صفحه 46 از 53 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 530

موضوع: دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. in Sharif Uni. of Tech.

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه

آزمون دوم 9 ژانویه در امیربهادر بود

R: 30
    L: 30
    S: 23
    W: 23
    Total:106

آزمون اول 14 نوامبر در سنجش بود

R: 29
    L: 27
    S: 19
    W: 22
    Total:97

من پیشینه زبان معمولی دارم. زبان رو تو دانشگاه با خوندن کتابهای مرجع یاد گرفتم و کلاس نرفتم. برای تافل، پارسال حدود دو ماه خوندم و 99 شدم. امسال با دو هفته مطالعه دوباره در نوامبر دادم و 97 شدم. بار دیگر بدون هیچ مطالعه ای در ژانویه امسال دادم و 106 شدم. توصیه من اینه که حتما امتحان رو دو دفعه بدید. چون در این صورت آرامش اعصاب بهتری دارید و مطمئنا نتیجه بهتری میگیرید. توصیه دوم هم اینکه سعی کنید سر امتحان پر انرژی برید. روزهای قبلش خوب استراحت کرده باشید. چون معمولا وسطهای امتحان خیلی ها کم میارن و شل میکنن. همین باعث میشه نمرشون خراب بشه. ولی وقتی کاملا سر حالی، تا آخر امتحان میتوانی با تمام قوا ادامه بدی. سر جلسه تافل شبیه دوی ماراتون هست

ریدینگ: کلا متن انگلیسی شامل کتابهای درسی، مقاله، و اخبار زیاد میخونم. چند روز قبل امتحان هم یکی از TPO ها رو زدم.

لیسنینگ: فیلم انگلیسی زیاد میبینم. به خصوص سریال خیلی کمک کننده هست. چون بعد از مدتی با لهجه شخصیتها آشنا میشی و این به فهم زبان خیلی کمک میکنه. من دو روز قبل امتحان هر روز 5-6 ساعت سریال فریندز رو نگاه میکردم.

اسپیکینگ: تو امتحان اولی همیطوری بدون هی قاعده رفتم، 19 شدم. امتحان دوم رو بر اساس نوتفول رفتم و 23 شدم. سطح حرف زدنم اصلا فرق نداشت تو امتحان. فقط تو دومی یکم آرومتر و شمرده تر صحبت کردم. حتما کلیپهای نوتفول رو تو یوتوب ببینید.

رایتینگ: این رو هم طبق نوتفول رفتم. رایتینگم انتظار داشتم بیشتر بشه. رایتینگ دومم خیلی خوب شده، ولی اولی رو خراب کردم. اون هم به این دلیل بود که یکی از دلایلی که در لیستینینگ میگفت رو نتونستم بفهمم و بنویسم.

نکته آخر، سر جلسه امتحان، آرامش و استقامت خیلی مهمه .

یک نکته دیگر، مرکز امتحان علامه سخن به هیچ وجه نرید، بدترین جایی هست که تو تهران میشه امتحان داد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه

سلام ،
    R 27 L28 S 23 W 22
    total:100
    امیربهادر 9 ژانویه
    نکته اول» مهمترین منبع تی پی او ها هستن بدون شک

ریدینگ:
    ریدینگ فقط تی پی او ها رو زدم، یه نگاهی هم به بخش ریدینگ کتاب لانگمن کردم ، تعریف ریدینگ بروزنم خیلی شنیدم ولی فرصت نکردم بزنم.
    یه ویدئو نوت فول هست اون به نظرم بد نیست، من موقع سوالات ریدینگ مستقیم میرفتم سر سوالا، این استزاتژی را شاید بعضیا نپسندن ولی من ترجیح میدادمش به خاطر اینکه اولین بار که ادم متنو میبینه یجورایی استرسیه و اون اسکیم اولیه به نظرم اصلا نتیجه مثبتی نداره و هیچ ارزشی نداره جز تلف کردن دو دقیقه.
    موقع جواب دادن به سوال پاراگراف مربوطه را همونطور که نوتفول گفته به نظرم باید بخونین و برین جلو ، گیر نکنین تو یه جمله، فرض کنین دارین از تو ورزش 3 اخبار میخونین، سریع ایده کلی پاراگرافو در بیارین اینجوری خیلی راحت میتونین سوالاو جواب بدین، مگر حالتی که سوال جزییات باشه مجبور بشین دو مرتبه با دقت بخونین.

