صفحه 52 از 53 نخستنخست ... 2424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 530

موضوع: دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

خوب نمره لحظاتی پیش اومد و کسی هم ظاهرا نبود که همزمان با من آزمون داده باشه:

View Scores

Registration Number: 0000000033068286
    Security Information
    Type: Passport
    Country: Iran (Islamic Republic Of)
    ID: 38496957

Test Test Date Reading Listening Speaking Writing Total
    TOEFL iBT Sat Mar 10 09:27:40 EST 2018 30 30 29 29 118

بچه ها اینکه من بخام توصیه ای بکنم خیلی برای شما کاربردی نداره چون 5 سال پیش هم نمره 119 گرفته بودم در تافل ibt . البته توضیحاتی در مورد خودم در پست های زیر دادم که اگر تمایل داشتید میتونید ملاحظه بفرمایید:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2513440
    ویرایش توسط Sara.A : May 4th, 2018 در ساعت 09:00 AM

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

چون تعدادی از دوستان با پیام خصوصی از بنده راهنمایی خواستن ، مختصری از نکات آمادگی برای نمرات بالای تافل رو اینجا می نویسم:

سلام دوستان

توصیه می کنم ابتدا لغت خودتون رو بسیار بسیار قوی کنید میتونید متناسب با سطح زبان تون 504 لغت بارونز یا حتی 1100 رو بخونید. 1100 کتاب آسانی نیست و بیشتر برای GRE توصیه میشه. اگر قصد GRE دادن ندارید نیازی نیست سراغ 1100 برید ولی اگر همراه تافل GRE هم خواهید داد ، توصیه میکنم 1100 رو بخویند و شاید اگر سطح زبان شما پیشرفته نباشه ، فقط خوندن 504 و 1100 یکسال وقت نیاز داشته باشه. مشقت بار ترین قسمت داستان هم همین قوی کردن گنجینه ی لغاتی هست که بصورت اصولی و با مثال های متعدد به حافظه ی دائم تون منتقل کردید (اين بخش خودش داستان طولانی داره و از حوصله ی این پست خارج هست).

وقی شما دایره ی لغت تون رو بطور فوق العاده ارتقاء بدید ، دیگه هیچ وقت در بخش Reading و Listening با کلمه ای مواجه نمیشید که معنی اش رو ندونید و برای Writing و Speaking هم اعتماد به نفس بالایی دارید چون حرف هاتون رو با انبوهی از لغت های حرفه ای می تونید منتقل کنید و برای پیدا کردن لغت ، دست و پا نمی زنید!! در عین حال انقدر متن خوندید که برای هر Context (مثلا زیست شناسی ، روانشناسی ، نجوم ، حمل و نقل ، و . . .) یک دوجین لغت بلد هستید و جملات مربوطه رو هم در ذهن دارید. پس کلید ماجرا در ابتدای کار حفظ کردن اصولی گنجینه ای بزرگ از لغت هست که با دیکشنری های متعدد و مثال های مربوطه و به کمک جعبه لایتنر کار خواهید کرد. از همون ابتدا هم از نرم افزارهای Text to Speech استفاده بکنید و مثال ها رو مدام گوش کنید یعنی از هر دوی گوش و چشم برای به خاطر سپاری دقیق تلفظ و کاربرد استفاده کنید. لغتی که بدون تلفظ و بدون مثال یاد بگیرید ، هیچ ارزشی نداره. در خصوص دیکشنری کار رو با لانگمن شروع کنید و کم کم دیکشنری Oxford و بعدش Merriam Webster رو اضافه کنید و در مرحله ی بعدی حتما از Thesaurus آکسفورد استفاده کنید. آخرین و حرفه ای ترین دیکشنری American Heritage هستش که فوق العاده هست و ریشه ی لغت ها رو هم شرح داده ولی سطح این دیکشنری فقط برای Advanced کاربرد داره و اگر از همون اول کار برید سراغش ، به شدت نا امید میشید . . .

بعد از لغت دیگه فقط روی منابع رسمی ETS وقت بزارید و متون Reading و فایل های Listening رو مداوم تمرین کنید. من فیلم دیدن و BBC گوش کردن و غیره رو راه های اصلی و مستقیم برای نمرات بالای تافل نمی دونم و استفاده هم نکردم. منابع ETS تنها منابعی هستن که ارزش وقت شما رو خواهند داشت. تنها درصورتی سراغ الباقی منابع برید که تمام منابع ETS تمام شده باشه (که اون موقع هم فکر نمی کنم دیگه نیازی به تمرین بیشتر داشته باشید).

بعد از رساندن نمره خودتون به سطح عالی در Reading و Listening نوبت به Writing و در نهایت Speaking میرسه که باز هم فقط روی منابع رسمی ETS وقت بزارید و مدام اونها رو تمرین کنید و به سوالات مربوطه جواب بدید تا به مرور زمان حرفه ای بشید و تکنیک لازم رو بدست بیارید. منابع رسمی اصلی اینا هستن:

1- The Official Guide to the TOEFL Test
    2- TPO یا همون TOEFL Practice Online که به لطف برادران چینی و هکرهای خدوم ، در قالب یک نرم افزار در دسترس هستش

شما TPO رو از همین وبسایت میتونید دانلود و نصب کنید و در حقیقت مجموعه ای از 50 آزمون واقعی تافل هست و مهمترین منبع هم همین TPO هستش که بعد از خوندن کتاب The Official Guide to the TOEFL باید مدام تمرین کنید.

دوستان عزیز کلید حل ماجرا تمرین و تمرین و تمرین هستش. هیچ نیازی به کلاس رفتن و ماجراهای دیگه هم ندارید ، باید گوشه ی اتاق با منابع Official بشینید و دود چراغ بخورید!!

