صفحه 7 از 53 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 530

موضوع: دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیتابیس تافل iBT

R:29
    L:29
    S:22
    W:25
    Tot:105
    كتاب و سي دي لانگ من، سي دي بارونز و كمبريج. به شدت كمبريج رو توصيه مي‌كنم، ريدينگهاش خيلي شبيه تره به امتحان اصلي. اگه وقت داريد و ريدينگتون ضعيفه حتما لغتهاشو در بيارين و دوباره بزنين. همين كارو واسه ليستنينگ هم بكنيد. ليستنيگهاي امتحان اصلي طولاني تر و سخت تر از تستها هستش. واسه رايتينگ حتما يه سزي جمله خوب از قبل آماده داشته باشين. موقع اسپيكينگ خيلي مهمه كه استرس نگيرتتون و رفت و آمد و سرو صدا روتون تاثير نذاره.

Test Date : December 05, 2008

Reading : 28
    Listening : 27
    Speaking : 24
    Writing : 25
    Total : 104

برادرم:

Reading : 28
    Listening : 26
    Speaking : 19
    Writing : 22
    Total : 95

منابع :Barrons و Kaplan
    بعلاوه تمرین اسپیکینگ با برادرم که با هم همزمان امتحان دادیم.

کلا اگه استرس نداشته باشید میتونین نمره خوبی بگیرین.
    I am in Uppsala, feel free to ask questions

بار اول : Nov 15 - سازمان سنجش
    Reading: 26- Listening: 29- Speaking 19- Writing 21/ Total: 95
    بار دوم- Dec 10 - امیربهادر
    Reading: 29- Listening: 29- Speaking 20- Writing 29/ Total: 107

توصیه: 1- برای لغت 504 و Essential Words کافیه. اگر بتونید جزوه Vocab آقای شیردل رو هم یه نگاهی بندازید بد نیست.
    2- به نظر من اول از Reading و Listening شروع کنید. اگر زیاد وقت دارید، از Cd مربوط به Longman شروع کنید. خیلی آسونتر از امتحان اصلیه ولی کلا با جو تافل آشناتون می کنه.
    3- بعد از Longman می تونید برید سراغ Delta . Delta خوبیش اینه تمرین زیاد داره.
    4- بعدش یه نصف روز وقت بذارید و ETS رو بزنید. ETS به امتحان شبیهه به خصوص Reading . البته حواستون باشه که Reading امتحان سوال Ref نداره و 14 سواله هم شده. پس باید تست که می زنین وقت اضافه بیارین.
    5- دو هقته به امتحانتون هم barrons رو شروع کنین که واقعا خیلی خوبه و نتیجتون به نتایج امتحان نزدیکه.
    برای Writing
    1- برای Writing ، برای آگاهی از Structure ، این جزوه های آقای شیردل بد نیست.
    2- در مورد Integrated Writing ، به این توصیه بسیار مهم modir گوش کنید که متن رو برای خواننده ای بنیویسید که از موضوع اصلا اطلاعی نداره. در این مورد فکر کنم با 10 تا تمرین و نگاه کردن به قالب های Longman و Delta دستتون بیاد چه جوری باید بنیویسین.
    3- در Ind. Writing هم به نظر من ایده خیلی مهمه. چوری که طرف آخر نوشتتون یه کم قانع شده باشه. در این مورد هم تمرین کنید و اگر کسی دارید بهش نشون بدبد. یادتون باشه که حتما تایپ کنید. کتاب barron's essay هم بد نیست. می تونید اون رو ببینید و از موضوعات اون استفاده کنید.
    برای Speaking :
    تا می تونید تمرین کنید. در مورد Independent از موضوعاتی که در همین سایت قرار داده شده و منابعی که بالا گفتم استفاده کنید.
    در 4 مورد بقیه هم تمرین کنید، با دقت به زمان و زمان بندی مناسب برای هر Task.
    ولی من هر چه قدر هم که تمرین کردم و خوب بودم، سر امتحان استرس می گرفتم و نمی تونستم خوب صحبت کنم.
    توصیه روز امتحان:
    اصلا و اصلا استرس نداشته باشد و هر قسمت رو تموم که شد دیگه بهش فکر نکنید. Reading و Listening رو می برن روی نمودار. Speaking و Writing هم که تا حدودی سلیقه ایست. مثلا من دفعه اول فکر می کردم Speaking کمتر بشم ولی دفعه دوم انتظار نمره بالاتری داشتم. دفعه اول بعد از Speaking اونقدر داشتم حرص می خوردم که Writing نتونستم بنویسم. ولی دفعه دوم خونسرد بوم و اصلا به Speaking فکر نکردم. ولی حتما یادتون باشه که خونسرد باشید.
    توضیح : من قبل از اینکه تافل بدم، فکر می کردم Speaking نقطه قوت منه که برعکس شد.

