صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 108

موضوع: آینده بعد از تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

Member azerrila آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering at azad university of najaf abad

پیش فرض پاسخ : آینده بعد از تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه خوب یه تصور نیست. بالاخره توی همین ایران هم تفاوت دانشگاه ها محرض هست.
    دسترسی به اساتیدی که با تجربه باشند و ابعاد علمی و عملی یک مبحث رو خیلی خوب بدونند هرچه بیشتر باشه بهتر هست. از طرف دیگه امکانات فنی و تکنولوژیکال یک دانشگاه برای رشته های مهندسی و مقدار حمایت دانشگاه از پروژه های دانشجویی، تمایل اساتید برای مقاله نویسی و کار پژوهشی هم مهم هست. بین دانشگاه ها تفاوت وجود داره که چقدر اساتید در دسترس باشند و بشه باهاشون ارتباط بر قرار کرد یا چقدر یک دانشگاه ارتباط با صنعت داره یا محتوی دروسش بروز هست. اینکه چقدر تحصیل در یک موسسه به کاربرد های روز صنعتی یا نیاز های روز گرایش داشته باشه و چقدر به سمت تئوری هم مساله مهمی هست.

رنکینگ یه عدده اینو کسی انکار نمیکنه. اطلاعات آماری مختلفی وجود داره که هر سایت رنکینگ به شکلی ازشون استفاده کرده و عدد نهایی رنکینگ رو چه بصورت کلی چه توی هر رشته ارائه داده. خود همون اطلاعات آماری هم موجود هست. مثلا شما برای یک دانشگاه میتونید ببینید مقاله هایی که اساتید اون دانشگاه یا دانشکده ارائه دادن چقدر تاپ بوده و چقدر ازشون توی مقاله های دیگه رفرنس گرفته شده. میتونید هم نسبت تعداد دانشجو های یه مقطع به اعضای هیئت علمی رو هم ببینید.

قطعا اصل تلاش خود دانشجو هست ولی با امکانات بهتر بهره ی خیلی بهتری هم میشه برداشت کرد. نمیدونم اگر با معیار های بالا مخالف باشین اما اگر موافقین و ملاک بهتری یا معتبر تری بجز سایت های رنکینگ میشناسین بفرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط dino نمایش پست ها
    رنکینگ یه عدده دوست من دانشگاه خوب هم یه تصوره. منظور از دانشگاه خوب چیه ؟
    مهم اینه تو هر رشته و کاری که انجام میدین تاپ و متخصص بشین

شاد باشین

Junior Member Hagan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط azerrila نمایش پست ها
    دانشگاه خوب یه تصور نیست. بالاخره توی همین ایران هم تفاوت دانشگاه ها محرض هست.
    دسترسی به اساتیدی که با تجربه باشند و ابعاد علمی و عملی یک مبحث رو خیلی خوب بدونند هرچه بیشتر باشه بهتر هست. از طرف دیگه امکانات فنی و تکنولوژیکال یک دانشگاه برای رشته های مهندسی و مقدار حمایت دانشگاه از پروژه های دانشجویی، تمایل اساتید برای مقاله نویسی و کار پژوهشی هم مهم هست. بین دانشگاه ها تفاوت وجود داره که چقدر اساتید در دسترس باشند و بشه باهاشون ارتباط بر قرار کرد یا چقدر یک دانشگاه ارتباط با صنعت داره یا محتوی دروسش بروز هست. اینکه چقدر تحصیل در یک موسسه به کاربرد های روز صنعتی یا نیاز های روز گرایش داشته باشه و چقدر به سمت تئوری هم مساله مهمی هست.

رنکینگ یه عدده اینو کسی انکار نمیکنه. اطلاعات آماری مختلفی وجود داره که هر سایت رنکینگ به شکلی ازشون استفاده کرده و عدد نهایی رنکینگ رو چه بصورت کلی چه توی هر رشته ارائه داده. خود همون اطلاعات آماری هم موجود هست. مثلا شما برای یک دانشگاه میتونید ببینید مقاله هایی که اساتید اون دانشگاه یا دانشکده ارائه دادن چقدر تاپ بوده و چقدر ازشون توی مقاله های دیگه رفرنس گرفته شده. میتونید هم نسبت تعداد دانشجو های یه مقطع به اعضای هیئت علمی رو هم ببینید.