اگر همچنان در یک بخش ضعفی احساس می کنید ، انواع و اقسام کتاب های مرتبط با هر بخش هستن که به شما کمک می کنن. مثلا برای رایتینگ حرفه ای 30 تا کتاب پیدا می کنید که کافیه یکی دوتا از معروف ترین هاش رو دانلود کنید و بخونید. با تمرین همه چیز بدست میاد ولی هیچ فرمولی هم نیست که یک شبه نمره ی بالای 110 بگیرید. بنده 5 سال پش وربال GRE رو 163 شدم و میتونید تصور بکنید چقدر وقت گزاشتم و تمرین کردم که چنین چیزی میسر بشه. به شخصه نمره ی بالا در رایتنیگ GRE و وربال رو دشوارترین چیزی میدونم که در پروسه ی اپلای وجود داره و تاقل بالای 110 مقدمه ی یک GRE بالای 330 خواهد بود (با رایتینگ حداقل 4).
    ویرایش توسط behnam10 : April 3rd, 2018 در ساعت 09:15 AM

Member
    رشته و دانشگاه

توضیحات تکمیلی به تفکیک هر بخش رو در پست زیر نوشتم:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2523996

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍEconomics

سلام دوستان. با آرزوی موفقیت برای همه تون. من نمره تافلم دیروز اعلام شد. خدا رو شکر 107 شدم. ریدینگ 30. لیسنینگ 29. اسپیکینگ 22. رایتینگ 26. همونجور که مشخصه تنها قسمت ضعیف مربوط به اسپیکینگه. انقدر اینجا دوستان خوب و جامع در مرود روند آماده سازی گفتن من دیگه اونا رو تکرار نمیکنم. میخوام رو یه نکته دیگه تاکید کنم. اونم کنترل استرسه. اینو با همه وجود بهتون میگم. سر جلسه حتما حتما حتما تحت هر شرایطی محکم و مسلط و متمرکز و مثبت باشید. باور کنید همین توصیه قشنگ 4 - 5 نمره یا بیشتر به نفعتونه. حتما تحت هر شرایطی متمرکز و محکم و مثبت اندیش باشید. من متاسفانه تو قسمت لیسنینگ دوتا سوال بخش آخر رو وقت نکردم بزنم. همین به شدت اعصایمو خورد کرد. جوری که امتحان رو از دست رفته تلقی کردم و کلا شل کردم. سر قسمت اسپیکینگ بیشتر داشتم به اینکه امتحان بعدیو کی بدم فکر میکردم تا اینکه حواسم به صحبتای گوینده ها یا متن روبروم باشه. خیلی شل و ول گرفتم. اما تو رایتینگ خودمو تا حدودی جمع کردم. میخوام بگم سر جلسه محکم محکم محکم متمرکز باشید. اگه خدای نکرده اتفاق منفی پیش اومد برای یه دقیقه فقط یه دقیقه خودتون رها کنید و تو دلتون به زمین و زمانه بد و بیراه بگید ولی اجازه ندید افکار و احساس منفی بیشتر از یک دقیقه وقتتون رو بگیره. تلاش کردن هرگز بی نتیجه نمیمونه. ایشالا که همه تون به اونچه لیاقتش رو دارید برسید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Telemark university;systems and control

سلام دوستان عزیز و گرامی
    امروز نتایج آزمون 28 جولای روی سایت قرار گرفت. reading:25 ; Listening:23 ; speaking:24 ; Writing:28 ; overall:100
    برای من دفعه چهارم بود که این آزمون رو می دادم و آخرین بار حدود چهار سال پیش بود که نمره 89 گرفته بودم. ناگفته نماند این بار بیشتر از دفعات قبل خوندم و حدود 50 روز وقت گذاشتم و تمام اسکیل ها رو تمرین کردم. با نوجه به مشغله کار و زندگی، روزانه حدود سه ساعت درس می خوندم و اوایل سعی می کردم هر روز دوتا اسکیل رو تمرین کنم و رفته رفته با توجه به نزدیک شدن به روز آزمون سعی می کردم تمام اسکیل ها رو هر روز تمرین کنم. تنها مرجعی که از روش کار می کردم آزمون های TPO بود که حدود 40 تاش رو زدم. ویدئوها و فایل های نوت فول هم در زمینه اسپیکینگ و رایتینگ خیلی خیلی کمکم کردن.
    در مورد تقویت ریدینگ باید بگم فقط و فقط تمرین، دقت و تمرکز لازمه که با کار کردن و آنالیز تست های TPO مشکلاتتون دستتون میاد و می تونید خیلی سریع پیشرفت کنید.
    در مورد لیسنینگ باید بگم تا می تونید تمرینات مشابه تافل که هم در TPO ها هست و هم در منابع دیگر میتونه خیلی کمک بکنه
    برای قسمت اسپیکینگ ،نوت فول خیلی می تونه کمکتون کنه.به شرطی که دایره لغات و روان صحبت کردنتون تا حدی خوب باشه و از ساختارها و روش نوت فول بتونید به صورت شخصی سازی شده استفاده کنید
    برای قسمت رایتینگ هم که نقطه قوت من در این آزمون بود میتونم بگم که تا میتونید درست،سازماندهی شده و با تمرکز کامل بنویسسد. من در بخش اول روش نوت فول رو استفاده کردم و حدود 320 کلمه نوشتم و در بخش دوم از روش نوت فول به صورت جامع تر و با زدن مثال های شخصی تر جلو رفنم و حدود 520 کلمه نوشتم.
    در کل برای موفقیت در آزمون تافل علاوه بر دانش زبان انگلیسی، نیاز به تمرکز و آرامش هست و مطمئن باشید که در هر سطحی که هستید با تلاش و زمان گذاشتن می تونید نمره مورد نظرتون رو کسب کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به هم

نقل قول نوشته اصلی توسط hfml نمایش پست ها
    سلام
    5 august امتحان دادم سازمان سنجش. خیلی مرکز خوبیه. فقط شما حواستون باشه اینکه شناسنامه های قدیمی که دستی هستند رو قبول نمیکنند و همین مسئله کلی به من استرس داد. چون کارت ملیم هم منقضی شده بود! زنگ زدم برام گواهینامه رانندگیمو آوردن وگرنه مدارکم معتبر نبود. حتی کارت دانشجویی معتبره فکر کنم ولی شناسنامه دستی نه.