من سه بار امتحان تافل دادم:
    بار اول24 آگوست:
    reading 27
    listening 26
    speaking 15
    writing 21

total: 89

بار دوم 7 مهر بود:
    reading 27
    listening 25
    speaking 17
    writing 18

total: 87

بار سوم 6 دسامبر(که براش اصلا نخوندم ولی فکر کنم خواندنهای gre روش اثر کرده):
    reading 30
    listening 25
    speaking 17
    writing 24

total:96

منابع: دلتا، لانگمن و voa (که خیلی توی listetning کمکم کرد)

If you fail to plan,you plan to fail

mina_moradee990
    Guest

من 13 Dec دادم

Reading:24
    Listening:27
    Speaking:20
    Writing:18
    Total:89

من می خوام دوباره امتحان بدم چون نمره خوبی نگرفتم لااقل خودم فکر می کنم که حقم رو نگرفتم!!اما من هم همون کتاب Essential Words for TOEFL رو خوندم.برای بقیه مهارت ها هم تمرین نکردم مطمئنا هم برای همین هم W ,S ام کم شده !!!

January 9, 2009
    R 27
    L 29
    S 20
    W 27
    Total 103
    s بد نيستم ولي حول شدم الكي پرت و پلا گفتم.
    كلا زبانم قويه و دلتا و بارون رو نصفه كار كردم.فيلم زياد مي بينم.ميتونستم 110 بگيرم اگه حول نميشدم.
    دلا دیدی که خورشید از شب سرد/ چو آتش سر ز خاکستر بر آورد// زمین و آسمان، گلرنگ و گلگون/ جهان دشت شقایق گشت ازین خون// نگر تا این شب خونین سحر کرد/ چه خنجرها که از دلها گذر کرد...

Junior Member

سلام
    21 فوريه امتحان تافل iBt دادم تو علامه سخن، خيلي راحت بود هم محيطش هم امتحانش
    دو سال پيش ielts داده بودم 6.5 شده بودم.
    R29
    L28
    W 24
    S24
    كلاً يه جزوه آريانپور از همين سابت دانلود كردم كه كلمات essential words بود اونم تو مترو 1.5 روزي 1 ساعت خوندم كه خيلي خيلي كمكم كرد
    بعد هم اول لانگمن و فقط تستهاشو كامل زدم
    بعد كاپلان
    اخر هم نمونه سئوالات بارونز را كامل زدم
    بارونز خيلي خيلي خوبه ،

