صفحه 41 از 53 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 530

موضوع: دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه

9 می 2015

Reading: 30
    Listening: 30
    Speaking: 27
    Writing: 29

Overal: 116

من حدود سه هفته برای آمادگی امتحان زمان گذاشتم. لغت نخوندم چون مشکلی از بابت واژگان نداشتم. تمام زمانم رو روی تکنیک های امتحان گذاشتم.

ده روز اول رو فقط ریدینگ و لیسنینگ کار کردم. روزی 1 یا 2 تا سری از ریدینگ و لیسنینگ های TPO رو کار کردم و بیشتر روی زمان بندی توی ریدینگ و نوت برداری در لیسنینگ تمرین کردم.
    برای ریدینگ از این روش استفاده کردم که اول عنوان متن و جمله ی اول هر پاراگراف رو می خوندم و بعد می رفتم سراغ سوالا و بعد از خوندن هر سوال، پاراگراف مربوط به اون سوال رو با دقت می خوندم و سوالاش رو جواب می دادم.
    برای لیسنینگ، مشکل من این بود که اگر نوت برداری نمی کردم، حواسم زود پرت می شد و یه سری اطلاعات رو از دست می دادم. برای همینم هر بار یه کاغذ جلوم می ذاشتم و اطلاعات هر لیسنینگ رو با یه سری شکلای شماتیک و ساده برای خودم می نوشتم.

برای رایتینگ و اسپیکینگ من حدود 1 هفته زمان گذاشتم و خیلی هم توشون مشکل داشتم. اول با الگوهای نوت فول شروع به تمرین کردم ولی وقتی جلوتر رفتم، کم کم الگوها رو به ساختارهای زبانی پیچیده تر تغییر دادم و توی امتحان هم از همین ساختارهای خودم استفاده کردم.
    برای رایتینگ، اول با الگوهای نوت فول شروع کردم که البته خیلی مفید نبودن. بعد اونا رو کنار گذاشتم و چند روز زمان گذاشتم و فقط نمونه های رایتینگ های با امتیاز بالا رو از توی خود سایت ETS و بقیه سایتا خوندم و سعی کردم ببینم چه تکنیکایی استفاده کردن. توی این زمان، شروع کردم و اصطلاحات و عباراتی که به نظرم خوب بود ولی خودم زیاد استفاده نمی کردم رو یادداشت کردم و بعدش سعی کردم توی رایتینگام به کار ببرمشون. مشکل اصلی من رایتینگ دوم بود نمی تونستم اپروچ خوبی به موضوع داشته باشم و چیز زیادی در موردش به ذهنم نمی رسید که بگم. نهایتن توی امتحان هم به جای چهار یا پنج پاراگراف و بررسی دو جنبه و دو مثال، من سه تا پاراگراف خیلی بلند و بررسی فقط یه جنبه و یک مثال رو نوشتم. نمی دونم یه نمره ای که کم آوردم به این خاطر بود یا نه.

ولی مشکل اصلی من اسپیکینگ بود که آخرش هم بیشترین کسر نمره رو برام داشت.
    برای اسپیکینگ، تکنیک های نوت برداری و الگوهای نوت فول خیلی خیلی کمکم کرد. مخصوصن توی شروع که اصلن نمی دونستم چی باید بگم، خیلی از الگوهای نوت فول استفاده کردم. اول حدود 15 تا اسپیکینگ از TPO رو تمرین کردم که توی اغلبشون مشکلم این بود که خیلی من و من می کردم و فقط از لغت های خیلی دم دستی استفاده می کردم. بعد رفتم و اسپیکینگ های شبیه ساز کمبریج رو کار کردم که چون سخت تر بودن، خیلی کمکم کردن. ولی هنوز به شدت مشکل داشتم. توی سه چهار روز قبل از امتحان، فیلمای انگلیسی می دیدم و پشت سر بازیگرا، دیالوگاشون رو تکرار می کردم بدون اینکه فیلم رو متوقف کنم. این خیلی برای کم کردن مکث صحبتم کمک کرد. وسط هر فیلم هم هفت هشت بار فیلم رو متوقف می کردم و اتفاقاتی که افتاده بود رو سعی می کردم با همون الگوهای اسپیکینگ های تافل برای خودم بگم. توی روز آخر هم تعداد خیلی زیادی نمونه از اسپیکینگ های شماره 1 و 2 رو برای خودم تمرین کردم که ذهنم برای حرف زدن در مورد موضوعاتش آماده بشه.