نمره:

96
    w 27
    r 26
    s 23
    L 20

پایه زبان خوبی دارم (کنکور دکتری 95 درصد زدم) ولی برای این امتحان اشتباهاتی داشتم که باعث شد به خاطر listening نمره ام بیاد پایین. هر چند کلا لیسنینگ من معمولیه. از اونجایی که تافل سر جلسه یه امتحان آزمایشی هم میگیره که تصحیح نمیشه ولی ما نمیدونیم کدوم یکی اصلیه و کدوم آزمایشی، واقعا لیسنینگ خسته شده بودم. کلا هم اون جور که باید لیسنینگ کار نکردم. من یه مشکلی که تو لیسنینگ دارم اینه که وقتی نوت برداری میکنم حواسم پرت میشه. مطمئنم با تمرین بیشتر این مسئله قابل حله ولی خب زمان نداشتم که بخوام صبر کنم.

ظرف چند سال اخیر کلمه زیاد حفظ کردم به نسبت. به مرور. 504 و تافل و 1100 و GRE و ... . یعنی حدود 5 هزار تا کارت تو نرم افزار anki برا خودم درست کردم. ولی فکر میکنم 504 و تافل بارونز میتونه کافی باشه به شرط اینکه ریدینگ و لیسنینگ زیاد مثال حل کنید و کلمات مهمشون رو یاد بگیرید. مثلا tpo ها همه یا اکثرشون رو کار کنید. چون کلمه های خوبی یاد میگیریم تو اینا و شاید دیگه احتیاجی به 1100 و ... نباشه.

کلا نوت فول خوبه! همه چیزش به نظر من! من که راضی بودم. البته رایتینگ و لیسنینگ و اسپیکینگشو خودم درست کار کردم. ولی دیدم vocab و ریدینگش هم به نظر خوبه. این که لیسنینگم کم شده یه دلیلش که عرض کردم به خاطر سر جلسه بود و دلیل دیگه اینکه لیسنینگ به نظرم باید بلند مدت آدم بیشتر کار کنه.

رایتینگ نوت فول به همراه کتاب Nova رو توصیه میکنم. Nova لااقل تکنیک های مقدمه و کانکلوژنش رو بخونید. بقیه ش شاید نیاز نباشه اگر نوت فول کار میکنید. خوندن مثال های مختلف هم میتونه خوب باشه. مثلا از کتاب بارونز یا Asnwers to all toefl essays. من 417 کلمه برای سوال دوم و حدود 240 کلمه هم برای سوال اول سر جلسه نوشتم و خیلی هم کلمات عجیب و غریب تا اونجایی که یادمه به کار نبردم. ساختار نوشتارم هم شبیه نوت فول بود با کمی تغییر. مثلا اولین جمله م یه داده آماری بود (از تکنیک های مقدمه نووا). یا مثلا کانکلوژن هم نوشتم برای سوال اول.

ریدینگ قبلا برای امتحان تولیمو لانگمن pbt کار کرده بودم و کلا ریدینگم خوبه و تکنیکهاش رو بلدم. سه چهار تا حدودا ریدینگ tpo هم زدم.

اسپیکینگم زیاد جالب نبود ولی نوت فول ردیفش کرد. اول رفتم سراغ دلتا ولی واقعا نفهمیدم چرا این کتاب رو به عنوان یکی از منابع اصلی یاد میکنن! خوبه ها بدک نیست ولی نوت فول خیلی بهتره. اما خوبی دلتا اینه که میشه خیلی سریع تمومش کرد البته بدون تمریناش. به نظرم نوت فول خوبه البته من تا حدودی هم توی رایتینگ و هم اسپیکینگ تمپلیت نوت فول رو تا حدودی تغییر دادم چون شنیده بودم کم میکنن اگه کپی کنیم. ولی خیلی هم گیر این نبودم که صد در صد عوضش کنم. سر امتحان یکی از سوالای ترکیبی (سوال 3 یا 5 بود که باید به یه مکالمه هم گوش کنیم) واقعا نفهمیدم درست چی میگن! ولی یه سری نوت ها نوشتم و همونا رو گفتم. کار خوبی که کردم این بود که بالاخره حرف زدم. هر چند روان صحبت نکردم این سوال را ولی ساکت ننشستم و هر چی از نوت هام فهمیدم گفتم. جالبه نگاه کردم به نظر نمره م تو این بخش زیاد با بخش های دیگه ظاهرا فرقی نداشت با اینکه مثلا سوال 1 و 2 رو خیلی بهتر جواب دادم به نظر خودم. یه اشتباه دیگه هم که کردم این بود که جمله نتیجه گیریم رو هنوز کامل نگفتم که وقت تموم شد. فکر کنم برای سه تا از سوالام این اتفاق افتاد. البته نمیدونم توی نمره م تاثیر داشت یا نه. کلا در جریان باشید جمله نتیجه گیری میشه کلا نگفت مثلا برای سوال 1و 2. این رو توی مثالهای دلتا قشنگ میشه متوجه شد. در کل فکر میکردم نمره اسپیکینگم میتونه کمتر از این هم بشه که خوشبختانه نشد. فکر کنم یه دلیلش همین بود که حرف زدم. ساکت ننشستم! حتی اگه درست نمیدونستم چی بگم! تو راه تهران هم توی ماشین خانمم سوال میکردن و من جواب میدادم 30 40 تا سوال فکر کنم همین شکلی برای سوال 1 و 2 تمرین کردم!

من زمان تقریبا 3 ماه گذاشتم.
    اگر برگردم این زمان رو، تاکیدم رو میذارم روی نوت فول و TPO. متاسفانه خیلی وقت نکردم TPO بزنم.

چند تا tpo قبل از امتحان زده بودم ریدینگ و لیسنینگشون رو که نمره هاش این شکلی شده بود:
    ریدینگ: 22-24-27-22-27
    لیسنینگ: 17-27-21-15-15-19-22

خوشبختانه لیسنینگم زیر 20 نشد که اگر میشد یه پوئن منفی بود.