لیستنینگ: کتاب مسترینگ اسکیل به نظرم بد نیست اگه اولای کارتون از هر چپتر حداقل 3-4 تاشو بزنین. ب طور کلی هم لیستنینگ ها رو دو مرتبه یا شاید بیشتر بسته به اینکه میفهمیدم یا نه، گوش میدادم بعد از اینکه 6 تا لیستنینگ هر ازمونو میزدم.

اسپیکینگ : کار خاصی نکردم راستش فقط همون نوت فول را دیدم و هرکاری گفته بود کردم.
    رایتینگ: هم نوت فول دیدم، و متن کتاب toefl wrtinig essay را واسه 40 تا موضوع میخوندم و یه چیزایی ازشون یاد میگرفتم.

به طور کلی 24 تا تی پی او زدم و نرسیدم بیشتر بزنم، به نظرم کیفیت را قربانی کیفیت نکنین تو تی پی او زدن. سعی کنین اشکالاتتونو بفهمین چیه. در بهترین حالت توی یک روز می تونین 3 تا اسکیل از یه تی پی او را بزنین.
    لغت:راستش من خیلی خوندم یعنی از خیلی قبل انکی روی سیستمم نصب بود و 504 400 و اسنشیال را خوندم و به نظرم لازمه بخونین. در صورتی هم که فرصت ندارید فقط همون لغات تی پی او ها را بخونین.
    سنتر: امیر بهادر توی تهران و صنعتی اصفهان توی اصفهان سنترهای خوبی هستن طبق اطلاعات من.
    پیشنهاد میکنم اگه تهران هستین حتما ازمون ازمایشی امیربهادر را بدین، چون سوالاتشون را از ای تی اس خریدن و جای دیگه نیست و در کل تجربه خوبی واسه مدیریت استرسه. من خودم ازمون امیربهادر یه ماه قبل از ازمونم دادم 81 شدم از بس استرسی شدم ولی توی ازمون اصلی شرایط بهتری داشتم
    نکتهاگه تهران هستین انتخاب بیشتری واسه روز ازمونتون دارین اگه به موقع اقدام کنین و نذارین واسه نزدیکای ددلاین. فلذا پیشنهاد میکنم ازمونتون را 12:30 بگیرین. این دیگه واضحه به نظرم که امتحان 12:30 خیلی بهتره تا صبح که ادم شب قبلش به خاطر استرس دیر خوابش میبره.

