صفحه 128 از 136 نخستنخست ... 2878118119120121122123124125126127128129130131132133134135136 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,271 تا 1,280 , از مجموع 1358

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط golisohrabbi19 نمایش پست ها
    با سلام .سوالی داشتم
    مدارک نحصیلی من : کاردانی معماری و کارشناسی معماری هست
    مدارک همسرم : کاردانی و کارشناسی و کارشنتسی ارشد هست
    با یک وکیل صحبت کردیم گفتن که ما تمام مسیرها رو برای شما جهت مهاجرت بررسی میکنیم
    سوال اول ) آیا صحبت ایشان در هزینه های تایید مدارک توسط سازمان WES تاثیر میزاره؟ چونکه بما گفتن هزینه تایید مدارک هر دو نفرتون میشه 1650دلار کانادا
    سوال دوم) آیا زمانیکه ما خودمون میخواهیم مدارک رو ارسال کنیم برای WES ، هزینه ارسال مدارک جهت بررسی برای روش های مختلف مهاجرت متفاوت هست .مثلا برای ساسکاچوان یه هزینه برای فدررال یه هزینه دیگه؟
    ممنون میشم راهنماییم
    کنید

برای هر نفر به غیر از هزینه ارسال پست، میشه 220 دلار کانادا . کانادا بعدا نتیجه را براتون پست می کنه که در واقع بهش احتیاج ندارید و پی دی اف کافی هست. در صورتیکه بخواین نتیجه را براتون اکسپرس بفرسته (اصلن نیازی نیست) 85 دلار کانادا، ارسال نتیجه با پست معمولی میشه 7 دلار کانادا. پس جمعا 227
    من خودم انجام دادم حدود 2 و 200 تومن شد. پس اگر وکیلتون میگن 15 تومن، احتمالن کلاینت قبلیشون هنرپیشه یا فوتبالیست بوده:
    https://www.wes.org/ca/evaluations-and-fees/eca/

سوال دوم: برای هر استان 30 دلار کانادا اضافه میشه.

آیا موسسه هزینه ترجمه را می گیره. مهر دادگستری لازم نیست. هیچ مهری جز مهر دارالترجمه لازم نیست.
    فرض کن اکسپرس میشه 285 ضربدر 2 و ده تا استان هم 300 تا ضربدر دو. جمعا 1170 (12 و 200 تومن). هزینه ارسال و ترجمه چهار تا مدرک و ریزنمراتش ممکنه یه تومن بشه. من همه مدارکم انگلیسی بود، می دونم پستش میشه 500 تومن. هزینه ترجمه را نمی دونم. همون فوتبالیست میشه با توپ گل کوچیک.

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

ممنونم از توضیحات خوب و کاملتون .
    راستش با توضیحان شما و پسشنهاد دوستان از ادامه مسیر با وکیل منصرف شدیم .
    با خوندن قسمت "راهنمایی تصویری برای ارسال مدارک به WES" متوجه شدم که کسانی که دانشگاه آزاد درس خوندن بایستی مدارکی که گفته شده رو به "سازمان مرکزی دانشگاه آزاد" واقع در تهران ببرند.
    سوال که پیش آمده این هست
    سوال اول: من مدرک کاردانی ناپیوسته ام از دانشگاه غیرانتفاعی گرفتم . برای اون بایستی چه کنم؟
    سوال دوم: آیا وقتی تمامی مدارک آماده شد (منظورم هم دانشگاه غیر انتفاعی و هم دانشگاه آزاد) بایستی هر کدام در پاکت جدا قرار داده شود یا هر دو میشه در یک پاکت قرار بگیره؟
    سوال سوم : آیا من خودم میتونم تمامی مدارک رو برای یکی از دوستان ارسال کنم کانادا و ایشون مدارک رو جهت تایید ارسال کنند WES?
    سپاسگزارم از تمامی راهنمایی هاتون

