صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 108

موضوع: آینده بعد از تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آینده بعد از تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

بچه ها یکی از دوستان تعریفش از پلیمی دانشگاه پلی تکنیک میلان به این صورت بهم گفته :
    برای دکتری توصیه نمیکنم..برای ارشد هم چون ریسرچ محور نیست مناسب نمیدونم و برای کسی هست که وارد صنعت میشه بعدش. برای کسیه که اروپا میمونه.
    میخواستم نظر دوستانی که اینجا درس میخونن یا با تجربه ها رو بدومنم.. آیا بعد ارشد نمیشه دکتری آمریکا جای خوب امید داشت؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط maplecedar نمایش پست ها
    بچه ها یکی از دوستان تعریفش از پلیمی دانشگاه پلی تکنیک میلان به این صورت بهم گفته :
    برای دکتری توصیه نمیکنم..برای ارشد هم چون ریسرچ محور نیست مناسب نمیدونم و برای کسی هست که وارد صنعت میشه بعدش. برای کسیه که اروپا میمونه.
    میخواستم نظر دوستانی که اینجا درس میخونن یا با تجربه ها رو بدومنم.. آیا بعد ارشد نمیشه دکتری آمریکا جای خوب امید داشت؟

دوست عزیز شما یه لطفی بکنید چند صفحه آخر را بخونید و ببینید چه چیزهایی نوشته شده بعد این پست را بزارید من شما را راهنمایی کردم به این تاپیک که به جواب سوالتان برسید نه همون پست را اینجا کپی کنید.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

من همه ی مطالب این تاپیک رو خوندم و هنوز هم تعدادی سوال موند واسم!
    تقریبا اکثر بحث و صحبت ها بر روی رشته معماری بود. حالا واسه من سواله که رشته های دیگه مثل انرژی و مهندسی پزشکی و مکانیک و ... چطوره وضعشون از لحاظ ریسرچ و جمع کردن رزومه؟ میدونم شاید جواب اولیه این باشه که مونده به خود شخص چطور تلاش کنه! ولی سوال من اینه که آیا میشه از ترم دوم در کنار درس ریسرچ رو شروع کرد؟ سیستم آموزشی و شخصیت استادا اجازه میده اصلا؟

میشه با استفاده از پارتنرشیپ های دانشگاه سال دوم رو تو دانشگاه های آمریکا خوند؟(تو سایت دیدم که واسه بعضی رشته های با دانشگاه های تاپ آمریکا همکاری میکنن!) و در نه

شرایط برای بعد از تحصیل تو این رشته ها چطوره؟آیا میشه به کشور های دیگه رفت یا با همون انرژی و خوندن تو ایران مسیر هموار تره؟(برای دکترا)

در حالت کلی از لحاظ استادا و امکانات آیا بین کمپوس های اطراف با لئوناردو که اصلی محصوب میشه فرقی هست؟

بعضی جاها دیدم که گفتن سطح میلان خیلی بالاست به طوری که برای استرالیا ایمیل زدم و استاد با تعجب گفت کجا میای؟اینجا ما چیز اضافه نداریم بهت یاد بدیم! بالاخره این واسم سواله دیدگاه استادا ی کشور های دیگه نسبت به دانشگاه های ایتالیا چیه؟دیدگاهشون مثبته؟منفیه؟خنثی؟

شاید تو بحث ها این سوال ها جواب داده شده ولی خیلی مبهمن و نمیشه دقیقا جمع بندی کرد. مرسی از همه کسایی که راهنمایی کردن.

Junior Member tinijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

سلام دوستان من کل تاپیک رو خوندم . ترم اخر کارشناسی معماری هستم ولی بدم میاد از معماری به اجبار خوندم . چون هزینه ارشد تو ایران بالاست و کلا شرایط زندگی تو ایران برام سخته میخواستم اپلای کنم برای اتریش یا ایتالیا و بعد از ارشد برای دکترا یا کار برم یه کشور گرم و انگلیسی زبان .
    تجربه زندگی در خوابگاه رو داشتم میدونم هم باید کار کرد هم درس خوند . زبان انگلیسیم خوبه ایتالیایی رو کلاس خواهم رفت اگه تصمیمم قطعی بشه .
    بیشتر نظر دوستان درباره رشته معماری بوده که کار براش نیست . اگر من بخوام رشته امو عوض کنم آیا برای رشته های
    طراحی دکوراسیون
    طراحی لباس
    یا عکاسی
    هم همینطور اوضاع کار خرابه ؟
    شرایط کاری در اتریش بهتره . بنظرتون من یک سال سختی بکشم آلمانی رو که زبان سختی هست یاد بگیرم برم یه کشور سرد مث اتریش یا اپلای کنم برای ایتالیا که سریع تر مهاجرتم ردیف بشه ؟
    الان موندم که اگه بیام ایتالیا و بعدش نتونم برای دکترا برم یه کشور دیگه آیندم چی میشه . اصلا دوس ندارم بعدش برگردم ایران .