Junior Member

سلام . من وقتی برای تافل میخوندم، خیلی به اینجا سر میزذم و خیلی کمکم کرد. الان هم گفتم بیام نتیجه ام رو بنویسم شاید به درد کسی خورد .
    اول بگم که من تافل رو 9 ژانویه برای بار اول دادم و این نمره ام شد R29, L 27, S20 W23 total99 من کلا یک ماه خوندم و 5 روز آخر رو فقط به زبان اختصاص دادم و حتی سر کار هم نمی رفتم.
    برای ریدینگ و لیستنینگ به نظرم انرژیتون رو بذارید رو تی پی او. من 31 تی پی او رو همه کار کردم و البته لیستنینگ ها کتابای دیگه هم ریخته بودم رو گوشیم و هی گوش می کردم . سرعت امتحان یکم از تی پی او بیشتره . من اینجا دیدم یکی نوشته بود اینارو تو موبایلتون با سرغت یک و نیم برابر گوش کنید تا به سرعتهای بالا عادت کنید منم همین کارو کردم . و حتما تی پی او ها رو در شرایط امتحان بزنید این خیلی مهمه. من امتحانم 12:30 بود همیشه تی پی او رو همین موقع شروع میکردم و کم کم عادت کردم هیچی نخورم سر جلسه و .. این باعث شد که سر جلسه خیلی راحت باشم و اصلا خسته نشم. آهان یک نکته دیگه لیستنیگ های تی پی او رو شب موقع خواب هم گوش کنید هر فرصت اضافه ای را اختصاص بدید به گوش دادن. من تستهای کمبریج و ای تی اس هم زدم ولی به نظرم تی پی او کافی بود
    اسپیکینگ: متاسفانه من نمره ام تو این بخش خیلی کم شد، سوال اول رو خیلی هول شدم ولی خودمو کنترل کردم . منتها من سر دوتا سوال زمان زیاد آوردم اینقدر که تند تند حرف زدم . فرمتم همون نوت فول بود. برای این بخش به نظرم خوبه . تمرین کنیدموضوعات مختلف رو و هم چنین تی پی او رو جدی بگیرید. صداتون رو هم حتما ضبط کنید به نظرم یکی به صداتون نمره بده هم بد نیست البته من این کارو نکردم و همش خودم به صدای خودم گوش میدادم و مقایسه می کردم . تو این بخش شمرده شمرده و با اعتماد به نفس حرف زدن از همه مهم تره به نظرم .
    رایتینگ، برای اینتگریتد ، فرمت نوت فول رو نوشته و جالبه با این که تو خونه اینتگریتد رو بد می نوشتم به نظر خودم ، اما امتحان هم راحت بود هم بهتر نوشتم،و گود شدم ، 288 کلمه هم نوشتم دقیقا فرمت نوت فول
    برای ایندیپندنت، قالب درست کرده بودم ، دوتا موافق یه مخالف یعنی 5 پاراگراف با مقدمه و نتیجه گیری . اینو فیر دادن بهم . هر دوتا رو غلط گیری کردم اما ایندپندنت رو نرسیدم خیلی زمان بذارم . به نظرم این بخش رو با تمرین بیشتر می تونید نمره خوب بیارید .

Junior Member

امتحان 9 ژانویه

R28, L28, S24, W28

total: 108
    مرکز آزمون: استرالیا

شرایط من یکم فرق می کنه چون الان حودود یکسال و نیم هست که استرالیا زندگی می کنم و طبیعتا خیلی با انگلیسی سر و کار دارم. اما فقط می تونم بگم برای ارتقای نمره اسپیکینگ بهتره بر اساس ویدیوهای نوت فول کار کنید و برای رایتینگ حتی الامکان 10 تا موضوع تو زمان محدود بنویسید و بعد موضوعات رو گوگل کنید و نمونه های خوب تو اینترنت رو مطالعه کنید. به نظرم من هر چه بیشتر بنویسید شانستون برای گرفتن نمره بالاتر تو امتحان بیشتره، البته این نظریه منه و همینجا دیدم که خیلی ها با نوشتن تعدادمعقول کلمات هم تونستند نمره بالای 27 بگیرن. من 530 کلمه نوشته بودم ولی اقرار می کنم که خیلی هم پیوستگی نداشت مطالب با هم از نظر خودم. البته همه اینها بسیار سلیقه ای هست.
    TPO ها هم برای تمرین ریدینگ و لیسنینگ بسیار مفیده. من حدود 4، 5 تا از اونها رو روزهای قبل امتحان زدم.
    فقط توصیم اینه که حین خوندن زبان بهش به عنوان اجبار نگاه نکنین، هی با خودتون تکرار کنید که دارین یه مهارت کسب می کنین که تو عرصه دنیا بتونید راحت تر و موفق تر باشید.