سر امتحان هم یکی از لیسنینگ ها رو جا موندم و چند تا سوالش رو بلد نبودم که ظاهرن لیسنینگ اکسپریمنتال بود و تاثیری توی نمره م نداشت. اسپیکینگ رو با اینکه بهتر از چیزی که انتظار داشتم تونستم جواب بدم، ولی بازم نمره م کم شد توش. و رایتینگ آخر رو هم نرسیدم اصلن از روش بخونم و فقط 370 کلمه نوشتم و زمانم تموم شد.

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه

حدود 13 جون
    ریدینگ :24
    لیسینینگ:26
    اسپکینگ:23
    رایتینگ:24
    مجموع:97

من حدودا یک سال واسه تافل وقت گذاشتم (البته نه به طور کامل چون همزمان درسهای دانشگاه رو هم داشتم) جایی هم کلاس نرفتم هرچند به شخصه توصیه می‌کنم برای اسپیکینگ و رایتینگ برین کلاس مخصوص تافل. اگه میرفتم بهتر میشدم.
    اولش ریدینگ لیسینینگ کار کردم تا 8 ماه بعدش شروع به مطالعه اسپیکینگ و رایتینگ کردم که اشتباه بود. بهترین کار این بود که 3 ماه اونارو کار میکردم بعدش بطور موازی همه بخش ها رو تمرین میکردم.
    منابع: برای لیسینگ و ریدینگ ابتدا لانگمن خوندم و تست زدم- بعدش کمبریچ و آخر سر هم تی پی او(که خیلی مهم بود)
    برای اسپیکینگ و ریدینگ وقت کم داشتم و فقط از قالبها و توصیه های نوت فول استفاده کردم که راضی هستم

توصیه شخصی: تافل فقط سنجش زبان انگلیسی نیست، تافل سنجش مدیریت استرس، مدیریت وقت و استفاده از یک الگوریتم های مشخص هستش. پس سر جلسه یادتون نره مدیریت کنین. من متاسفانه استرس خیلی زیادی داشتم بطوریکه هر چی میخوندم تو ریدینگ موضوع یادم میرفت.

Junior Member AliZeus11 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ryerson University - MSc in Management

نقل قول نوشته اصلی توسط AliZeus11 نمایش پست ها
    R=25
    L=24
    S=22
    W=27
    Total=98

یکشنبه 12 آپریل امتحان دادم.
    +100 می خواستم که نشد متاسفانه و دوباره باید امتحان بدم..
    دو ما واسه خوندن تافل وقت گذاشتم...
    ماه اول= مطالعه Delta بصورت کامل و مطالعه بخش reading و listening کتاب Mastring skills
    ماه دوم= مطالعه Barons همراه با نرمافزار سوالات و تمرین کردن نزدیک به 25 تا tpo
    بجز نمره writing ام بقیه نمره هام معمولیه و در حدی نیست که بخوام نکته آنچنانی بگم...
    ......................
    ایشالله امتحان دوم که نمره بالای 105 گرفتم بیشتر و بهتر نظراتم رو مطرح خواهم کرد..
    R=26
    L=28
    S=24
    W=27
    Total=105

شنبه 30 می امتحان دادم.
    برای این امتحان دوم یک ماه وقت گذاشتم و فقط tpo ها رو کار کردم.
    - شما ممکنه تو یک روز دوتا امتحان بدین و با دو نمره متفاوت با اختلاف 4-5 نمره ای مواجه شین. این یعنی عوامل مختلفی بجز سطح دانش و مهارت شما تو امتحان دخیل هستند، شامل محیط و جو سنتر، استرس و فشار زمان، محتوای امتحان، تاپیک های speaking و writing، حضور ذهن، تاحدودی سلیقه مصحح ها در دو بخش آخر و سایر موارد. بعضی از آیتم ها از دست شما خارجه و نمیشه واسش برنامه داشت، ولی بعضی های رو میشه با تمرین و برنامه ریزی مدیریت کرد.
    - اکثرمنابع تافل به درد نخورد هستن و با امتحان اصلی مطابقت ندارن به دلایل: قدیمی بودن، آسانتر بودن و یا سختر بودن، تفاوت های ساختاری و... برای مثال دلتا (قدیمی، محتوا و سوالات آسان، عدم مطابقت کامل در بخش های speaking و writing) یا آکسفورد (خیلی سخت) و...احتمال زیاد Official Guide ETS بهترین منبع برای شروع کار و آشنایی با ساختار و محتوای امتحان باشه.
    - وقت گذاشتن و کمیت منابع متعدد در مطالعه کافی نیست، بلکه باید مطالعه با کیفیت (باهوش بودن، تحلیل و بررسی، عیب یابی و تمرین هدفمند) انجام بشه.
    - قطعا استفاده از منابع ثانویه مثل دیدن سریال ومستند و مطالعه مجلات و متون علمی در زمینه متنوع همزمان با تمرین منابع اختصاصی تافل میتونه موثر و کمک کننده باشه.
    - TPO ها مهمترین، مفیدترین و نزدیکترین منبع تافل هستند، بطوری که حداقل باید 40 روز قبل از آزمون به این منبع اختصاص پیدا کنه. هر روز یک tpo همراه با تمرین، بررسی و تحلیل موشکافانه
    - فایل ضمیمه شامل توضیحات مختصری در مورد مطالعه tpo ها و بطورکلی نحوه آمادگی برای تافل هستش. امیدوارم مفید باشه.
    موفق باشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    " .IF YOU WANT SOMETHING, GO GET IT. PERIOD "