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tinijoon نمایش پست ها
    سلام دوستان من کل تاپیک رو خوندم . ترم اخر کارشناسی معماری هستم ولی بدم میاد از معماری به اجبار خوندم . چون هزینه ارشد تو ایران بالاست و کلا شرایط زندگی تو ایران برام سخته میخواستم اپلای کنم برای اتریش یا ایتالیا و بعد از ارشد برای دکترا یا کار برم یه کشور گرم و انگلیسی زبان .
    تجربه زندگی در خوابگاه رو داشتم میدونم هم باید کار کرد هم درس خوند . زبان انگلیسیم خوبه ایتالیایی رو کلاس خواهم رفت اگه تصمیمم قطعی بشه .
    بیشتر نظر دوستان درباره رشته معماری بوده که کار براش نیست . اگر من بخوام رشته امو عوض کنم آیا برای رشته های
    طراحی دکوراسیون
    طراحی لباس
    یا عکاسی
    هم همینطور اوضاع کار خرابه ؟
    شرایط کاری در اتریش بهتره . بنظرتون من یک سال سختی بکشم آلمانی رو که زبان سختی هست یاد بگیرم برم یه کشور سرد مث اتریش یا اپلای کنم برای ایتالیا که سریع تر مهاجرتم ردیف بشه ؟
    الان موندم که اگه بیام ایتالیا و بعدش نتونم برای دکترا برم یه کشور دیگه آیندم چی میشه . اصلا دوس ندارم بعدش برگردم ایران .
    سلام،

چون خیلی مردد هستی از دلم نیومد بی تفاوت رد شم چون برای همه ما پیش اومده بازه هایی که واقعا نمی دونیم چیکار باید کرد. تا اونجایی که من اطلاع دارم رشته کار برای طراحی دکوراسیون داخلی در استرالیا خوبه، اینو از مهندسانی که اونجا با طراحان دکور همکاری دارن شنیدم. شاید در همه شهرهاش اینطور نباشه. برای سایر رشته هایی که گفتی بستگی به ذوق هنری خودت داره و تاپ بودن در رشته ات. برای این رشته ها احتیاجی هم به دکترا گرفتن نیست. شما می تونی ایتالیا اپلای کنی ولی قبلش شرایط ایتالیا رو در این بازه زمانی اخیر در نظر بگیر. من نظر خاصی در مورد ایتالیا ندارم جز اینکه برای سفر توریستی دوسش دارم ولی نظرات کاملا صد و نقیصی برای تحصیل اونجا شنیدم. پس شما برای انتخاب کشورت دقت بیشتری کن. اتریش هم یکی از دوستانم بوده ولی خوب رشته با رشته فرق می کنه.

موفق باشید.

Junior Member

سلام
    با اینکه این تاپیک 7 صفحه بیشتر نداره کلی طول کشید خوندنش )

ممنون از دوستانی که کلی وقت گذاشتن و تجربیاتشون رو در اختیار ما گذاشتن واقعا موثر بود

میدونم اینجا اکثرا اعتقاد دارن بازار کار توی ایتالیا خوب نیست اصلا ولی اگر کسی از بازار کار روانشناسی (که قطعا شرط اولش یاد گرفتن زبان ایتالیایی به طور کامل هست و در این خصوص مشکلی نیست) اطلاعی داره هم بگه چون این جور رشته ها حتی تو پیدا کردن کارسونم متفاوت ترن با رشته های مهندسی.