تاریخ: دسامبر 2015
    R26, L30, S23, W28
    Total:107

من دو سال پیش هم امتحان داده بودم، با این تفاوت که نمره من اون موقع شد 102 و نکته عجیبش اینه که تنها تفاوت نمره دو سال پیش با نمره امسال توی Listening بود. سطح زبان من خیلی بالاتر از متوسطه دانشجوهاست و به همین دلیل نسبت به بقیه زیاد نیاز نداشتم که واسه امتحان بخونم. دو سال پیش حدود 2 ماه وقت گذاشتم و اولش حتی نمیدونستم امتحان تافل شامل 4 قسمته. ولی بعد از اینکه فقط امتحان رو شناختم و یه مقدار روی سوالا کار کردم، حدود 20 روز فقط تستای TPO رو زدم که به نظرم نسبت به مطالعه ای که داشتم، نتیجه بدی نگرفتم. البته من توی Writing کلا دستم خیلی تنده و میتونم متنهای خوبی رو بنویسم...فیلم و سریال هم زیاد دیدم و میتونم 95 درصد مکالماتشون رو کاملا درک کنم. این رو گفتم که یه پیش زمینه در مورد تواناییم داشته باشید.

امسال به دلیل تصمیم یهویی، حدود 10 روز وقت گذاشتم. هدفم این بود که نمره بالاتر از 110 بگیرم وباید توی بخش‌های Speaking و Listening وقت میذاشتم. در نهایت هم 3-4 روز آخر رو روی تستهای 24 تا 34 تی پی او وقت گذاشتم. برنامه کاریم به این صورت بود:

واسه ریدینگ اصلا وقت نذاشتم. فقط در حد اینکه 10 تا از تستای تی پی او رو زدم. من از همون قاعده خوندن سوال و جواب دادن استفاده کردم و اصلا متن رو دوره نمیکردم. البته متاسفانه نسبت به متنایی که قبلا دیده بودم، توی امتحان ریدینگ خیلی سخت بود و لانگ فرمت. سه تا از متنا سه تا پاراگراف و آخری 4تا پاراگراف طولانی بودن که خیلی کارم رو سخت کرد.

واسه لیسنینگ 2 روز وقت گذاشتم و فقط تونستم یاد بگیرم که چجوری نوت برداری کنم. کاری که کردم این بود که تموم تلاشمو کردم که توی یادداشتام چیزی از قلم نیفته و همه چیز رو مینوشتم (شبیه کاری که خبرنگارا میکنن). ب همین دلیل شدیدا توصیه میکنم که تمرین کنید که دستتون توی نوشتن خیلی تند بشه. هر چی مطالب بیشتری رو بنویسید، بهتر میتونید جواب سوالا رو بدید. برای من جوری بود که به دلیل نوشتن زیاد، موقع جواب دادن به سوالا اصلا نیازی نبود که به یادداشتام مراجعه کنم و فقط با دیدن سوال، فورا میدونستم جواب چی میشه. البته نکته مهم این هست که روش من واسه ساختارهای ذهنی متفاوت، جوابهای متفاوت رو ارائه میده. من توی دبیرستان و واسه خوندن درسای حفظی (مثله دین و زندگی) هم همین روش رو امتحان کرده بودم. نکته دیگه اینکه به دلیل اینکه ریدینگ لانگ خورده بودم فکر میکردم که از لحاظ توان ذهنی توی بخش لیسنینگ کم بیارم که خوشبختانه اینجوری نبود. توی امتحانی که دو سال پیش داده بودم لیسنینگ لانگ بود و حس من اینه که وقتی لیسنینگ لانگ میخوره شما بیشتر خسته میشین.