ممنونم از توضیحات خوب و کاملتون .
    راستش با توضیحان شما و پسشنهاد دوستان از ادامه مسیر با وکیل منصرف شدیم .
    با خوندن قسمت "راهنمایی تصویری برای ارسال مدارک به WES" متوجه شدم که کسانی که دانشگاه آزاد درس خوندن بایستی مدارکی که گفته شده رو به "سازمان مرکزی دانشگاه آزاد" واقع در تهران ببرند.
    سوال که پیش آمده این هست
    سوال اول: من مدرک کاردانی ناپیوسته ام از دانشگاه غیرانتفاعی گرفتم . برای اون بایستی چه کنم؟
    سوال دوم: آیا وقتی تمامی مدارک آماده شد (منظورم هم دانشگاه غیر انتفاعی و هم دانشگاه آزاد) بایستی هر کدام در پاکت جدا قرار داده شود یا هر دو میشه در یک پاکت قرار بگیره؟
    سوال سوم : آیا من خودم میتونم تمامی مدارک رو برای یکی از دوستان ارسال کنم کانادا و ایشون مدارک رو جهت تایید ارسال کنند WES?
    سپاسگزارم از تمامی راهنمایی هاتون
    اول: اگر کارنامه کارشناسی، تمام واحدهای بعد از دبیرستان را نشون میده، احتیاجی به مدرک کاردانی نیست. کارشناسی شما باید نشون به اندازه 4 سال واحد گذروندید.
    https://www.wes.org/help/#/path/1164669671/
    مثلن اگر یک جا لیسانس شروع کنید، بعد از مدتی انصراف بدید. بعد برین یه دانشگاه دیگه، واحدهای لیسانسی که گذروندید را ترانسفر کنید و ادامه بدید و 2 سال بعد فارغالتحصیل بشین : اگر دانشگاه نهایی که مدرک را داده، مشخص کنه واحد های دانشگاه قبلی را، کافی هست. اگر نکنه، کارنامه دانشگاه اول (در کیس شما کاردانی ناپیوسته) هم لازم هست.

دوم:
    یا هر دو میشه در یک پاکت قرار بگیره؟
    کی این پاکت را مهر می کنه؟ دانشگاهی که مدرک نهایی را داده؟ کارنامه بدون مهر فایده نداره.

مهر و موم هیچ کارنامه ای را باز نکنید، پاکت های کارنامه هر دو نفر را در کنار سایر مدارک داخل پاکتی که پست می کنید قرار بدید. اصل بودن کارنامه void میشه اگر مهر و موم را باز کرده باشید. 10 تا پاکت مهم و موم شده 5 نفر هم میشه تو یه پاکت مجموع گذاشت و پست کرد. اصلن دانشگاه می تونه مدارک تمام دانشجو ها را با کارتون یخچال پست کنه و رفرنس بده. مثل عروسک ماتروشکا، یک عروسک داخل یه عروسک بزرگتر. کارنامه ها را از تو پاکتشون در نیارین. (صفحات اول این تاپیک شامل تعداد زیادی از افراد هست که ریزنمرات را از پاکتش در آوردن و چیزهایی دیگه ای مثل ترجمه داخلش گذاشتن: اشتباه) پاکت مهر و موم شده را میشه داخل یه پاکت دیگه گذاشت، ولی داخل پاکت مهر شده نباید باز کرد چیزی گذاشت. (مثل کارنامه کاردانی و کارشناسی را خودمون قاطی کنیم تو یه پاکت: اشتباه - دانشگاه قاطی کنه تو یه پاکت و مهر و موم کنه : صحیح)
    اگر دو نفر با یه پاکت می فرستین، داخلش تفکیک کنید با شماره رفرنس.
    شما یک پاکت به اداره پست میدید که داخلش همه کارنامه ها داخل پاکت مهر و موم شده خودشون هستن و سایر مدارک را با پوشه نایلونی طبق شماره رفرنس تفکیک کنید برای هر نفر. تمام چیزهایی که خارج از پاکت ریزنمرات هستن، فتوکپی و بی پاکت هستن (از جمله مدرک تحصیلی).