27 jun

reading:27
    listening:26
    speaking:23
    writing:27

overall:103

سنتر شیراز امتحان دادم. آدم های بسیار خوبی بودن. سنتر هم که به نظر من خوب بود هر چند امتحان با 1 ساعت تاخیر شروع شد.
    من بار دوم بود امتحان می دادم. پارسال مهرماه امتحان دادم که شدم 87.
    واسه این امتجان از اوایل اردیبهشت شروع کردم. یه بار از اول TPO ها رو زدم. من هیچ کتابی نخوندم. TED زیاد گوش دادم. و فقط کلمه های قبلی رو خوندم. دوستان خواهشا اشتباه قبلی من رو نکنید شما. من قبلا کلمه های جدید معنی شون رو فارسی می خوندم که اشتباه بزرگی بود. واسه امتحان دوم فقط از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کردم که باعث شد کلی کلمه جدید با ساختارهای جدید یاد بگیرم.
    واسه اسپیکینک متاسفانه زیاد کار نکردم.در حد 12 تا TPO. ولی با توجه به نمرم فهمیدم هر چه بیشتر سر جلسه راحت تر و بدون استرس صحبت کنید نمرتون بالاتر میشه. تا می تونید قبل از امتحان با خودتون و دوستاتون انگلیسی حرف بزنید.
    واسه رایتینگ هم از الگوهایی که قبلا آماده کرده بودم استفاده کردم. 260 کلمه در سوال اول و 380 کلمه در سوال دوم استفاده کردم که جفتش رو good شدم.
    دوستان من سر جلسه شوکه شدم چون ریدینگ لانگ خوردم و اصلا انتظارشو نداشتم. این در حالی بود که بغل دستیم لیسنینگ لانگ خورد. همچنین سوال اول اسپیکینگم حول و حوش 4 خط با 3 تا آبشن بود که بازم شوکه شدم و باعث شد سوال اول و دوم اسپیکینگ رو خیلی بد بگم. اینا رو گفتم که آمادگی هر گونه سوال و شرایط غیر قابل پیش بینی رو در امتحان داشته باشید.
    موفق باشید

Junior Member

Reading : 29
    Listening: 24
    Speaking: 23
    Writing: 23
    Total: 99
    ---------------------
    نکات اساسیو دوستان تو پستهای قبلی گفتن. احساس میکنم چند نکته هس که بهتره در نظر بگیرین:

1. کتاب لانگمن به درد نمیخوره.
    2. Radiolab گوش کنید و دیالوگارو تکرار کنید.
    3. موقع حرف زدن دهنتونو کج کنید!! یا آدامس بجویین! لهجه حذف میشه.
    4. بدون TPO امتحان ندین.
    --------------------
    موفق باشین

11July
    Reading:27
    Listening:26
    Speaking:26
    Writing:27

Overall:106

نمره من خیلی زود اومد . کمتر از یه هفته.
    سنجش امتحان دادم. دفعه ی اولمم بود. اینو بگم که من پارسال خرداد از صفر شروع کردم برای جی ار ایی خوندن و خیلی لغت خونده بودم. مشکل لغت واسه تافل نداشتم. برای تافل از 5 خرداد94 رسما شروع کردم و 20 تیر 94 هم که امتحانم بود. یعنی 1.5 ماه.
    15 روز اول 20 تا تی پی او اول رو فقط ریدینگو لیستنینگ زدم. یک ماهه اخر هم برنامم به ترتیب زیر بود:

ریدینگ: فقط تی پی او

لیستنینگ: فقط تی پی او. اگر یکم مبتدی هستید کتاب how to master skills قسمت لیستنینگشو قبل از تی پی او بزنید. من این کتابو زمانی که واسه جی ار ای میخوندم خیلی اروم اروم گوش میکردمو بعضی وقتا متنهاشو مینوشتم.