یا علی...
    سلام
    مجددا مجبور شدم بعد از یک سال امتحان بدم این بار در مرکز خاتم. به خاطر این که دانشگاه UNSW برای رشته ما یک شرط گذاشته بود که هیچ نمره‌ای از 23 کمتر نباشه. رایتینگ هم از 25 کمتر نباشه. من امتحان قبلیم نمره لیسنینگ پایینتری داشت از شرط این دانشگاه. با توجه به اینکه دفعه دومم بود و پیشرفت خوبی داشتم فکر میکنم تجاربم به درد بقیه هم بخوره. حدود یک ماه قبل از امتحان زمزمه هایی مبنی بر امتحان مجددم میومد. حدود 15 روز قبل از امتحان فهمیدم که بله باااااید دوباره امتحان بدم سریع. اول نمره م رو بگم و بعد بگم چه کار کرده بودم براش:
    108
    R 29
    W 27
    L 26
    S 26
    خب عرض می‌کردم که یک ماه قبل از امتحان یواش یواش شروع کردم کلماتم رو که به نرم افزار ANKI داده بودم مرور کنم. ناگفته نماند تو این یک سال بین دو تا امتحانم درگیر با زبان بودم به خاطر نوشتن مقاله و ترجمه و مرور Anki و ... . پس فراموش نکرده بودم همه چیز رو. از حدود یک ماه قبل از امتحان که حدس میزدم باید دوباره امتحان بدم یک مرور خیلی سریع هم برای یادداشت های Noteful که قبلا نوشته بودم انجام دادم. یک مقدار هم کتاب بارونز قسمت لیسنینگ و اون آخرش (Glossory) که کلمات پر کاربرد در محیطهای دانشگاهی رو آورده خوندم و کلماتی رو که بلد نبودم دادم به Anki. طبیعتا با توجه به کامنت قبلیم تعداد بسیار زیادی از کلمات رو بلد بودم اما در مجموع مفید بود به نظرم. مخصوصا برای سوال 3 و 5 اسپیکینگ که باید بفهمیم چی میگن راجع به مسائل دانشگاه. تا اینجا خیلی روند ملایم بود. حدودا 15 روز قبل از امتحان که فهمیدم بااااید امتحان بدم، شروع کردم به TPO زدن. هر روز TPO میزدم و تحلیل میکردم. با توجه به نمره قبلیم طبیعی بود که تمرکزم روی لیسنینگ و اسپیکینگ باشه. اوایل چون تمپلیتهایی که برای خودم درست کرده بودم یادم رفته بود به این صورت امتحان میدادم که قبل از هر سوال اسپیکینگ قشنگ تمپلیتم رو مرور میکردم و بعد میرفتم سراغ سوال. ممکن بود چند بار یه سوال رو جواب بدم تا یه چیز خوب از کار دربیاد. قدری تمپلیتهام رو هم اصلاح کردم. یا لیسنینگ همونطور که قبلا گفته بودم، مشکلم نوت برداری بود و در زمان نوت برداری حواسم پرت میشد. این سری همه ش داشتم نوت بر میداشتم. حتی اگه یه لیسنینگ رو خیلی نمیفهمیدم، دوباره وقتی کامل بهش گوش میدادم، گاهی نوت هم مجددا برمیداشتم. سعی میکردم نوت برداریم هم با کلمات مخفف شده باشه و هم سریع باشه و هم حواسم پرت نشه و هم چیزای ضروری رو بنویسم. تمام سوالهای لیسنینگها رو سریع یه مرور میکردم بعد از اینکه TPO میزدم. بسیاری از سوالها مجددا همون بخش از لیسنینگ که مرتبط با اون سوال بود رو گوش میدادم تا ببینم مشکلم کجا بوده و چرا غلط زدم؟ آیا نوت برداری حواسم رو پرت کرده؟ آیا اشتباه فهمیدم لیسنینگ رو و یا اینکه آیا بد جواب دادم؟
    کم کم تعداد تکرارهایی که یک سوال رو تمرین میکردم اومد پایین. هم تسلطم روی تمپلیتهای اسپیکینگ بیشتر شد و هم روانتر و بهتر میفهمیدم و حرف میزدم و نوت برمیداشتم و هم اینکه کلا مثل قبل گیر نمیدادم بلکه اصرارم بر افزایش تعداد TPO هایی که میزنم بود. به مرور واقعا نوت برداریم توی همین مدت کوتاه (حدود 15روز) بسیار ارتقا پیدا کرد. حواسم کمتر پرت میشد به مرور. تا جایی که روز امتحان خیلی خوب شده بودم. موقع اسپیکینگ به نظر خودم طبیعی تر حرف میزدم. مثلا استفاده از عباراتی مثل Well, you know, isn’t it… کمی میتونن در طبیعی تر حرف زدن کمک کنند. اما مهم ترین چیز تمرین و زیاد صحبت کردن و رعایت نکات Noteful هست. و البته گوش قوی که برای سوال های 3 به بعد به مشکل برنخوریم. و نوت برداری قوی بدون حواس پرتی. اگه یه سوال با تمپلیتم کمی جور درنمیومد راحت صحبتم رو میکردم بدون توجه سفت و سخت به تمپلیت. تمپلیت باید فقط کمک باشه به نظر من. نه محدود کننده. این با تمرین دستمون میاد. توی اسپیکینگ بر خلاف امتحان قبلی، همه بخشهای شنیداریش رو خوب فهمیدم. البته این دفعه من ریدینگ لانگ خوردم نه لیسنینگ. شاید این هم بی تاثیر نبوده. ولی به وضوح حس میکردم که دیگه نوت برداری حواسم رو پرت نمیکنه حداقل مثل قبل. یه کار دیگه هم میکردم البته نمیدونم چه قدر تاثیر داشته اونم این بود که تو مسیر بین محل کارم و منزل گاهی لیسنینگها رو (بیشتر از بارونز) با سرعت مثلا 1.6 برابر گوش میدادم که گوشم عادت کنه.
    نمودار زیر روند پیشرفتم توی TPOها که این 15 روز زدم برای قسمت لیسنینگ نشون میده. پیشرفت محسوسه. دقت کنید که در مجموع پیشرفت داشته ولی این به این معنی نیست که هر امتحان بهتر از امتحان قبل بود. مثلا ببینید امتحانهای 1 تا 4 هر چهارتاش پایینه. حتی از امتحان دو تا سه پسرفت هم داشتم. چندین جای دیگه هم میبینید که پسرفتهای زیاد توشون موجوده. ولی مثلا از امتحان دهم به بعد دیگه نمره کمتر از 19 نداشتم. این یعنی پایه نمره هام اومده بالا. فکر میکنم یه بار نوت فول هم چنین چیزی رو گفت که شما چندین بار تمرین میکنید ولی پیشرفتی رو مشاهده نمیکنید اما یه دفعه اون پیشرفته پیداش میشه. این تو نمودار من هم مشخصه. توی این TPOها من سه عامل رو فکر میکنم ارتقا دادم. 1. نوت برداری 2. فهم لیسنینگ 3. فهم سوالها و نکاتشون. اون نقطه قرمز آخری هم که نمره تافلم هست J دقت کنید که از 15 در اولین TPO رسیدم به 26 توی تافل توی حدود 15 روز. این است معجزه TPO البته با پایه قوی و آموزشهای قبلی. به نظرم اگر 15 روز دیگه هم وقت داشتم میشد 29 یا 30 هم زد.

