صفحه 126 از 136 نخستنخست ... 2676116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,251 تا 1,260 , از مجموع 1358

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

ممنونم دوست عزیز، من با دانشگاهی که دکترا را گرفتم صحبت کردم گفتن درخواست بده ما خودمون میفرستیم و با مقاطع قبلیت کاری نداریم. با این وصف، من باید مقاطع لیسانس و فوق لیسانس را خودم جداگانه ارسال کنم؟

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط MMDTT نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز، من با دانشگاهی که دکترا را گرفتم صحبت کردم گفتن درخواست بده ما خودمون میفرستیم و با مقاطع قبلیت کاری نداریم. با این وصف، من باید مقاطع لیسانس و فوق لیسانس را خودم جداگانه ارسال کنم؟
    تمام مدارکی که در پروفایل آنلاین وس مشخص کردید باید ارسال بشند. تا موقعی که تمامی مدارک به دست وس نرسیده، ارزشیابی شروع نمی شه.

اگر دانشگاه خودش می فرسته کانادا. شما باید مقاطع قبلی را در یک پاکت پستی از طرف خودتون بفرستید. هیچ مهر و مومی را باز نکنید، برای گذاشتن ترجمه ها، نباید کارنامه ها را باز کنید.
    اطمینان حاصل کنید دانشگاه شماره پرونده وس شما را به همراه مدارک پست کنه. مدارکی که خودتون جداگانه پست می کنید هم دارای همون شماره پرونده باشن.

مهم نیست چندتا پاکت بفرستید، و یا اینکه دانشگاه جداگانه با تاخیر زمانی بفرسته، فقط لازمه تمامی مدارک شماره پرونده داشته باشن.

نقل قول نوشته اصلی توسط zohreh83 نمایش پست ها
    سلام دوستان من حدود یک سال پیش تو وس ثبت نام کردم و بدون پرداخت به من شماره رفرنس داد من تا الان اقدام نکردم حالا که قصد فرستادن مدارک رو دارم یه اشتباه داره ارشدم رو توی secondery education ثبت کردم چند بارم ایمیل زدم میگن پرداخت رو انجام بده حالا به نظرتون چیکار کنم
    شما روش پرداخت را وسترن یونیون انتخاب کرده بودید. wes به شما شماره پرونده داد و منتظر حواله وسترن شما شد.

بنابراین شما باید حتما پرداخت را انجام می داید، حتی اگر اطلاعات ارشد را درست وارد کرده بودید.
    این پست مربوط به سال 2015 هست، ولی خواستم مشخص کنم سیستم به اشتباه شماره رفرنس (پرونده) و تکمیل ارزشیابی مدارک به متقاضی که هزینه را پرداخت نکرده نمی دهد.

سلام دوستان
    من سه تا سوال داشتم خیلی ممنون میشم کمک کنید
    1-اینکه من لیسانس و ارشدم دانشگاه آزاده و واسه وس که می خوام بفرستم آیا واحد بین الملل دانشگاه بدون استرس خودش میفرسته با همون شرایط مهر و موم و ...؟
    2- با توجه به توضیحات سایت وس باید فقط ریز نمرات توی پاکت مهر وموم باشه؟ بقیه مدارک(دانشنامه و کپی تایید شده) چی؟ اگر ریز نمرات، ترجمشون و تصویر دانشنامه و همه مدارک رو تو پاکت مهر و موم شده بذارن مشکلی پیش نمیاد؟
    3- من چون برای ساسکاچوتن هم میخوام اسس کورس بای کورس بگیرم توی سایت وس اول باید به صورت ECA اسس بگیرم بعد بعدا آپگرید کنم به کورس بای کورس یا اینکه همزمان میشه هر دو نوع اسس رو گرفت؟

از توجهتون سپاسگذارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin791 نمایش پست ها
    2- با توجه به توضیحات سایت وس باید فقط ریز نمرات توی پاکت مهر وموم باشه؟ بقیه مدارک(دانشنامه و کپی تایید شده) چی؟ اگر ریز نمرات، ترجمشون و تصویر دانشنامه و همه مدارک رو تو پاکت مهر و موم شده بذارن مشکلی پیش نمیاد؟
    3- من چون برای ساسکاچوآن هم میخوام اسس کورس بای کورس بگیرم توی سایت وس اول باید به صورت ECA اسس بگیرم بعد بعدا آپگرید کنم به کورس بای کورس یا اینکه همزمان میشه هر دو نوع اسس رو گرفت؟

از توجهتون سپاسگذارم.

