صفحه 8 از 53 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 530

موضوع: دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دیتابیس تافل iBT

سلام
    دوستان در صورتی که نمره شون رو میذارند لطف کنن یه توضیح دو سه خطی در مورد سطح کلی زبان و مدت زمان خوندن و منابع مطالعاتی شون بذارند.
    ممنون.

پست هایی که صرفا نمره گفته می شود حذف می شود

Member
    رشته و دانشگاه
    Amherst, MA

سلام
    من 9 می تافل داشتم
    total:71
    Reading:26
    Listening:14
    Speaking:13
    Writing:18
    من خیلی وقت برای خوندن نذاشتم و بیشترین مشکل من در نت برداشتن سر لیسنینگ ها و ایتگریتد ها بود. البته من اسپیکینگ خوبی ندارم و هیچ تمرینی هم برای اسپیکینگ و رایتنگ نکردم.
    با خیال تو بسر بردن اگر هست گناه <br />با خبر باش که من غرق گناهم هر شب

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

خوب دوستان به سلامتی نمره ی من هم که 14 August امتحان داده بودم اومد .

111 شدم .

فقط همون طور که حدث میزدم چون شب امتحان استرس زده بودم و فقط 30 دقیقه خوابیدم ، نتونستم قسمت رایتینگ رو جمع کنم . یعنی هیچ کدوم از قابلیت هام رو نتونستم پیاده کنم ، خوابه خواب بودم

Reading : 29

Listening : 29

Speaking : 28 ( فکر میکردم 30 بشم )

Wirting : 25 ( سرخورده شدم ! گرچه کاملا انتظارش رو داشتم )

من پایه ی زبانم Advanced بود . 7 سال پیش کانون زبان رو تموم کردم . 2 3 ترم هم متفرقه رفتم کلاس توی این 7 سال ، چند پیشنهاد تدریس هم داشتم .

حدود 50 روز قبل از امتحان شروع کردم به خوندن ( اوایلش به خاطر یکی ار درسای دانشگاهش اصلا روحیه ی خوبی نداشتم ، اما یواش یواش همه تمرکزم رو گذاشتم روی امتحان و تمام برنامه

هام رو به حالت Stand by در آوردم . حتی 2 هفته قبل از امتحان ، ماشینم یک روز صبح خراب شد ! گزاشتم همونجا بمونه ! و اصلا محلش ندادم ! )

اول با کتاب DELTA شروع کردم . از یک صفحش هم نگزشتم . معنی کلماتش رو هم در میاوردم .

بعدش CD شبیه ساز شده ی Kaplan رو گرفتم و هر 4 تا سمپلش رو زدم .

بعد کتاب Barron's رو گرفتم و تمام 7 سری سمپلش رو زدم .

البته اکثر سمپل ها رو فقط Reading و Listening اشون رو میزدم .

2 روز مونده به امتحان هم سمپل خود ETS که روی سایتش به صورت FREE میده رو زدم . بسیار مفید بود. چون عین امتحان بود محیطش !

برای رایتینگ ( دست رو دلم نزارین که واقعا در این بابت دلم پره ، من از خودم خیلی بیشتر از اینها انتظار داشتم ! یعنی میگفتم ریدینگ 27 بشم ! اما رایتینگ باید 28 بشم ! ) کتاب Barron's for essay رو کار کردم . و با یکی از دوستان چند جلسه ای رو وقت گذاشتیم تا رایتینگ هام رو برام تصحیح کنه .

ایشون هم بسیار کمکم کردن .

دو تا کتاب 504 و Essential Words رو هم به طور 100% تسلط داشتم ( حتی دیکته ی کلمات )

اسپیکینگم خیلی خوب بود . اما بازم با این حال روش کار کرده بودم . نزدیک 600 تا فایل ضبط کردم روی گوشی موبایلم و همه ی سوالات بارونز و دلتا رو جواب داده بودم بارها و همین خیلی کمکم

کرد . یعنی جواب سوالات امتحان رو از جوابهایی که قبلا به بقیه سوالات داده بودم استخراج میکردم .

تنها اشتباه من این بود که جو گرفته بودم و تحت صحبت دوستام از خودم خیلی انتظار داشتم ! واسه همین بد جور استرس گرفته بودم . و شب امتحان فقط 30 دقیقه خوابیدم . همون زمان میدونستم که با این وضع خواب برای رایتینگ به مشکل بر میخورم . چون باید ذهنی باز و نوآوری داشت .

از طرف دیگه سر جلسه چون اسپیکینگ رو زود دادم . همین که میخواستم Integrated رو شروع کنم به نوشتن ، حرف زدن بقیه همون یک ذره تمرکز من رو از بین میبرد .

من خیلی رایتینگ نوشته بودم . هم Independet هم Integrated و شمای کلی خوبی از نوشته ی ایده آل داشتم . شاید اگر این دانش رو نداشتم با اون وضع امتحان دادن ، حتی 17 هم نمیگرفتم !

برای همه ی دوستان آرزوی موفقیت دارم .
    ویرایش توسط pejman-Mech : November 23rd, 2010 در ساعت 11:30 PM دلیل: ادغام دو پست
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

من نمیدونم چرا این طور شد. بر عکس همه Reading و Listening رو از همه کمتر شدم. امتحانم رو هم تو تاریخ 25 October دادم.

total:84
    Reading:19
    Listening:20
    Speaking:23
    Writing:22

من سه ماه وقت گذاشتم و سطحم INTERMEDIATE شاید یه ذره رو به پایین بود. من Longman رو کامل خوندم بعد هم بیشتر رو listening های بارونز zoom کردمو official guide رو هم کامل نه ولی خوندم. در ضمن تجربه اولم بود و شاید اگه بیشتر تجربه داشتم میتونستم نمره بهتر بگیرم.

total :81
    Reading : 17
    listening : 16
    Speaking :23
    Writing :25

فقط تست های longman ibt رو زده بودم , سطح تست های reading و listening لانگمن از امتحان واقعی خیلی خیلی پایین تر بود از , تست های longman رو من در حد 30 میزدم اما توی امتحان انقدر کم شدم.
    برای writing هم دقیقا فرمت هایی که تو کتاب longman preperation course for the toefl test (ibt writing بود استفاده کردم که جواب داد !

