صفحه 44 از 53 نخستنخست ... 3435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 530

موضوع: دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

اسپیکینگ 24
    چون نمره ام خوب نشده، شما به چیزایی که میگم توجه نکنین تا نمرتون خوب بشه . برای اسپیکینگ من فقط و فقط از فرمت نوتفول استفاده کردم که خیلی ساده و روون بود. در کمترین زمان ممکن بیشترین بازدهی رو داره و بعد اون فقط تمرین و تمرین. بچه ها اول تو سکوت مطلق تمرین کنین و بعد که دیگه یاد گرفتین چجوری سوالا رو حواب بدین و تمپلت هارو حفظ شدین، حتماً حتماً تو محیطی تمرین کنین که یه کم سر و صدا باشه. مثلاً صدای تلویزیون رو یکم زیاد کنین چون روز امتحان مجبور هستین تو یه محیط نسبتاً شلوغ حرف بزنین. هیچ چیزی هم بهتر از TPO نیست برای تمرین. اول از همه با تسکهای 3-6 شروع کردم و یک ماهِ آخر رفتم سراغ تسک 1و2. برای تمرین من صدای خودمُ ضبط نمیکردم چون اگه یه چیزی رو اشتباه میگفتم سریع خودم متوجه میشدم. بنابراین هر تسک رو اینقدر تکرار میکردم تا زبونم روون بشه. مثلاً ممکن بود یک ساعت فقط رو تسک 3 تا 6 یک دونه TPO کار کنم. تقریباً روزی 2 ساعت اینجوری تمرین میکردم. و باز هم چون اعتقاد داشتم موضوعات TPO ممکنه شبیهش تکرار شه تو آزمون، 2 هفته آخر دوباره کل TPO هارو دوره کردم که هم مفاهیم یادم بمونه و هم تمرین بود دیگه. به عنوان مثال تسک 6 امتحان یه چیزی شبیه یکی از TPOها بود. برای تسک 1و2 هم موضوعات اخیر تافل، سوالات TPO و موضوعات پیشنهادی نوتفول رو رو کاغذ نوشتم و برای هر کدوم 3-4 تا ایده نوشتم که اگه مشابه اونا سوال اومد، ایده هارو حفظ باشم. هفته آخر هم اون موضوعات و ایدا هاشونُ دوباره مرور کردم. اینکار برای رایتینگ هم خیلی کمک میکنه. اتفاقاً نتیجه اش رو هم دیدم، تسک 1 و 2 تقریباً مشابه 2 تا از موضوعات امتحانات قبل تافل بود. به خاطر اون کلاس زبانی که گفتم پارسال میرفتم تقریباً خیلی بدون غلط و روون حرف میزدم و این نمره 24 یکمی از چیزی که انتظار داشتم کمتر بود. نمیگم حقم 30 بود، ولی فکر کنم میتونستن تا 26 هم بهم بدن. جالبه من تسک 1-2 و 3-5 رو خوب گفتم رو Fair شدم، ولی تسک 4-6 رو که سختتره و به نظرم جوابم کامل نبود رو Good شدم! با این حساب ظاهراً برای بالای 25 شدن باید صحبت کردن یه ویژگی هایی داشته باشه که برای من نداشت.
    رایتینگ 29
    و اما رایتینگ! حقیقتش فکر نمیکردم اینقدر خوب بشم ولی کار مهمی که کردم این بود که به حرف این معلمهای زبان بیسواد و پرادعای وطنی گوش نکردم و از فرمت نوتفول استفاده کردم. به عنوان مثال شما این کتاب خادم رو در نظر بگیرین. یکی از دوستام از این کتاب تعریف کرد و منم خر شدم رفتم خریدم این کتابُ. باور کنین بعضی از رایتینگ های این کتابُ با دیکشنری هم نمیشه فهمید چی داره میگه! بعد 2 روز گذاشتم کنار کتابٌ. تو قسمت اینتگریتد رایتینگ، من دقیقاً از فرمت و تمپلت نوتفول رفتم، یعنی دقیقاً ها! البته برای Intro یه کمی از مگوش هم استفاده کردم، پس نمیتونیم بگیم مصحح ها اگه ببینن از اینا استفاده کردیم نمره ازمون کم میکنن. من برای تسک 1 حدود 350 تا کلمه نوشتم و باز هم این خلاف ادعای اون دوستایی هست که میگن اگه بیشتر از 250 تا کلمه بنویسین نمره منفی محسوب میشه. برای تسک 2 هم دقیقاً از فرمت نوتفول استفاده کردم. از فرمت و نه از تمپلت. یعنی من الان هم نمیدونم اصلاً نوتفول مثل تسک 1 تمپلت داره برای تسک 