی او ها ریدینگاش خیلی سختره و ناامید نشین مخصوصا 6 تا 10. نمره من طبق جدول کتاب ETS توآزمون ها به طور میانگین 25 میشد که شماره های 25 تا 34 به نظرم راحت تر بودن یعنی به امتحان نزدیکتر بودن.
    لیسینینگ:
    برخلاف قسمت قبلی از آزمون های تی پی او سختر بود، منظورم گزینه هاش و سوالاش پیچیدهتر شده بود و باید واقعا واسه بعضی هاش فکر می کردی!!! سرعت مکالمه ها فقط یکم بیشتر شده بود ولی دیتیل زیاد تر بود و موضوعات سختتر بود.
    به نظرخودم من تو این قسمت در امتحان عملکرد خوب نداشتم و تقریبا مطمئنم که نتایج این بخش رو نمودار رفته. پس اگه تو امتحان دیدید بعضی قسمت ها سختتره خودتونو نبازید!!!
    اسپیکینگ:
    اصلاخودم و دوستام فکر نمی کردیم که 26 بشم. من فرمت نوت فولو در نظر داشتم ولی بعضی جاها از خودم می گفتم. چیزی که به نظرم خیلی مهمه اینه که روان صحبت کنید و بدون استرس یا به عبارت دیگر وقتی انگلیسی صحبت می کنید شنونده فکر نکنه که شما حالت راحتی ندارید. من به شخصه فکر می کنم که حالا اگه یه موضوعی روتو سوالات 3 تا 6 هم نگفید زیاد مهم نیست چون من خودم تو دو تا از این سوالا به دلیل یا استدلال دوم اشاره نکردم یا خیلی مختصر اشاره کردم!!! ولی روان و بااعتماد بنفس اون یکی رو گفتم. و اینکه یه دو ثانیه سریع تر تموم کنید تا صحبتتون نیمه کاره نمونه. من نمونه ای دیدم که طرف اشکال گرامری داشت (تابلو!!) ولی اونقدر روون بود که نمره کامل شده بود.
    رایتینگ:
    تو اینقسمت فکر می کردم بیشتر میشم ولی 25 شدم چون به نظرم اشکال تایپی و املایی زیادداشتم.
    256و430 تعداد لغاتی بود که نوشتم و فکر کنم که خیلی خوب نوشتم. از کتاب آقای خادم غافل نشید مخصوصا اگه وقت زیاد دارید. با این کتاب گرفتن نمره کامل از این قسمتکار سختی نیست!!! ولی اگه وقتتون کمه فقط تمرین کنید و تمرین کنید.
    سخن نهایی:
    بهترین منبع تی پی اوهاست و چیزی که تو تافل مهم تر است تمرینه نه دانش زبان خفن!!
    به نظرمن کسی خیلی کامل این آزمونارو کار کنه حتی تا 115 هم جا داره که بگیره و نیازی به کتابای دیگه نیست. این آزمونهارو زودتر شروع کنید چون واقعا وقت گیر هستند و کلی لغت و مطلب توشون هست. اگه این ها بخوان چاپ بشن شاید 8 تا کتاب شبیه دلتا ازتوش در بیاد پس خوب روشون وقت بگذارید و می تونید 10 تای اول رو فقط تمرینی و آموزشی کار کنید تا راه بیافتید. اوایل به فکر زمان و نمره نباشد.
    واسه کسایی که این آزمون ها خیلی خیلی سخت واسشون و منظور ریدینگ یا لیسینینگو نمیگیرن، به نظرم با دلتا یا لانگمن شروع کننو بعد بیان سراغ اینا. البته خواندن کتاب لغات پایینی قبل از اینا واجبه!!
    کتاب لغت هم همون اسنشیال و 504 کافیه به نظرم چون تو آزمون ها اندازه سه برابر اینه الغات مهم و پرتکرار وجود داره که باید استخراجشون کنید و وارد جعبه لایتنرشون کنید.
    موفق وامیدوار و سلامت باشید.

سلام
    تاریخ 2 march
    یک سنتر در امریکا
    نمره 95
    reading 27
    listening 26
    speaking 19
    writing 23

نمرم واقعا در حدی نیست که بخوام بقیه دوستان رو راهنمایی کنم ولی شرایط و نحوه مطالعمو میگم شاید کمکی به بعضی از افراد بشه.
    من یکبار 4 سال پیش امتحان pbt داده بودم و 560 یعنی مینیمم مقدار قابل قبول بعضی از دانشگاه ها رو آورده بودم که واقعا اصلا امیدی بهش برای گرفتن پذیرش نیست چه برسه TA.
    من یه 6 ماهی هست امریکا زندگی میکینم و باید تافل میدادم برای پذیرش و واقعا اسپیکینگم ضعیفه البته خودم فکر می کردم 22 میشم ولی نشد!
    من حدود یک ماه و نیم روزی 8 ساعت خوندم. اول یه هفته فقط استراتژی های ریدینگو لیسنینگو از دلتا خوندم و رفتم سراغ tpo ها. اول tpo ها رو برای لیستنینگ و ردینگ حدود 18 میزدم. و شروع می کردم به درآوردن کل لغات ریدینگ و لیستنینگ تا top 22 با همین روش جلو رفتم ولی نمرم تو ریدینک از 23 بالاتر نمی رفتم! بعد صحبت یکی از دوستانو تو این صفحات خوندم که گفته بود ریدینگ یعنی جنبه ی لغات تازه رو داشتن! واقعا این جمله خیلی مهم بود. چون عادت به درآوردن معنی لغات رو داشتم تا یه لغتو میدیدم بلد نیستم کپ می کردم و استرس میگرفتم. از tpo 23 به بعد رو بدون در آوردن لغتاشون میزدم و جالبه تو 5 تا آخری نمراتم حدود 28 برای ریدینگ و 25 برای لیسینگ میشد حدودا.
    واقعا Tpo ها خیلی مهمن سره جلسه فکر می کردم دارم دوباره تو کتابخونه tpo میزنم و اصلا استرس نداشتم. من کلا آدم استرسی هستم.
    رایتنگم من حدود 10 تا موضوع از tpo نوشتم و تمپلیت که واقعا مهمه چون باعث میشه استرس کم شه و یه جوری راه و نشون میده به آدم.
    در مورد اسپیکینگم که هیچی!!!!

راستی دوستانی که از شرایط جلسه امتحان میگن باید اضافه کنم (راستی من اولین بار بود امتحان ibt میدادم) اینجا کیفیت هدفونش خوب بود ولی خیلی جالب بود که اولا هر کس که اول میرسید سیکیوریتی چک میشد و میشست شروع میکرد مثلا من 45 7 شروع کردم و یه سری دیگه مثلا 30 8 و من داشتم رایتینگ مینوشتم و بعضی از افراد سره اسپیکینگ بودن، مثل بازار شام! وسط امتحان نفر کناری من امتحانو تموم کرد و خارج شد و باورتون میشه مسئول نظافت اومد با دستمال و شوینده و حدود 5 دقیقه داشت کنار من صندلی و کامپیوتر نفر کناریو با سرو صدای زیاد تمیز می کرد!!!

ایشالا همه دوستان موفق باشن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)