صفحه 10 از 75 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 746

موضوع: گواهی سابقه کار برای مهاجرت به روش Express Entry

Senior Member YPhoenix آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronics

پیش فرض پاسخ : گواهی سابقه کار برای مهاجرت به روش Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط zaza2z نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من یکم شرایط تحصیل و کاری ام پیچیده است. میشود لطفا یک عزیز اهل فن آن را دقیق بخواند و سابقه ی کارم رو با توجه به سیستم مهاجرت کانادا اعلام کند ؟
    - من از سال ۸۴ الی ۸۶ کاردانی عمران میخوندم (با یکسال مرخصی)
    - از سال ۸۶ الی ۹۰ دانشگاه نرفتم و در زمینه کامپیوتر کار کردم. لذا از وسط ۸۶ تا ۸۹ برایم بیمه کامپیوتر رد شد.
    - از سال ۹۰ الی ۹۲ کارشناسی عمران خوندم و تمام شد

سوالها با توجه به شرایط بالا :
    ۱- میتوانم بگویم از سال ۸۶ الی ۸۹ حین تحصیل کاردانی عمران کار عمرانی میکردم ؟ یا چون کاردانی بوده و دارم به اونها لیسانس رو میدم که بررسی کنند پس اصلا همان سه سال که می شود ۱.۵ سال (چون حین تحصیل کاردانی است) اصلا حساب نمیشه ؟
    ۲- اگر پاسخ سوال یک منفی است، آیا میشود بگویم از اول سال ۹۰ تا ۹۲ که مشغول لیسانس عمران بودم در یک شرکت کار کردم که حداقل یک سال سابقه (نصف دو سال) برایم محاسبه شود؟
    ۳- آن دو سالی که با بیمه در زمینه کامپیوتر کار کردم و ربطی هم به مدارک کاردانی و کارشناسی عمرانم نداره، میشود جز سابقه آورد ؟

۴- سوال مهم: در مدارک دانشگاه آزاد شروع تحصیل زده نمی شود و فقط تاریخ خاتمه ی تحصیل هست. حال چه جوری آفیسر میفهمد که طرف کاردانی یا کارشناسی اش را هر کدام دو ساله خوانده یا سه ساله ، که اگر نامه ی کار حین تحصیل آوردیم سابقه را یک سال حساب کند یا یک و نیم سال ؟!

متشکرم
    سلام دوست عزیز
    شما در صورتی که با مدرک کارشناسی (مثلا عمران) دارید اقدام میکنید، بدونید که:
    1- سوابق قبل از فارغ التحصیلیتون به حساب نمیاد. البته تا قبل کارشناسی منظورمه
    2- باید برای کسب امتیاز سوابق مرتبط با رشتتون ارائه بدید.
    3-شروع تحصیل رو توی ریز نمرات یا کارنامه هم میزنن. شما باید اول سال تحصیلی درج کنید.
    4- در مورد اقدام با مدرک کاردانی هم اطلاعاتی بگیرید که من ندارم اصلن...
    موفق باشید
    هر کجا هستم، باشم، آسمان مال من است. پنجره، فکر، هوا، عشق، زمین مال من است. چه اهمیت دارد گاه اگر می رویند قارچ های غربت...؟
    ITA: 07/2015, Submission: 07/2015, RPRF: 09/2015, Background check: 11/2015, PPR: 01/2016, Visa Issued: 01/2016, Landed: 06/2016

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط YPhoenix نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شما در صورتی که با مدرک کارشناسی (مثلا عمران) دارید اقدام میکنید، بدونید که:
    1- سوابق قبل از فارغ التحصیلیتون به حساب نمیاد. البته تا قبل کارشناسی منظورمه
    2- باید برای کسب امتیاز سوابق مرتبط با رشتتون ارائه بدید.
    3-شروع تحصیل رو توی ریز نمرات یا کارنامه هم میزنن. شما باید اول سال تحصیلی درج کنید.
    4- در مورد اقدام با مدرک کاردانی هم اطلاعاتی بگیرید که من ندارم اصلن...
    موفق باشید
    سلام و با سپاس از پاسخهای ارسالی و وقتی که گذاشتید

با توجه به توضیحتون، برای من که مقطع کارشناسی رو ( دو سال تحصیلی بعد از کاردانی) از سال ۹۰ آغاز و در سال ۹۲ به اتمام رساندم، در این بازه میتوانم بگویم شاغل بودم و برایم نصف یعنی یک سال حساب شود ؟؟
    یا از سال ۹۲ که کارشناسی گرفتم تا سال ۹۴ میشود دو سال و فقط همان دو سال را برایم به طور کامل محاسبه می کنند و دیگر امتیاز بیشتری از کار نمی آورم ؟