لطفا اگر کوچکترین تجربه و اطلاعی از کیفیت دانشگاه یا کار در ایتالیا برای روانشناسی دارید منو بی نصیب نذارید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

پیش فرض پاسخ : آینده تحصیلی و نحوه دستیابی به نتیجه مطلوب بعد از

نقل قول نوشته اصلی توسط akhilous نمایش پست ها
    جواب سوالات:
    کاربر csw عزیز،
    مقطع ارشد ایتالیا 2.5 ساله هست حداقل! فکر دو ساله بودن ارشد رو از سرتون بیرون کنید.
    کاربران دیگر، مسترهای یک ساله رو که جای دیگه بچه ها پرسیده بودن، وزارت علوم براتون تطبیق نمیزنه با ارشد! باید واحدها حدنساب باشه! آگاه باشید.

1. امکان تحصیل در دانشگاه های خوب و کشورهای خوب به معدل، نمرات زبان و جی ار ای، مقاله، اختراع مربوطه هست، اون دانشگاها زرنگ شدن بعد سال ها میدونن مدرک پلیمی براشون نون و آب نمیشه! اگر در ایران اون چهار مورد رو بهتر میتونید بالا ببرید، فرقی نداره همین ایران بمونید و رزومه تون رو قوی کنید.
    2. معماری بقول آقا رضا زیر 5% اگر تازه زبان بدونین کار هست، اوضاع معماری و رشته های هنری خرابه، باقی رشته ها رو میدونم ایتالیا گزینه جالبی نیست در کل بابت همه اون مشکلاتی که گفتم...
    3. ریسرچ رشته با رشته فرق داره، معماری افتضاح، رشته های دیگه هم سیستم ارشدشون اینه که به تحقیق تمایل ندارن، عجیبه براشون دانشجو ارشد بخواد مقاله بده! به جای پرسیدن این سوال،اساتید رشته تون رو چک کنید بیین مقاله دارن؟ آخرین مقاله شون کی بوده...در کل اوضاع شون خرابه : |
    4. فرصت کار برای رشته های فنی هست، دوره های خوبی داره پلیمی، حتی همون معماری پلیمی هم بعضی بچه های فارغ التحصیل آلمان کار پیدا کردن،
    تهدیدها: وارد روابط عاطفی غیرعقلانی شدن با خارجی ها یا بعضا ایرانی ها، رفتن به خوشکذرونی با جمع های عیاش و غافل شدن از اهدافتون چون جو اونجا همینه و دانشجو یا استاد جدی توی ایتالیا کم میبینید برخلاف آلمان،
    5. بعد از خوندن مقطع ارشد و دکترا توی ایتالیا، تازه برای پست دکترا میتونید چشم انداز خوبی داشته باشید و برید آلمان و کانادا و ... منتهی این شرایط فعلی هست، من تضمین نمیکنم با این رویه ای که هی داره تحصیلات میره بالاتر و بالاتر بازم شرایط همین باشه، شاید بعدا پوزیشن پست دکترا هم به سختی پیدا بشه...! اما اینکه حالا میارزه 5 سال ایتالیا باشید و بعد برید جای دیگه به خودتون بستگی داره، به لحاظ علمی کم توقع باشید و خوش گذرون، ایتالیا بهترین جاست! خیلی از دوستان راضی هستن، بی انصافی هست که بگیم ایتالیا سیاه! حتی کسانی هستن که امریکا روبیخیال میشن و میان ایتالیا برای زندگی بابت مردم خون گرمش ( که البته اونم شانسه، به پست من آدمای بیشعوری خوردن، کلاس کناری مون خوب بودن ایتالیایی ها) و آب هوای خوب شهرای جنوبی ترش.

پینوشت 1: فقط دوستانی که ایتالیا هستن و یا بودن بیان نظرات من رو نقد کنن، نه وقت بحث دارم و نه حوصله ش رو، اینا رو هم نوشتم چون یکی از دوستان گله مند شده بود، دیگه نمیدونم چی رو باید بنویسم بیش ازین نمیشه شفاف کرد، اگر نظر مخالف دارید محترمانه بنده رو نقد کنید به هر حال من نظر مثبتی ندارم که به این نتیجه رسیدم که برگشتم، توقع نداشته باشید بیام بگم خوب بود چون اگر بود میموندم خب! قطعا کسانی که موندن نظر مثبتی دارن که به این نتیجه رسیدن که موندن! یکی از بهترین پیشنهادهای من اینه که اگر میتونید کشور بهتری برید، نمیتونید ایران درس بخونید، اونم نمیتونین برین ایتالیا بببنین و بعدش تصمیم بگیرین که برگردین یا نه، یعنی محک تجربه دیگه آخرین و بهترین گزینه برای کسانی که هنوز مردد هستن.

