صفحه 136 از 136 نخستنخست ... 3686126127128129130131132133134135136
نمایش نتایج: از شماره 1,351 تا 1,358 , از مجموع 1358

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

با سلام. سوال که اشتم اینه که مدرک ترجمه شده حتما مهر وزارت خارجه داشته باشه؟
    وال دوم باید پس از ترجمه مدارک و ریز نمرات با هم به کانادا پست بشه؟ مگه نمیشه آپلود کرد؟
    آدرس پست دی اچ ال تو تهران لطفا؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrasoolniya نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من خودم در خصوص وس سوالات زیادی داشتم و با تجربه تونستم بالاخره امروز مدارکم رو ارسال کنم که زحمت زیادی داشت. من خودم مراحل زیر رو انجام دادم امیدوارم به دردتون بخوره:

1-ابتدا در سایت WES ثبت نام کردم و تا مرجله پرداخت پیش رفتم. من دارای مدرک کاردانی (مدرک معادل بین مقطعی) ، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد بودم. درسته که فقط کافیه آخرین مدرک تحصیلی یعنی ارشد رو ارزیابی کنم اما تصمیم گرفتم روزه شک دار نگیرم و هر سه مدرک رو ارزیابی کنم لذا در حین ثبت نام هر سه تا رو ثبت کردم. قیمت برای سه تا مدرک و یک مدرک فرقی نداره.

2-پرداختی رو بعد از کلی تحقیق بین شرکت های مختلف از طریق 20payment انجام دادم که انصافا خیلی خوب بود و نیم ساعته واریز کردند (230 دلار کانادا که روش حدودا 600 هزار تومن کمیسیون گرفت).

3-بعد از واریز رفتم سراغ مدرک ها:
    من خودم قبل از اینکه اصلا در سایت وس ثبت نام کنم، پروسه دریافت ریز نمرات و مدرک رو از قبل شروع کرده بودم. درواقع پول رو زمانی واریز کردم که همه مدارک و ریز نمرات با ترجمه هاشون آماده شده بود.

اول در خصوص مدرک کاردانی بین مقطعی یا مدرک معادل (به این معنی که لیسانی رو نصفه کاره ول کردم و مدرک معادل کاردانی گرفتم ): من دانشگاه صنعتی قم بودم که سراسری هستش لذا اول باید اقدام می کردم برای آزادسازی مدرک. چون بیش از 5 سال سابقه کاری بیمه شده داشتم می تونستم مدرک رو آزاد کنم. (مدرک دانشگاه دولتی باید آزاد سازی بشه تا بتونید مدرک موقت رو به دانشنامه تبدیل کنید ، برای این کار یا باید به تعداد سال های آموزش رایگانتون سابقه بیمه داشته باشید یا باید نامه عدم کاریابی از وزارت کار بگیرید - تمام مراحلش هم از طریق سامانه سجاد انجام میشه و برای من دو روزه تائید شد. البته میتونید با پرداخت پول هم آزادش کنید که همه پرداختی ها از طریق همون سامانه سجاد هستش).
    دوم رفتم دانشگاه و ازشون ریز نمرات و مدرک آزاد شده ام رو تحویل گرفتم - آماده شدن مدرک هم حدود 10 روز زمان برد.
    مدرک و ریز نمرات کاردانی رو در سامانه سجاد برای تائید جهت ترجمه آپلود کردم و یک روزه تائید شد. دقت کنید که تمام مدارک باید قبل از ترجمه شدن به تائید سامانه سجاد برسه ، که 40 تومن برای هر مقطع هزینه اش هستش.
    *** سعی کنید روزه شک دار نگیرید و تمام ترجمه هاتون رو مهر دادگستری و امور خارجه بزنید. این کار رو هم دارالترجمه میتونه براتون بکنه و هم اینکه خودتون ترجمه پلمپ شده دارالترجمه رو بهشون بگید براتون تمبر بزنن (60000 تومان برای هر ترجمه) سپس خودتون ببرید میدان حسن آباد سازمان امور مترجمین دادگستری که براتون مهر میزنن که هزینه ای نداره بعدش پیاده برید اموز خارجه ساختمان شماره 3 و اوناهم براتون مهر میزنن به ازای هر صفحه ترجمه 6000 تومان میگیرن). اگز صبح ساعت 8 از خونه بزنید بیرون همش توی یک روز انجام میشه.

دانشگاه من قبول نمی کرد که مدرک رو ارسال کنه برای سازمان WES - دوستانی که مشکل مشابه دارند باید برید وزارت علوم شهرک غرب طبقه نهم واحد همکاری های بین المللی - اونا خودشون مدرک رو میذارن داخل پاکت و روی درب پاکت مهر میزنن و با چسب دورش رو seal می کنن. متاسفانه ارسال الکترونیکی ندارن و پاکت رو بعدش تحویل خودتون میدن تا ارسال کنید . من از طریق پست DHL ارسال کردم که گفتن حدودا 2 هفته طول میکشه برسه کانادا به سازمان WES، قیمتش هم 510000 تومان شد. پست کارا هم 730000 میگیره ولی خب من به دی اچ ال بیشتر اعتماد دارم شمن اینکه با شماره پیکیری میتونید آنلاین وضعیت مرسوله رو چک کتید ، همچنین میان از درب منزل تحویل میگیرن.
    یادتون نره روی ترجمه ها رفرنس نامبر رو بنویسید و روی پاکت هم بنویسید
    از دی اچ ال هم بخواید که روی پاکت خودش یادداشتش کنه