مرسی

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان. من برای گرفتن سابقه کار دوتا مشکل دارم. اول اینکه حدودا یک سال از سابقه کارم مرتبط با یه ارگان دولتی هست که میگه ما سابقه کار انگلیسی نمیدیم. و فارسی هم اگه بخوایم بدیم باید متنش توسط خودمون نوشته بشه و خودمون هم به صورت محرمانه ارسال کنیم. و بصورت غیر رسمی بهم گفتن دنبالش نباش که همچین چیزی گیرت نمیاد.این رو هم اضافه کنم که ازشون سابقه بیمه دارم. همچنین فیش حقوقی سه ماه آخری هم که اونجا کار کردم ازشون گرفتم. حالا با توجه به شرایط موجود آیا اتفاقی میفته که خودم یه نامه با محتویات کاملا صحیح و درست و بدون دروغ توی سربرگ شرکت بنویسم و یک امضاء زیرش بزنم؟ اینم بگم که اگه اداره مهاجرت حتی تماس بگیره که ایا چنین شخصی در این اداره کار کرده اونها تایید می کنند. مشکل دوم هم اینه که 6 ماه از سابقه کارم توی یه شرکت بوده که منحل شده و الان دفترشون هم پلمپ شده و هیچ آدرسی ازشون وجود نداره. واسه این مشکل چکار میشه کرد؟ مشابه مشکل بالا می تونم خودم یک نامه با ذکر واقعیت ها درست کنم؟ یه نفر از دوستان هم یه پیشنهاد دیگه کرد. گفتن که یک شرکت دارند که در زمینه رشته تحصیلی خودم ثبت شده. گفت اگر خواستی یک نامه سابقه کار و فیش حقوقی و قرارداد و روزنامه رسمی شرکت میدم و برو اون رو ارائه کن. تنها مشکلش اینه که از اون شرکت سابقه بیمه ندارم. شما اگر جای من بودین چکار می کردین. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

Member Archi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenfar نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان. من برای گرفتن سابقه کار دوتا مشکل دارم. اول اینکه حدودا یک سال از سابقه کارم مرتبط با یه ارگان دولتی هست که میگه ما سابقه کار انگلیسی نمیدیم. و فارسی هم اگه بخوایم بدیم باید متنش توسط خودمون نوشته بشه و خودمون هم به صورت محرمانه ارسال کنیم. و بصورت غیر رسمی بهم گفتن دنبالش نباش که همچین چیزی گیرت نمیاد.این رو هم اضافه کنم که ازشون سابقه بیمه دارم. همچنین فیش حقوقی سه ماه آخری هم که اونجا کار کردم ازشون گرفتم. حالا با توجه به شرایط موجود آیا اتفاقی میفته که خودم یه نامه با محتویات کاملا صحیح و درست و بدون دروغ توی سربرگ شرکت بنویسم و یک امضاء زیرش بزنم؟ اینم بگم که اگه اداره مهاجرت حتی تماس بگیره که ایا چنین شخصی در این اداره کار کرده اونها تایید می کنند. مشکل دوم هم اینه که 6 ماه از سابقه کارم توی یه شرکت بوده که منحل شده و الان دفترشون هم پلمپ شده و هیچ آدرسی ازشون وجود نداره. واسه این مشکل چکار میشه کرد؟ مشابه مشکل بالا می تونم خودم یک نامه با ذکر واقعیت ها درست کنم؟ یه نفر از دوستان هم یه پیشنهاد دیگه کرد. گفتن که یک شرکت دارند که در زمینه رشته تحصیلی خودم ثبت شده. گفت اگر خواستی یک نامه سابقه کار و فیش حقوقی و قرارداد و روزنامه رسمی شرکت میدم و برو اون رو ارائه کن. تنها مشکلش اینه که از اون شرکت سابقه بیمه ندارم. شما اگر جای من بودین چکار می کردین. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.
    شما میتونید که یک نامه کاملا رسمی ازشون درخواست کنید که به شرکت فعلیتون ارسال کنن یا اگه دوستی آشنایی شرکت داره و این مواردی رو که میخواین رو اونها تو اون نامه بنویسن. حداقل سمت و میزان حقوق دریافتی تون رو توش بنویسن. بعد یه نامه شرح وظایف خودتون بنویسید و بدید رییستون غیر رسمی امضا کنه.