واسه Speaking از فرمت نوت فول استفاده کردم؛ البته به دلیل کمبود وقت به صورت خیلی فشرده فقط تونستم 2 روز روی این قسمت وقت بذارم. به نظر خودم نسبت به امتحان قبلی خیلی خیلی بهتر جواب دادم، ولی احتمالا داورا نظرشون غیر از این بوده. فقط چیزی که من متوجه شدم این بود که توی Speaking یادداشت برداری مختصر و مفید حرف اول رو میزنه، دلیلش هم اینه که ما به خاطر اینکه زبون مادریمون انگلیسی نیست مجبوریم فکر کنیم و ساختار زبانی رو روی زبونمون شکل بدیم. چیزی که خیلی خیلی میتونه روی این فرآیند تاثیر بذاره، دیدن این ساختار روی کاغذ هست. این مورد بهمون کمک میکنه که خیلی روانتر بتونیم جمله ها رو ادا کنیم (چون دیگه فقط لازمه به ادا کردن جمله ها فکر کنیم). وقتی شما یادداشتهای طولانی دارید، ذهنتون خیلی منحرف میشه و نمیتونید توی زمان کافی، مطالب مفیدی رو بیان کنید. وقتی هم یادداشتها خیلی کوتاه هست طبیعتا نمیتونید مطالب مفید رو بیان کنید. به همین دلیل پیشنهاد میکنم در زمینه Speaking بیشتر وقتتون رو اختصاص بدید به اینکه یادداشتهای مفیدی رو بردارید. البته این رو هم در نظر داشته باشید که باید اول یه فرمت خوب برای هر جواب هر سوال پیدا کنید و بعد یادداشتهاتون رو به نحوی تهیه کنید که بتونه اون فرمت رو پر کنه واستون. من به دلیل اینکه نمره خوبی توی این بخش نگرفتم و سر امتحان هم فقط از فرمت نوت فول استفاده کردم، زیاد این فرمت رو پیشنهاد نمیکنم. البته این رو هم در نظر بگیرید که من وقت زیادی روی تمرین قبل از امتحان نذاشتم و چند جا هم توی همین فروم دیدم که دوستان از این فرمت تعریف کرده بودن. ولی خودم به شخصه تجربه خوبی از نوت فول توی بخش اسپیکینگ ندارم.

برای Writing هم تمرین خاصی نکردم؛ غیر از اینکه توی این مدت اطلاعات عمومیم بهتر شده بود و به دلیل موقعیت شغلی خودم، میتونستم متنای بهتری رو بنویسم. به همین دلیل با هدف نمره 30 سر جلسه رفته بودم. متنایی که توی امتحان امسال نوشتم به ترتیب 540 و 680 کلمه بود ( برای امتحان دو سال قبلم حدود 400 و 520 بود)، ولی میتونم بگم که توی امتحان قبل، متنم پیوستگی بهتری داشت. در نهایت اینکه مطمئنا نمره بخش نوشتاری شما به ترکیب مناسبی از یه متن طولانی، لغتهای مناسب و پیوستگی مطالب تعلق میگیره و نمیشه صرفا به این دلیل که شما متن طولانی نوشتید، توقع نمره بالاتری رو داشته باشید.

یادتون باشه؛ فقط یه بخش خیلی خیلی کوچیک از فرآیند اپلای مربوط به امتحان تافله...درسته که شما باید با توجه به پیشینه زبانتون روی این قسمت وقت کافی رو بذارید، ولی مطمئن باشید نمره تافل 115 بدون تماس مناسب با اساتید، به هیچ دردی نمیخوره؛ در صورتیکه یه نفر با نمره 90 و تماس درست با استادا میتونه خیلی از شما جلوتر باشه...

امیدوارم همگی توی این بخش از زندگی و بخشهای دیگه موفق باشید.