پینوشت2: برای دوستانی که هنوز سواله، بله من هنوز راضی هستم که برگشتم و هر روز که بیدار میشم خدا رو شکر میکنم که تصمیم صحیحی گرفتم، یکی از مهمترین مشکلات ماها این بود که همه چی داشتیم ولی زندگی کردن رو بهمون یاد نداده بودن! یعنی اینکه این همه امکانات ورزشی و کوه و اسکی و کلاس و استاد خوب و دوستان خوب و ... بود اما ما پای اینترنت و اخبار همه ش غصه میخوردیم که فکر میکردیم ایران بده و مدینه فاضله ای اون ور دنیا هست، هیچ وقت فکر نکردیم شاید عینک مون رو باید عوض کنیم و از چیزایی که دور و برمون هست نهایت استفاده رو کنیم و برای شادی نباید لزوما محیط رو عوض کرد، بلکه خیلی وقت ها شیوه زندگی مون رو.
    قطعا برای فردی مثل شما که در ایران همه چی داشته از همون اولش ایتالیا سهله خارج شدن اشتباه بوده

Junior Member akhilous آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    قطعا برای فردی مثل شما که در ایران همه چی داشته از همون اولش ایتالیا سهله خارج شدن اشتباه بوده
    درود
    شما هنوز مصاحبه سفارت رو نرفتید که اینطور حق به جانب نظر میدهید راجع به زندگی من!بذارید اول ویزاتون رو بگیرید؛ اگر عمری باقی بود من در آینده راجع به "مهاجرت موفق" تاپیکی خواهم زد تا همه دوستان استفاده کنند؛ هر چند تا اون روز ان شاا... خود ایتالیا جواب شما را خواهد داد...!
    به جای گیر دادن به من، هر یک از شما بعد از یکسال-دوسال دانشجویی ایتالیا بیاید نظرش را با ادله خودش بیان کند، من نظر خودم را با دلیل گفتم، شما هم مختارید. خبر دوستان دیگری که انصراف میدهند همچنان به گوش بنده دارد میرسد و شما همچنان در حال جر و بحث با من هستید

متاسفانه نمونه های ناجوری از اساتید غیرقابل اعتماد و مردم نژادپرست در آلمان هم دیده میشه، خیلی متاسف شدم با خوندن این چند پست هموطنانم، کاش همه فیدبک بذارن از تجربیاتشون...
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...85%D8%A7%D9%86
    موفق باشید.
    ویرایش توسط behnamhg : June 14th, 2017 در ساعت 11:27 PM دلیل: بیان نامناسب
    Hope for the best, Plan for the worst.

Junior Member

جواب سوالات:
    کاربر csw عزیز،
    مقطع ارشد ایتالیا 2.5 ساله هست حداقل! فکر دو ساله بودن ارشد رو از سرتون بیرون کنید.
    کاربران دیگر، مسترهای یک ساله رو که جای دیگه بچه ها پرسیده بودن، وزارت علوم براتون تطبیق نمیزنه با ارشد! باید واحدها حدنساب باشه! آگاه باشید.