سوم: بله، ولی ایشون باید بسته را پست کنن، حتی اگر فاصله خونه اشون تا اداره پست بیشتر از فاصله اشون تا سازمان WES باشه. مبدا ارسال اهمیتی نداره، چه خودتون، چه دوستتون، چه دانشگاه آزاد، و چه دانشگاهی واقع در جزایر قناری که ازش فارالتحصیل شدید ولی دیگه سکونت ندارید مستقیما پست کنه، فرقی نمی کنه. فقط شماره رفرنس مهم هست.

با سلام مجدد . و تشکر بینهایت
    پس من روندی که میخوام پیش بگیرم رو براتون مینویسم شما تایید میکنید ؟
    ریز نمرات و دانشنامه ی مربوط به هر مقطع تحصیلی رو با مهر های مربوطه رو از دارالترجمه میگیرم.
    مرحله اول-خوب حالا ریز نمرات و دانشنامه مدرک کاردانی ناپیوسته دانشگاه غیر انتفاعی رو میبرم دانشگاه مربوطه .و ازشون میخوام توی پاکت مهر و موم شده بزارن . پشت این پاکت شماره ای که بعد از ثبت نام در وس گرفتم رو میزنم و آدرس خود دانشگاه رو بعنوان مبدا میزنم
    مرحله دوم- ریز نمرات و دانشنامه مدرک کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد رو میبرم دانشگاه مربوطه .و ازشون میخوام توی پاکت مهر و موم شده بزارن . پشت این پاکت شماره ای که بعد از ثبت نام در وس گرفتم رو میزنم مجددا".آدرس خود دانشگاه رو بعنوان مبدا میزنم
    مرحله سوم- دو تا پاکت رو میزارم توی یه پاکت بزرگتر .
    حالا سوال اول :حالا پشت این پاکت چی بنویسم؟
    سوال دوم :خودم پست میکنم برای wes ؟سوال سوم : آیا دیگه نیاز نیست برم تهران "سازمان مرکزی دانشگاه آزاد" ؟؟؟؟ چونکه در "قسمت راهنمای تصویری ارسال مدارک به wes" که از همین سایت مطالعه کردم ، ذکر شده بود بچه های دانشگاه آزاد بایستی بعد از تمامی مراحل مراجعه کنند به "سازمان مرکزی دانشگاه آزاد"......
    سوال چهارم : زمانیکه در وس دارم ثبت نام میکنم ، کجا بایستی اعلام کنم که مدارک توسط استانهای دیگه بررسی بشه؟که هزینه ش هم بایستی پرداخت بشه؟

ممنونم بابت تمامی زمانیکه میزارید و راهنمایی های مفیدتون.

با سلام مجدد . و تشکر بینهایت
    پس من روندی که میخوام پیش بگیرم رو براتون مینویسم شما تایید میکنید ؟
    ریز نمرات و دانشنامه ی مربوط به هر مقطع تحصیلی رو با مهر های مربوطه رو از دارالترجمه میگیرم.
    مرحله اول-خوب حالا ریز نمرات و دانشنامه مدرک کاردانی ناپیوسته دانشگاه غیر انتفاعی رو میبرم دانشگاه مربوطه .و ازشون میخوام توی پاکت مهر و موم شده بزارن . پشت این پاکت شماره ای که بعد از ثبت نام در وس گرفتم رو میزنم و آدرس خود دانشگاه رو بعنوان مبدا میزنم
    مرحله دوم- ریز نمرات و دانشنامه مدرک کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد رو میبرم دانشگاه مربوطه .و ازشون میخوام توی پاکت مهر و موم شده بزارن . پشت این پاکت شماره ای که بعد از ثبت نام در وس گرفتم رو میزنم مجددا".آدرس خود دانشگاه رو بعنوان مبدا میزنم
    مرحله سوم- دو تا پاکت رو میزارم توی یه پاکت بزرگتر .
    حالا سوال اول :حالا پشت این پاکت چی بنویسم؟
    سوال دوم :خودم پست میکنم برای wes ؟سوال سوم : آیا دیگه نیاز نیست برم تهران "سازمان مرکزی دانشگاه آزاد" ؟؟؟؟ چونکه در "قسمت راهنمای تصویری ارسال مدارک به wes" که از همین سایت مطالعه کردم ، ذکر شده بود بچه های دانشگاه آزاد بایستی بعد از تمامی مراحل مراجعه کنند به "سازمان مرکزی دانشگاه آزاد"......
    سوال چهارم : زمانیکه در وس دارم ثبت نام میکنم ، کجا بایستی اعلام کنم که مدارک توسط استانهای دیگه بررسی بشه؟که هزینه ش هم بایستی پرداخت بشه؟