اسپیکینگ: کتاب نوا رو اول خوندم. حدود 3 ساعت وقت میگیره قسمت اسپیکینگش. ویدئوهای نوت فولم نگاه کردم. بعد از اون برای 22 تا از تی پی او ها صدامو ضبط می کردمو حرف میزدم. موقع بیکاری هم گوش میدادم به صدای خودم. گویا خیلی تاثیر داشته. تازه من سر اسپیکینگ اول واسه تست میکروفونم شک داشتم و وسط اسپیکینگ مجبور شدم با علامت با مراقبم حرف بزنم که فک کنم اون یکم تمرکزمو از بین بردو نمرمو پایین اورد. چون فقط همون اسپیکینگ اول رو نمره کامل نگرفتم. اینم بگم که ازین قسمت خیلی می ترسیدم چون هیچ ملاکی نداشتم که چه جوری حرف زدن خوبه.

رایتینگ: با کتاب نوا شروع کردم. خوندن قسمت رایتینگش 4 ساعت وقت می گیره. ویدئوی رایتینگ نوت فولم دیدم. بعد از اون حدود 10 تا از تی پی او ها نوشتمو دادم یکی دوتا از بچه ها اینجا صحیح کردن. اوایل خیلی ایراد تو نوشته هام بود. کم کم رفع شد.
    ایشالا که برنامه ی من به دردتون بخوره. فقط آرامش داشته باشید روز امتحان.
    موفق باشین همه.

Junior Member Ni1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Tj Uni

11 July سنجش
    Overall = 100
    Reading=26
    Listening=24
    Speaking=22
    Writing=28
    گفتنیها رو دوستان گفتن من فقط چند تا نکته اضافه میکنم.
    اول از همه اینکه نتیجه امتحان پنج روزه آماده شده بود که خیلی عجیب بود(شاید به خاطر عید فطر بوده)
    من نه کلاس زبان رفته بودم قبل تافل و نه خودم زبان خونده بودم و نه حتی فیلم و سریال دیده بودم. من مدت زمان مطالعه ام چون پراکنده بود دقیق مشخص نیست ولی مفید فکر کنم حدود سه ماهی بشه. با لانگمن شروع کردم و بعد آکسفورد رو خوندم(فوق العادست این کتاب) و بعد هم رفتم سر tpo. کلا بسته به مدتی که میخواید مطالعه کنید باید بیشتر وقتتون رو tpo بزنید.
    ریدینگ: من tpo میزدم بعد لغات جدیدش رو وارد لایتنر میکردم و بعد سوالهایی که اشتباه زده بودم رو بررسی میکردم. جمله اول هر پاراگراف رو میخوندم و بعد میرفتم سراغ سوالها. اگه وقت کم میاوردم یه راست میرفتم سر سوالها. من تو ریدینگهای tpo مشکلی نداشتم ولی متن دوم امتحان اصلی خیلی سخت و با جزئیات بود(شاید هم به خاطر شرایط امتحان سخت به نظرم اومد).
    لیسنینگ : بعد یه مدتی که tpo بزنید دیگه دقیقا میفهمید کجاها سواله و باید با دقت بیشتر گوش کنید. تو این قسمت تمرکز حرف اول و آخر رو میزنه.
    اسپیکینگ :من دو ماه هر روز به صورت منظم با پارتنرم تسک یک و دو رو تمرین کردم و به جایی رسیده بودم که هیچ سوالی از دستم در نمیرفت تا اینکه روز امتحان تمرکزم رو از دست دادم و هول کردم و نتونستم time achievement داشته باشم. سوالها خیلی آسون هستن و در حد همون tpo پس اصلا هول نکنید.
    رایتینگ: رایتینگهایی که مینوشتم رو تو سایت تست بیگ آپلود میکردم که فقط از لحاظ گرامری و املایی چکشون میکردن و یه سری اطلاعات آماری میدادن که بد نبود ولی از اون مفیدتر نظراتی بود که چند تا از دوستهای خوب این فروم میدادن. کتاب بارونز سمپلهای خیلی خوبی داره که پر از جملات قشنگ و کاربردیه لازم نیست همشون رو بخوانید ولی هر تعدادی که میخونید رو بادقت بخونید و اصطلاحات و جملات قشنگ رو بنویسید و ازشون استفاده کنید. اشتباههای گرامری و املایی رو تو یه کاغذ بنویسید و مدام مرورشون کنید چون ما یه تعداد محدودی کلمه رو هی اشتباه مینویسیم. برای تسک اول ۳۵۰ کلمه نوشتم و برای تسک دو حتی وقت نکردم ببینم چند تا نوشتم چون تا نقطه آخر رو گذاشتم وقتم تموم شد و این یعنی حتی وقت نکردم مرور کنم ببینم چی نوشتم. یا اشتباه خیلی نداشتم یا اشتباه خیلی رو نمره تاثیر نداره.
    موفق باشید دوستان