ادامه در پست بعد...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به هم

نقل قول نوشته اصلی توسط hfml نمایش پست ها
    سلام
    مجددا مجبور شدم بعد از یک سال مجددا امتحان بدم این بار در مرکز خاتم. به خاطر این که دانشگاه UNSW برای رشته ما یک شرط گذاشته بود که هیچ نمره‌ای از 23 کمتر نباشه. رایتینگ هم از 25 کمتر نباشه. من امتحان قبلیم نمره لیسنینگ پایینتری داشت از شرط این دانشگاه. با توجه به اینکه دفعه دومم بود و پیشرفت خوبی داشتم فکر میکنم تجاربم به درد بقیه هم بخوره. حدود یک ماه قبل از امتحان زمزمه هایی مبنی بر امتحان مجددم میومد. حدود 15 روز قبل از امتحان فهمیدم که بله باااااید دوباره امتحان بدم سریع. اول نمره م رو بگم و بعد بگم چه کار کرده بودم براش:
    108
    R 29
    W 27
    L 26
    S 26
    خب عرض می‌کردم که یک ماه قبل از امتحان یواش یواش شروع کردم کلماتم رو که به نرم افزار ANKI داده بودم مرور کنم. ناگفته نماند تو این یک سال بین دو تا امتحانم درگیر با زبان بودم به خاطر نوشتن مقاله و ترجمه و مرور Anki و ... . پس فراموش نکرده بودم همه چیز رو. از حدود یک ماه قبل از امتحان که حدس میزدم باید دوباره امتحان بدم یک مرور خیلی سریع هم برای یادداشت های Noteful که قبلا نوشته بودم انجام دادم. یک مقدار هم کتاب بارونز قسمت لیسنینگ و اون آخرش (Glossory) که کلمات پر کاربرد در محیطهای دانشگاهی رو آورده خوندم و کلماتی رو که بلد نبودم دادم به Anki. طبیعتا با توجه به کامنت قبلیم تعداد بسیار زیادی از کلمات رو بلد بودم اما در مجموع مفید بود به نظرم. مخصوصا برای سوال 3 و 5 اسپیکینگ که باید بفهمیم چی میگن راجع به مسائل دانشگاه. تا اینجا خیلی روند ملایم بود. حدودا 15 روز قبل از امتحان که فهمیدم بااااید امتحان بدم، شروع کردم به TPO زدن. هر روز TPO میزدم و تحلیل میکردم. با توجه به نمره قبلیم طبیعی بود که تمرکزم روی لیسنینگ و اسپیکینگ باشه. اوایل چون تمپلیتهایی که برای خودم درست کرده بودم یادم رفته بود به این صورت امتحان میدادم که قبل از هر سوال اسپیکینگ قشنگ تمپلیتم رو مرور میکردم و بعد میرفتم سراغ سوال. ممکن بود چند بار یه سوال رو جواب بدم تا یه چیز خوب از کار دربیاد. قدری تمپلیتهام رو هم اصلاح کردم. یا لیسنینگ همونطور که قبلا گفته بودم، مشکلم نوت برداری بود و در زمان نوت برداری حواسم پرت میشد. این سری همه ش داشتم نوت بر میداشتم. حتی اگه یه لیسنینگ رو خیلی نمیفهمیدم، دوباره وقتی کامل بهش گوش میدادم، گاهی نوت هم مجددا برمیداشتم. سعی میکردم نوت برداریم هم با کلمات مخفف شده باشه و هم سریع باشه و هم حواسم پرت نشه و هم چیزای ضروری رو بنویسم. تمام سوالهای لیسنینگها رو سریع یه مرور میکردم بعد از اینکه TPO میزدم. بسیاری از سوالها مجددا همون بخش از لیسنینگ که مرتبط با اون سوال بود رو گوش میدادم تا ببینم مشکلم کجا بوده و چرا غلط زدم؟ آیا نوت برداری حواسم رو پرت کرده؟ آیا اشتباه فهمیدم لیسنینگ رو و یا اینکه آیا بد جواب دادم؟
    کم کم تعداد تکرارهایی که یک سوال رو تمرین میکردم اومد پایین. هم تسلطم روی تمپلیتهای اسپیکینگ بیشتر شد و هم روانتر و بهتر میفهمیدم و حرف میزدم و نوت برمیداشتم و هم اینکه کلا مثل قبل گیر نمیدادم بلکه اصرارم بر افزایش تعداد TPO هایی که میزنم بود. به مرور واقعا نوت برداریم توی همین مدت کوتاه (حدود 15روز) بسیار ارتقا پیدا کرد. حواسم کمتر پرت میشد به مرور. تا جایی که روز امتحان خیلی خوب شده بودم. موقع اسپیکینگ به نظر خودم طبیعی تر حرف میزدم. مثلا استفاده از عباراتی مثل Well, you know, isn’t it… کمی میتونن در طبیعی تر حرف زدن کمک کنند. اما مهم ترین چیز تمرین و زیاد صحبت کردن و رعایت نکات Noteful هست. و البته گوش قوی که برای سوال های 3 به بعد به مشکل برنخوریم. و نوت برداری قوی بدون حواس پرتی. اگه یه سوال با تمپلیتم کمی جور درنمیومد راحت صحبتم رو میکردم بدون توجه سفت و سخت به تمپلیت. تمپلیت باید فقط کمک باشه به نظر من. نه محدود کننده. این با تمرین دستمون میاد. توی اسپیکینگ بر خلاف امتحان قبلی، همه بخشهای شنیداریش رو خوب فهمیدم. البته این دفعه من ریدینگ لانگ خوردم نه لیسنینگ. شاید این هم بی تاثیر نبوده. ولی به وضوح حس میکردم که دیگه نوت برداری حواسم رو پرت نمیکنه حداقل مثل قبل. یه کار دیگه هم میکردم البته نمیدونم چه قدر تاثیر داشته اونم این بود که تو مسیر بین محل کارم و منزل گاهی لیسنینگها رو (بیشتر از بارونز) با سرعت مثلا 1.6 برابر گوش میدادم که گوشم عادت کنه.
    نمودار زیر روند پیشرفتم توی TPOها که این 15 روز زدم برای قسمت لیسنینگ نشون میده. پیشرفت محسوسه. دقت کنید که در مجموع پیشرفت داشته ولی این به این معنی نیست که هر امتحان بهتر از امتحان قبل بود. مثلا ببینید امتحانهای 1 تا 4 هر چهارتاش پایینه. حتی از امتحان دو تا سه پسرفت هم داشتم. چندین جای دیگه هم میبینید که پسرفتهای زیاد توشون موجوده. ولی مثلا از امتحان دهم به بعد دیگه نمره کمتر از 19 نداشتم. این یعنی پایه نمره هام اومده بالا. فکر میکنم یه بار نوت فول هم چنین چیزی رو گفت که شما چندین بار تمرین میکنید ولی پیشرفتی رو مشاهده نمیکنید اما یه دفعه اون پیشرفته پیداش میشه. این تو نمودار من هم مشخصه. توی این TPOها من سه عامل رو فکر میکنم ارتقا دادم. 1. نوت برداری 2. فهم لیسنینگ 3. فهم سوالها و نکاتشون. اون نقطه قرمز آخری هم که نمره تافلم هست J دقت کنید که از 15 در اولین TPO رسیدم به 26 توی تافل توی حدود 15 روز. این است معجزه TPO البته با پایه قوی و آموزشهای قبلی. به نظرم اگر 15 روز دیگه هم وقت داشتم میشد 29 یا 30 هم زد.