مدرک کارشناسی ناپیوسته:
    من لیسانس ناپیوسته ام از علمی کاربردی بود. باید اول برید دانشگاه خودتون و ریز نمرات بگیرید. ریز نمرات رو ببرید ساختمان استان براتون مهر بزنن. مثلا من دانشگاهم خیابان فاطمی بود ولی واحد استانی تهران غرب بودم در میدان توحید.
    بعدش ریز نمرات مهر شده و دانشنامه رو در سامانه سجاد آپلود کنید تا تائید بشه. (علمی کاربردی رو باید خیلی زنگ بزنید تا تائید کنن - من حتی دوبار حضوری رفتم چون تلفن جواب نمیدادن)
    بعدش ترجمه ریز نمرات و مدرک رو ببرید ساختمان مرکزی در زیر پل حافظ خیابان انقلاب - طبقه هفتم واحد همکاری بین المللی . خوبیش اینه که ایمیل می کنن و نیازی به پست نیستش
    اول باید معاونت مهر بزنه بعدش مدارک رو میدن بهتون که برید توی یه سی دی اسکن کنید و مجددا براشون ببرید (توی یک روز انجام میشه) و همون روز ارسال میکنن
    *** باید Reference number رو روی همه صفحات ترجمه ها بنویسید

مدرک کارشناسی ارشد
    ارشد من از پیام نور بود. اول از دانشگاه خودتون ریز نمرات رو بگیرید. (پیام نور چون طول میکشه دانشنامه بده اگر مدرک موقت دارید هم مورد قبول WES هستش). دانشگاه خودتون و استان هم باید روی ریز نمرات رو مهر بزنه. بعد از اینکه در سامانه سجاد تائید شد، ترجمه ریز نمرات و مدرک رو باید برای ساختمان مرکزی در تهران اسکن و ایمیل کنید - حضوری نداره. ایمیل می کنید و اونا هم ایمیل میکنن برای WES. باید فرم WES رو هم از سایتش دانلود کنید و بخش A رو تکمیل کنید و اسکنش رو براشون بفرستید- 22442042 اینم شماره تماسشه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

با سلام مجدد
    برای استانی فقط امتیاز مدرک فوق لیسانس حساب میشه یا امتیاز لیسانس هم باهاش جمع میشه؟
    آیا امتیاز مدرک همسر هم برای استانی حساب میشه؟ من جایی ندیدم تو استانی ساسکاچوان

سلام دوستان
    اگر امتیاز نرسه هیچ شانسی وجود نداره؟ من تنها چیزی که لازم داشتم این بود که نمره رایتینگ آیلتسم 7 بشه. که 6.5 هست.
    میخام ببینن بااین حال اپلیکیشن سابمیت کنم؟

Junior Member

سلام دوستان
    من ریزنمرات فارسی و انگلیسی را در پاکت مهروموم شده از دانشگاه گرفتم و از طریق پست ارسال خواهم کرد. ولی دیگه دانشنامه را را ارسال نمیکنم بلکه در سایت آپلود میکنم .
    1. سوال من اینه که برای دانشنامه فقط ترجمه اش در سایت آپلود بشه یا هم اصل و هم ترجمه؟
    2. آیا اگر ریزنمرات را فقط به زبان انگلیسی که خود دانشگاه در پاکت گذاشته ارسال میکردم مشکلی نبود؟

پیشاپیش از پاسخگوییتون ممنونم

Junior Member

سلام دوستان
    توی سایت WES ننوشته که باید ترجمه ریز نمرات و کپی دانشنامه را ارسال کنیم یا خود اصل فارسی ریزنمرات و کپی فارسی دانشنامه. کسی تجربه داره؟ به صورت زیر نوشته و مشخص نکرده فارسی یا ترجمه شده باشد. ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.
    1. Academic Transcript
    This is an official document issued by the institution you attended that lists all subjects taken and grades earned for each year of study.

2. Degree Certificate
    Clear, legible photocopies of the degree certificate/diploma.

مدارک من برای IRCC ارزیابی شده، حالا اگر بخوام تبدیلش کنم به course by course برای تحصیل، آیا باید دوباره کارنامه ها را بفرستم؟
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir University of Technology - Master of Science (MSc), Mechanical Engineering

سلام دوستان. وقت همگی بخیر. یه سوال داشتم. من لیسانسمو دانشگاه تبریز بودم و ارشدمو از امیرکبیر گرفتم. مدارکمو هم دادم یکی از این دفاتر ترجمه رسمی و مهرهای وزارت دادگستری و خارجه رو هم روشون زدم. کلا 4 تا مدرک ( دو تا دانشنامه لیسانس و فوق لیسانس و دو تا ریزنمرات این دوره ها دستم هستش) . برا پروسه ارسال مدارک به WES ، واسه اینکه این مدارکی که گفتم رو دانشگاه تو پاکت در بسته بزاره آیا نیاز هستش که به هر دو تا دانشگاه ( یعنی تبریز و امیرکبیر) مراجعه بکنم یا همون دانشگاه امیرکبیر برم کفایت می کنه؟ اگر فقط دانشگاه امیرکبیر برم امکانش هست که مدارک لیسانسمو قبول نکنن تو پاکت بزارن؟

Junior Member

با سلام

می‌خواستم ببینم که فارغ‌التخصیلان علوم‌پزشکی شهید بهشتی تهران به چه ادرسی باید ایمیل بزنند و درخواست ارسال مدارک به WES کنند؟ آیا ایمیل sodoor@sbmu.ac.ir درست است؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)