صفحه 6 از 53 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 530

موضوع: دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

پیش فرض پاسخ : دیتابیس تافل iBT

15 نوامبر

overall : 95

reading :27
    listening :29
    speaking :19
    writing:20

5 سال پیش کانون زبان رو تا ترم 10 خوندم دیگه ول کردیم تا 4 ماه پیش ، از 4 ماه قبل امتحان با لانگمن شروع کردم، بعد دلتا و بعد بارونز ، برای لیسنینگم مدیون تاک شو های MBC4 هستم. و به نظر خودم برای ریدینگ هر 3 تا کتاب به نوبه خودشون موثر بودن، من 504 رو نصفش رو خوندم و خوندن کتاب دلتا از نظر لغت خیلی برام خوب بود.

اسپیکینگ خیلی پایین شد انتظار نداشتم ، به نظر من نتیجش درست نیست ، چون برای اسکیل اولی برام نوشته افتضاح بود ، برای اسکیل آخریش گفته لغت و گرامرت عالی بود و نشون دهنده ی تسلطت توی صحبت کردن هست.

رایتینگ هم اسکیل اول نمرم رو کشید پایین چون اصلا تمرین نکرده بودم ، اما برای رایتینگ دوم برام نوشته که خوب نوشتی و نمره goodداده.

در کل حیف شد ، زیر 100 شدم
    میشه کسی جواب این سوالم رو به صورت پیغام خصوصی بزنه؟
    اگه درخواست تجدید نظر بدم ، نمرم پایین که نمیاد ؛ چه طوری میتونم این کار رو انجام بدم؟ باید ایمیل بزنم یا از تو پروفایل ؟
    ممنون.

Junior Member

Amir Bahador November 9th
    IBT
    Reading:15
    Listening:23
    Speaking:22
    Writing:24
    Total:84
    It is interesting that I think reading were my strongest skill before the test,
    I belive that my reading section questions were very difficult, or maybe unstandard
    anybody who want to take this test should consider these problems and try
    to make him/her self as powerful as possible.

best

Junior Member

14 Nov 2008
    IBT 106
    reading 30
    listening 28
    speaking 26
    writing 22
    من دلتا رو خوندم+504 مجموعا حدود 1 ماه روزی 6 ساعت
    فکر میکنم به این دلیل بود که تمرینم کم بود چون تنها بخش دلتا رو که کامل تمریناش رو انجام ندادم همین قسمت بود
    real eyes realize real lies

Senior Member

یکی از دوستام سنجش هفته پیش داشت :

106
    re:29
    lis:30
    wr:24
    spea:23

فقط دلتا خونده بود و آخرا هم دو تا سمپل کامل تافل زده بود البته زبانش خیلی خوب بود.
    تو writing حدود 400 کلمه نوشته بود ولی زیاد تاثیر نداشته.

Junior Member

من هم 15 of Nov.امتحان دادم
    total score:97
    reading:21
    listening:28
    speaking:26
    writing:22
    من هم longman را خوندم و delta رو هم ناقص خوندم ولي به نظرم اعتماد به نفس و هول نشدن از همه مهمتره اگه امتحان بديد خودتون ميفهميد. من به شخصه سر reading خيلي گيج بودم . خواب كافي رو فراموش نكنيد . موفق باشيد ;D

خوب دوستان بالاخره نمره من هم اومد،به این شرح:
    Reading : 28
    Listening : 28
    Speaking : 26
    Writing : 25
    Total : 107
    در قسمت Writing نمرم اینجوری شده.

Good(4.0 - 5.0) : Writing based on reading and listening
    Good(4.0 - 5.0) : Writing based on knowledge and experience (اینجا همون قسمتی بود که مشکل پیش اومد.)
    و دلیلش رو هم نوشته :
    use of English that is occasionally ungrammatical, unclear, or unidiomatic and/or

من برای قسمت اول کلآ 4 تا رایتینگ Model Test بارونز رو نوشته بودم و خیلی تمرین نداشتم ولی برای قسمت
    دوم خیلی تمرین کرده بودم و خیلی از موضوع های Barron's TOEFL Essays رو نوشته بودم و در این قسمت
    انتظارم بیشتر بود. به هر حال اگر این مشکل پیش نیومده بود،و من فرصت اصلاح کافی داشتم
    احتمالآ نمرم یه مقدار فرق می کرد ولی خوب خوشحالم که خیلی تاثیر گذار نشد و من همش می ترسیدم نمرم
    بره زیر 90 ! از همه دوستانی هم که نظر دادند
    ممنونم.