2 یا نه. تو یوتیوب یه فیلم دیدم از نوتفول که یه رایتینگ گذاشته بود و توضیح میداد که اگه اینجوری بنویسین میتونین تا 30 هم بگیرین. من از اون ویدیو Screen Shot گرفتم و چند بار خوندم تا ببینم چجوریه (حالا اون عکسُ میزارم اینجا تا شما هم ببینیدو ترجیحاً برید تو یوتیوب ببینید توضیحات ویدئو رو). برای تسک 2 تو آزمون تافل من حدود 530-540 تا کلمه نوشتم و آخرش هم نرسیدم اصلاحش کنم که احتمالاً نمره ای که کم شده بخاطر غلط املایی بوده. مثل نوتفول 4 پاراگرافِ نوشتم و با مثال و توضیح. به طور کلی گرامرم خوب بود ولی به هیچ وجه از گرامر خاص و پیچیده ای استفاده نکردم و همینطور در مورد لغات، کاملاً ساده و روزمره. ببینید به قول نوتفول ما قرار نیست یه متن ادبی به اونا تحویل بدیم. همین که بتونیم با جمله بندی مناسب و صحیح سوالی که از ما پرسیده شده رو دقیق جواب بدیم میتونیم انتظار نمره بالا 27-28 رو داشته باشیم. من رایتینگمُ به یه معلم رایتینگ معروف تهران نشون دادم، گفت خوب و ساده و بدون غلط مینویسی ولی با این رایتینگ بیشتر از 23-24 نمیتونی بگیری! برای تسک 2 هم موضوعات اخیر تافل از کتاب خادم رو یادداشت کردم با ایده های خودم و هفته قبل آزمون اونا رو دوره کردم که اتفاقاً یه موضوع مشابه سوال اومد و چون دغدغه‌ی فکر کردن به دلیل رو نداشتم سریع شروع کردم به نوشتن.
    آزمون آزمایشی
    من 2 تا آزمون آزمایشی ثبت نام کردم تو امیربهادر، یکی یک ماه قبل از تافل و یکی هم 2 هفته قبل آزمون (شبیه برنامه پارسه) ولی امتحان ما که کنسل شد یکمی این فاصله ها بهم خورد.
    امتحان اولُ اینجوری شدم: (5 هفته قبل آزمون)
    Reading 26
    Listening 26
    Speaking 21
    Writing 23
    Overall = 96
    این اولین تجربه محیط امتحان بود و مثلاً سر اسپیکینگ یه لحظه که همه شروع مردن به حرف زدن من هنگ کردم و نمرم کم شد. برای رایتینگ هم همونطور که میبینید بهم 23 دادن، چون استادای ایرانی فکر میکنن الان یه چیزی تو مایه های متون شکسپیر بهشون تحویل بدیم.
    امتحان دومُ اینجوری شدم: (3 هفته قبل آزمون)
    Reading 27
    Listening 29
    Speaking 24
    Writing 24
    Overall = 104
    اینجا دیگه به محیط عادت کرده بودمُ و اسپیکینگ رو نسبتاً خوب حرف زدم. برای رایتینگ هم باز بیشتر از 24 ندادن بهم! با اینکه من تو یک ماه آخر فرمت رایتینگم یکی بودُ و عوض نشده بود. یعنی همین رایتینگ تافلم رو میدادن به استادای امیربهادر یه 22-23 بهم میدادن
    پس نمره های امیربهادر شاید خیلی قابل اعتماد نباشه ولی برای آشنا شدن با جو آزمون خیلی خوبه.
    حرف آخر
    من همیشه فکر میکردم اونایی که تافل بالای 100 میشن آدمای خاصی هستن که خیلی زبانشون خوبه، ولی الان که خودم 111 شدم میفهمم که با یه سواد زبان معمولی هم میشه نمره بالا گرفت. اگه یه قسمت از امتحان، مخصوصاً ریدینگ و لیسنینگ، سخت بود و فکر کردین خراب کردین نزارین رو بقیه قسمتها اثر بزاره چون اون قسمت اسکیل آپ میشه و نمرتون به صورت قابل توجهی میاد بالا. به قول یکی از دوستان این سایت، تافل امتحان مدیریت زمان و استرسِ. پس هرچی سر جلسه آرومتر باشین نتیجه بهتری میگیرین. پس با یه برنامه ریزی منطقی و تلاش مستمر به اون چیزی که میخواید، میرسید.
    امیدوارم همه به اون نمره دلخواهشون برسن

فایل ضمیمه هم اکسل تعداد غلط هایی که تو
    TPO زدم و همچنین اون رایتینگی که بالا در موردش صحبت کردم.

