صفحه 23 از 75 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 746

موضوع: گواهی سابقه کار برای مهاجرت به روش Express Entry

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گواهی سابقه کار برای مهاجرت به روش Express Entry

سلام خدمت شما. اتفاقا به نظر من با توجه به لینکی که قرار داده شده برای دوستانی که سابقه کار هم زمان با تحصیل در مقاطع تکمیلی دارن و می خوان از طریق Federal Skilled Worker Program اقدام کنن مشکل خاصی پیش نمیاد. فقط طبق پاراگراف دوم، شما بعد از اینکه دعوت شدین باید ثابت کنین که اون کار رو واقعا انجام دادین. مثلا ارائه ی سابقه بیمه می تونه یه مدرک کلیدی و خیلی مهم باشه. البته تو لینک مربوطه توضیح داده شده که کار هم زمان با تحصیل full-time در کانادا مورد قبول نیست و از این نوع کار نمی تونین برای برنامه Canadian Experience Class استفاده کنین. برای خود بنده، سیستم Express Entry سابقه هم زمان با تحصیل ارشد رو تمام وقت قبول کرده و امتیازش رو در نظر گرفته. حالا اینکه درنهایت افسر چه تصمیمی بگیره، هنوز مشخص نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abc1 نمایش پست ها
    سلام خدمت شما. اتفاقا به نظر من با توجه به لینکی که قرار داده شده برای دوستانی که سابقه کار هم زمان با تحصیل در مقاطع تکمیلی دارن و می خوان از طریق Federal Skilled Worker Program اقدام کنن مشکل خاصی پیش نمیاد. فقط طبق پاراگراف دوم، شما بعد از اینکه دعوت شدین باید ثابت کنین که اون کار رو واقعا انجام دادین. مثلا ارائه ی سابقه بیمه می تونه یه مدرک کلیدی و خیلی مهم باشه. البته تو لینک مربوطه توضیح داده شده که کار هم زمان با تحصیل full-time در کانادا مورد قبول نیست و از این نوع کار نمی تونین برای برنامه Canadian Experience Class استفاده کنین. برای خود بنده، سیستم Express Entry سابقه هم زمان با تحصیل ارشد رو تمام وقت قبول کرده و امتیازش رو در نظر گرفته. حالا اینکه درنهایت افسر چه تصمیمی بگیره، هنوز مشخص نیست.

انشاا... که منطق کانادایی ها همانطور که همه میگن بالاست و زمانیکه با مدرک مطلبی ارائه بشه قبول کنند و امثال شما یا من به اون چیزی که حقمون هست برسیم ،لطفا نتیجه پرونده خودتون رو بعدا بگید که ماهم از نگرانی در بیاییم . ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_bp نمایش پست ها
    انشاا... که منطق کانادایی ها همانطور که همه میگن بالاست و زمانیکه با مدرک مطلبی ارائه بشه قبول کنند و امثال شما یا من به اون چیزی که حقمون هست برسیم ،لطفا نتیجه پرونده خودتون رو بعدا بگید که ماهم از نگرانی در بیاییم . ممنون
    حتما وقتی ایمیل ppr رو دریافت کردم خدمتتون اطلاع میدم. ولی چون aor رو تازه گرفتم، فکر می کنم چند ماهی طول بکشه. در هر صورت منم امیدوارم افسرهای مهاجرت با این موضوع منطقی برخورد کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_ca نمایش پست ها
    1) در یک زمان نمیتونید دو تا سابقه کار ارائه بدید! در ضمن سابقه کار همزمان با ارشد معمولاً به صورت پارت تایم محاسبه میشه از طرف آفیسر.
    2) بهتره همون رشته تحصیلیتون باشه.
    3) تا جایی که دیدم سابقه کار همزمان با خدمت تا حالا کسی ارائه نداده. ارائه دادنش ضرر نداره. فوقش اینه که قبول نمی کنن.
    4) دوران خدمت که دیگه NOC نداره!
    با سلام. در یک زمان دو سابقه کار نمیشه منظورتون چیه؟ مثلا اینکه تو دو سه جا بصورت حق التدریسی درس بدی نمیشه مجموع ساعاتشو حساب کرد؟؟!!(توی یک رشته مثلا تو دانشگاه و مدرسه)

ممنون از پاسختون

Junior Member

دوستان یک سوال
    سابقه کار من رو assess میکنن و اداره بررسی کننده تایید میکنه؟ یا آفیسر خودش بررسی کینه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farid1364 نمایش پست ها
    دوستان یک سوال
    سابقه کار من رو assess میکنن و اداره بررسی کننده تایید میکنه؟ یا آفیسر خودش بررسی کینه؟
    سلام. تو مرحله ارزیابی، فقط مدارک تحصیلی دانشگاهی ارزیابی میشه. طبیعتا با توجه به این موضوع، مدارک کاری شما بعد از دریافت AOR توسط آفیسر بررسی میشه.