یه نکته دیگه هم که جا افتاد رو مجبورم اینجا بگم:

رشته من فنی و مهندسی هست و به همین دلیل، ذاتا زیاد با تاپیکایی که توی تافل باهاش سر و کار داریم آشنا نیستم. از طرفی هم به نظرم خیلی مهمه که شما با موضوعاتی که توی تافل هستن آشنا باشین. فقط توجه کنید که آشنا بودن به این موضوعات زیاد نمرتون رو بالا نمیبره...ولی آشنا نبودن باهاشون خیلی بهتون ضربه میزنه. به همین دلیل فکر میکنم دوتا نکته خیلی میتونه به افرادی که شرایط مشابه دارن کمک کنه:
    - مطالعه سایتهای علمی و اجتماعی: مثلا Scientificamercian خیلی متنهای خوبی رو میذاره که با موضوعات مختلفی در ارتباط هستن و اگر وقت داشته باشید و روزی چندتا از این متنارو بخونین هم توی ریدینگ براتون تمرین میشه و هم باعث آشناییتون با موضوعات میشه

- تمرین و تکرار writing و speaking موصوعات مشابه با تافل: اگر توی اینترنت یه جستجوی ساده انجام بدید، حجم زیادی از موضوعات مشابه مواردی که توی بخشهای مختلف امتحانهای قبلی وجود داشتن رو میتونید پیدا کنید. اگر وقت دارید که خیلی خوبه این موضوعات رو تمرین کنید. مثلا چند تا موضوع رو انتخاب کنید و ببینید چه مطالبی در موردشون توی ذهنتون میاد و حول اون مطالب صحبت کنید یا متن بنویسید. اگر هم وقت کافی یا حوصله لازم برای اینکار رو ندارید، تموم موضوعات رو توی یه جدول بیارید و پرینت بگیرید و کنار دستتون بذارید. زیر هر موضوع هم 2-3 خط جای خالی بذارید. اینجوری میتونید بین کارتون به موضوعات نگاه کنید و اگر موردی به نظرتون میرسه که مربوط به این موضوعات هست و میشه توی writing و listening ازش استفاده کنید رو توی جدول بنویسید. با این تمرین بعد از یه مدت متوجه میشید که مواردی که برای پاسخ دادن به Writing یا Listening باید بدونید حول حداکثر 10 موضوع کلی هست (پول، آینده، تجربه دیگران، تحصیل، شغل و ...). به این ترتیب میتونید ذهنتون رو ساختاربندی کنید و توی امتحان وقت کمتری برای جواب دادن به سوال صرف کنید.

موفق باشید.

سلام
    اولین بارمه Total:107, R:28 L:29 S:22 W:28 11 march 2016
    کلا زبانم قوی بود اوایل برنامه خاصی نداشتمو جسته گریخته بود، برای ریدینگ کتاب کمبریج رو خوندم و ویدئو های نوت فول رو تماشا کردم که خیلی تاثیر مثبتی داشتن، توی قسمت لیسنینگ همشو مدیون سریال دیدنم، شخصا برای لیسنینگ نوت برداری نمیکردم و برام سخت بود اما خوب تو همه جا دیدم تاکید میکنن روش شاید برای بعضیا خوب باشه، توی قسمت اسپیکینگ بهتره یه پارتنر خوب که هدفش تافل باشه پیدا کنید توی اسکایپ و ضمنا همیشه عین شرایط امتحان روس موضوعات مختلف صحبت کنید ویدئوهای نوت فول هم فوق العاده ان، برای قسمت رایتینگ کتاب Toefl Essay رو کار کردک قسمتیش رو و کتاب کمبریج آخرش هم ویدئو های نوت فول رو هم دیدم که نکات خوبی داشت.
    TPO ها رو هم زمانی که احساس کردم آماده ام شروع کردم ده تای اولو زدم و بعد سعی کردم اشکالاتمو مرتفع کنم و دوباره ادامه دادم اما پنج تاشونو نتونستم پون وقت کم آوردم و خورد به امتحان.
    کل مدت آمادگی اصلی فک میکنم سه ماهی بود اما پیش زمینم کاملا آماده بود

