صفحه 129 از 136 نخستنخست ... 2979119120121122123124125126127128129130131132133134135136 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 1358

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط clon3r نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    چیزی که ازش اطلاع نداشتم هزینه ۳۰ دلاری جدا برای استان ها بود. یعنی تو همون پروسه اولیه ازمون میپرسه به چه جاهایی میخواید ارسال بشه و هزینش رو محاسبه میکنه؟
    چک کردم الان مثلا استان های انتاریو و ساسکاچوان رو اضافه کردم، ولی هرچی search میکنم برای آلبرتا گزینه ای نیست. میشه راهنمایی کنید برای آلبرتا چیکار کنم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

خيلى ممنون
    متاسفانه جواب سوالم رو نگرفتم
    براى همين مجدد ميپرسم

١. براى ارزيابى مدرك دانشگاه آزاد بايد به سازمان مركزى مراجعه كرد و يا خود دانشگاه؟
    ٢.اگر هنوز شماره رفرنس از وس نداشته باشيم امكانش هست كه مدارك رو برامون سيل كنن و بعد خودمون شماره رفرنس رو بنويسيم؟ منظورم اين هست كخ دانشگاه يا سازمان مركزي ايراد نميگيره.
    ممنون

بله می تونین بعدا رفرنس را بنویسین. شما اگر 5 سال پیش از برزیل کارنامه گرفتین. همون را می تونید بفرستین وس اگر مهر و موم شده هست. اصلن لازم نیست ترجمه ها را وارد پاکت کنید! لازم نیست با برزیل (آزاد، سراسری، کانون فکری کودکان و نوجوانان، ناسا، چرنویل، ثبت اختراعات ژنو) تماس بگیرین که شماره رفرنس بنویسه براتون. وس برای اعتبار فقط به مهر و موم دقت می کنه، نه اینکه خودکار چه کسی شماره رفرنس را نوشته باشه و کی ارسال کرده باشه و چه موقع صادر شده باشه. بد نیست قبل از ترک برزیل (آذربایجان، تایلند، مریخ)، 10 تا کارنامه مهر و موم شده و نامه عدم سوء پیشینه از نزدیکترین اداره پلیس محلی بگیرین.

منظورم اینه که فرض کنید ریزنمراتتون به زبان لهستانی هستند. آیا واقعا باید ترجمه هاش را به تایید دانشگاه رسوند؟! (یا داد بهش روش رفرنس بنویسه~) به فاصله خودتون از دانشگاهی که ازش مدرک دارین، توجه نکنید. فرض کنید اون فاصله خیلی زیاده شده امروز. فقط یکبار از دانشگاه ریزنمرات مهر و موم شده می گیرین و به سلامت. فتوکپیش را وس قبول نداره و فقط می شه شیشه باهاش پاک کرد.

با سلام خدمت شما
    چندتا سوال داشتم
    سوال اول:
    من وقتی داشتم توی سایت wes ثبت نام میکردم به این مرحله رسیدم که گفته شده :
    applicant acknowledgements
    که چهار گزینه رو گذاشته . من هر چهارتا رو تیک هاشون رو زدم. ok هست؟
    سوال دوم :
    رشته همسر من در مقطع کاردانی ایشون توی دانشنامشون این جور نوشته شده :" کاردان فنی عمران-کارهای عمومی ساختمان
    دارالترجمه به اینصورت ترجمه کرده و دقیقا به صورت زیر نوشته:
    Civil Technician , Major : Building Construction : Public works

آیا در وس اون قسمت که نوشته
    Field of Study
    من بایستی همونی رو که دارالترجمه ترجمه کرده بنویسم؟ به همون صورت؟؟؟

سوال سوم :
    من ثبت نام وس خودم رو انجام دادم. زمانیکه به انتها رسیدم گزینه save رو زدم و اومدم بیرون. میخوام شماره یوزر و پسوردم رو بدم به دوستی که خارج از کشور هست که ایشون پرداخت کنن.
    اما خودم یکبار که وارد اکانت شدم ، دوباره صفحه اول اطلاعات باز میشه که من اطلاعات رو توش تایپ کرده بودم و با زدن گزینه next بایستی تمام صفحهات رو پیش برم تا برسم به صفحه پرداخت پول. آیا صحیحه:؟ یا بایستی از یک طریق دیگه مستقیم وارد صفحه پرداخت مبلغ شد؟؟؟؟