ممنونم بابت تمامی زمانیکه میزارید و راهنمایی های مفیدتون.
    آدرس دانشگاه لازم نیست مبدا باشه. همه چیو بریزین تو یه پاکت بزرگتر و از طرف خودتون پست کنید. نهایتا آدرس مبدا، آدرس دوستتون در کانادا هست. روی کارنامه لازم نیست آدرس باشه. روش بنویسین توش چه مدرکی هست بهتره. مثلن این کارنامه لیسانسه با رفرنس.
    هیچ مهری جز مهر خود دارالترجمه لازم نیست. فتوکپی ترجمه ها را بفرستین. دادگستری و وزارت امور خارجه لازم نیست. (شاید برای استرالیا لازم باشه و شما بخواین یکبار ترجمه برای همه جا آماده کنید) ترجمه ها احتیاجی به تایید دانشگاه و یا وزارت علوم ندارند. بعد از اینکه ترجمه شد به چیزی جز دستگاه فتوکپی احتیاج ندارید. نرین دانشگاه بگین ترجمه ها را بزاره تو پاکت....
    سوال اول: پشت این پاکت، دوستتون باید آدرس خودشون را بنویسن و گیرنده وس تورنتو هست. اگر مدارک دو نفرتون تو یه پاکت هست، روی پاکت رفرنس هر دو. داخل پاکت رفرنس ها را تفکیک و مدارک هر نفر را مشخص کنید.
    سوال دوم: مهم نیست کی پست کنه، مهم محتویات داخل پاکت و رفرنس هست.
    سوم: تنها چیزی که فتوکپی نیست، ریزنمرات هست که باید مهر و موم باشه. اگر اون را سازمان مرکزی میده، هر طوری که هست. مهر و موم را نباید باز کنید، حتی دارالترجمه هم نباید بازش کنه. هیچی جز مهر دانشگاه، کارنامه را رسمی نمی کنه (شاید سازمان مرکزی، مهر دانشگاه را می زنه که خوب من اطلاعی ندارم از سیستم آزاد). مهر دادگستری نمی تونه کارنامه باز شده را مجددا رسمی کنه. اگر دارالترجمه باز کنه، انگشتر نادرشاه یا سفارت کانادا هم مهر کنه بعدا فایده نداره. باید دوباره از دانشگاه مهر و موم شده بگیرین. تنها کسی که حق داره مهر کارنامه را باز کنه، اداره پست کانادا و وس هست. اداره پست برای وس یادداشت می گذاره و وس به پست کانادا اعتماد داره.
    چهارم: یه قسمت Account Timeline در وس هست:
    Modify Order (Optional)

You can modify your order in the following ways:
    • add recipients
    • order additional copies
    • make changes to your delivery and processing options

اینجا می تونید مثلن Government of Saskatchewan را اضافه کنید. مبلغ محاسبه میشه و پرداخت می کنید. نتیجه که حاضر شد می فرستن. تا 5 سال می تونید هر وقت خواستین استان گیرنده انتخاب کنید.