از Comment اسپیکینگ و رایتینگ هم عکس گرفتم، شاید به درد کسی بخوره.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg writing.jpg (462.8 کیلوبایت, 675 views)
    • نوع فایل: jpg Untitleds.jpg (202.4 کیلوبایت, 711 views)
    • نوع فایل: jpg S1.jpg (199.1 کیلوبایت, 588 views)
    • نوع فایل: jpg S2.jpg (95.8 کیلوبایت, 518 views)
    ویرایش توسط raminziaei : October 20th, 2015 در ساعت 08:59 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه

سلام بر تمامی تافلی های عزیز، دوستان من نمره ی زیاد خوبی نشدم، ولی حس می کنم میتونم تجربیات ام رو بگم شماها بالا شین:

R:28
    L:27
    S:22 =>با عرض شرمندگی
    W:24

خوب ببیینید دوستان به ترتیب برای دو تا اسکیل اول فقط فقط و فقط TPO !! نیاز نیست همه اش رو بزنین؛ ولی اونایی که می زنید رو با دقت برنید! حتما تو تایم بزنید و حتما حتما ختما بعد از آزمون اشتباهات خودتون رو در بیارید و بنویسن تو دفترچه اتون. من برای ریدینگ مشکلاتم از نظر کلمه های که بلد نبودم می نوشتم و تو لیتسنینگ "جمله هایی" که ناشنا می زد رو یادداشت می کردم. خیلی کمک کرد مخصوصا شب آخر که اجازه ی مرور میداد.

واسه اسپیکینگ حرفی ندارم؛ خودمم خوب نشدم

واسه رایتینگ من کلاس میرفتم بعدش رایتینگامو دادم استادم، دمش گرم مرامی بعد پایان کلاس هم تصحیح میکرد

راستی: شب امتحانم غذای چرب نخورید. من بد شانس، شب امتحان مریض شدم و سرما هم خورده بودم + قرمه سبزی چرب با پیاز :دی و این باعث شد تا صبح ساعت 5 5.30 اینا هی سرفه کنم هی بیدار شم.
    اگرم مریض شدین مثل من استرس نداشته باشین :دی تهش میشین 101 با همه این اوضاع احوال

راستییی ، صبحش اگه دیدن استرس دارین بگین براتون گل گاو زبون دم کنن بخورین یک لیوان

تلاش کنین و نتیجه بگیرید

منم دعا کنین زود تر خوب شم و تو اپلای نتیجه بگیرم :دی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه

Test Test Date Reading Listening Speaking Writing Total
    TOEFL iBT Sat Oct 31 12:31:14 EDT 2015 29 25 24 27 105

من خیلی یهویی تصمیم به اپلای گرفتم و چون وقت نداشتم مجبور شدم تو کمتر از یک هفته برای تافل آماده بشم. ولی خب کلا همیشه زیاد کتاب می خوندم و فیلم می دیدم.
    تو این یه هفته دو تا آزمون ETS رو زدم و 3 تا هم از Barrons. دو تا نکته خیلی خیلی مهم بودن:
    1. با همه موضوعات آکادمیک آشنا بشین. من هر موضوع جدیدی که تو این آزمون های تمرینی دیدم (مثلا سنگ شناسی، گیاه شناسی، تاریخ معماری امریکا، موارد مربوط به کمپس دانشگاه ...) رفتم چندین ریدینگ ازش تو نت پیدا کردم و خوندم تا با فضاش آشنا بشم. اینجوری دیگه لیسنینگ ها و ریدینگ ها خیلی غریبه نیستن و مثل غول شاخدار به نظر نمیان.
    2. یه لیست از سوالاتی که تو اسپیکینگ ممکنه بیاد رو پیدا کردم و 2-3 بار سوالاتشو سعی کردم جواب بدم.