برای اون شرکت دوم هم به نظرم از شرکت دوستتون نامه بگیرید. و بنویسید که مثلا بیمه تون از شرکت دیگه ای رد میشده. من تو شرکتی که کار میکنم چون کوچیکه بیمه مون از شرکت همسایه رد میشه . من همین رو تو نامه توضیحی نوشتم و خب اونها هم قبول کردن
    Express Entry : ITA received : 27/3/2015 - Landing: 20/2//2016

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی واجد شرایط بودن برای برنامه مهاجرت به روش Express entry

سلام
    من طبق همین مواردی که فرمودین رفتم از محل کار قبلیم نامه اشتغال به کار بگیرم اما میگن حتما باید خطاب به جایی باشد. منم نمی دونستم باید خطاب به کجا باشه میشه لطفا بگید نامه رو باید حطاب به کجا یا چه سازمانی زد؟

رشته و دانشگاه
    Electronics

نقل قول نوشته اصلی توسط bahareh_86 نمایش پست ها
    سلام
    من طبق همین مواردی که فرمودین رفتم از محل کار قبلیم نامه اشتغال به کار بگیرم اما میگن حتما باید خطاب به جایی باشد. منم نمی دونستم باید خطاب به کجا باشه میشه لطفا بگید نامه رو باید حطاب به کجا یا چه سازمانی زد؟
    سلام دوست عزیز
    تو بخش جمع آوری مدارک گفته شده. میتونه خطاب به دانشگاه، یه شرکت یا موسسه دیگه و ... باشه. مهم نیست.
    هر کجا هستم، باشم، آسمان مال من است. پنجره، فکر، هوا، عشق، زمین مال من است. چه اهمیت دارد گاه اگر می رویند قارچ های غربت...؟
    ITA: 07/2015, Submission: 07/2015, RPRF: 09/2015, Background check: 11/2015, PPR: 01/2016, Visa Issued: 01/2016, Landed: 06/2016

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط YPhoenix نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    تو بخش جمع آوری مدارک گفته شده. میتونه خطاب به دانشگاه، یه شرکت یا موسسه دیگه و ... باشه. مهم نیست.
    خیلی ممنون از پاسختون ... پس ینی من این گواهی رو خطاب به سفارت کانادا گرفتم درسته؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_5566 نمایش پست ها
    همون طور که دوست دیگه هم گفتن هیچ مشکلی نداره و اتفاقا چون تو نامه داره ریز مسولیت های شما ذکر میشه رییس مستقیم(سوپروایزر، سرپرست ..) قاعدتا بیشتر در جریانه و توسط اون امضا بشه بهتره هم هست، خود من هم به همین شکل فرستادم.
    فقط دقت کنید فرمت نامه درست باشه مواردی گه قبلا توضیح داده شده رو تو نامه رعایت کنید، تو سربرگ شرکت باشه آدرس و شماره تماس شرکت رو داشته باشه و پایین نزدیک محل امضا هم تلفن، فاکس، ایمیل و سمت اون سرپرست رو بنویسین. ضمنا نامه حالت رسمی نوشته بشه و داری شماره تبت باشه.
    علاوه بر اون یه گواهی اشتغال به کار هم خطاب به دانشگاه، وزارت امور خارجه، سفارت کانادا یا موارد مشابه از امور اداری بگیرین و اون رو هم ترحمه کنین.
    حکم استخدام هم اگه دارین ترجمه کنین.
    اینها همه برای محکم کاری است که مدارک برای آفسیر قانع کننده باشه.
    ببخشید من یه سوالی برام پیش اومد ... گواهی اشتغال به کار خطاب به وزارت امور خارجه کانادا باشه؟ یا ایران؟

رشته و دانشگاه
    Electronics

نقل قول نوشته اصلی توسط bahareh_86 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون ... پس ینی من این گواهی رو خطاب به سفارت کانادا گرفتم درسته؟
    خواهش.
    بله درسته. اصلا اهمیت نداره...

سلام
    من تازه واردم و میخوام برا اکسپرس اینتری اقدام کنم
    اون فرم توی سایت اداره مهاجرت رو پر کردم و گفت صلاحیت برای اکسپرس داری
    سوالم اینه
    من خودم با دو نفر دیگه شریکیم و در زمینه برق شرکت داریم که من خودم مدیر عاملم
    میخوام بدونم کسی که مدیر عامله چطور باید گواهی سابقه کار بده؟ خودش باید واسه خودش امضا کنه؟ اصلاً لازمه امضا یا مهر شرکت کافیه؟ میشه واسه اینکه شک نکنن نامه سابقه کار سوریه، توی نامه ننویسم مدیر عامل بودم و مثلاً بنویسم کارمند شرکت بودم و عنوان و شرح شغلم رو هم مطابق با NOC بنویسیم؟

سوال بعدیم اینه که این لیست مشاغل مرتبط با مدرک تحصیلی برق، دقیقاً کجا وبسایت NOC هست؟ هر چی گشتم نتونستم پیداش کنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)