قطعا اصل تلاش خود دانشجو هست ولی با امکانات بهتر بهره ی خیلی بهتری هم میشه برداشت کرد. نمیدونم اگر با معیار های بالا مخالف باشین اما اگر موافقین و ملاک بهتری یا معتبر تری بجز سایت های رنکینگ میشناسین بفرمایید.
    شما که کارات رو برای آلمان درست کردی و میخوای بری آلمان، اگر ایتالیا و پلی تکنیک میلان اینقدر بقول شما خوبه، با توجه بورسیه ای که هم میده، میتونم بپرسم چرا آلمان را انتخاب کردی در حالیکه احتمالا بورسیه هم نداری آلمان؟
    من نمیدونم چرا کسانی که هنوز ویزاشون را هم نگرفتند میخوان به کسانی که چند ساله ایتالیا هستند درس بدن، کاربر dino پنج سال پیش برای مقطع دکترا رفتن دانشگاه تورین، بهتر نیست بجای اتکا به اطلاعات اینترنتی مون، از این دوستان حداقل یک تشکر خشک و خالی کنیم که به ما دارند کمک میکنند؟
    اگر همین فروم را هم خوانده باشید، باید فهمیده باشید، دانشگاهای الان دکون دستگاه هست و همه رو یک جورایی سرکار میذارند چند سال با نمایش چند تا اسلاید سر کلاس هاشون، اصلا مهم نیست کدام دانشگاه درس خونده باشید، مهم این که تجربه کاری و علم اون رشته را در سطح بالایی داشته باشید که اگر اینطور باشید از همین دانشگاه پیام نور و آزاد هم مستقیم میتوانید آمریکا بروید، کسی برای مدرک صرف پلی تکنیک میلان و حتی دانشگاه های تاپ امریکاتون، توی خارج تره هم خورد نمی کنه! همین تاپیک های مختلف رو بخوانید تا واقع گراتر باشید دوستان.
    ویرایش توسط Hagan : July 9th, 2016 در ساعت 06:12 PM

Member azerrila آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering at azad university of najaf abad

دوست واقع گرای عزیز،

اول از همه بنظرم باید یکم مواظب شیوه ی صحبت کردنتون باشین. نه من نه کس دیگه توی این فروم، تاحالا با تندی یا بی احترامی نظری رو بیان و یا تحمیل بر بقیه نکرده. صرفا همه دیدگاهشون رو بیان میکنند و یا سوالی میپرسند و اگر شما کسی رو دیدین که نظرش با نظر شما مطابقت نداره و براتون مهمه میتونید شما هم نظرتون رو با دلایل منطقی ای که دارین به اشتراک بذارید. بجای تعصبی و احساسی وارد شدن بین صحبت دو نفر. کاربر dino پرسیدن منظورم از دانشگاه خوب چیه، منم پاسخی دادم بخاطر اینکه برام مهم بود از این جهت که گفتم شاید dino در صورتی که دید من اشتباه هست بتونن اشتباهم رو متناسب با نظرم برام روشن کنن و یا همونطور که در آخر پستم پرسیدم، معیار و ملاک بهتر یه معتبر تری رو بهم پیشنهاد بدن.

دوما شما که ظاهرا خیلی اطلاعاتتون زیاده درمورد من، که من میخوام کجا برم و از کجا ها پذیرش دارم و کجا ها بورس گرفتم یا نگرفتم، ویزا دارم یا ندارم و چه تصمیماتی گرفتم. و همینطور از نظر شما من میگم پلیتکنیک میلان خیلی خوبه مثلا. بنظر من شما اصلا با یکی از کاربرا مثل Proceso که در جریان هستند صحبت کنید تا متوجه شرایط من بشید و دفعه دیگه تا این حد یکه به قاضی نرید حداقل.

در مورد نظری هم که دارید درباره ی درو دکون بودن دانشگاه های دنیا و سرکاری بودن تحصیل دراین دانشگاه ها، خب نظرتون محترمه، کاربر های دیگه هم انشالله از نظرتون استفاده کنن، خیلی هم شاید معتبر و متقاعد کننده باشه نظرتون. ضمن اینکه توی جمله ی یکی مونده به آخر پستتون، از نظر شما من میگم صرفا مدرک دانشگاه های تاپ چه تو آمریکا چه پلیتکنیک میلان خوب هست (اینهمه من توی همون پست به ارتباط با صنعت، کار پژوهشی، استفاده از تجربه های علمی و عملی اساتید، گرایش تحصیلات به نیاز های روز صنعت، کار عملی، حمایت مالی از پروژه ها.... اشاره کردم که فقط مربوط به دانشگاه بود و در آخر هم گفتم اصل، تلاش خود طرفه)