Junior Member

درود بر شما
    ibt:100
    reading:27
    listening:24
    speaking:27
    writing:22!!!!!!!!!!!!من يه بار ديگه هم امتحان داده بودم و رايتينگم شده بود 24....با اين كه اين بار خيلي خيلي بهتر نوشتم شدم 22!!!!من فكر ميكنم تا 4نمره اين قسمت سليقه اي هست...براي رايتينگ كتاب بارونز رو خونده بودم و براي تمام تاپيك ها 3تا دليل رو كنارش نوشته بودم و دوره ميكردم براي داشتن ايده...كه توي اسپيكينگ هم كمكم كرد خيلي...
    لانگمن و بارونز رو براي امتحان اولم خونده بودم...به نظرم نرم افزار لانگمن خيلي خوب بود براي راه افتادن و اشنا شدن با امتحان...بعد هم بارونز رو زدم كامل...من ليسنينگ رو 29حساب ميكرم ولي سر جلسه براي من مشكل پيش اومد...يعني من دير شروع كردم ليسنينگ من خورد به اسپيكينگ بچه ها..داغون بود... در مورد ليسنينگ من هميشه mp4توي گوشم بود...يعني توي روز خيلي گوش ميدادم..
    براي امتحان دوم دلتا رو هم خوندم...به نظرم كتاب خيلي خوبي بود...
    براي اسپيكينگ هم من با خودم حرف ميزدم كلاس كه نرفتم اصلا...ولي ليسنينگ ها رو كه گوش ميدادم بعد براي خودم ميگفتم...كلا خيلي صدام رو ضبط ميكردم...
    براي ريدينگ يه فايل كلمه هست كه بچه ها توي تاپيك"راهنماي جامع ibt"گذاشتن رو خوندم....
    من اكثرا كلمات رو از توي ريدينگ و ليسنيگ در مي اوردم و با لايتنر حفظ ميكردم...به نظر هيچ چيز به اندازه ي بالا بردن دايره كلمات مهم نيست....
    براي رايتينگ و اسپيكينگ جملاتي رو كه چشمتون رو ميگيره رو توي يه دفترچه بنويسيد و هي دوره كنيد..
    براي امتحان تافل بايد مطالعه داشت...يعني حداقل بايد با نوع امتحان اشنا بود...شايد يه نفر زبان خوبي داشته باشه ولي نبايد انتظار نمره بالا رو بدون اشنايي با امتحان و تمرين داشته باشه...
    و اگر دفعه اول نمرتون خوب نشد اصلا نااميد نشين همين تجربه امتحان خيلي به شما كمك ميكنه كه در امتحان بعدي نمره بالايي بگيريد...اگر براي تافل وقت بذاريد نمره 100 گرفتن كار سختي نيست! ;D
    توصيه ها(جمع بندي):
    1.رايتينگ هاي زيادي بخونيد تا ايده داشته بشين هم براي رايتينگ هم ليسنينگ
    2.حتما جملات تاثير گذار رو توي يه دفترچه نوشته باشين تا بتونيد از وقت هايي كه توي اتوبوس..يا منتظر هستين استفاده منين
    3.دايره كلمات رو تا ميتونيد بالا ببريد
    4.بهترين كتاب بارونز هست حتما واسش وقت بذارين...
    من حدود 2ماه كامل خوندم براي هر امتحانم 1ماه...ولي پراكنده هم زبان ميخوندم...
    همگي موفق باشيد
    انسان هاي بزرگ بر اين باورند كه يا راهي هست يا راهي خواهم ساخت...

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

R:۲۸
    L:۲۸
    S:۲۰
    W:۲۰
    O:۹۶
    حرف کسیو که نمره بالا آوردن میگن خیلی‌ راحت بود رو جدی نگیرید دارن کلاس میزارن برا خودشون. من فک می‌کردم speaking و writingخیلی‌ بیشتر بشم اما ظاهرا قلقیه بیشتر. تا میتونید رو این دو قسمت وقت بزارید R و L خودشون درس میشن.

Junior Member

سلام.

یه کم خیلی دیره چون من دسامبر 2008 امتحان دادم.

reading : 29
    listening: 28
    speaking: 22
    writing: 24

score: 103

حتما از خدا بخواهید کمکتون کنه و بهش اعتماد کنید. مثل من که وقتی از امتحان اومدم بیرون فکر میکردم reading و listening خیلی خراب کردم، اما... . به نظر من official guide to the new toefl خیلی مفیده. من لانگ من رو هم خوندم به همراه 504 و essential words for the toefl. این کتاب essential خیلی خوب بود. دیگه اینکه هرچی لغت تو official یا لانگمن دیدم حفظ کردم.
    امیدوارم همتون موفق باشید و بعد درس خوندن برگردید تا یه جامعه ی عالی بسازیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)