Test Date : November 23, 2008
    Reading : 28
    Listening : 28
    Speaking : 26
    Writing : 25
    Total : 107
    البته من همونیم که http://www.applyabroad.org/forum/ind...c,16258.0.html
    پیش اومده بود.
    پایه زبان من بد نیست و مثلآ در Listening من مشکلی در گوش دادن به CNN , BBC و ... ندارم و همه چی
    رو متوجه می شم ولی در موقع فیلم نگاه کردن معمولآ 70% قیلم رو متوجه می شم.در مورد Speaking
    مثل خیلی دیگه ایرانیا اول تته پته می کنم و کلمه مناسب پیدا نمی کنم،تا چند دقیقه حرف بزنم و زبونم
    گرم بشه. در مورد Writing هیچ تمرین قبلی نداشتم و در مورد Reading فکر می کنم خوندن Reading های
    امتحان GRE که حدود یک ماه قبل از تافل داشتم خیلی کمکم کرد.البته بعضی وقت ها هم گمراه کننده بود
    مثلآ در امتحان GRE اگه از شما سوال It can be inferred from the passage می پرسه، جواب اصلآ در
    متن نیست و از شما می خواد بر مبنای متن به یه نتیجه دیگه که در متن نیست برسین ولی همین سوال
    وقتی در تافل پرسیده می شه خیلی استنباط خفیف تر لازم داره و بیشتر مواقع یه جورایی داخل متن می شه
    پیداش کرد. ولی در کل یه جورایی بعد از دیدن متن های GRE دیگه متن های تافل و سطح سوال ها آسونتر
    به نظر می رسید.
    من کتاب های Barron's , Longman , Barrons's TOEFL Essay رو خوندم و تعریف Delta رو هم خیلی شنیدم.
    اگه زبانتون خوبه لازم نیست سراغ Longman برید، در غیر این صورت حتمآ از Longman شروع کنید.
    به نظرم سطح امتحان در حد کتاب Barron's بود و خیلی کتاب خوبیه.البته تمام این حرف ها یه جورایی نسبیه
    و هر کس ممکنه از هر کتابی یا متد خاص اون کتاب بتونه بیشتر استفاده کنه و نتیجه بهتری بگیره، به اضافه
    اینکه پایه زبان خیلی مهمه ولی اون چیزی رو که با اطمینان می تونم بگم اینه که اگه در
    Model Test های کتاب Barron's (همون 7 تا تست)در قسمت Reading و Listening به طور میانگین نمره 25
    بیارین سر جلسه امتحان انتظار نمره بالایی در این دو Skill داشته باشید.
    دیگه چند تا نکته دیگه به نظرم می رسه اینه که سعی کنید با آرامش و تمرکز سر جلسه برید که خیلی خیلی
    مهمه.در قسمت Intergrated حالا چه Writing و چه Speaking نکته خیلی مهم اینه که همیشه یادتون باشه
    فرض کنید اون متنی که می گین یا می نویسین واسه فردی است که هیچ اطلاع قبلی از موضوع نداشته و داره
    واسه اولین بار از شما می شنوه.
    در مورد Familiar topics قسمت Speaking باید از این فورم(به خصوص بابک عزیز بابت راه اندازی اینجا) تشکر کرد.
    سعی کنید شب قبل از امتحان در تاپیک مربوط به این قسمت واسه خودتون موضوع امتحان های قبل رو تمرین کنید.
    درمورد Writing هم همه می دونیم هر چی می گیم باید Support کنیم ولی هر چه بیشتر Support کنید بهتره
    مثلا علاوه بر اینکه بگین من پول رو دوست دارم چون می تونم همه چی بخرم باز هم سعی کنید Support کنید
    و بگین چون زنم هم پول دوست داره هم منو! چون با پول می تونم خیریه درست کنم و به فقرا کمک کنم و...
    موفق باشید.

من 22 november امتحان دادم
    96
    R : 28
    L : 22
    S : 22
    W : 24
    البته بار قبلی شده بودم
    R :23 , L :22, S :20, W: 20
    من قبلا longman رو کامل خونده بودم ، این بار writing های barrons رو خوندم و خیلی تمرین کردم ، Speaking هم از روی کناب Delta یه چارچوب درست کردم
    نشنوی شیون افتادن مهتاب در آب<br />&nbsp; &nbsp;&nbsp; تا چو یاس از در و دیوار نیاویزی گوش

javat
    Guest

October 26, 2008
    R: 28
    L: 27
    S: 22
    W: 25
    Total: 102

از نظر مطالعه من حدودا سه و نیم ماه خوندم با کتاب Longman ولی باید بگم که تو زمینه Speaking کتابش ضعف داره و قضیه رو خیلی بد جا انداخته. اگه کسی بخواد با Theme اون صحبت کنه دچار مشکل وقت می شه. من خودم دو هفته قبل امتحان روش رو عوض کردم که شرایط رو بهتر کرد ولی کاملا جبران نکرد.

در کل کتاب Barron برای لغات چیز خوبی بود و فکر می کنم کافی باشه. فقط اینکه تو Speaking و Listening من باز نمرم کمتر از حد انتظار خودم بود. بر مبنای چیزی که تو ذهن داشتم فکر می کنم روش تصحیح کردنشون یه مقداری سخت تر باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical and Aerospace engineering, Oklahoma State University

IBT: 106
    READING: 30
    LISTENING: 30
    SPEAKING: 22
    WRITING: 24

اگر برای امتحان دادن عجله ندارید، هیچ چیزی بهتر از فیلم و سریال و کتاب و روزنامه خواندن و شنیدن را تقویت نمیکند(البته آهسته) و شما فقط نزدیکهای امتحان باید یک کم تمرین تست زدن بکنید. اما برای نوشتن، کتاب لانگمن را بخوانید و خیلی جدی بگیریدش.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)