در آخر چه کاربر dino چه بقیه ی فارغ التحصیلان دانشگاه پلیمی که توی فیسبوک یا همین اپلای ابرود تاحالا صحبت کردیم باهاشون، لطف میکنن سوالات مارو پاسخ میدن و اطلاعاتو نظراتشون رو به اشتراک میذارن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hagan نمایش پست ها
    شما که کارات رو برای آلمان درست کردی و میخوای بری آلمان، اگر ایتالیا و پلی تکنیک میلان اینقدر بقول شما خوبه، با توجه بورسیه ای که هم میده، میتونم بپرسم چرا آلمان را انتخاب کردی در حالیکه احتمالا بورسیه هم نداری آلمان؟
    من نمیدونم چرا کسانی که هنوز ویزاشون را هم نگرفتند میخوان به کسانی که چند ساله ایتالیا هستند درس بدن، کاربر dino پنج سال پیش برای مقطع دکترا رفتن دانشگاه تورین، بهتر نیست بجای اتکا به اطلاعات اینترنتی مون، از این دوستان حداقل یک تشکر خشک و خالی کنیم که به ما دارند کمک میکنند؟
    اگر همین فروم را هم خوانده باشید، باید فهمیده باشید، دانشگاهای الان دکون دستگاه هست و همه رو یک جورایی سرکار میذارند چند سال با نمایش چند تا اسلاید سر کلاس هاشون، اصلا مهم نیست کدام دانشگاه درس خونده باشید، مهم این که تجربه کاری و علم اون رشته را در سطح بالایی داشته باشید که اگر اینطور باشید از همین دانشگاه پیام نور و آزاد هم مستقیم میتوانید آمریکا بروید، کسی برای مدرک صرف پلی تکنیک میلان و حتی دانشگاه های تاپ امریکاتون، توی خارج تره هم خورد نمی کنه! همین تاپیک های مختلف رو بخوانید تا واقع گراتر باشید دوستان.

عجب بحث داغی! حیف دیر رسیدم :دی
    درباره همه چیز صحبت شده جز خود معماری پیاچنزا! در حق پیاچنزا به نظرم کم لطفی شده! من دو سال پیش میخواستم تغییر رشته بدم برم معماری پیاچنزا بابت دوستم، اما نرفتم، بگذریم، اینجا براتون یک سری پست قدیمی ضمیمه میکنم که خدای را بس شکر پاک نشده بود! فقط اینکه چند تا چیز باید بگم:
    1. sustainable architecture and landscape design رشته خوبیه، فقط یک مشکل اساسی داره، این کلمه "معماری پایدار" رو که از پارسال بهش اضافه کردن باعث میشه بعضی بچه ها گول بخورن و فکر معماری انرژی یا پایداری درس داده میشه که خب اینطور نیست، اصلا به این موضوعات پرداخته نمیشه و بیشتر باید با همون رندرگیری و فوتوشاپ کار کنین، ولی اینکه بد نیست، بیشتر معمارها دوست ندارن قاطی محاسبات یا مسائل فنی شن، البته که این مباحث طراحی پسیو و انرژی خورشیدی خیلی به درد بخور و به روز هست و توی معماری انرژی آلمان یا امریکا بهش پرداخته میشه ولی پیاچنزا اینطور که فکر میکنین نیست، باید لنداسکیپ بخونین اونجا.
    2. من سر از کار پلیمی در نیاوردم و چون و چند گرایش های معماریش رو هم خوب نمیدونم(رشته ام هم دقیقا معماری نیست) ولی یادمه بعضی گرایش های معماری توی دانشکده های مختلف engineering نبودن، یعنی architecture خالی بودن، بعد این دوستم میخواست یک دوره های دانشگاه شرکت کنه که پول خوب و مدرک خوبی هم میدادن، ولی بعد اینکه اقدام کرد بهش گفته بودن رشته معماری پیاچنزا، "مهندسی معماری" نیست، شما نمیتونی شرکت کنی، اینش خیلی بد بود، چون اون سبک دوره ها خیلی خفن و به درد بخور هستن و فقط بچه های مهندسی میتونن شرکت کنن.
    3. اما مزایای این شهر هم این بود که مثلا دوست دیگه م دکترا میلان بود ولی خونه ش رو پیاچنزا گرفته بود چون این شهر خیلی ارزونه! ولی خب شهر کوچیکی هم هست، اصلا کلاب یا برنامه تفریحی دیگه نداره، ولی با اومدن به میلان میشه حلش کرد مثلا ماهی جند بار بیاید میلان! البته هزینه رفت و آمد داره! 15 یورو حداقل با قطار! اما جا داشته باشین میلان پیش دوستاتون برین مشکل حله.
    4. معماری پیاچنزا جوری که دوستم میگفت اصلا درسای سنگین و سخت نداره، یعنی نمره های خوب میشه گرفت ولی باید عشق کار با نرم افزار و ماکت سازی باشید مثل دوران لیسانس دقیقا هست، فرقی نمیکنه حتی تز پایان نامه رو هم همینطوری میدن، تحقیق و ریسرچ و اینا استاد ندارن، عین تز کارشناسی میمونه.
    دیگه جیزی یادم نمیاد اینم اون پستای قدیمی که گفته بودم

