صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 234567891011
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 108 , از مجموع 108

موضوع: آینده بعد از تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : آینده بعد از تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    دوستان گرامی

من دکتری اقتصاد دانشگاه میلان قبول شدم. میخاستم ببینم، کسی تجربه از میزان سختی درسی در مقطغ دکتری، و البت آینده اکادمیک (بخصوص) یا غیر اکادمیک (کم اهمیت تر) داره؟

بنده هدف اصلیم، کار اکادمیک هستش، میخاستم ببینم، با مدرک دکتری دانشگاه میلان کجا میتونم برم؟ مثلا ارزش داره این دانشگاه در کشورهای دیگه؟ مثلا بتونی بری لندن؟

من تمایلی به موندن در ایتالیا ندارم، و ترجیحم و سعیم اینه بعد دکتری برم کشور انگلیسی زبان، ک الظاهر نمیتونم دوره دکتری م رو یک کشور انگلیسی زبان مناسب بخونم.

مثلا استادان ایتالیایی در مجموع چجوری هستن اخلاقشون، سخت گیری درسی و حجم مطالب، من یه تجربه بد قبلا داشتم و واقعا میترسم دوباره برام تکرار بشه.

میزان اینترنشنال بودن مردم، یعنی انگلیسی حرف بزنن راحت یا امور اداری (به انگلیسی تسلط داشته باشن و کمک کنن) بی دردسر در ایتالیا چگونه هستش؟

مرسی ک برای این تصمیم کمکم میکنید.

یه موردم بگم، دانشگاه استاد خارجی خیلی زیاد داره برای رشته ی ما، و ظاهرا خیلی فعال و قوی هستش، حداقل در ریسرچگیت نمرهاشون، سمینارهایی ک میزارن و دانشجوهای قبلیشون.
    اگه منظورتون خود دانشگاه میلان هست (UniMi) باید بگم دانشگاه معتبری هست و داخل دانشگاه خیلی به مشکل زبان نباید بر بخورید (توش درس نخوندم نمیدونم دقیقا). ولی در مجموع داخل شهر برای کارهای روزمره تون نیاز به یاد گرفتن یک سری عبارات و جملات ایتالیایی میکنید. مثلا داخل پست، داخل مترو و اتوبوس، موقع خرید مواد غذایی... اگه دنبال رفتن به جای دیگه هستین مستقیم برای همونجا اقدام کنید. ایتالیا جذابیت های خودش رو داره، ولی نمیشه گفت کجا جای خوبیه کجا جای بدیه...
    در مورد اساتید هم نمیشه به قاطعیت گفت ولی در مجموع ایتالیایی ها آدم های مهربون و خوش برخوردی هستن. احتمالا استادای اونجا هم خوب باشن ولی آدمن دیگه همه جور توشون هست.
    زندگی تو ایتالیا بدون دونستن زبان ایتالیا بی دردسر نیست، ولی بستگی به خودتون داره که چجوری مدیریتش کنید.
    موفق باشین
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

Junior Member

سلام دوستان
    اگر قصد داشته باشید بعد از تحصیل در ایتالیا برای ادامه تحصیل به کانادا برید کدوم یکی از موارد زیر رو انتخاب میکنید؟
    1- ارشد مکانیک در پلی تکنیک میلان
    2- ارشد در رشته مهندسی انرژی یا مدیریت مهندسی در تورین

Junior Member

یک سوال دیگه هم که داشتم آیا درسته که میگن برای افرادی که توی میلان تحصیل کردند امکان پیدا کردن کار بعد از تحصیل بالاس؟
    یه جای خوندم که پلی تکنیک میلان با شرکت فیات و خیلی شرکتهای دیگه لینک هستش و درصد بالای از بچه ها میتونن بعد از تحصیل به راحتی کار پیدا کنن.