تصویر دانشنامه و کلیه ترجمه ها لازم نیست مهر و موم باشند. مهر دادگستری هم لازم نیست. و این مدارک اصل نباشند. فتوکپی خوانا توسط مترجم رسمی. دانشگاه را ملزم نکنید ترجمه را مهر و موم کنه، همین خودش دانشگاه را دچار استرس می کنه. فرم وس هم لازم نیست داخل پاکت باشه (اختیاری)
    هرگز پاکت مهر شده را برای قرار دادن ترجمه ها باز نکنید. اگر تمام ریزنمرات اصل از خود دانشگاه باشند، با باز شدن مهر و موم سلب اصلیت میشن.
    برنامه های ایالتی را میشه با پرداختن 30 دلار (کانادا) اضافی برای هر ایالت انجام داد.

Junior Member

سلام دوستان
    میخواستم بدونم برای معادل سازی چهار تا سازمان توی سایت معرفی کرده توی سایت کدومش بهتره یا چه فرقایی دارن؟
    سوال مهم ترم اینه که آیا برای معادل سازی به اصل مدرک نیاز هستش یا معادلش کافی هستش؟ (من ممکنه نتونم مدرکم رو فعلا آزاد کنم)

نقل قول نوشته اصلی توسط mbehbooei نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بدونم برای معادل سازی چهار تا سازمان توی سایت معرفی کرده توی سایت کدومش بهتره یا چه فرقایی دارن؟
    سوال مهم ترم اینه که آیا برای معادل سازی به اصل مدرک نیاز هستش یا معادلش کافی هستش؟ (من ممکنه نتونم مدرکم رو فعلا آزاد کنم)
    وس از بقیه سریع تر هست. بعضی موسسات ارزشیابی ارسال مدارک را، تنها مستقیم از دانشگاه قبول می کنند. اما برای وس مدارک می تونند از سمت داوطلب فرستاده بشند، به شرطی که مهر و موم و اصل باشند.
    فتوکپی خوانا از اصل مدرک. احتیاج به مهر دانشگاه روی فتوکپی و یا ترجمه ها نیست. فتوکپی ترجمه ها، احتیاجی به اصل ترجمه ها و یا مهر دادگستری یا وزارت امور خارجه نیست. ترجمه توسط مترجم رسمی.
    ریز نمرات باید اصل باشند، پاکت مهر و موم. لازم نیست حتما از آدرس دانشگاه پست بشند. لازم نیست ترجمه ها داخل پاکت مهر و موم شده باشه. ترجمه ها باید توسط داوطلب فرستاده بشند و یا در کنار ریزنمرات (بیرون پاکت مهر و موم شده دانشگاه) فرستاده بشند.

اگر چندین بسته پستی می فرستید، همه بسته ها شماره رفرنس داشته باشند (دریافت رفرنس بعد از پرداخت هزینه)

می تونید همه مدارک را داخل یک بسته پستی بفرستید. پاکت ریز نمرات را به هیچ وجه باز نکنید.

می تونید مدارک 2 نفر را با یک بسته پستی بفرستید. به شرطی که شماره رفرنس ها تفکیک بشن. پرداخت هزینه برای بررسی مدارک برای هر فرد جداگانه حساب خواهد شد. تمام مدارک یک فرد، هزینه ثابتی دارند (برای مثال میزان هزینه بررسی لیسانس با هزینه لیسانس، ارشد، دکترا یکسان است)

Junior Member

خیلی ممنون از پاسختون.
    یک سوال دیگه اینکه آیا وقتی مدارک تایید شد از سمت وس، دیگه نیازی به اصل مدارک نیست؟ یعنی نیازی به آزاد کردن مدرک ندارم؟

سلام

دوستان در حال حاضر به ضورت میانگین چقدر طول میکشه تا مدارک رو wes تایید کنه؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    سلام

دوستان در حال حاضر به ضورت میانگین چقدر طول میکشه تا مدارک رو wes تایید کنه؟

ممنون

دو هفته تا یک ماه.
    اگر مدارکتون تکمیله ولی هزینه اش آماده نیست. می تونید روش پرداخت حواله وسترن یونیون را انتخاب کنید. وس به شما شماره رفرنس می ده (بدون اینکه هزینه را پرداخت کنید). بعدا که با کردیت کارد پرداخت کردید، شماره رفرنس تغییر نمی کنه. با این روش می تونید مدارک را قبل از پرداخت هزینه پست کنید. وس منتظر حواله وسترن میشه، ولی وقتی هزینه با روش های دیگر از جمله کردیت کارد انجام شد، منتظر مدارک شما میشه با همون شماره رفرنسی که موقع انتخاب وسترن یونیون به شما داده بود. بهتره قبل از اینکه مدارک به کانادا برسه، هزینه را پرداخت کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)