ممنون میشم پاسخ بدید

با سلام مجدد
    ببینید خود وس همه جا گفته کپی مدارک
    اما طبق فرمایش شما ، شما میگید اصل ریزنمره
    وس میگه اگه اصل بفرستی دیگه ما بهتون بر نیگردونیم
    حالا من نمیدونم بین فرمایش شما و راهنمایی وس کدام رو انتخاب کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط golisohrabbi19 نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    ببینید خود وس همه جا گفته کپی مدارک
    اما طبق فرمایش شما ، شما میگید اصل ریزنمره
    وس میگه اگه اصل بفرستی دیگه ما بهتون بر نیگردونیم
    حالا من نمیدونم بین فرمایش شما و راهنمایی وس کدام رو انتخاب کنم
    من و وس می گیم ریزنمرات باید مهر و موم باشه و کلمه کپی در فرمایشات وس وجود نداره راجب ریزنمرات.

تنها کسی که داره می گه کپی ریزنمرات شما هستید.
    بقیه مدارک کپی هستند (به جز ریزنمرات)

اگر شنیدید بعضی ها کپی ریزنمرات فرستادن، دارالترجمه کپی را الصاق کرده به ترجمه ها. در کنارش اصل ریزنمرات هم فرستاده شده که الزامی هست.
    فرستادن کپی ریزنمرات به تنهایی کافی نیست.

اگر اصل ریزنمرات را دارالترجمه باز کنه، از اصل بودن ساقط میشه. حتمن باید اصل و مهر و موم (توسط دانشگاه) باشه و حتی اداره پست ایران هم بازش نکنه.
    اگر قرار بود همه چیز فتوکپی باشه، دکترای MIT را بیست دقیقه تو فتوشاپ می شد درست کرد. (ریزنمراتش را = transcript)

https://www.wes.org/ca/required-documents/
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg trwes.jpg (106.4 کیلوبایت, 10 views)

سلام. دوستان ایا برای اکسپرس انتری لیسانس دانشگاه پیام نور کرج معادل لیسانس کانادا برای ۲۳ امتیاز ارزیابی میشه؟
    ویرایش توسط defiance_gt : December 11th, 2019 در ساعت 02:19 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    من و وس می گیم ریزنمرات باید مهر و موم باشه و کلمه کپی در فرمایشات وس وجود نداره راجب ریزنمرات.

تنها کسی که داره می گه کپی ریزنمرات شما هستید.
    بقیه مدارک کپی هستند (به جز ریزنمرات)

اگر شنیدید بعضی ها کپی ریزنمرات فرستادن، دارالترجمه کپی را الصاق کرده به ترجمه ها. در کنارش اصل ریزنمرات هم فرستاده شده که الزامی هست.
    فرستادن کپی ریزنمرات به تنهایی کافی نیست.

اگر اصل ریزنمرات را دارالترجمه باز کنه، از اصل بودن ساقط میشه. حتمن باید اصل و مهر و موم (توسط دانشگاه) باشه و حتی اداره پست ایران هم بازش نکنه.
    اگر قرار بود همه چیز فتوکپی باشه، دکترای MIT را بیست دقیقه تو فتوشاپ می شد درست کرد. (ریزنمراتش را = transcript)

https://www.wes.org/ca/required-documents/
    سلام. دوست عزیز من فردا میخوام مدارکم رو بفرستم و میخوام اصل ریز نمرات رو ارسال کنم. فقط سوالی که دارم اینکه من فقط یه نسخه از ریز نمرات از دانشگاه گرفتم. حالا چون این نسخه انتهاش یه شماره و تاریخ صدور داره اگر نیاز مجدد به اصل و ترجمش بشه باید دوباره بدم نسخه اصل ربز نمرات رو ترجمه کنن؟ ( با شماره و تاریخ جدید)

و اینکه دارالترجمه به من ترجمه و کپی مدارک رو به صورت مهر شده و پلمپ شده تحویل داده . من فقط باید از نسخه ترجمه شدش کپی بگیرم بدم دانشگاه مهر کنه ؟
    آخرین سوال اینکه نسخه اصلی و فارسی ریز نمرات فقط مهر و منگنه خورده . اینکه داخل پاکت پلمپ بشه و مهر بخوره کافی هست؟

