صفحه 83 از 136 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990919293133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 1358

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به

من 29 فروردین مدارکمو با کاراپست دانشگاه خواجه نصیر (چون تخفیف داشت) فرستادم، 31 فروردین به مقصد رسید، پس از 5-6 روز توی سیستم WES نوشته شد که مدارکم دریافت شده. 12 اردیبهشت پاسخش توی پروفایل و ایمیل اومد و مدارک تحصیلیم تایید شد (برای مهاجرت کانادا می خواستمش). مدارکی هم که فرستادم اینا بود:
    1. پاکت دانشگاه که فقط فرم WES و کپی برابر اصل ریزنمره توش بود و روی در پاکت مهر و موم و امضای دانشگاه و مسئولش بود.
    2. کپی رنگی دانشنامه بدونِ مهرِ برابرِ اصل + کپی رنگی ترجمه دانشنامه و ریزنمره که به تایید دادگستری رسیده بود (که کپی برابر اصلِ سیاه و سفیدِ دانشنامه و ریزنمره هم جزوش بود چون خود دارالترجمه کپیِ اینا رو ضمیمه می کنه و برابر اصل می کنه و بعد برای تایید می فرسته)
    مورد 1 رو به همراه مورد 2 توی یه پاکت گذاشتم و فرستادم. توی ارزیابی هم نوشته شده که ریزنمره رو خودِ دانشگاه مستقیم برای WES فرستاده بوده. تو خود سایت WES هم نوشته شده که اگه دانشگاه مستقیم نمی فرسته، کافیه که ریزنمره رو بذاره توی پاکت و مهر و موم و امضا کنه و بده به متقاضی تا خودش بفرسته.

Junior Member

سلام. میخواستم ببینم مرکز اسس کننده رو بر چه اساس باید انتخاب کنبم. چند تا مرکز واسه اسس ECA تو سایت CIC اومده، مثلا WES یا دانشگاه تورنتو. من رشتم مهندسی نفته. یه سوال دیگه هم دارم. انلاین اسسمنت که تو دانشگاه تورنتو هست کاملا قابل قبول هست مثل paper application؟ ممنون بابت راهنمایی ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman2001 نمایش پست ها
    سلام. میخواستم ببینم مرکز اسس کننده رو بر چه اساس باید انتخاب کنبم. چند تا مرکز واسه اسس ECA تو سایت CIC اومده، مثلا WES یا دانشگاه تورنتو. من رشتم مهندسی نفته. یه سوال دیگه هم دارم. انلاین اسسمنت که تو دانشگاه تورنتو هست کاملا قابل قبول هست مثل paper application؟ ممنون بابت راهنمایی ها
    تو سایت اداره مهاجرت کانادا نوشته با توجه به دو عامل: یکی این که برخی از این مؤسسه های ارزیابی مدارک با مؤسسه های پروانه دهنده یا استخدام کننده های بزرگ مشارکت دارن و این میتونه در آینده (در کانادا) به شما کمک کنه. یکی هم اینه که بررسی کنید چه سازمان های دیگه ای ارزیابی اون مؤسسه رو می پذیرن (البته این عامل به نظر من نمیتونه زیاد مهم باشه چون شما تنها اینو برای مهاجرت می خواید).
    شما که مهندسی نفت خوندی میتونی برا هر کدوم از اینا به جز Medical Council of Canada (MCC) و Pharmacy Examining Board of Canada (PEBC) مدارکتو بفرستی. اما WES معروف تر و باسابقه تر و شناخته شده تره.
    درباره online assessment دوستان دیگه باید پاسخ بدن.
    ویرایش توسط Thrash : May 6th, 2017 در ساعت 01:10 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Thrash نمایش پست ها
    تو سایت اداره مهاجرت کانادا نوشته با توجه به دو عامل: یکی این که برخی از این مؤسسه های ارزیابی مدارک با مؤسسه های پروانه دهنده یا استخدام کننده های بزرگ مشارکت دارن و این میتونه در آینده (در کانادا) به شما کمک کنه. یکی هم اینه که بررسی کنید چه سازمان های دیگه ای ارزیابی اون مؤسسه رو می پذیرن (البته این عامل به نظر من نمیتونه زیاد مهم باشه چون شما تنها اینو برای مهاجرت می خواید).
    دانشگاه تورنتو هم قابل قبوله. شما که مهندسی نفت خوندی میتونی برا هر کدوم از اینا به جز Medical Council of Canada (MCC) و Pharmacy Examining Board of Canada (PEBC) مدارکتو بفرستی. اما WES معروف تر و باسابقه تر و شناخته شده تره.
    ممنونم بابت جوابت.. اطلاعاتی در مورد اعتبار اسسمنت انلاین دارین؟ یعنی دیگه نیازی نیست مدارک رو پست کنیم .؟