ApplyAbroad Senior Veteran
    amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyab164 نمایش پست ها
    با سلام. در یک زمان دو سابقه کار نمیشه منظورتون چیه؟ مثلا اینکه تو دو سه جا بصورت حق التدریسی درس بدی نمیشه مجموع ساعاتشو حساب کرد؟؟!!(توی یک رشته مثلا تو دانشگاه و مدرسه)

ممنون از پاسختون
    منظور من دو تا کار تمام وقت هست. چون سوال ایشون در مورد یک کار تمام وقت همزمان با ارشد و همچنین تدریس همزمان بود.
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017
    لینک راهنمای برنامه های فدرال و استانی اکسپرس انتری

Junior Member

توجه شما رو به پست زیر جلب می کنم:

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_tictac نمایش پست ها
    یه نکته ای که در خصوص سابقه کار حین تحصیل مطرح میشه اینه که در خصوص لیسانس مورد تایید نیست و در خصوص فوق لیسانس بطور خودکار پارت تایم محسوب میشه. این چیزیه که نیاز به توضیح بیش از یک حکم کلی داره.
    مهم ترین بخش در روند امور مهاجرت بحث منطقی بودن Application هست. در خصوص CEC اصولاً طبق قوانین کانادا سابقه کار حین تحصیل محاسبه نمی شود. اما در خصوص FSW قانون مهاجرت سکوت کرده است. چیزی که آفیسر به آن دقت خواهد کرد پیوستگی و منطقی بودن ادعا های متقاضی می باشد. اگر کسی حین تحصیل تمام وقت در دوره لیسانس، ادعای 44 ساعت کار در هفته داشته باشد اصولاً این امر غیر منطقی بوده و به احتمال خیلی زیاد از سوی آفیسر مورد تردید قرار می گیرد.اما اگر مثلاً 10 ساعت کار در هفته اعلام شود در صورت وجود مابقی مدارک ساپورت کننده این ادعا می توان امید به قانع شدن آفیسر داشت.
    به همین قاعده در مورد تحصیل فول تایم دوره ارشد و کار فول تایم می توان اظهار نظر کرد اما با توجه به سبک تر بودن ذاتی دوره ارشد و کمتر بودن حجم درس می توان این بالانس را بیشتر به نفع ساعت کاری برقرار نمود و ظرفیت اعلام ساعت کاری بیشتری در دوره تحصیل ارشد وجود دارد.
    نکته بعدی در این خصوص میزان تخصص مورد نیاز برای انجام وظایف شغلی NOC می باشد که در اطلاعات مربوط به هر NOC آورده شده است. بطور مثال نمی توان برای دانشجوی دوره لیسانس رشته مهندسی شیمی وظایف شغلی مربوطه را آورد چرا که منطقاً علم مورد نیاز را هنوز ندارد.
    نکته اساسی در این بین پیروی کردن پرونده مهاجرتی از یک منطق قوی و محکم می باشد . جایی که قوانین روشن و واضح است که بحثی نیست اما در این مورد بخصوص نوعی ظرافت و هنر برای تحقق این امر نیاز است.

در ضمن این مورد هم در نظر داشته باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_tictac نمایش پست ها
    میزان سابقه کار پاره وقت زیر 30 ساعت به این نحوه محاسبه می گردد:

مدت زمان اشتغال * (30/ساعات کار در هفته)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه ازاد اسلامی تهران مرکز

سلام دوستان عزیر
    بنده در دوره کارشناسی (مهندسی مکانیک) همزمان بصورت تمام وقت ولی در رشته غیر مرتبط (فناوری اطلاعات) مشغول به کار بودم. با توجه به اینکه مدارک غیر اکادمیک در رابطه با سابقه کارم دارم و همراه با بیمه هم بوده و مدرک دانشگاهی نظام پاره وقت قید شده میخواستم بدونم:
    1- میزان سابقه کارم (در حدود 7 سال) بطور کامل محاسبه میشه؟
    2- این موضوع که سابقه کار با رشته تحصیلی مرتبط نیست مشکلی ایجاد میکنه؟
    3- اگه مشکلی نیست میتونم هم از امتیاز سابقه کار هم مدرک تحصیلی لیسانس استفاده کنم یا فقط یکی از امتیازات محاسبه میشه؟
    ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط m_abolhabib نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیر
    بنده در دوره کارشناسی (مهندسی مکانیک) همزمان بصورت تمام وقت ولی در رشته غیر مرتبط (فناوری اطلاعات) مشغول به کار بودم. با توجه به اینکه مدارک غیر اکادمیک در رابطه با سابقه کارم دارم و همراه با بیمه هم بوده و مدرک دانشگاهی نظام پاره وقت قید شده میخواستم بدونم:
    1- میزان سابقه کارم (در حدود 7 سال) بطور کامل محاسبه میشه؟
    2- این موضوع که سابقه کار با رشته تحصیلی مرتبط نیست مشکلی ایجاد میکنه؟
    3- اگه مشکلی نیست میتونم هم از امتیاز سابقه کار هم مدرک تحصیلی لیسانس استفاده کنم یا فقط یکی از امتیازات محاسبه میشه؟
    ممنون
    اگه ناکی که انتخاب کردید نیازی به تحصیلات آکادمیک نداره (تو صفحه اون ناک توضیح داده) میتونید امتیاز مدرک تحصیلی غیر مرتبط مثلاً لیسانس و امتیاز سابقه کار رو همزمان بگیرید. اما اینکه سابقه کار همزمان با تحصیل پاره وقت لیسانس رو به صورت تمام وقت قبول می کنن یا پاره وقت نمی تونم قطعی بگم و به نظرم احتمال قبول سابقه کار تمام وقت خیلی خیلی کمه (با وجود پاره وقت بودن لیسانس شما).
    اگه کارتون مثلاً با 4 سال سابقه کار تمام وقت هم حل میشه دیگه نباید نگران باشید.
    در ضمن وقتی که شما پروفایل می سازید از شما می پرسن از چه تاریخی واجد شرایط کار کردن در این ناک بودین که شما باید تاریخ گرفتن دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی رو اعلام کنید (در صورتی که ناک انتخابی تحصیلات آکادمیک نمیخواد!)
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017
    لینک راهنمای برنامه های فدرال و استانی اکسپرس انتری

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)