1. امکان تحصیل در دانشگاه های خوب و کشورهای خوب به معدل، نمرات زبان و جی ار ای، مقاله، اختراع مربوطه هست، اون دانشگاها زرنگ شدن بعد سال ها میدونن مدرک پلیمی براشون نون و آب نمیشه! اگر در ایران اون چهار مورد رو بهتر میتونید بالا ببرید، فرقی نداره همین ایران بمونید و رزومه تون رو قوی کنید.
    2. معماری بقول آقا رضا زیر 5% اگر تازه زبان بدونین کار هست، اوضاع معماری و رشته های هنری خرابه، باقی رشته ها رو میدونم ایتالیا گزینه جالبی نیست در کل بابت همه اون مشکلاتی که گفتم...
    3. ریسرچ رشته با رشته فرق داره، معماری افتضاح، رشته های دیگه هم سیستم ارشدشون اینه که به تحقیق تمایل ندارن، عجیبه براشون دانشجو ارشد بخواد مقاله بده! به جای پرسیدن این سوال،اساتید رشته تون رو چک کنید بیین مقاله دارن؟ آخرین مقاله شون کی بوده...در کل اوضاع شون خرابه : |
    4. فرصت کار برای رشته های فنی هست، دوره های خوبی داره پلیمی، حتی همون معماری پلیمی هم بعضی بچه های فارغ التحصیل آلمان کار پیدا کردن،
    تهدیدها: وارد روابط عاطفی غیرعقلانی شدن با خارجی ها یا بعضا ایرانی ها، رفتن به خوشکذرونی با جمع های عیاش و غافل شدن از اهدافتون چون جو اونجا همینه و دانشجو یا استاد جدی توی ایتالیا کم میبینید برخلاف آلمان،
    5. بعد از خوندن مقطع ارشد و دکترا توی ایتالیا، تازه برای پست دکترا میتونید چشم انداز خوبی داشته باشید و برید آلمان و کانادا و ... منتهی این شرایط فعلی هست، من تضمین نمیکنم با این رویه ای که هی داره تحصیلات میره بالاتر و بالاتر بازم شرایط همین باشه، شاید بعدا پوزیشن پست دکترا هم به سختی پیدا بشه...! اما اینکه حالا میارزه 5 سال ایتالیا باشید و بعد برید جای دیگه به خودتون بستگی داره، به لحاظ علمی کم توقع باشید و خوش گذرون، ایتالیا بهترین جاست! خیلی از دوستان راضی هستن، بی انصافی هست که بگیم ایتالیا سیاه! حتی کسانی هستن که امریکا روبیخیال میشن و میان ایتالیا برای زندگی بابت مردم خون گرمش ( که البته اونم شانسه، به پست من آدمای بیشعوری خوردن، کلاس کناری مون خوب بودن ایتالیایی ها) و آب هوای خوب شهرای جنوبی ترش.

پینوشت 1: فقط دوستانی که ایتالیا هستن و یا بودن بیان نظرات من رو نقد کنن، نه وقت بحث دارم و نه حوصله ش رو، اینا رو هم نوشتم چون یکی از دوستان گله مند شده بود، دیگه نمیدونم چی رو باید بنویسم بیش ازین نمیشه شفاف کرد، اگر نظر مخالف دارید محترمانه بنده رو نقد کنید به هر حال من نظر مثبتی ندارم که به این نتیجه رسیدم که برگشتم، توقع نداشته باشید بیام بگم خوب بود چون اگر بود میموندم خب! قطعا کسانی که موندن نظر مثبتی دارن که به این نتیجه رسیدن که موندن! یکی از بهترین پیشنهادهای من اینه که اگر میتونید کشور بهتری برید، نمیتونید ایران درس بخونید، اونم نمیتونین برین ایتالیا بببنین و بعدش تصمیم بگیرین که برگردین یا نه، یعنی محک تجربه دیگه آخرین و بهترین گزینه برای کسانی که هنوز مردد هستن.

پینوشت2: برای دوستانی که هنوز سواله، بله من هنوز راضی هستم که برگشتم و هر روز که بیدار میشم خدا رو شکر میکنم که تصمیم صحیحی گرفتم، یکی از مهمترین مشکلات ماها این بود که همه چی داشتیم ولی زندگی کردن رو بهمون یاد نداده بودن! یعنی اینکه این همه امکانات ورزشی و کوه و اسکی و کلاس و استاد خوب و دوستان خوب و ... بود اما ما پای اینترنت و اخبار همه ش غصه میخوردیم که فکر میکردیم ایران بده و مدینه فاضله ای اون ور دنیا هست، هیچ وقت فکر نکردیم شاید عینک مون رو باید عوض کنیم و از چیزایی که دور و برمون هست نهایت استفاده رو کنیم و برای شادی نباید لزوما محیط رو عوض کرد، بلکه خیلی وقت ها شیوه زندگی مون رو.
    اجازه بدید درباره این قسمت که فرمودید "
    قطعا کسانی که موندن نظر مثبتی دارن که به این نتیجه رسیدن که موندن!
    " نظرم رو به طرز سربسته بگم! اینو بدونید که اکثریت قریب به اتفاق همین ایرانی هایی که دیدم و دیدید در تقریبا همه جای دنیا (که بسیاریشون هم در این فروم فعالیت دارن!)، به دلیل چیزه دیگه ای موندن که اگه بگم میگن توهین کردی!!! من به شخصه مردن رو بر زندگیه به اون حالت ترجیح میدم، ولی خیلی های دیگه رو دیدم که برای رسیدن به اون طور زندگی چه سختی هایی رو که نکشیدن و وقتی هم بعضی هاشون رسیدن به این هدف عالیشون! چه قدر با افتخار از نحوه زندگیشون تعریف نمیکردن و نمیکنن!
    در جامعه ای که در آن خورشید در حال غروب است، مرد نما ها بیشتر وقتشان را به خوش گذرانی و لذت میگذرانند و زن ها به مقامهای بالا میرسند.
    Most battles ain't worth fighting for