ادامه در پست بعد...
    اسپیکینگ هم حدود 20 تا TPO کار کردم. فکر کنم رایتینگ 6 7 تا و ریدینگ هم 4 تا. توی TPO ها ریدینگهام همه شون خوب بود ولی یه دونه 19 هم داشتم. اون هم به این دلیل بود که خواستم این نکته Noteful که باهام سازگار نبود رو به کار ببرم. نوت فول تو این مایه ها میگفت که یک دقیقه جملات اول پاراگراف ها و مقدمه و کانلوژن با تاکید بر جمله آخر بخونید و بعد سه دقیقه کل متن رو بخونید و بعد برید جواب بدید. من ولی این سیستم روم جواب نداد و وقت کم آوردم. من این کار رو کردم که خیلی سریع اول در حدی که ببینم متن در مورد چی داره حرف میزنه یه نگاه کلی به متن مینداختم و میرفتم سراغ سوالها و در طول پاسخ دادن به سوالها کل متن رو میخوندم کم کم. رایتینگ مرور کردم نوت فول و نکات مهم Nova رو. بعد که TPO میزدم راضی بودم.
    یک نکته جالب دیگه هم در مورد تعداد کلمات رایتینگم. من این سری حدود 350 و 530 برای سوالای اول و دوم نوشتم. میبینید که افزایش زیادی داشته نسبت به امتحان قبلی ولی نمره م فرقی نکرده. شاید نشانه ای بر این باشه که کیفیت مهمتر از کمیته. مثلا من این سری وقت نکردم یه کانکلوژن خوب بنویسم چون پاراگرافهای قبلی وقتم رو زیاد گرفتند. این سری من وقتی TPO میزدم بعد از بررسی میدیدم غلطهای تایپی نسبتا زیاد دارد. شاید تو امتحان اصلی هم بوده. در مجموع به نظرم کیفیت رایتینگم زیاد نسبت به سال قبل افزایش خاصی نداشته. وقتی میگم افزایش کیفیت برای نمره 27 یعنی منظورم اینه که دایره لغت و انعطاف بیشتر و ضرب المثل و ... هست. شاید اشتباه میکنم ولی فکر میکنم. تا نمره 27 یا 28 میشه بدون دانش عجیب و غریب لغت اومد ولی 29 و 30 به نظرم مال کسیه که بتونه اون دانش زیاد رو تو نوشتار به کار بگیره. مثلا من لغات زیادی رو بلدم ولی لزوما نمیتونم تو رایتینگ و اسپیکینگ به کارشون ببرم. بلکه فقط میتونم در صورت خوندن و شنیدن بفهممشون.
    نرم افزار Anki رو کلا توصیه میکنم. نرم افزاریه برای ساخت فلش کارت. با سابقه و رایگانه و خیلیها تو دنیا ازش استفاده میکنن و کارت های آماده زیاد داره. البته روش استفاده ش باید صحیح باشه. مثلا من سعی میکنم روی کارت رو "عبارت" بذارم. نه کلمه. چیزی مشابه توصیه های Effortless English از آقای AJ Hoge (اگه اسمش رو درست نوشته باشم).
    مرکز خاتم هم خوب بود در مجموع. راضی ام. به نظرم کمی بهتر از سنجش بود ولی دوتاش خوب بود. همسرم هم علوم پزشکی امتحان داده بودن اونم خوب بود ولی با توجه به تعریف ها به نظرم اول خاتم بعد سنجش بعد علوم پزشکی. خاتم فقط نمیدونم چرا اعلام کرد گواهی نامه رو قبول نمیکنه به عنوان کارت شناسایی در صورتی که من امتحان اولم رو با گواهی نامه امتحان دادم. به نظرم اگه کسی گیر بود و هیچی به جز گواهی نامه نداشت، ازش قبول میکردن احتمالا.