نقل قول نوشته اصلی توسط ellei نمایش پست ها
    من خودم کمپ پیاچنزا درس میخونم رشته ای ه اینجا تدریس میشه خیلی با چیزی که تو ایرانه، متفاوته. معماری ای که تو پیاچنزا تدریس میشه اون معماری پایداری که ما فکر میکنیم نیستش. این رشته، طراحی در مقیاس خیلی بزرگ هستش با گرایش پایداری. هیچ صحبتی از تکنولوژی نیستش. این رشته ترکیبی از معماری، شهرسازی و لنداسکیپه. از نظر زندگی هم، کاملا به روحیه خودت بستگی داره. من شخصا شهر کوچیکی مثل پیاچنزا رو به شهر شلوغ و پر سر و صدا و گرونی مثل میلان ترجیح میدم. این اطاعاتی بود که میتونستم بدم. امیدوارم مفید باشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط pushnetala نمایش پست ها
    دوستان عزیز یه راهنمایی می‌خوام بکنم اونم اینه اگه لککو جز انتخاباتون هست یه تجدید نظر بکنین که واقعا هم شهرش اشغال (روستاست) هم کمپس لککو که اشقلترین تو تمام کمپسای پلیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط kazhal نمایش پست ها
    اتفاقا بر عکس چیزی که شما میگید من از دوستم که 3 ساله میلان درس میخونه شنیدم که لکو خوبه و پیاچنزا بده چون یه داهاته!! و به من هم گفت که خوب کاری کردی که پیاچنزا رو انتخاب نکردی
    لککو که خودش یه روستاست از اوشوم فشم خودمون پایینترو بدتره . منظور از کمپس همون دانشکده لککو هست، اندازه یه دبیرستان کوچیکه هیچ لابراتری نداره (دانشکده که لب ناداشته باشه اونم برای فوق فتهشو باید خوند) استادای بسیار سختگیر نمره نده .... خوابگاه هم اگه ۱% السیو بهتون بده اونم اگه بده یکی‌ دوتاش می‌شه تازه گفت خوبه. شما خودتون بیان اینجا متوجه میشین چی‌ عرض می‌کنم

لئوناردو بهترینه بد بویسا بد کمو بد پیچنزا آخرم لککو
    با بهنویس مینویسم اگه غلط املایی داشت عذرخواهی می‌کنم
    کسایی‌ که خود میلان هستن که واقعا خوش به هالشون هم از نظر شهر میلان هم از نظر کمپوس.

درسته پیکنزا هم دهات اونم ۱۰۰ کم از میلان فاصله داره ولی‌ کمپوس لککو در کنار پیچنزا حرفی‌ برای گفتن نداره

من جهت راهنمایی‌ فقط اینارو گفتم بازم سوالی‌ چیزی بود بپرسین

دوست عزیز من منتظر نتیجه نروژ ،پلیتو، جرمنی ... هستم واسه همین پر نکردم
    بله من الان ۱۰ روز که لککو هستم.
    ویرایش توسط mehregan1920 : July 20th, 2016 در ساعت 12:06 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پلیمر...امیرکبیر

دوستان برای رشته های مهندسی بویژه شیمی اینده خوبی هست در این دانشگاه بعد تحصیل؟

Junior Member

با سلام
    من می خواستم یک مستر حرفه ای یکساله را در پلی میلان به اسم

Color Design and Technologyاپلای کنم. ادرس دوره http://www.polidesign.net/en/colordesign
    خواستم بدونم که وضعیت کار این رشته پس از فارغ التحصیلی در ایتالیا چطوریه؟ با دپارتمان مربوطه ارتباط برقرار کردم ولی حتی مسوول ادمیشن آن هم خبری نداشت.
    هدفم ماندن در ایتالیا بعد از فارغ التحصیلی در درجه اول و اگر نشد ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستش.
    ممنون

