صفحه 9 از 53 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 530

موضوع: دیتابیس نمرات آزمون تافل iBT (اعلام نتايج فقط به همراه نحوه ي مطالعه و برنامه ريزي )!

پیش فرض پاسخ : دیتابیس تافل iBT

Reading:28
    Listening:30
    Speaking:29
    Writing:24!!!!!!!!
    من نمی دونم اینا چ هطوری نمره می دن با رایتینگ. کلا از سه قسمت اول 3 نمره کم آوردم بعد 6 نمره از رایتینگ بهم ندادن. واقعا هم خوب نوشته بودم. شاید برای این بوده که زیاد نوشته بودم. یکشو 350 تا لغت نوشته بودم یکیشو 450.
    در هر جال. من کلا 10 روز خوندم. بارونز رو زدم از روی سی دی. اسپیکنگ های لانگمن رو هم کار کردم.

Total: 102
    Reading: 22
    Listening:29
    Writing: 27
    Speaking: 24

longman رو دو سال پیش خونده بودم، دیگه روش وقت نذاشتم، بارونز رو هم همون دو سال پیش نصفه خونده بودم این دفعه یه دوره کردم. Delta قسمت reading و Listening رو زدم. 504 رو کامل خوندم. 1100 رو هم یه هفته مونده به امتحان اوایلش رو نگاه کردم. واسه writing و speaking هم چند جلسه معلم گرفتم که به نظرم خودم می خوندم خیلی بهتر بود.
    Reading رو تو خونه می زدم وقت اضافه می آوردم، ولی سر امتحان Reading سوم خیلی سخت بود، وقت کم آوردم، نتیجه رو هم که دیدین دیگه.

Junior Member

من 12 سپتامبر امتحان دادم

Reading:26
    Listening:24
    Speaking:24
    Writing:27

توقع داشتم listening خیلی بهتر بشم، چون فیلم خیلی زیاد می بینم و معمولا مشکلی ندارم. اما نمی دونم چرا کم شدم.
    من حدود 20 روز خوندم. longman، Barrons و ETS

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

درود، نمره تاریخی 87 من هم بالاخره آمد : Listening:25و Writing:24 و Speaking:15 و Reading:23

خدایی کسی تاحالا این نمره اسپسکینگ گرفته که من بگیرم. لیسنینگ چون دیگه هفته آخر داشتم فقط برنامه های مستند بدون زیرنویس گوش میدادم. برای ریدینگ هم آخر کاریها هرچی مقاله علمی فرهنگی ... بود مخصوصا از ویکی پدیا میخوندم به انگلیسی که خیلی کمکم کرد. برای رایتینگ هم بیشتر روی همون 185 نمونه کار کردم. البته این را هم بگم که من تمام کتابهای توی بازار و غیربازار رابرای تافل خوندم اونم 2بار !!.

و اما اسپیکینگ، جالبه اینو بگم که من به مدت 4 هفته از اواخر دسامبر تا امتحانم برای مدارکم و بعضی کارها هر سب حداقل 3-4 تا تماس با آمریکا و دانشگاه ها داشتم و دیگه اگر شبی زنگ نمیزدم فکر میکردم تو غربتم و این شد که نمره من کم شد . نمیدونم چرا ولی هر کسی میدونه با پ.خ به من بگه.
    راستی کسی تاحالا با این اسپیکینگ پذیرش دیده ؟؟؟؟ به من با پ.خ بگید ممنون میشم. با آرزوی سلامتی و بهروزی برای شما.
    I am back to AA.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

سلام
    من 30 ژانویه امتحان دادم .
    R= 23
    L=14
    ُS=20
    W=27
    من متاسفانه چون شب قبلش خوب نخوابیدم و سر درد گرفتم مجبور شدم مسکن بخورم و همین listening را خراب کرد. یعنی وسط listening گیج بودم. حیف شد ولی بازم خدا رو شکر.
    در زیر تجارب خودم را می گم - امیدوارم مفید باشه
    0- لغت فقط 504 و Essential words Barron کافیه - البته موقعی که به نمونه سئوالات جواب می دید می تونید راجع به موضوعات مختلف کلماتی که زیاد بکار می رند چه در reading و چه در listening را هم در بیارید و مرور کنید.
    1- برای reading توصیه می کنم اول هر متن پاراگراف اول و جمله اول بقیه پاراگرافها را نگاه سریع بکنید (skim) بعد سئوالا را شروع کنید و چون سئوالات به ترتیب می آند پاراگرافی که فقط مربوط به اون سئواله را بخونید و چون از تمام پاراگرافها سئوال می دند شما همشو می خونید. اینجوری می تونید سئوالی که مربوط به جمع بندی و نتیجه گیری هست را هم جواب بدین و وقت هم کم نیارید.
    2- برای listening که من خراب کردم در طولانی مدت گوش دادن به شبکه های انگلیسی مثل cnn و رادیوی NPR خوبه اما برای کوتاه مدت فقط لکچرها و نمونه سئوالات تافل بهترین تمرینه
    3- برای speaking حتما سئوالات مربوط به انواع favoriteها را قبلش تمرین کنید و سعی کنید برای هر سئوال یک چارچوب از قبل تعیین کنید.(اگه پارتنر خوب گیر نیاوردید با خودتون حرف بزنید.) البته listening هم توی این بخش مهمه.
    4- برای Writing هر روز سعی کنید حداقل راجع به یه موضوع بنویسید و یکی براتون تصحیح کنه. (چارچوبی که longman میگه هم راحته هم نمره بیار)
    =================
    ار کتابها حتما با longman شروع کنید و با نرم افزارش نمونه تستها را کار کنید (دست گرمی)
    بعد برید سراغ کتاب کاپلان و چهار سری آزمون داره توی Cd که سطحشون خوبه
    بعد یه نگاه هم به کتاب ETS بزنید
    هفته آخر را فقط روی 7 سری آزمون Barron وقت بذارید . نرم افزارش با flash طراحی شده و قابل دانلوده . هر چند محیطش یه کم با محیط واقعی فرق داره اما سئوالاتش به امتحان نزدیکتره. (در مورد آزمون من listening هام از barron و تمام کتابهای دیگه سختر بود ولی speaking و writing اش از Barron راحتتر بود. reading ام هم long بود.)
    ===================
    در پایان توصیه می کنم سعی کنید برای خودتون هیچ استرسی ایجاد نکنید، که مثل من امتحانتون خراب نشه.