یا علی...

Junior Member

آزمون اول:

total: 83
    Reading: 21
    Listening: 24
    Speaking: 18
    Writing: 20

آزمون دوم:

total: 96
    Reading: 25
    Listening: 28
    Speaking: 22
    writing:21

من حدودا دو ماه برای آزمون اول خوندم (البته هر روز 6 الی 9 ساعت وقت میذاشتم). قبل از شروع سطح زبانم intermediate بود. از لغات 504 شروع کردم. معنی لغاتی که بلد نبودم رو همراه با یه مثال از دیکشنری longman (online) در میاوردم و روی کاغذ مینوشتم. تقریبا به روش جعبه لایتنر مطالعه شون کردم تا بهشون مسلط شدم. بعدش 400 لغت McGrow-Hill رو خوندم (این کتاب خودش معنی به همراه مثال داره و تقریبا با همه ی لغاتش در tpo ها برخورد میکنید). همزمان با McGrow-Hill آزمون های tpo هم شروع کردم. اولش tpo ها رو با هدف آشنایی با فضای آزمون کار میکردم و هر بخش رو جداگانه کار میکردم و نتایجشو بررسی میکردم. تا روز آزمون اول حدودا 30 تا آزمون tpo کار کاردم ( آزمون های 21 تا 51). توی این مدت اگر توی آزمون های tpo با لغتی برخورد میکردم که بلد نبودم، میرفتم و به همون روش قبلی معنیشو یاد میگرفتم. برای گرامر هم TOEFL grammer flash بخش هایی که بلد نبودم رو مطالعه کردم.
    سر آزمون اول خیلی استرس داشتم و این قضیه روی آزمونم خیلی تاثیر منفی گذاشت.

آزمون دوم دقیقا یک ماه بعد از آزمون اول بود. برای آزمون دوم بقیه tpo ها رو زدم(1 تا 21 و 52 و 53) البته ابن بار دقیقا با شرایط آزمون. یعنی هر روز دقیقا ساعت 9 شروع میکردم و دقیقا سر break بلند میشدم و بعد از ده دقیقه بر میگشتم و بقیه آزمون. ده تا آزمون آخر هم صدای تلویزیون رو بلند میکردم و میرفتم توی اتاق آزمون میدادم(یعنی نه خیلی آروم بود نه خیلی سرو صدای زیاد) اینطوری تونستم روی تمرکزم هم کارکنم. هر وقت رانندگی میکردم voice انگلیسی گوش میکردم. لغات tpo رو کار کردم (البته تقریبا نصفش برام تکراری بود). از نوت فول هم برای speaking استفاده کردم (البته پیشنهاد میکنم که دقیقا از همون تمپلیت ها استفاده نکنید چون متوجه میشن و احتمالا روی نمره اتون تاثیر منفی میزاره-من خودم خیلی خوب صحبت کردم ولی نمره ام خیلی کمتر از اون چیزی که انتظار داشتم شد.) برای رایتینگ پیشنهاد میکنم تا جایی که میتونید نمونه هایی که نمره کامل گرفتن بخونید(البته من فقط تونستم 10 تا نمونه بخونم که به نظرم تاثیر همون 10 تا هم خیلی خوب بود چون تا قبلش اصلا نمیدونستم باید از کجا شروع کنم ). اینطوری میتونید یه تمپلیت کلی برای رایتینگ توی ذهنتون بسازید. سر این امتحان خیلی کم استرس داشتم.

چند تا نکته خیلی خیلی مهم:
    * حتما حتما چند تا tpo نزدیک آزمون رو دقیقا با شرایط آزمون و در حالت test بزنید.
    * موقع رانندگی یا کار voice انگلیسی گوش بدید (مخصوصا لیسنینگ ها تافل ). اینطوری ذهنتون یاد میگیره همزمان روی دو تا موضوع تمرکز کنه و این موضوع روی یادداشت برداریتون خیلی تاثیر مثبت میذاره. چون راحت تر میتونید همزمان با گوش دادن یادداشت هم بردارید.
    * اصلا به نتیجه امتحان فکر نکنید. مخصوصا موقع آزمون. چون این قضیه باعث استرس و اضطراب میشه و روی امتحانتون تاثیر میذاره.
    * اصلا از تمپلیت های آماده که توی اینترنت هست استفاده نکنید چون به شدت نمره رو میاره پایین.
    * لغات tpo بسیار بسیار مهم هستند و تقریبا لغتی خارج از این منبع توی آزمون تافل نمیبینید.
    * به هیچ عنوان روز قبل از آزمون مطالعه نکنید. چون هیچ فایده ای نداره و فقط باعث افزایش استرس میشه.
    * موقع امتحان اگر یه بخش رو خراب کردید اصلا استرس نگیرید( معمولا نتیجه بهتر از اون چیزی که فکرمیکنید میشه). توی هر بخش فقط روی اون بخش متمرکز بشید و به بخش های قبلی و بعدی اصلا فکر نکنید.

Junior Member

توی بخش ریدینگ و لیسنینگ یه موضوعی که خیلی خیلی مهمه تمرکز داشتنه. توی این یه هفته حتما هر روز یه TPO با شرایط آزمون و در محیط نه چندان آرام بزنید. مثلا من برای آزمون دوم چند تا TPO رو در حالی که صدای تلویزیون رو میشنیدم امتحان دادم. (من برای اینکه تقریبا مشابه شرایط آزمون باشه یه شبکه انگلیسی زبان رو انتخاب کرده بودم). بعد سعی کردم با وجود سر و صدای تلویزیون تمرکز خودمو حفظ کنم. البته صدای تلویزیون اونقدر هم بلند نبود که خیلی آزاردهنده باشه.