Junior Member

تاریخ آزمون: 1 - 11- 2009
    Total: 106
    Reading: 29
    Listening: 26
    Speaking: 26
    Writing: 25

سطح زبان پیش از آزمون متوسط رو به خوب بود.
    کتاب 504 و یک کتاب دیگه به اسم (400 Must have words for toefl)
    برای speaking: تمرین با دوستان برای صحبت در مورد موضوعات مشابه حتی الامکان در زمان محدود.
    برای writing: کتاب writing for toefl ibt - barrons و دیدن چند تا از writingهایی که نمره کامل شده بودند تا سطح لغات و گرامر و ساختارشون را بررسی کنم.
    برای listening هم یک مدتی podcastهای مختلف خبری و این جور چیزهای گوش میدادم.

در کل برنامه منظم برای خواندن تافل نداشتم متاسفانه و کتابها را کامل نمی خواندم.
    برای آماده شدن به نظرم اینها لازمه:
    لغت (خیلی کلیدی هست) و تا حدودی اصطلاحات
    ساختارهای گرامری مختلف جملات (این هم مهمه... تو همه بخشها کمک می کنه)
    عادت به لهجه و درک صحبتها در موقع گوش دادن (که با فیلم دیدن و پادکست بهبود پیدا میکنه به شرطی که سعی شود که تمام کلمات و جملات طرف رو کامل بفهمه)
    برای speaking هم نظر خاصی ندارم.
    آشنایی با خود آزمون هم مهمه که مثلا من شب قبل از آزمون تازه برخی از بخشهای آزمون را متوجه شدم که چی هستند.

Junior Member

Nov 2009
    Reading 28
    Listening 29
    Speaking 28
    Writing 27

Total 112

در مورد منابعی که خوندم...من معلم تافل هستم بنابراین خیلی لازم نبود زمان بذارم..سمپل تست های برونز رو از روی نرم افزار شبیه سازی محیط تافل زدم. و به همه توصیه می کنم حتما این کار رو بکنید...سرعت خوندن از روی کاغذ و تمرکز روی متن به شدت بالاتر از خوندن از روی صفحه مونیتوره.. نگذارید دو روز آخر این کارو انجام بدید...از 2 هفته قبل از امتحان شروع کنید.
    شما اگر پایه زبان خوبی ندارید روی اسکیل های reading and listening سرمایه گذاری کنید...برای reading هیج چیز بیشتر از لغت به درد کسی که پایه خوبی نداره نمیخوره..دایره لغت خودتون رو وسیع کنید روی کاربرد کلمات زمان نذارید( اگر زمان زیادی ندارید )...هر چی میتونید بیشتر لغت حفظ کنید تا ذهن شما با برخورد با یک کلمه جدید در ریدینگ امتحات بلاک نشه بلکه یک زمینه قبلی از معنی اون کلمه داشته باشه حتی اگه دقیقا نمیدونید چه معنی داره ولی حدود معنی کلمه رو میدونید

در مورد writing همون مطلبی که به تمام شاگردای خودم میگم.....مفهههههههههههههوم بنویسید.
    لغاتی که از کاربردشون 90 درصد مطمئن نیستید رو به کار نبرید ..لازم نیست لغات آنچنانی به کار ببرید. ساده ولی مفهوم بنویسید....یکی از شاگردای من در عرض دو هفته با همین تفاسیر نمره شو از 18 کشید به 24 ::چکیده هر پاراگراف باید با یک بار خوندن سریع دست خواننده بیاد پس متن رو پیچ و تاب ندید. نمونه های خود ETS رو بخونید .

و موفق باشید
    ویرایش توسط sjjpo2002 : December 11th, 2009 در ساعت 12:41 PM دلیل: مطالب غیر مفید حذف شد
    And I shall be a LADY...

Junior Member

21 Nov
    total: 105
    R:29
    L:30
    S:22
    W:24
    این دومین امتحان من بود (اولی تو اگوست total=96 )
    اگر سطح زبان تون خوبه اول بارونز رو بخونید و بعد کاپلان
    ساختار سوالات Listening کپی کتاب کاپلان بود یعنی سخت تر از بارونز
    ولی سوالات integrated writing کاملا شبیه سوالات بارونز هستند.
    reading هم شبیه بارونز شاید کمی سخت تر. درسهای کاپلان خیلی کمک تون می کنه.

تمرکز خصوصا تو reading خیلی مهمه
    توکل و نفس عمیق رو فراموش نکنید.

R:30
    L:30
    S:24
    W:29

Total: 113

حتمآ Speaking رو توي خونه با صداي بلند تمرين كنيد كه به بلند حرف زدن عادت كنيد.
    ویرایش توسط sjjpo2002 : December 7th, 2009 در ساعت 02:43 PM دلیل: اضافه کردن جزئیات نمره کسب شده

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

reading:25
    listening:26
    speaking:23
    writing:27

total:101

فقط 504 رو خوندم و تستهای longman رو زدم. نصف کتاب grammar digest رو هم خونده بودم. دیده خیلی خوبه بهم داد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)