سلام. من دو سال پیش با سیستم تافل اشنا شدم و سومین بارم بود که تافل دادم (هر بار تقریبا یه ماه وقت گذاشتم). نمره اولم شد :
    Total:81, R:18 L:20 S:22 W:19 . بعد به خیال خودم که این واسه phd بیزینس اسکول کافیه رفتم سراغ جی مت ( اونم متاسفانه دو تا ازمون با مجموعا 4 ماه مطالعه و نمره 570 تسلیم شدم). برگشتم سراغ تافل و دانشگاههایی که جی مت نمیخوان و تافل دوم. دو هفته TPO خوندم (تمرکزم رو اسپیکینگ و لیسنینگ بود چون ریدینگ و رایتینگم رو با جی مت تقویت کرده بودم) نمره دومم شد: Total:89, R:25 L:24 S:19 W:21. چند جا پزیرش گرفتم اما واسه فاند باید نمره بهتر میفرستادم. ازمون اخرم رو 11 مارس با 2 ماه مطالعه کامل TPO ها دادم نمرم شد:Total:92, R:23 L:27 S:20 W:22. با اینکه خیلی از این نتیجه نا راضیم، پرونده تافل رو بستم واسه همیشه.

ارزیابیم در مورد روند نمره دادن تو این دوسال:

من ازمون اولم اسپیکینگ 22 شدم با اینکه حتی بلد نبودم دو تا جمله درست حسابی بگم و بااین اوصاف با تلاشی که تو این مدت کرده بودم تو این ازمون مطمعنا نمرم باید بالای 28 میشد. رایتینگ هم همینطور من سال پیش جی مت 5 گرفتم. تو این ازمون هم سوال اول 382 کلمه با رعایت ساختار مقدمه و ذکر تمام مثالها و دلایل متن و اسپیکر اما جالبه که توضیحات نمرم نوشته fair ( البته واسه رایتینگ اعتراض دادم که یه بارم برسی بشه). نمره دوستان رو هم که نگاه میکنم میبینم به نمره رایتینگ هم مثل اسپیکینگ این اواخر حساس شدن.

سخن اخر(همون کنکلوژن خودمون
    ): کسایی که میخوان این ازمون رو خوب پشت سر بزارن اونایی هستن که نمره ریدینگ و لیسنینگ رو از دست نمیدن (دو تای بعدی چیز زیادی از توش در نمیاد چون انگار اینا دارن ما رو با نیتیو ها اشتباه میگیرن).
    سال نوتون مبارک. بهترین سال رو براتون ارزو دارم.
    ویرایش توسط pordeli : March 20th, 2016 در ساعت 10:58 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - شهید چمران

اکتبر 2015 امتحان دادم.
    نمره کل 114.
    Reading: 29
    Listening: 29
    Speaking: 27
    Writing: 29

از سن کم زبان رو شروع کردم و فاصله ثبت نام تا امتحانم کلا 3 هفته بود و 2 هفته از اون مدت انواع سوالات رو مطالعه و تمرین کردم. کتاب Oxford Preparation Course For TOEFL iBT رو تقریبا نصفش رو توی اون دو هفته خوندم. کتاب بسیار خوبی بود و نکات و قوانین تافل رو خیلی خوب گفته بود و حتی سوالات هم طبقه بندی خوب و درستی کرده بود. به نظرم کتاب جامعیه. همینطور بعضی از تست های خود ETS رو هم از جاهای مختلف دانلود کردم و بعد از مطالعه روزانه م از اون کتاب، از خودم امتحان می گرفتم.