امیدوارم این اطلاعات مفید بوده باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط hadianh نمایش پست ها
    Test Test Date Reading Listening Speaking Writing Total
    TOEFL iBT Sat Oct 31 12:31:14 EDT 2015 29 25 24 27 105

من خیلی یهویی تصمیم به اپلای گرفتم و چون وقت نداشتم مجبور شدم تو کمتر از یک هفته برای تافل آماده بشم. ولی خب کلا همیشه زیاد کتاب می خوندم و فیلم می دیدم.
    تو این یه هفته دو تا آزمون ETS رو زدم و 3 تا هم از Barrons. دو تا نکته خیلی خیلی مهم بودن:
    1. با همه موضوعات آکادمیک آشنا بشین. من هر موضوع جدیدی که تو این آزمون های تمرینی دیدم (مثلا سنگ شناسی، گیاه شناسی، تاریخ معماری امریکا، موارد مربوط به کمپس دانشگاه ...) رفتم چندین ریدینگ ازش تو نت پیدا کردم و خوندم تا با فضاش آشنا بشم. اینجوری دیگه لیسنینگ ها و ریدینگ ها خیلی غریبه نیستن و مثل غول شاخدار به نظر نمیان.
    2. یه لیست از سوالاتی که تو اسپیکینگ ممکنه بیاد رو پیدا کردم و 2-3 بار سوالاتشو سعی کردم جواب بدم.

امیدوارم این اطلاعات مفید بوده باشه.
    به نظزم رسید یک سری اطلاعات دیگه هم بدم چون فکر می کنم خیلی ها ممکنه بخوان اینجوری عجله ای آماده بشن.
    در مورد کلمه: من از 540 یا 1100 کلمه ای که برای تافل توصیه می کنن، شاید 10%ش رو بلد نبودم و وقت هم نشد بخونم. کلا vocab من ضعیف هست ولی واقعا هیچ مشکلی نداشتم. تو اکثر اسپیکینگ ها وقتی یه کلمه ی غریبه به کار برده میشد، یه جور دیگه هم توضیح داده میشد و واقعا لازم نبود معنی اون کلمه رو بدونیم. البته این به شرط اینه که با کلیات کلمات مربوط به بحث های آکادمیک (که تو پست قبل گفتم) آشنا باشیم.
    در مورد استرس: رشته ی من مهندسی کامپیوتر هست و همونطور که تو پست قبلی گفتم این بحث های بیولوژیک و انسان شناسی و ... خیلی برای من عجیب غریب بودن اول، و خیلی استرس داشتم. ولی واقعا بعد از اینکه یه تعداد ریدینگ و لیسنینگ در موردشون دیدم خیلی استرسم کمتر شد. به هرحال روز امتحان باز هم استرس زیاد بود و من یک قرص پروپانولول (ایندرال) 40 یک ساعت قبل از امتحان خوردم. این قرص خیلی خیلی کمک کرد که موقع اسپیکینگ تپش قلب نداشته باشم.
    در مورد نوت برداری: با این مساله خیلی مشکل داشتم و خیلی بهم فشار اورد تا جایی که از شدت فراموش کردن لیسنینگ ها رفتم تست حافظه دادم. حافظه م معمولی هست ولی نمی فهمیدم چرا همه چیو فراموش می کنم. یعنی کل لیسنینگ رو می شنیدم و می فهمیدم ولی بعدش یادم می رفت. باز هم این مساله تا حدود زیادی با خوندن در مورد بحث های آکادمیک (که تو پست قبلی گفتم) حل شد. بقیه ش هم با نوت برداری سریع. تو این یه هفته کلی تمرین کردم که وقتی نوت می نویسم بتونم همزمان گوش هم بدم. نهایتا سر جلسه خیلی خوب بود ولی بازم موقع نوت نوشتن بعضی چیزا رو از دست دادم.