سلام و ممنونم بخاطر وقتی که میزارید
    تصمیمی که ما گرفتیم مبنی بر این شد که خودمون مدارکمون رو ارسال کنیم.
    خب سوال:
    سوال اول :من براساس انچه در "راهنمای تصویری ارسال مدارک به" wes" ، نوشته شده که کپی اصل ریز نمرات و دانشنامه ارسال شود و همینطور کپی ترجمه ها . اما شما در توضیحاتی که فرمودید ذکر کردید :
    تنها چیزی که فتوکپی نیست، ریزنمرات هست که باید مهر و موم باشه.؟؟؟؟؟؟
    سوال دوم : من بایستی برم دانشگاه غیر انتفاعی و مدارکم رو دستی ببرم که انها برام بزارن توی پاکت . آیا توی این پاکت بایستی این مدارک باشن : فتوکپی از اصل ریزنمرات فارسی + فتوکپی از اصل دانشنامه فارسی + فتوکپی از ریزنمراتی که دادم دارالترجمه+فتوکپی از ترجمه دانشنامه که دادم دارالترجمه ؟؟؟؟؟
    سوال سوم : اگر جواب سوال دوم من رو تایید میکنید ، آیا همین پاکت که شامل مدارک ذکر شده هست بایستی مهر و موم شود ؟شامل ریزنمرات و دانشنامه؟ یا فقط کپی از اصل ریزنمرات و کپی از مدرک ریزنمرات که رفته دارالترجمه رو بایستی بزاره توی یک پاکت و مهر و موم کنه؟
    سوال چهارم : آیا بایستی فرم "Academic Records Request Form" پر شود و در پاکت های مربوط به هر دانشگاه جداگانه قرار داده شود؟
    سوال پنجم: آیا فتوکپی که از اصل مدارک میگیرم ، نیازی نیست دانشگاه اون فتوکپی رو تایید کنه ؟ منظورم نیازی نیست مهری بزنه به منظور کپی برابر اصل میباشد؟
    سوال ششم: از آنجا که من هم دانشگاه غیرانتفاعی و هم دانشگاه آزاد درس خوندم بنابراین دوتا پاکت بایستی ارسال کنم که طبق راهنمایی شما میتونم هر دو پاکت رو در یک پاکت بزرگتر بزارم و ارسال کنم . اما......روی پاکت مربوط به هر دانشگاه آدرس مبدا رو بزنم دانشگاه و مقصد رو بزنم وس و همینطور شماره رفرنس بزنم . و در نههایت روی پاکت بزرگتر که پاکت نهایی میباشد چی بایستی بنویسم؟

عذرخواهی میکنم بابت اینکه خیلی سوال پرسیدم

Junior Member

سلام
    براى ارزيابى مدرك دانشگاه آزاد بايد به سازمان مركزى مراجعه كرد و يا خود دانشگاه؟
    اگر هنوز شماره رفرنس از وس نداشته باشيم امكانش هست كه مدارك رو برامون سيل كنن و بعد خودمون شماره رفرنس رو بنويسيم؟
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان.
    لطفا میشه بگید برای wes باید اصل ریز نمرات فارسی رو فرستاد یا کپیش هم کفایت میکنه یا نه؟
    و اینکه میگن دو پاکت باید باشه به چه صورته؟ یکیش ترجمه ها که توسط ما انجام شده و اون یکی مدارکی که دانشگاه باید بفرسته؟
    راستی رفرنس نامبر رو فقط روی پاکت باید زد یا روی همه برگه ها؟