سعی کنید موقع آزمون اصلا به نتیجه فکر نکنید و استرس نداشته باشید. حتی اگر یه بخشو خراب کردید اصلا به نتیجه فکر نکنید و سعی کنید بهترین عملکردتون رو توی بخش های دیگه داشته باشید. من توی آزمون اول خیلیییی استرس داشتم و حتی 10 تا سوال آخر ریدینگ رو رندوم زدم و دیگه خودمو باخته بودم. بعد از آزمون فکر میکردم نمره ام دیگه نهایتا بشه 60 ولی وقتی نمره ها اومد کلی تعجب کردم. فکر کنم نمره ها رو میبرن روی نمودار و تا اونجایی که از دوستام که اونا هم اخیرا امتحان دادن پرسیدم نمره هاشون بیشتر از انتظارشون شده (حداقل در بخش ریدینگ و لیسنینگ). پس اصلا نگران نباشید و استرس نداشته باشید. و سعی کنید موقع امتحان متمرکز باشید و بهترین عملکردتون رو داشته باشید.

من یه نمودار از TPO هایی که زده بودم تهیه کردم که نتونستم ضمیمه کنم. به نظر من که هیچ روند منطقی ای نداشت. یه روز میشد 29 فرداش 25، یکی دو بار هم 18. در کل میخوام بگم روند منطقی ای نداشت. موفق باشید.

سلام

من امروز نمره آزمونم اومد: 107 (R:29, L:25, S:24, W:29)

اگر بخوام بطور تیتروار و خلاصه چند نکته بسیار مهم رو مطرح کنم باید بگم:

1- در بخش Reading در ابتدا باید دایره لغات مناسبی داشته باشید که این با کمک گرفتن از کتابهایی مثل لغات ضروری تافل، 504، academic vocab و collocations in use و البته سایر منابع معروفی که میشناسید میسر هست. همچنین وقتی TPOها رو تمرین میکنید حتما اگر در ریدینگها به لغات خاصی برخوردید یادداشت کنید.
    همچنین نکته مهم دیگه مدیریت زمان هستش. یعنی باید بتونید به مرور و با انجام TPO متوجه بشید که با چه سرعتی باید جواب بدید تا هم حداکثر نمره لازم رو بگیرید و هم وقت کم نیارید. و البته دقت کنید که برای سوال آخر هر متن سعی کنید حداقل 3 دقیقه وقت داشته باشید تا بدون استرس به این سوال که نمره بالا داره جواب بدید.

2- در بخش Listening علاوه بر اینکه باید از تمرینهای کتاب برونز و خود TPOها به خوبی استفاده کنید تا گوشتون کاملا عادت کنه، باید سعی کنید تا آخرین task پر انرژی و با حوصله باشید. برای مثال من اگر سعی میکردم کمی در بخش دوم بیشتر حوصله و دقت به خرج بدم طبعا نمرم از 25 بالاتر میشد.
    در مورد نت برداری هم به مرور که TPOها رو انجام میدید متوجه میشید که چه نکاتی اهمیت بالایی دارن. و اینکه فرقی نمیکنه فارسی نت بردارید یا انگلیسی، مهم اینه که نت بتونه به موقع به شما کمک کنه.

3- در مورد Speaking نکته بسیار بسیار مهم مدیریت استرس و زمان هستش. همچنین باید بتونید به مرور و با انجام TPO خودتون به یک قالب یا الگو شخصی دست پیدا کنید تا به بهترین شکل به سوالات جواب بدید. فکر نمیکنم بشه برای همه یک الگو ثابت رو تجویز کرد، بخاطر همین خودتون ببینید در چه قالب میتونید بهتر به سوالات جواب بدید، یعنی در زمان مشخص اصل مطلب رو برسونید.

4- و اما Writing: در این مورد توصیه میکنم اول در 2 الی 3 دقیقه یک جواب درست و حسابی که مطمئن هستید میتونید خوب بسطش بدید پیدا کنید و روی کاغذ بنویسد. جوابهای دو بخشی به نظرم خیلی خوب هستن. دوم اینکه خیلی روی قسمت introduction وقت تلف نکنید. سعی کنید خیلی زود برید سر اصل مطلب و به جوابتون به صراحت اشاره کنید. دو پاراگراف body رو سعی کنید در 17-18 دقیقه بنویسید تا برای جمع بندی 5-6 دقیقه وقت داشته باشید.
    از سایت paperrater.com استفاده کنید، نکات خوبی رو گوشزد میکنه و نمره ای که میده تا حدی قابل استناد هست. برای مثل من همیشه از این سایت بالای 90 نمره گرفتم.

در مورد بخش dependent هم وقتی متن رو میخونید لازم نیست خیلی دقیق بشید. فقط به طور کلی در جریان مسئله و بخصوص اون 3 موردی که ذکر میشه قرار بگیرید. 3 مورد ذکر شده رو روی یک برگ بنویسید و بین هر مورد فاصله بذارید تا وقتی فایل listening پخش میشه جلوی هر مورد نکاتی که رو speaker مطرح میکنه یادداشت کنید. اشاره به نکات speaker اهمیت بیشتری داره تا اشاره به نکات passage.
    یک پاراگراف کوتاه برای شروع بنویسید، در حد 3-4 دقیقه، بعدش برای هر مورد یک پاراگراف جدا اختصاص بدید. ابتدا ادعای passage و سپس مطلب speaker رو در رد یا تائید ادعا بنویسید. با تمرین کاملا قلق کار دستتون میاد و حتی میتونید وقت اضافه هم داشته باشید برای مرور و اصلاح اشتباهات تایپی و املایی.

در آخر اینکه، این مطالب رو برای دوستانی نوشتم که پایه زبان خوبی دارن و با کلیت آزمون و مسائل جزئی اون آشنایی دارن. و باید بگم برای نمره خوب گرفتن در تافل 2 مطلب خیلی اساسی وجود داره: 1- تمرین TPOها به اندازه کافی( بخصوص شمارهای 35 تا 54) و 2- کنترل استرس سر جلسه.

همگی موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)