Junior Member

سلام دوستان، من خیلی از اطلاعات مفید بچه ها توی این فروم ها استفاده کردم و جواب همه سوالامو همینجاها گرفتم. و اما نتیجه تافل که همین امروز رسید: ( امتحان 7 نوامبر).
    ریدینگ 29
    لیسنینگ 29
    اسپیکینگ 24
    رایتینگ 28
    توتال 110
    اول هم بگم که فکر میکردم در بهترین حالت 100 میشم :|| و الان واقعا خوشحال شدم.
    -اسپیکینگ : همونطور که میبینید نمره خوبی نگرفتم و ترجیح میدم سکوت کنم ولی خودم فقط از همین نوت فول استفاده کردم که انصافا تو همه چی عالین. تمرین من کم بود و سر امتحان صدای آقایون کلا تمرکزمو گرفت. مهم ترین چیز همین تمرینه. ( آقایون بخدا اون هدفونا ضعیف ترین صداها رم میگیره، انقدر بلند حرف نزنید )
    - ریدینگ و لیسنینگ : همون تی پی او ها لازم و کافی هستند. من همونا رو استفاده کردم + نرم افزار بارونز. اون هم خوب بود. فقط همینا رو کار کردم. البته هر تی پی او رو قشنگ بررسی کنید و کلماتشو در بیارید. ( برای لغت فقط همینا بعلاوه کتاب اسنشیال بارونز. همینا کافیه.)
    - رایتینگ : کتاب دکتر خادم برای رایتینگ عالیه. من فقط همینو خوندم + شاید 20 تا رایتینگ با خودم کار کردم. همون تی پی او ها عالین.
    -> برای رایتینگ و اسپیکینگ یه سری لیست موضوع هست، اونا رو کار کنید و بخونید. حتی شده فارسی هم راجع بهش فکر کنید که ایده های بیشتری داشته باشید.
    امیدوارم موفق باشید.
    نکات کلی : استراتژی های نوت فول همگی عالی و تضمینی هستند.( من هیچ کلاسی نرفتم و از اینا استفاده کردم.) + تی پی او ها لازم و کافی هستند. + یه دونه پری تافل دادم که 92 شدم.

Junior Member

سلام من 13 نوامبر امتحان دادم و امروز نتیجه اومد
    RD:28, Lis:30, Spk:22,Wrt:25
    Total: 105
    سطح زبانم به صورت کلی خوب بود و قبلا هم تجربه تافل داشتم. برای امتحان هم زیاد وقت نداشتم، حدود یک هفته اسپیکینگ(که ظاهرا جواب نداد) و رایتینگ کار کردم. بنابراین نمیتونم تجربه زیادی رو منتقل کنم.
    اما یکی دو تا موضوع بنظرم میرسه:
    سوالات ریدینگ، لیسنینگ، و سوالات 3 تا 6 اسپیکینگ شبیه تی*پی*او بود
    سوال اول و دوم اسپیکینگ و سوال دوم رایتینگ شبیه موضوعات تکراری نبود
    بعد امتحان یکم سرچ زدم نمونه هاشونو تو یه سری سایت چینی پیدا کردم
    بنظرم بد نیست این نمونه ها رو قبل امتحان کار کنید
    عبارت پیش بینی سوالات اسپیکینگ/رایتینگ رو به چینی ترجمه کنید و تو گوگل سرچ بزنین
    براتون ارزوی موفقیت می کنم

ETS عزیز بعد از 10 روز خون به جیگر کردن بالاخره 2 صبح نمره رو زد.

توتال 104. مهارتها همه 26.

من برای امتحان 4 روز بیشتر وقت نذاشتم چون کاملا یهویی و بین میان ترم های دانشگاهیم ثبت نام کردم
    ریدینگ:
    من 2 روز برای ریدینگ و لیستنینگ وقت گذاشتم و فقط 5 تا از تی/پی/او ها رو زدم تا با نحوه سوال آشنا بشم. ویدیو های نوتفول رو نگاه کردم و ویدیو های خود TOEFLtv که کانال ETS در یوتیوب هست. لغت هیچی نخوندم چون اصلا وقت نداشتم. ولی واقعا شانس آوردم که لغات امتحان چیزی بود که بلد بودم. این نمره کم ماله ریدینگ اولیه که ریدینگ خیلی سختی همون اول کار بهم خورد و من فول استرس بودم، و هرچی میخوندم هیچی نمیفهمیدم. فقط نیم ساعت از وقتم روی ریدینگ اولی رفت.
    پیشنهاد من به شما اینه که لغت خوب بخونید، استرس رو کاملا مهار کنید و استراتژی های نوتفول و خود ای تی اس و همچنین آفیشال گاید رو خوب بلد باشید.

لیستنینگ:
    سریال زبان اصلی زیاد نگاه کنید، حتما حتما حتما برای لهجه آمریکایی شبکه سی ان ان و برای بریتیش بی بی سی نگاه کنید و وقتایی هم که به کار دیگه مشغولید بگذارید اینا صداشون تو خونه پخش باشه تا ذهن شما عادت بکنه.
    نوت برداری خیلی مهمه، من این 4 نمره که کم آوردم برای این بود که چنتا نکته توی نت هام در رفت و من نتونستم برسم سادداشت کنم و ازشون سوال اومده بود. این قسمت رو به همراه ریدینگم 2 روز تمرین کردم.