سلام و ممنونم بخاطر وقتی که میزارید
    تصمیمی که ما گرفتیم مبنی بر این شد که خودمون مدارکمون رو ارسال کنیم.
    خب سوال:
    سوال اول :من براساس انچه در "راهنمای تصویری ارسال مدارک به" wes" ، نوشته شده که کپی اصل ریز نمرات و دانشنامه ارسال شود و همینطور کپی ترجمه ها . اما شما در توضیحاتی که فرمودید ذکر کردید :
    تنها چیزی که فتوکپی نیست، ریزنمرات هست که باید مهر و موم باشه.؟؟؟؟؟؟
    سوال دوم : من بایستی برم دانشگاه غیر انتفاعی و مدارکم رو دستی ببرم که انها برام بزارن توی پاکت . آیا توی این پاکت بایستی این مدارک باشن : فتوکپی از اصل ریزنمرات فارسی + فتوکپی از اصل دانشنامه فارسی + فتوکپی از ریزنمراتی که دادم دارالترجمه+فتوکپی از ترجمه دانشنامه که دادم دارالترجمه ؟؟؟؟؟
    سوال سوم : اگر جواب سوال دوم من رو تایید میکنید ، آیا همین پاکت که شامل مدارک ذکر شده هست بایستی مهر و موم شود ؟شامل ریزنمرات و دانشنامه؟ یا فقط کپی از اصل ریزنمرات و کپی از مدرک ریزنمرات که رفته دارالترجمه رو بایستی بزاره توی یک پاکت و مهر و موم کنه؟
    سوال چهارم : آیا بایستی فرم "Academic Records Request Form" پر شود و در پاکت های مربوط به هر دانشگاه جداگانه قرار داده شود؟
    سوال پنجم: آیا فتوکپی که از اصل مدارک میگیرم ، نیازی نیست دانشگاه اون فتوکپی رو تایید کنه ؟ منظورم نیازی نیست مهری بزنه به منظور کپی برابر اصل میباشد؟
    سوال ششم: از آنجا که من هم دانشگاه غیرانتفاعی و هم دانشگاه آزاد درس خوندم بنابراین دوتا پاکت بایستی ارسال کنم که طبق راهنمایی شما میتونم هر دو پاکت رو در یک پاکت بزرگتر بزارم و ارسال کنم . اما......روی پاکت مربوط به هر دانشگاه آدرس مبدا رو بزنم دانشگاه و مقصد رو بزنم وس و همینطور شماره رفرنس بزنم . و در نههایت روی پاکت بزرگتر که پاکت نهایی میباشد چی بایستی بنویسم؟

عذرخواهی میکنم بابت اینکه خیلی سوال پرسیدم
    ریزنمرات باید حتمن اصل باشند و مهر و موم شده. کپیشون فایده نداره. حتی اصلش اگر از پاکت بیاد بیرون قبول نیست، فتوکپی که دیگه چه عرض کنم!
    دارالترجمه کپی ریزنمرات را الصاق می کنه که قابل مقایسه باشه با اصلش. ولی این به این معنی نیست که ریزنمرات اصل مهر شده نباید ارسال بشن.
    دانشنامه لازم نیست اصل باشه.

منظورتون از راهنمای تصویری چیه؟ ملاک اینجا هست: https://www.wes.org/ca/required-documents/

دوم: فتوکپی دانشنامه لازم نیست داخل پاکت مهر شده باشه. راجب ریزنمرات: خیر شما فتوکپیش را بزارین در کوزه آبش رو بخورین، اون لازم نیست تو پاکت باشه. کلن کپی ریزنمرات به درد وس نمی خوره.
    شما تنها چیزی که از دانشگاه می خواین بزاره تو پاکت، ریزنمرات به زبان فارسی هست و بعد بهشون بگین پاکتش را مهر کنن. خواستین بگین دو تا بدن که اون یکیش را بدین دارالترجمه. چون دارالترجمه باید یه چیزی ببینه که ترجمه کنه! دقت کنید دارالترجمه نباید مهر و موم را باز کنه.

سوم: هیچ کپی مهر و موم نمی شه. هیچ چیزی از دارالترجمه به دانشگاه نخواهد رفت. گفتم از دارالترجمه به بعد فقط با دستگاه زیراکس کار خواهید داشت. دانشگاه مترجم نیست که بخواد چیزی را از دارالترجمه تایید کنه یا تو پاکت بزاره. دانشگاه فقط چیزی که خودش صادر کرده تو پاکت مهر و موم شده می گذاره. جواب هایی که خودتون به سوالاتتون دادین کاملن اشتباه هستند.

چهارم: اختیاری. اگر دانشگاه گیر داد. الزامی نیست. برای تکمیل اون فرم باید هزینه ارزشیابی را پرداخت کرده باشید.

پنجم: لازم نیست

ششم: پاکتی که توی یه پاکت دیگه است آدرس نمی خواد. روی پاکت نهایی آدرس فرستنده (خودتون، دوستتون، هر کی)، گیرنده همونی که تو سایت وس نوشته: تورنتو. رفرنس هم رو پاکت بنویسین. همه پاکت ها و مدارک هر دو نفر هم می تونن تو یه پاکت نهایی باشن، هیچ اشکالی نداره. قبلن همین تاپیک یکی این کار رو کرده بود.

