صفحه 124 از 136 نخستنخست ... 2474114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,231 تا 1,240 , از مجموع 1358

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

سلام دوستان من کانادا هستم و می خوام برای کالج اقدام کنم باید مدارک دیپلم و کاردانی و کارشناسی رو معادل سازی کنم درWES.
    اصل مدارک رو فرستادم ایران باید چه کاری انجام بدم؟ کسی میدونه؟
    دیپلم رو در ایران کدوم سازمان باید بدیم؟
    دفتر وس اینجا میگه باید در پاکت مهر و موم شده بدی یا دانشگاه مهرو موم شده بفرسته
    تورو خدا اگه کسی میدونه از اول باید چی کار کنم بهم بگه من خیلی گیج شدم

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadgoal88 نمایش پست ها
    چند هفته بعد از اینکه تمام مدارک رو دریافت کردند، سایت وس یه تاریخی مشخص میکنه برای اتمام پروسه بررسی و دقیقا تو همون تاریخ ارزیابی تموم میشه و فایلش قابل دانلود میشه. اگر تمام مدارک رو فرستادید و هنوز اون تاریخ براتون تعیین نشده، یه ایمیل برای پیگیری بزنید.
    بله. شاید این سوال بقیه هم بوده باشه برای همین میگم، من ایمیل زدم و بعد از چند روز جواب دادن و توی سایت هم وضعیتم تغییر کرد و گفتن تمام مدارکت مورد قبول واقع شده و نتیجه ارزشیابی فلان تاریخ مشخص میشه. و اینکه توی سایت نوشته بود به دلیل اینکه لود کاریشون زیاد بوده ارزشیابی مدارک از حد معمول بیشتر طول میکشه. من تجربیات بقیه رو تو فروم های مختلف میخوندم معمولا بین 20 تا 40 روز طول کشیده بود ولی متاسفانه ارزیابی مدارک من با تاریخ مشخص شده به سه ماه کشید. تنها بدیش اینه که من به زودی چند امتیاز از سن رو از دست میدم و این مسئله برام خیلی خوب نبود.

سلام دوستان
    ببخشید ممکن هست که سوالم تکراری باشه در رابطه با express entry ولی واقعا کلی صفحه از فروم رو خوندم و جوابم رو نگرفتم.
    1: من الان دانشجوی دکترا هستم و تا بهمن ماه فارغ التحصیل میشم، آیا میتونم قبل از فارغ التحصیلی مدارک رو ارسال کنم. در واقع الان که در حال تحصیل هستم امتیاز دکترا بهم تعلق میگیره یا نه؟
    2: با فرض اینکه که الان فارغ التحصیل شدم و قرار هست مدارکم رو به WES ارسال کنم، آیا باید مدارک لیسانس رو هم ارسال کنم یا فقط فوق لیسانس و دکترا براشون کافی هستش؟
    سپاس فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط golisohrabbi19 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب . من سوالی داشتم .
    من ریزنمرات و دانشنامه دوره کاردانی و کارشناسی رو از دانشگاه های مربوطه گرفتم .
    از الان به بعدش رو براتون توضیح میدم ....آیا این روند درسته ؟
    اول از ریزنمرات و دانشنامه چند تا کپی میگیرم .
    دانشنامه رسمی رو دانشگاه میده اما برای ریزنمرات قابل ترجمه ، بایستی ارسال بشه تهران تا زیرش رو مهر و امضا کنن تا قابل ترجمه بشه .که بهتره خودم ببرم
    حال با در دست داشتن ریز نمرات قابل ترجمه و اصل دانشنامه میتونم به دفاتر ترجمه رسمی مراجعه کنم
    اینها رو میدم واسه ترجمه .که تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه رو داشته باشه .
    خب بعد از این مراحل توی سایت wes ثبت نام میکنم و یک شماره رفرنس میگیرم .
    با آماده سازی مدارک بالا ، میرم تهران سازمان مرکزي دانشگاه آزاد - دبیر خانه واحد بین الملل.و بقیه روند رو پیش میرم اینجا
    درسته؟
    فقط یک سوال زمانی که من میخوام شماره رفرنس از wes بگیرم .آیا میشه این مراحل رو بدم برادرم که کانادا هستن پر کنن؟( برای واریز پولش میگم .)
    برای وس تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه لازم نیست. (حداقل من و خیلی از افراد دیگه تو این فورم این کار رو نکردیم و مشکلی نبود)
    برای فرستادن مدارک به دانشگاه آزاد هم لازم نیست حضوری تهران برید. با آقای طباطبایی هماهنگی کنید و با پست مدارک رو براشون بفرستید.
    شماره رفرنس هم فرقی نداره کی براتون بگیره. برای پرداخت اکثر افراد از خدمات سایت های پرداخت استفاده میکنن.

ممنونم از پاسخگوییتون . اما با مطالعه ای که از لینک زیر داشتم به این گزینه برخورد کردم :
    ۲- دانش‌نامه‌ها و ریزنمرات خود را ترجمه کنید (مهر مترجم + مهر دادگستری).

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1731803

نقل قول نوشته اصلی توسط golisohrabbi19 نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخگوییتون . اما با مطالعه ای که از لینک زیر داشتم به این گزینه برخورد کردم :
    ۲- دانش‌نامه‌ها و ریزنمرات خود را ترجمه کنید (مهر مترجم + مهر دادگستری).

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1731803

واسه منم فقط مهر مترجم بود و قبول کردند مدارکم رو. مهر دادگستری هزینه جدا داره و واقعا لزومی نداره.

Junior Member

سلام دوستان
    براي پرداخت مبلغ وس بايد چه كار كنيم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sarasas نمایش پست ها
    سلام دوستان
    براي پرداخت مبلغ وس بايد چه كار كنيم؟
    اگر دوست یا فامیلی دارید که میتونه پرداخت دلاری انجام بده میتونید ازشون بخواهید. در غیر این صورت سایت های پرداخت اینترنتی. 207 دلار کانادا هزینه هر نفر هست.

Junior Member

مرسي از پاسختون ميشه آدرس چند تا وبسايت معتبر را بديد. يعني غير از ٢٢٠ دلار ، بايد ٢٠٧ دلار هم كارمزد بدم؟؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadgoal88 نمایش پست ها
    اگر دوست یا فامیلی دارید که میتونه پرداخت دلاری انجام بده میتونید ازشون بخواهید. در غیر این صورت سایت های پرداخت اینترنتی. 207 دلار کانادا هزینه هر نفر هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط sarasas نمایش پست ها
    مرسي از پاسختون ميشه آدرس چند تا وبسايت معتبر را بديد. يعني غير از ٢٢٠ دلار ، بايد ٢٠٧ دلار هم كارمزد بدم؟؟!!
    سایت ها بین ۵ تا ۷ درصد کارمزد می گیرن. مثلن دلار ۱۱۰۰۰ تومان باشه، ۱۲ تومان حساب می کنن.
    وقتی وس می پرسه نتیجه ارزشیابی را چه جوری براتون پست کنه، بزنین با پست معمولی که ۷ دلار بشه. شما اصلن نتیجه را خودتون لازم ندارید، پس آپشن ۸۰ دلاری را انتخاب نکنید.
    وبسایت نمی شه معرفی کرد، تبلیغات محسوب میشه. فارغ‌التحصیلان شریف یه وبسایت خدماتی برای حواله و پرداخت هزینه های تافل و آیلتس و وس دارن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)