اسپیکینگ:
    توی توضیحات که تو کارنامه ام گذاشتن، برای speaking about familiar topics نمره 3.5 تا 4 و امتیاز Good گرفتم. که این میشه سوال 1 و 2. من برای اسپیکینگ 2 روز کامل وقت گذاشتم. خیلی هم واسش استرس داشتم. ویدیو های نوتفول و خود ای تی اس رو دیدم و آفیشال گاید رو خوندم. از خودم صدا ضبط کردم و سعی کردم تو زمان مناسب جواب بدم.
    اولین بارهای تمرینم که اصلا کامل نابود بودم، ولی شما هول نشید، اولش ممکنه آدم گیر کنه ولی راه میافتید سریع. وقت تمرین، تا یک سوال رو کاملا مسلط نشدید نرید بقیه رو تمرین کنید.
    سر جلسه، وقتی از بریک برگشتید سریع سوال ها رو شروع نکنید، بزارید سیستم براتون راهنما رو بخونه و در این مدت نفس عمیق بکشید فقط و اون جداول نوتفول رو روی برگتون آماده کنید.
    این توصیه رو حتما انجام بدید: فزض کنید که بجای مانیتور توی چشم یکی از دوستاتون زل زدید و میخواید باهم حرف بزنید. موقع حرف زدن مثل حالت عادی دستاتون رو تکون بدین برای خودتون و حتما لبخند بزنید، باور کنید انرژی مثبت لبخندتون تو صداتون منعکس میشه. و اینکه اگر میتونید، لیستنینگ رو زیاد طول ندید که اسپیکینگ رو زودتر از بقیه شروع کنید. من توی رایتینگ که بودم بقیه اسپیکینگشون شروع شد که واقعا صدا بلند بود و من حواسم سر رایتینگ پرت میشد.

speaking about campus situation نمره 2.5 تا 3 و امتیاز Fair شدم این رو کاملا بهشون حق میدم، سوال سوم من دلیل دوم دختره رو نرسیدم خوب develope کنم. و همچنین سوال 5 فقط دلایل خود دانشجو واسه مشکلش رو بیان کردم. پیشنهاد من به شما برای سوال 3 فرمت نوتفوله ولی خودتونم یکمی توش دست بیارید. ولی برای سوال 5 آفیشال گاید رو کار کنید، چون تو آفیشال گاید گفته مثال شخصی خودتون رو بزنید خیلی خوبه. من اگر اینکارو کرده بودم مطمینم بهتر میشدم.

speaking about academic course content نمره 3.5 تا 4 و امتیاز Good شدم. که این میشه سوالات 4 و 6. فرمت من تو برگه نوتفول بود، ولی قالب گفتنم از نوتفول نبود. خودم برای این دوتا سوال رفتم transitional words & phrases از اینترنت نگاه کردم و قبل امتحان حفظ کردم، جمله هام هم جمله های خودم بود فقط با ترتیب بیان مطالب نوتفول جلو رفتم. حتما conclusion توی این دوتا سوال بگید، چون تو آفیشال گاید خودش گفته که بگید بهتره.

رایتینگ:

دروغ نگم، دوست داشتم رایتینگ بالاتر باشم. چون من رایتینگ خیلی کار کردم. ولی رایتینگ دایره لغاتم کم بوده که اینجور شده.

رایتینگ 1 که کاملا فرمت نوتفول بود. حتما حتما key words از خود ریدینگ و لیستنینگ وارد متن کنید. ولی حواستون باشه نباید ساختار جملتون کاملا با ریدینگ یکی باشه که ایراد میگیرن. برای این قسمت هم نمره 4 تا 5 و امتیاز Good دادن. و حتما آخر سر edit کنید. من 320 کلمه نوشتم و 5 دقیقه وقت برای ادیت کردن گذاشتم، چن دیدم اشتباه تایپیم زیاد بوده.

رایتینگ 2 هم امتیازش همین بوده. من از فرمت 4 پاراگراف استفاده کردم و حدود 380 کلمه نوشتم. فکر کنم تعداد کلماتم کم بوده و البته خودم میدونم که دلیل دومی که آورده بودم کامل ساپورت نشد. ولی عوضش وقتم رو روی conclusion قوی گذاشتم و ادیت کردن.