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

سلام. من iBT شدم 109 و روشی هم که استفاده کردم این بود که در طول 3-4 سال اخیر اولا کلی کتاب داستان خوندم (بیشتر از 200 تا کتاب از سطح 1 تا سطح 6)، در نتیجه به خوندن متن انگلیسی عادت کرده بودم. توی این مدت سی دی های VOA و New interchange و headway رو هم گوش دادم.
    در 4 ماه قبل از امتحان هم اول کل کتاب لانگمن، بعد listening های بارونز و دلتا رو حل کردم. یه سری از تست های خود تافل رو هم شامل structure و listening و reading رو هم که مال PBT بودن رو حل کردم. در نهایت هم براساس توضیحات کتاب دلتا، writing و speaking رو تمرین کردم. دلتا رو به شدت توصیه می کنم برای هر چهار مهارت، البته برای کسی که قبلش حداقل لانگمن رو تمرین کرده باشه. چون سطحش نسبتا بالاس.
    کلاس زبان هم هیچ وقت نرفتم.
    با کتاب هایی مثل 504 موافق نیستم. چون خودم یه مدت خواستم باهاشون تمرین کنم. اما لغت رو فراموش می کنید. لغت رو باید توی متن های مختلف اونقدر ببینید که دیگه فراموش نشه. در نتیجه بهترین راه برای لغت اینه که تا می تونید متن بخونید.
    به هر حال خوندن تافل کار یک شبه نیست و نیاز به تمرین زیاد داره.
    ویرایش توسط mohmad0014 : February 28th, 2010 در ساعت 11:33 AM

Junior Member

سلام
    من 13 مارچ امتحان دادم .
    R=24
    L=23
    S=22
    W=24
    Overall=93
    من بار اول (30 ژانویه) 84 شدم. این بار فقط یک سری لغات و تکنیکها را مرور کردم و استرس نداشتم. هر دو بار هم long reading بود .

سلام.
    من نمره ي قبليمو توي پست شماره 40 نوشتم. چون تاريخ مصرفش گذشت يه بار ديگه مجبور شدم امتحان بدم.
    Total score: 103
    Reading:26
    Listening:28
    Speaking:24
    Writing:25

براي Speaking و Writing کتاب Longman رو خوندم (البته فقط تکنيک هاشو خوندم ديگه وقت زيادي نذاشتم)
    براي Reading هم اینکه چند سال کتاب هاي درسي رو انگيليسي خوندم کمکم کرد.
    براي Listening هم خدا ماهواره رو خيرش بده که واقعا تاثير گذار بود.

راستي اگه نمره ي قبليمو بريد ببينيد، متوجه مي شيد که اصل پايداري Total Score و انرژي در مورد من صادق بوده! D:

در ضمن 23 october 2009 در سنجش امتحان دادم
    ویرایش توسط ali-composite : April 5th, 2010 در ساعت 01:34 PM

Junior Member

total score: 104
    Reading : 26
    Listening : 25
    Speaking : 28
    Writing : 25
    حدود 40 روز وقت گذاشتم کتابها:
    barron's toefl ibt,how to prepare for toefl essay barron's, essential words barron's , 400 words mcgraw hill
    sample tests: 7 tests barron's, 4 tests kaplan, 2 tests longman , 1 test ets, 1test ets website
    هفته آخر روی speaking بیشتر کارکردم از نمونه مضوعات speaking که بچه ها رو سایت گذاشته بودن هم استفاده کردم.برای writing هم نمونه های کتاب essay بارونز رو توصیه میکنم. برای listening هم سعی کنید تا میتونید به نمونه های کتابهای مختلف امادگی تافل مثل barron's گوش کنید.12 روز آخرم هر روز یک مدل تست دادم. در کل انتظار بالای 110 داشتم ولی در هر حال نمرم فکرکنم خوب باشه.تاریخ امتحانمم 21 نوامبر 2009 بود

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Persian Studies, University of Cambridge

Total Score:108
    Reading:24
    Listening:29
    Speaking:30
    Writing:25
    کتابي که بيش از همه خوندم Delta بود و البته هفته آخر ETS که به سطح سوالات امتحان نزديک تره. گاهي هم تست های Longman رو مي زدم که بيش از حد آسونند. برای Speaking صدامو ضبط می کردم که دوستان هم اشاره کردند و ليستی درست کرده بودم شامل اصطلاحات و لغت هايي که مي تونم استفاده کنم و يا صحبتم رو باهاشون شروع کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)