WES Reference No. _ _ _ _ _ _ _
    World Education Services
    Attention: Documentation Center
    2 Carlton Street, Suite 1400
    Toronto, Ontario M5B 1J3
    Canada

نقل قول نوشته اصلی توسط Asrv نمایش پست ها
    سلام
    براى ارزيابى مدرك دانشگاه آزاد بايد به سازمان مركزى مراجعه كرد و يا خود دانشگاه؟
    اگر هنوز شماره رفرنس از وس نداشته باشيم امكانش هست كه مدارك رو برامون سيل كنن و بعد خودمون شماره رفرنس رو بنويسيم؟
    ممنون
    بله می تونین بعدا رفرنس را بنویسین. شما اگر 5 سال پیش از برزیل کارنامه گرفتین. همون را می تونید بفرستین وس اگر مهر و موم شده هست. اصلن لازم نیست ترجمه ها را وارد پاکت کنید! لازم نیست با برزیل (آزاد، سراسری، کانون فکری کودکان و نوجوانان، ناسا، چرنویل، ثبت اختراعات ژنو) تماس بگیرین که شماره رفرنس بنویسه براتون. وس برای اعتبار فقط به مهر و موم دقت می کنه، نه اینکه خودکار چه کسی شماره رفرنس را نوشته باشه و کی ارسال کرده باشه و چه موقع صادر شده باشه. بد نیست قبل از ترک برزیل (آذربایجان، تایلند، مریخ)، 10 تا کارنامه مهر و موم شده و نامه عدم سوء پیشینه از نزدیکترین اداره پلیس محلی بگیرین.

منظورم اینه که فرض کنید ریزنمراتتون به زبان لهستانی هستند. آیا واقعا باید ترجمه هاش را به تایید دانشگاه رسوند؟! (یا داد بهش روش رفرنس بنویسه~) به فاصله خودتون از دانشگاهی که ازش مدرک دارین، توجه نکنید. فرض کنید اون فاصله خیلی زیاده شده امروز. فقط یکبار از دانشگاه ریزنمرات مهر و موم شده می گیرین و به سلامت. فتوکپیش را وس قبول نداره و فقط می شه شیشه باهاش پاک کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط clon3r نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    لطفا میشه بگید برای wes باید اصل ریز نمرات فارسی رو فرستاد یا کپیش هم کفایت میکنه یا نه؟
    و اینکه میگن دو پاکت باید باشه به چه صورته؟ یکیش ترجمه ها که توسط ما انجام شده و اون یکی مدارکی که دانشگاه باید بفرسته؟
    راستی رفرنس نامبر رو فقط روی پاکت باید زد یا روی همه برگه ها؟
    کپیش به درد لای جرز هم نمی خوره. کپیش را دارالترجمه به ترجمه ها الصاق می کنه. حتمن اصل مهر و موم شده و هرگز باز نکنید و نگذارین کسی باز کنه.
    ترجمه ها لازم نیست توی پاکت جداگانه باشن. منظور از پاکت دوم، پاکتی هست که همه چیز را می ذارین اون تو و پست می کنید. شما ریزنمرات را داخل پاکت مهر شده دارین، اونها را با ترجمه ها و دانشنامه داخل یه پاکت دیگه می گذارین که باد نبره، بعد روش آدرس می نویسین. دانشنامه و ترجمه ها همه کپی هستند.
    هیچ چیز را لازم نیست دانشگاه بفرسته. از دانشگاه بگیرین و خودتون همه چیز را با یه پاکت بفرستین (پاکت ریزنمرات را باز نکنید)
    روی پاکت کافی هست. بد نیست تو پاکت هم باشه که اگر یهو کفتر نامه رسان روی پاکت را ناخوانا کرد....

قیمت ارز در حال افزایش هست، شما می تونید پول وس را الان بدین تا برای کریستمس عدسی بوخورن.

Junior Member

ممنون از پاسختون.
    چیزی که ازش اطلاع نداشتم هزینه ۳۰ دلاری جدا برای استان ها بود. یعنی تو همون پروسه اولیه ازمون میپرسه به چه جاهایی میخواید ارسال بشه و هزینش رو محاسبه میکنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)