سخن آخر اینکه، دوستان تمرین کنید فقط، من اگر تابستون خونده بودم خیلی بهتر میشدم، الان کاملا راضی هم چون اون حداقلی که میخواستم برآورده شده و واقعا این نتیجه دانش فعلی و تلاش محدودیه که کردم.
    شما استرس خودتون رو کنترل کنید، من کلا خودم آیکون استرسم، تا جواب اومد مردم و زنده شدم.
    امیدوارم که همتون موفق باشید دوستان.

Junior Member

آزمون 15 نوامبر
    Total : 104
    Reading 29 Listenung 24 Speaking 24 Writing 27

من اول از همه از تمام اعضای فعال این گروه تشکر می کنم چون فقط از منابع و توصیه های این فروم استفاذه کردم.
    لازم به ذکره که من زبانم تا 2 سال پیش در حد Pre Intermediate بود . لیسنینگ تغطیل بودم پس 2 سال رو فقط رو جنرال انگلیش کار کردم. تقریبا هر روز NY times می خوندمو 5-6 تا رمان انگلیسی خوندم سریال های HIMYM و Greys anatomy رو دیدم و هز شب موقع خواب پادکست NPR یا برنامه های دیگه رو می ذاشتم برا خودم. یک دوره کلاس گرامر آقای شجاعی رو هم رفتم که اونم کمکم کرد خیلی. ذر کل می خوام بگم نمره مو با پیش فرض پایه نه چندان قوی انگلیسی قضاون کنید

با همه ی این تفاسیر اگر T P O ها نبودند مطمئنم 80 هم نمی شدم

برای امتحان تافل به خصوص 35 روز وقت گذاشتم...نمام 34 TPO رو با 2 تا اکسترا زدم..هفته ی اول روزی 2 تا می زدم یا اگه خسته می شدم عصرها R&L شو فقط می زدم . همشون هم به یک شکل بودند به نظرم سخت تر و آسون تر نداشت.. ریدینگ هامو افتضاح می زدم 11 تا غلط هم داشتم و این باعث شد که تمام نمرکزم رو بیشتر بدارم رو ریدینگ. از توصیه ی یکی از دوستان استفاده کردم و خودم رو در مطلب غرق کردم سوال به سوال متن رو می خوندم و اکثرا 10-15 دقیقه وقت اضافه می اوردم که خودش کلی کمک می کرد تا غلط هامو اصلاح کنم و کم کم T P O های آخری رو 2 غلط یا 1 می زدم. اما سر جلسه اصلا احساس خوبی برای ریدینیگ نداشتم و تا امروز که جواب ها اومد فکر می کردم R24 می شم و L29

Listening

به من لیسنینگ لانگ خورد به نظر خودم هم خوب جواب دادم اما نتیجه چیز دیگه ای بود. شاید اگه مثل ریدینگ جدیش می گرفتم بالاتر می شدم چون به خاطر نمره ی پایین ریدینگم در شبیه ساز ها تمام تمرکزم رو اون گذاشته بودم

Speaking

کلن این مهارتم تعریفی نبود انتظار نمره ی بالا هم نداشتم..پارتنر نداشتم مصحح هم نداشتم کلاس مکالمه هم نرفته بودم...هر دفعه هم صدامو با موبایل ضبط می کردم استرس می گرفتم. مو به مو توصیه های نوت فول رو رفتم جلو اما چون استرس داشتم حتی تمرینش هم اعصابم رو به هم می ریخت. چند روز قبل امتحان شروع کردم قرص پروپرانولول خوردم روز امتحان هم همین طور واسه همین استرسم کم شد و نمرم در خد انتظارم بود اما اگر کسی از اول بتونه رو خودش مسلط باشه و به بهانه ی ترس مثل من از زیر تمرین کردن در نره جواب خوبی می گیره . در ضمن از تفسیر نمرم هم متوجه شدم اکه تعداد vocab برای این مهارت خیلی مهمه و شاید خطای گرامریتون رو هم بپوشونه

writing

برای تسک اول عین قرمت نوت فول رفتم جلو...تو نمرم زده 4-5 و گفته شایذ برخی نکات رو ذکر نکرده باشی یا غلط گرامری کوچک داشته باشی

توصیه من برای تسک 2 مطالعه ی اون کتابیه که برای تمام 185 حذاقل 2 نمونه گذاشته . روزی 10 تا تاپیکش رو بخونید 18-19 روزه تموم میشه 10- 20 تای اول برای یاذگیری قالب ها عالیه باقیش هم کمک به ایده گرقتن می کنه گرجه تاپیک امتحانم هیچ ربطی به اون موضوعات نداشت.