Senior Member

سلام
    کسی میدونه بازار کار توریسم و عمران تو اروپا چطوره؟کدوم بهتره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آینده بعد از تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

سلام به همگی . به کمکتون خیلی نیاز دارم دوستان.
    من لیسانس معماری با معدل 19.05 دارم .وامسال برای ایتالیا اقدام کردم و سه تا رشته پذیرش گرفتم . دو تا معماری تورین و فلورانس و product design دانشگاه سپینزا.
    تو این مدت که تحقیق کردم اکثرا گفتن رشته ی معماری دیگه منسوخ شده و اینده شغلی نداره الان رشته های جدید رو بورسن. سرفصل های پروداکت رو هم که دیدم سال اول بیشتر رو جنبه های مختلف طراحی مانوور میده . ولی با چند تا از بچه های سال اخر که حرف زدم گفتن این رشته کاملا صنعتی-مکانیک هستش و برای ورود به بازار کار باید برنامه نویسی بدونید!
    از دوستانی که تجربه دارن میخوام به من تو انتخاب رشته کمک کنن. ایا پروداکت دیزاین تمرکز رو UI و UX داره؟؟؟ ایا واقعا نمیشه بعد از فارغ التحصیلی وارد فیلدهای طراحی معماری شد؟
    خواهش میکنم راهنماییم کنید وقت زیادی ندارم.

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

پیش فرض پاسخ : آینده بعد از تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

نقل قول نوشته اصلی توسط Somi_ag نمایش پست ها
    سلام به همگی . به کمکتون خیلی نیاز دارم دوستان.
    من لیسانس معماری با معدل 19.05 دارم .وامسال برای ایتالیا اقدام کردم و سه تا رشته پذیرش گرفتم . دو تا معماری تورین و فلورانس و product design دانشگاه سپینزا.
    تو این مدت که تحقیق کردم اکثرا گفتن رشته ی معماری دیگه منسوخ شده و اینده شغلی نداره الان رشته های جدید رو بورسن. سرفصل های پروداکت رو هم که دیدم سال اول بیشتر رو جنبه های مختلف طراحی مانوور میده . ولی با چند تا از بچه های سال اخر که حرف زدم گفتن این رشته کاملا صنعتی-مکانیک هستش و برای ورود به بازار کار باید برنامه نویسی بدونید!
    از دوستانی که تجربه دارن میخوام به من تو انتخاب رشته کمک کنن. ایا پروداکت دیزاین تمرکز رو UI و UX داره؟؟؟ ایا واقعا نمیشه بعد از فارغ التحصیلی وارد فیلدهای طراحی معماری شد؟
    خواهش میکنم راهنماییم کنید وقت زیادی ندارم.
    سلام همکلاسی من هم این رشته پذیرفته شدم ساپینزا دوس داشتین پیام بدین من اطلاعات خوبی دارم

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

هشدار هشدار....دانشگاه سپینزا دانشگاه خیلی داغونیه اپلی نکنید.فقط وقت و سرمایه تون هدر میره.90 درصد تاییده ها رو نفرستاده که هیچ .نزدیک 100 نفر از ایرانی ها رو هم پذیرش هاشن رو تعلیق کرده اونم بعد 8 ماه.

دوستان من سالیان پیش دکتری میلان قبول شدم ولی بعد از دو ماه quit کردم و رفتم امریکا برای مستر. (که تصمیم بسیار بسیار عاقلانه و درستی بود!!!)
    الان که با جند تا از دوستانم که موندن و مدرک رو گرفت صحبت کردم بهم میگم ایتالیا یه تله بزرگه و سرابه و اکثر ایرانیها بعد از گرفتن مدرک حتی با دونستن زبان ایتالیایی
    کار بهشون واقعا نمیدن (یعنی کار هست ولی به ایرانیها نمیدن!).

امیدوارم این پست برای آیندگان مفید باشه. چون من خودم از پستهای قبلی تو بخش ایتالیا واقعا استفاده کردم و نظرم عوض شد که واقعا ممنونم ازون دوستانی که سالیان قبلتر با نظراتشون کمک بسیار خوبی به من دادن. خاستم به باقی رفقا کمکی کرده باشم.

صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 234567891011

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)