امیدوارم همه توی این امتحان موفق باشید و به همه اهدافتون برسید

سلام من بار اول 28 فوریه 2016 امیر بهادرساعت 9:30امتحان دادم:
    R:18
    L:22
    S:20
    W:21
    TOTAL:81

بار دوم 19 مارچ2016 سازمان سنجش ساعت 12:30
    R:26
    L:26
    S:20
    W:23
    TOTAL:95

من احتیاج به نمره 79 با حداقل رایتینگ 22 داشتم که به خاطر 1 نمره کسری در رایتینگ بار دوم امتحان دادم. پیشینه زبانم از متوسط بالاتره ولی ریدینگ و لیسنینگم خوب بود.در کل 18 روز ، روزی 2 الی 3 ساعت مطالعه داشتم لغات 400 essential را تقریبا کار کرده بودم . رایتینگ 15 تا از تی پی او هارو کار کردم برای لیسنینگ یک سری فایل از اینترنت گرقتم و ریختم روی گوشیم و توی اون 18 روز توی مسیر رفت و برگشتم سر و کار گوش میکردم. رایتینگ یه فایل از خود ets پیدا کردم توی اینترنت که یک مثال از هر مدل رایتینگ رو از داوطلب های محتلف با سطح نمره های مختلف تحلیل کرده بود که خیلی به دردم خورد و چند تا موضوع هم از کتاب بارونز کار کردم. برای اسپیکینگ هم با تمپلیت جوزف از نوت فول چند تا تی پی او را تمرین کردم. در کل بار اول که امتحان دادم فکر میکردم نمرم حدود 95 بشه و وقتی دیدم نتیجه 81 شده تعجب کردم البته اتفاقاتی قبل جلسه آزمون اولم افتاد که خیلی روحیمو خراب کرد و تا وسطای ریدینگ واقعا تمرکز نداشتم بعد از اعلام نتایج بلافاصله دوباره ثبت نام کردم .برای آزمون دوم اصلا چیزی به غیر از رایتینگ کار نکردم و نمرم 95 شد.
    امیر بهادر خیلی آروم تر از سنجش بود ولی رفتارشون خیلی مناسب نیست و واقعا توی نتیجه آزمون اول من نقش داشتند.
    سنجش یکم سر و صدا زمان اسپیکینگ بیشتره ولی من ترجیحش میدم به امیر بهادر.

اگر امکانش رو دارید حتما آزمون آزمایشی بدید و بدون تجربه سر امتحان اصلی نرید خیلی تاثیر داره. تی پی او هارو حتما کار کنید. برای رایتینگ اول حتما دقت کنید که تمام نکات مهم لکچر را بنویسید و دونه به دونه با متن مقایسه بشن و تضاد ها مطرح بشن. به هیچ وجه تاکید میکنم به هیچ وجه جملات متنی که رایتینگ اول داده را عینا در رایتینگ خودتون کپی نکنید تاثیر منفی داره به جاش از جملات خودتون استفاده کنید ولی طوری که معنی اصلی تغییر نکنه. در آزمون دوم من رایتینگ دوم را کاملا ساده نوشتم ولی حدود 470 کلمه در 5 پاراگراف، اصلا کلمات سخت استفاده نکردم ولی برای متنم سعی کردم قواعد گرامر را خوب استفاده کنم. موقع اسپیکینگ سوال 2 حرفم تموم نشده بود وقت تموم شد و سوال 5 هم زیاد جالب توضیح ندادم خیلی من من کردم. ریدینگ لانگ فرمت بود و من ریدینگ اول را یکم اضافه وقت گذاشتم که همین اشتباه باعث شد تمام ریدینگ ها وقت کم بیارم و دو سوال آخر را با عجله و شک بزنم. برای ریدینگ اول چند جمله ابتدای هر پاراگراف رو بخونید و بعدا که با سوال ها پیش میرید سعی کنید برای هر سوال بقیه متن اون پاراگراف رو هم بخونید تا دید کلی به موضوع داشته باشید وگرنه اگر فقط قسمت هایی که سوال پرسیده شده را بخونید سوال آخر ریدینگ را نمیتونید خوب جواب بدید.

برای همتون آرزوی موفقیت میکنم.

77
    reading 20
    listening 21
    speaking18
    writing 18
    سه هفته کتاب تافل ای بی تی لانگمن و یکی دو تا از ویدوهای اسپیکینگه نوتفول.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)