حتما هم وقت برای ریوایز واسه هر دو تسک در نظز بگیرید. واسه تسک اول من نرسیدم ادیت کنم تسک دوم هم دو تا پاراگراف رو خوندم و غلطامو اصلاح کردم شاید اگه برای هر دو تا تسک این وقت رو می ذاشتم بهتر جواب می گرفتم. برای تسک دوم 4 پاراگراف نوشتم تقریبا 390 کلمه

برای تمرین رایتینگ همون شبیه ساز ها کافیه که توش زمانتون رو هم مدیریت کنید...

اتشاالله موفق می شید. باز هم از همه ی کسایی که تجربه هاشون رو نوشتند و متابع رو در اختیار باقی گذاشتند ممنونم.

Junior Member Lili111 آواتار ها

آزمون ۱۵ نوامبر، سنجش
    Total 102
    Reading 25, Listening 26, Speaking 24, Writing 27
    سطح زبانم نسبتا خوب بود. تی پی او ها و ست تکراری لیسنینگ رو از همین فروم دانلود کردم. اتفاقا لیسنینگ لانگ بودم و همین ست تکراری اومد. برای اسپیکینگ ویدیوهای نوت فول رو در یوتیوب دیدم و بنظرم بیشتر اشکالم روی تلفظ هام بوده. رایتینگ بخش اول دقیقا فرمت نوت فول رو اجرا کردم و ۳۲۰ کلمه نوشتم. بخش دوم چهار پاراگرافی نوشتم چهارصد و اندی کلمه. خودم فکر می کنم بخاطر غلط های تایپی و دیکته ای نمره ازم کم شده. چون هیچ کدوم از متون رو بازخوانی و ویرایش نکردم و بر اساس تجربه خودم معمولا غلط غلوط زیادی تایپ می کنم.
    از همه دوستانی که تجربیاتشون رو در فروم به اشتراک گذاشتن واقعا متشکرم. من همه اطلاعاتم راجع به تافل رو از همین فروم گرفتم.

Junior Member

من ١٥ نوامبر علامه سخن امتحان دادم
    Reading 25
    Listening 27
    Speaking 24
    Writing 24
    كلن ١٠٠ شدم، من سر جمع سه روز براي تافل خوندم. بيس زبانم خوب بوده، فقط كتاب آفيشال گايد رو خوندم. ريدينگ و ليستنينگ ام رو خيلي خراب كردم كه فكر مي كنم بخاطر خوابالوده گي بوده سر يكي از ليسنينگ ها خوابم برد، براي اسپيكينگ و رايتينگ ويديو هاي نوت فول رو هم نگاه كردم. رايتينگ اول رو ٢٢٠ كلمه نوشتم كه نمره كامل گرفته، رايتينگ دوم رو ٣٥٠ كلمه و فكر مي كنم بخاطر كم بودن لغات بوده كه نمره م كم شده. درسته كه نمره م عالي نشده اما فكر مي كنم با اين تجربه بتونم توصيه و راهنمايي كنم:
    بنظر من ريدينگ و ليستنينگ تمريني نيست بايد بطور كلي زياد خونده باشيد و گوش كرده باشيد. ليستنينگ من لانگ بود كه توي بريك فهميدم تكراري بوده و بعدن كه فايل هام رو نگاه كردم ديدم از همين جا دانلودش كرده بودم واقعن فكر نمي كردم انقدر ضايع باشن! شما حتمن اين فايلريدينگ و ليستنينگ تكراري رو گير بيارين و نگاه بهشون بندازين.
    من اسپيكينگ ام خوبه منتها چون لكنت دارم فكر مي كنم بخاطر اون ازم نمره كم شده، و البته اسپيكينگ شماره ٤ رو نرسيدم جمع بندي كنم.براي رايتينگ فكر مي كنم بايد بتونيد زياد بنويسين، من فكر نمي كردم وجبي باشه اما همونطور كه آقاي نوت فول تاكيد كرده بود مثل اينكه وجبي ئه!
    من هيچ TPO اي رو تمرين نكردم شايد اگر چندتا تمرين مي كردم نمره م بهتر مي شد. ولي واقعن اينكه بشينيد سي تا تافل بزنين بنظرم اضافه كاريه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)