Junior Member

سلام
    amir6758 جان
    من هم به این دوره علاقه مند شدم به نظر من ایتالیا که صنعت نساجی و فشن قوی داره کار برای این جور رشته ها وجود داره و اونهم به میزان تسلطت به زبان ایتالیایی برمیگرده. اگه دوست داشتی با هم برای اپلای برنامهریزی کنیم
    باز اگه کسی اطلاع بهتری داره خواهشن ما رو روشن کنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir6758 نمایش پست ها
    با سلام
    من می خواستم یک مستر حرفه ای یکساله را در پلی میلان به اسم

Color Design and Technologyاپلای کنم. ادرس دوره http://www.polidesign.net/en/colordesign
    خواستم بدونم که وضعیت کار این رشته پس از فارغ التحصیلی در ایتالیا چطوریه؟ با دپارتمان مربوطه ارتباط برقرار کردم ولی حتی مسوول ادمیشن آن هم خبری نداشت.
    هدفم ماندن در ایتالیا بعد از فارغ التحصیلی در درجه اول و اگر نشد ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستش.
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    فکر کنم با توجه به صنعت نساجی ایتالیا و فشن و مد و خودروسازی رشته درامد زایی باشه که صد البته به میزان تسلط فرد به زبان مادری انجا برمیگرده که برای ماندن توانایی پیدا کردن کار داشته باشد ولی در مقطع دکترا فکر نکنم فرصتی داشته باشد.
    من خودم این رشته رو علاقه مندم باز دوستان اطلاعی دارند خواهشن بگن.

Junior Member

Exclamation آینده تحصیلی و نحوه دستیابی به نتیجه مطلوب بعد از یک دوره تحصیلی در ایتالیا

با سلام خدمت همه دوستان

این تاپیک رو ایجاد کردم تا با استفاده از هم فکری هم و نظر صاحب نظران چشم انداز دقیق تر و برنامه ریزی شده تری نسبت به تحصیل و آینده تحصیلی بعد از گذراندن یک دوره دو ساله Master داشته باشیم.
    شاید به صورت پراکنده توی فروم چند جا این مسئله مطرح شده باشه ولی هدف من انسجام این موضوع و یک نتیجه گیری نسبتا مطلوب هست.
    علت هم اینه که با خیلی ها صحبت کردم که بعد از تحصیلشون در ایتالیا، برگشتن به ایران رو به ماندن و یا ادامه تحصیل دادن ترجیح دادن، ولی من خودم به شخصه نمیتونم به حرف چند نفر استناد کنم چون ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه این قضیه (از جمله میزان توانایی، هدف، میزان مصمم بودن برای رسیدن به هدف، و یا هر دلیل دیگه ای) و برای همین میخوام این موضوع جامع تر بررسی بشه تا قابل استناد تر باشه.

سوالاتی که در ابتدا برای خود من به وجود اومده (طی چند وقت اخیر و صحبت و تبادل نطر با چند تا از دوستان چه در ایران و چه در ایتالیا) و امیدوارم توسط سایر دوستان تعمیم داده بشه:

1- چقدر بعد از گذراندن یک دوره تحصیلی در ایتالیا امکان و احتمال ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در سایر کشورها و دانشگاه های برتر وجود داره؟
    2- چقدر احتمال موفقیت دانشجو در عرصه بازار کار (چه در ایتالیا و چه در سایر کشور ها) وجود داره؟
    3- برای یک دانشجوی مثلا "پلی تکنیک میلان" چقدر فرصت تحقیقاتی وجود داره که دانشجو بتونه زیر نظر یک استاد خوب کار کنه و توانایی هاش رو در زمینه های تحقیقاتی رشته اش ارتقاء بده؟
    4- فرصت ها و تهدید های موجود در این راه که ممکنه منجر به تاثیر گذاری در نتیجه مطلوب بشه چه چیزهایی هست؟

و در حالت کلی هدف اینه که بررسی کنیم که آیا با توجه به هزینه ای که داریم میکنیم و سختی که داریم متحمل میشیم آیا امکان و احتمالش هست بعد از دو سال به نتیجه مطلوب برسیم؟

پ.ن 1: نتیجه مطلوب در اینجا یعنی رشد، پیشرفت و کسب تجربه مطلوب، متناسب با هزینه و وقت و زحمتی که صرف شده، که برای ادامه تحصیل و یا کار حرفه ای مفید باشه.