Junior Member

Jun 13
    سنجش
    Overall = 104
    Reading=29
    Listening=27
    Speaking=23
    Writing=25
    1- تقریباً همه TPO ها رو زده بودم ولی کلاس تافل نرفتم. نمره TPO در بخش لیسنینگ و ریدینگ حدوداً 2 یا 3 نمره از نمره واقعیتون پایینتره.
    2- سرمایه گذاری روی ریدینگ و لیسنینگ جواب میده. لازم نیست تمام لغات ریدینگها رو بلد باشید. نحوه طراحی سوالات جوریه که عمداً لغات مربوط به یه رشته خاصی رو میارن تا توانایی شما برای حدس زدن معنای متنو بدون دانستن لغات و از روی فرم گرامری بسنجند.
    3- مصححین تافل به راحتی میفهمند که دارین از فرمت نوتفول استفاده میکنید و خیلی براشون مهمه که دامنه لغاتتون بالا باشه نه اینکه چند تا جمله ثابتو تکرار کنید.
    4- آزمونهای کتاب ETS بیش از اندازه راحت و کمبریج هم خیلی سخته.
    5- نمره من سه ماه قبل از آزمون اصلی توی آزمایشی امیربهادر 88 شده بود. به نظر میرسه سطح سوالات و نحوه نمره‌دهی آزمایشی امیربهادر از آزمون اصلی بالاتره.
    6- مدیریت وقت در جلسه امتحان آسونتر از خونه است! موقع تمرین کردن تستهای TPO حتماً به وقت توجه کنید ولی اگر بر استرس غلبه کنید تا حد زیادی با مشکل زمان مواجه نمیشوید.
    7- مرکز امیربهادر پله داره بنابراین ممکنه بعد از بازگشت از وقت استراحت که اسپیکینگ شروع میشه نفس نفس بزنین. من برای بار اول به مرکز سنجش رفتم و راضی بودم. البته کیبورد سنجش بر خلاف امیربهادر دکمه های برجسته و بزرگ داره که شاید برای تایپ مشکلتر باشه.
    8- فیلم دیدن و سریال دیدن در تقویت لیسنینگ تقریباً هیچ تاثیری نداره. چون سوالات تافل لکچر و کانورسیشنهای آکادمیک است.
    9- تمرکز داشتن در سر جلسه خیلی خیلی مهمه. اگه نمیتونین 4 ساعت شش دانگ حواستونو روی تافل متمرکز کنید و زود خسته میشید حتماً با تمرین سعی کنید مشکلتونو حل کنید وگرنه شاید بهتر باشه آیلتس بدین. باز هم میگم تمرکز در قسمتهای ریدینگ و لیسنینگ بسیار مهمه.

1 آگوست/ صنعتی اصفهان
    Reading= 26
    Listening=25
    Speaking=18!!!
    Writing=30

Overall=99
    Integrated Writing رو 253 کلمه نوشتم و Independent Writing رو 650 کلمه نوشتم. لیسنینگ رو انتظار 28 داشتم.
    واقعا در مورد اسپیکینگ نمیدونم چی باید بگم ... حدودا فکر میکردم 24 بشم اسپیکینگ رو ولی خب نشد...