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

درود
    شما هنوز مصاحبه سفارت رو نرفتید که اینطور حق به جانب نظر میدهید راجع به زندگی من!بذارید اول ویزاتون رو بگیرید؛ اگر عمری باقی بود من در آینده راجع به "مهاجرت موفق" تاپیکی خواهم زد تا همه دوستان استفاده کنند؛ هر چند تا اون روز ان شاا... خود ایتالیا جواب شما را خواهد داد...!
    به جای گیر دادن به من، هر یک از شما بعد از یکسال-دوسال دانشجویی ایتالیا بیاید نظرش را با ادله خودش بیان کند، من نظر خودم را با دلیل گفتم، شما هم مختارید. خبر دوستان دیگری که انصراف میدهند همچنان به گوش بنده دارد میرسد و شما همچنان در حال جر و بحث با من هستید

متاسفانه نمونه های ناجوری از اساتید غیرقابل اعتماد و مردم نژادپرست در آلمان هم دیده میشه، خیلی متاسف شدم با خوندن این چند پست هموطنانم، کاش همه فیدبک بذارن از تجربیاتشون...
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...85%D8%A7%D9%86
    موفق باشید.
    شما طوری حرف میزنید با تعداد پستهای کمتون که ادم احساس میکنه اومدید یه تفکر رو در فرد غالب کنید!
    من کاری با ایتالیا ندارم. صرف حرفم تایید حرف خودتون بود که وقتی همه چیز دارید ایران همونجا بمونین
    ولی بعضیا هستن مثل من که بورس 11 هزار تایی رو گرفتن و باز دم اینالیا گرم. ایران یک دهم این پول رو در کل دکتری بدن بهت با سود 18 درصد با هزار منت برمیگردونی! تازه مقاله رو هم با پول چاپ میکنی. نکنه منظورتون از چاپ مقاله کار کشیدن اساتید ایرانی و منت گذاشتن یه عده بی سواد هست؟!
    دوستان بسیار زیاد من نه تنها از ایتالیا بلکه کشورهای بسیار عقب افتاده تر مستر تموم کردن رفتن دکتری جاهای خیلی خوب و یا کار پیدا کردن دارن در محیطی بدون گند کار میکنن!

اگر در المان اساتید اونطوری هست که خدا کنه ریششون مال کشور خودمون نباشه،
    توصیه دارم این تاپیک که نظرات افرادی که درس تموم کرده اند و یا تمام نکرده اند رو یه نگاهی بندازید.
    همچنین این تاپیک که درش خیلی از دوستانی که رفتن جاهای مختلف از هند گرفته تا ایتالیا تا امریکا ببینید چی گفتن اگر زمان به عقب برمیگشت : میگن زودتر میرفتیم از ایران.
    تازه در این فروم اکثرا ناراضی ها هستن خیلی از اونایی که رفتن و راضی هستن اکثرا در چنین فرومهایی حضور ندارن و معمولا کسانی که منفی هتسند میاییند برای درد دل!

پ.ن: من مثل بعضی از دوستان هم که جواب دادن بهتون دوست ندارم بهتون بگم که شما عدم تحمل غربت توسط خودتان را بر گردن ایتالیا و یا غذای سلف و خوابگاه و ... نیندازید.
    ویرایش توسط behnamhg : June 14th, 2017 در ساعت 11:27 PM دلیل: بیان نامناسب

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)