پ.ن 2: در اینجا لطفا فرض شود که دانشجو انگیزه و پشتکار لازم را دارد، حال آنکه خود من هم قبول دارم که ممکنه تحت تاثیر شرایط خاص و اتفاقات خاصی که ممکنه رخ بده این کارایی و پشتکار کاهش پیدا کنه و منجر به شکست دانشجو بشه. ولی با مطرح و بررسی شدن فرصت ها و تهدید های این مسیر امیدوارم به کمینه ترین حالت خودش برسه.

نکته: لطفا اگر دوستی در حال حاضر دانشجوی ایتالیا نیست و یا تجربه حضور آکادمیک در ایتالیا رو نداره و خواست نظری بده حتما مستند باشه و نظر خودش رو ضمن ارائه در یک پست واحد ساپورت کنه.

پیشاپیش از همه دوستانی که تجربیات ارزشمندشون رو پیرامون این موضوع به اشتراک میزارن سپاسگذارم.
    ویرایش توسط csw : November 21st, 2016 در ساعت 11:51 PM

پیش فرض پاسخ : آینده تحصیلی و نحوه دستیابی به نتیجه مطلوب بعد از یک دوره تحصیلی در ایتالیا

با سلام.
    خب قاعدتا موفقيت يه چيز كاملا نسبيه و هر كسي اونو تو يه چيزي ميبينه.
    به شخصه از اينكه بتونم وارد يك دانشكاه با جايگاه علمي بالا بشم و بتونم از جديدترين متدهاي آموزشي روز دنيا بهره مند شم جزو بهترين اتفاق هايي ميتونه باشه كه يك موفقيت بسيار چشمگير تو زندگيم به حساب مياد.حالا شرايط كاري و آينده كاري بحث متفاوت و حتما قابل توجه اي به حساب مياد.امروز داشتم به رزومه تحصيلي و كاري حرفه اي ترين كسايي كه در حيطه درسي من(پروداكت و اينتريور ديزاين) دارن در سطح جهاني كار ميكنن نگاه ميكردم اكثر غريب به اتفاقشون يه دوره اي رو تو ايتاليا براي تحصيل و كار بودن و براي همشون مطمئناً سكوي پرتاب خوبي بود.
    از طرفي هم كه به بزرگترين مرجع اعتبار سنجي دانشگاهي دنيا كه نگاه كنيم ميبينيم يه دانشگاه مثل پلي تكنيك تو رشته هاي ديزاين بعد از stanford و yale قرار داره.در civil engineering رده 14و در architectural در رده15 و در computer science رده 18 رو داره.
    http://www.topuniversities.com/unive...=false+search=
    http://www.topuniversities.com/where...pe/italy/guide
    حتي خود ما هم كه تو ايران با هزار زحمت با رتبه هاي تك و دو رقمي كنكور وارد دانشگاههاي مثل تهران شديم تمام فكر ذكرمون موقع تلاش براي از ميون برداشتن سد كنكور چي بود؟فقط و فقط ورود به دانشگاههايي در سطح بالاتر و در عين حال آينده شغلي تاريك و همچنين تعهد و آزاد نبودن مدرك.
    با توجه به شرايط سهل الوصولي كه دانشگاههاي ايتاليا با اونهمه شرايط بورسهاي دانشگاهي و استاني كه براي دانشجوها داره يقيناً جزو مناسب ترين راهها براي ورود به دانشگاههايي با رنك بالا و استفاده از شرايط دانشگاهي در سطح تراز اول دنياست.
    حالا با شرايط ادامه ي زندگي و كمي كار و يا صنعتي نبودن اين كشور بحث هايي هست كه هميشه اپليكنتس رو دلسرد ميكنه براي اقدام براي ورود به دانشگاههاي اين كشور.اما خب چه بسيار مهاجرتهاي شغلي و امكان پيدا كردن پزيشنها و آفرهاي شغلي در كشور هاي مهاجر خيز مثل آلمان و استراليا و كانادا و آمريكا.
    به شخصه من كه درسم رو در دانشگاه تهران خوندم و اينجا رتبه در دو مقطع رتبه 24 و 2 كنكور بودم دانشگاه پلي تكنيك رو فرصت مناسبي براي جهش تحصيلي خودم ميدونم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)