Junior Member

خواهش میکنم رفیق. نه والا نمیدونم.
    دوستان دیگه باید پاسخ بدن.
    اگه کسی پاسخ نداد سایتشو دقیق چک کن حتما نوشته.

Member onlysat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law graduate - Tehran

سلام . دوستان عزیز . کسی که کارشناسی ارشد داره باید مدارک رو از چه مقطعی ارزیابی کنه ؟ و چه مدارکی باید ارسال بشه به WES ؟
    مرد دانشمندي مانند ابن سينا در هيچ دانشگاهي درس نخوانده بود؛ پيش پدر و چند آموزگار گمنام تحصيل كرده بود، اما با ذوق و شوق و همتي كه داشت در هجده سالگي همه دانشهاي روزگارش را نيك مي دانست.((از كتاب معجزه ايراني بودن))

نقل قول نوشته اصلی توسط onlysat نمایش پست ها
    سلام . دوستان عزیز . کسی که کارشناسی ارشد داره باید مدارک رو از چه مقطعی ارزیابی کنه ؟ و چه مدارکی باید ارسال بشه به WES ؟
    مدارک بعد از دیپلم . یعنی کارشناسی و کارشناسی ارشد .
    راهنمای ارسال و تهیه مدارک فکر کنم دو سه صفحه اول همین تاپیک نوشته شده بصورت کاملا شفاف و گام به گام .

Junior Member

دوستان عزیز متاسفانه wes از مدارک ارسالی من ایراد گرفته،
    ترجمه مدارک و ریز نمرات کارشناسی و ارشد رو به همرا ترجمه ریز نمرات همه هم اصل ترجمه داخل دو پاکت گذاشتم و در دانشگاه دولتی مهر و موم شد .حالا wes نامه زده که ریز نمرات شما از طرف دانشگاه نیومده ولی ریز نمرات در ادامه ترجمه انگلیسی بوده
    بنظرتون باید ریز نمرات رو جدا می گذاشتم

Junior Member

دوستان من یه پروفایل توی WES درست کردم و از اونجایی که مطمین نبودم کدوم مدل تایید تحصیلی رو باید انتخاب کنم بدون ذخیره کردن بستم. حالا دوباره که در پروفایلم میرم اپلیکیشن IRCC Immigration رو برام انتخاب کرده که قیمتش هم ۲۰۰ دلار کاناداست و من نمیتونم ویرایشش کنم!!

یک آپشن دیگه تو صفحات دیگه شون دیدم که Immigration - Not for IRCC or PNP هست و ۱۱۵ دلار هست.

کدوم برای اکسپرس انتری لازمه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering,sharif university

سلام دوستان
    من کم کم میخوام برای express entry اقدام کنم. چند تا سوال دارم؟
    دانشگاه شریف دانشنامه و ریز نمرات انگلیسی میده. میتونم اونارو بفرستم برای wes یا باید مارک رمی ترجمه شده باشه؟
    کسی که دکتری داره، لازمه که دیپلم، کارشناسی و ارشد رو هم ارزیابی کنه؟ اگر جواب بله است، برای هر کدوم باید 200 دلار + 85 دلار پست پرداخت کنم؟
    کسی که دکتری داره، چرا باید مذلرک قبلی رو هم بفرسته؟ چون در نهایت امتیاز مدرک آخر رو میگیره دیگه.
    ممنون میشم اگر که راهنماییم کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)