Junior Member

سلام به همه دوستان، من نمره تافلم 106 شد. ریدینگ 28 - لیسنینگ 30 - اسپیکینگ 24 - رایتینگ 24

روند مطالعه برای تافل رو هم به شرح زیر رفتم و خیلی راضیم و توصیه می کنم:

1- شما اول باید یک پایه (در حکم فونداسیون یه خونه ) از لغت داشته باشید. پس در گام اول لغت بخونید و بهترین منبع لغت برای تافل کتاب 504 و کتاب essential words for TOEFL است.

2- بعد از خوندن لغت ها کتاب دلتا رو فقط بخش ریدینگ و لیسنینگ رو مطالعه کنید و آزمون هاش رو بدید. نمره ای که توی آزمون های دلتا کسب می کنید می تونه برای گام بعدی کمکتون کنه چون دلتا یکی از منابع آسون هستش. اگر نمره اتون در دلتا بالای 26 بود برید سراغ کتاب آکسفورد و یا کمبریج. اگرچه دو کتاب سطحشون از آزمون بالاتر هست اما برای تقویت شما و کسب نمره بالای 100 لازمه و البته خوندن یکیش به تنهایی کفایت می کنه یا آکسفورد یا کمبریج. من خودم آکسفورد خوندم و دوستام کمبریج و خیلی فرقی نداشت. اگر در آزمون های کتاب دلتا که در واقع به منظور تعیین سطح دادید نمره اتون کمتر از 25 شد توصیه می کنم کتاب بارونز رو شروع کنید که تا حدودی در سطح تافل هست و بعد از بارونز برید سراغ آکسفور یا کمبریج.

3- تا این مرحله در مورد ریدینگ و لیسنینگ صحبت کردیم. و قرار هم همین بوده چون کار کردن روی اسپیکینگ و رایتینگ وقتی موثر و مفیده خواهد بود که شما ذهنتون رو به صورت ناخودآگاه در مطالعه ریدینگ ها و شنیدن لیسنینگ ها با ساختار های گرامری و دامنه لغات و ترکیب لغات مختلف و ساختار جمله ها آشنا کردید و حالا با بازدهی بالاتری نسبت به پایه وارد اسپیکینگ و رایتینگ می شین. برای اسپیکینگ ویدئو های note full رو ببینید و بعد با رعایت زمان موضوعات اسپیکینگ مطرح شده در سایت ETS رو تمرین کنید. نتایج تمریناتتون رو ضبط کنید و به یک نفر با سطح زبان خوب بدید گوش کنه و اشتباهاتتون رو تصحیح کنه. یادتون باشه در این بخش شما هم باید فلوئنت باشید یعنی روان صحبت کنید و هم Accurate یعنی دقیق در مورد موضوع صحبت کنید.

4- برای رایتینگ من توصیه می کنم کلاس برید. نحوه نگارش و تصحیح اشتباهاتتون در نوشتن خیلی مهمه که کلاس رفتن کمک می کنه. اما بدون کلاس هم میشه ولی من خودم برنامه مشخصی سراغ ندارم یا منبعی که کار کلاس رو بکنه.

5- بعد از طی مراحل بالا که قاعدتا به امتحان هم نزدیک شدید از حد اقل دو هفته قبل از آزمون شروع کنید TPO ها رو کامل در وقت آزمون بزنید. و اشکالاتتون رو مرور کنید. این کار ذهنتون رو به 4 ساعت آزمون دادن آشنا می کنه و همینطور یکی از بهترین منابع آزمون رو به نحو مناسب مطالعه می کنید. که به نظر من در بالابردن نمره حداقل 5 نمره موثر هست.

6- من دلیل کم شدن اسپیکینگ هام این بود که کم تمرین کرده بودم و خیلی حرف می زدم تقریبا هیچ کدوم رو در زمانش تموم نکردم . داشتم حرف می زدم قطع می شد. البته من مکالمه ام خیلی خوبه چون با native ها زیاد سر و کار داشتم. رایتینگ هم رایتینگ مستقل از 5 4.5 گرفتم اما چون خیلی ذهنم به آزمون عادت نداشت بعد از 3 ساعت خسته شده بودو واسه رایتینگ اول یکی از بند هایی که طرف تو لیسنینگ داشت رد می کرد رو اصلا نشنیدم. واسه همین از 5 شدم 3.5 . اگر شما ذهنتون رو عادت بدید به 4 ساعت آزمون این اتفاق نمی افته.

7- استرس داشته باشید خراب میشه. پس راحت باشید... خبری جایی نیست.

موفق و شاد باشید
    ویرایش توسط Souri_RS : August 14th, 2015 در ساعت 07:54 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)