خیلی ممنون

سلام. دوست عزیز من فردا میخوام مدارکم رو بفرستم و میخوام اصل ریز نمرات رو ارسال کنم. فقط سوالی که دارم اینکه من فقط یه نسخه از ریز نمرات از دانشگاه گرفتم. حالا چون این نسخه انتهاش یه شماره و تاریخ صدور داره اگر نیاز مجدد به اصل و ترجمش بشه باید دوباره بدم نسخه اصل ربز نمرات رو ترجمه کنن؟ ( با شماره و تاریخ جدید)

و اینکه دارالترجمه به من ترجمه و کپی مدارک رو به صورت مهر شده و پلمپ شده تحویل داده . من فقط باید از نسخه ترجمه شدش کپی بگیرم بدم دانشگاه مهر کنه ؟
    آخرین سوال اینکه نسخه اصلی و فارسی ریز نمرات فقط مهر و منگنه خورده . اینکه داخل پاکت پلمپ بشه و مهر بخوره کافی هست؟

خیلی ممنون
    تفاوت تاریخ صدور اهمیت نداره.
    https://nano.wes.org/Applying-to-WES...ds-with-me.htm
    کارنامه ای که از طرف دانشگاه می فرستید باید مهر و موم باشه و دارالترجمه (و هیچ کسی جز وس یا اداره پست کانادا) هم بازش نکنه.
    https://nano.wes.org/Required-Docume...e-official.htm
    ترجمه ای که دارالترجمه داده را، پلمپش را باز کنید و کپیش را برای وس بفرستید. (احتیاجی به مهر دانشگاه نداره)
    Important Information:
    • Do not send your original translations. WES cannot return original translations
    • WES does not translate documents

https://www.wes.org/required-documents/

سوال آخر : کارنامه فارسی باید پلمپ باشه. هیچ پلمپی جایگزین مهر دانشگاه نیست (پلمپ دارالترجمه، دادگستری، امور خارجه هیچ کدوم نیاز نیست و جای پلمپ دانشگاه را نمی گیره)
    https://nano.wes.org/Required-Docume...l-document.htm

اگر دارالترجمه، اصل کارنامه دانشگاه را بزاره تو پاکت و مهر و موم و پلمپ کنه، هیچ فایده ای نداره و جای پلمپ دانشگاه را نمی گیره.

من فقط باید از نسخه ترجمه شدش کپی بگیرم بدم دانشگاه مهر کنه ؟
    هر چیزی از دارالترجمه گرفتید بزارید زیر دستگاه فتوکپی و هیچ وقت به دانشگاه نبرید. فتوکپی خوانا و کاملن سیاه و سفید بدون هیچ مهری بعد از گرفتن کپی.
    زدن مهر دانشگاه روی ترجمه ها کاملن بی معنی است. اگر دانشگاه قرار بود متن انگلیسی را تایید کنه، خودش کارنامه را انگلیسی می داد. مسئولیت صحت ترجمه، با مترجم هست نه با دانشگاه.
    بعضی ها حتی از دانشگاه خواستن ترجمه ها را داخل پاکت بزاره و مهر و موم کنه. به حقوق دانشگاه تجاوز نکنید. کار دارالترجمه به دانشگاه هیچ ربطی نداره. به مهری که رو پاکت حاوی کارنامه صادره از خودش زده، احترام بگذارید.

تمام صفحاتی که دارالترجمه داده را کپی کنید. انتخاب نکنید. اگر فارسی ها را الصاق کردن، دقیقا تمام صفحات را برای وس بفرستید. در کار مترجم رسمی دخالت نکنید.

شما می تونید (در صورت تمایل و کله شقی) ترجمه ها را همون طور پلمپ شده هم بفرستید. ولی دلیلی که گفتم پلمپ را باز کنید 2 چیز هست : 1- بفهمید پلمپ دارالترجمه اهمیتی نداره و فقط دانشگاه دارای ارزش هست. 2- ترجمه ها را برای مصارف دیگر استفاده کنید.

باز کردن پلمپ پاکتی که دارالترجمه داده، وس را ناراحت نمی کنه. راحت جر بدین.
    Do not send your original translations. WES cannot return original translations

اون کارنامه ای که قبلن از دانشگاه گرفتید باید کامل باشه. نشون بده فارغالتحصیل شدید و شامل تمام نمرات باشه. اگر قبل از اتمام تحصیل گرفتید، فایده نداره. اگر کامل هست، تاریخ صدور اهمیت نداره و احتیاجی به گرفتن مجدد نیست. اگر پلمپ نیست، به درد وس نمی خوره. نکته شماره 2 در لینک زیر
    https://www.wes.org/advisor-blog/credential-evaluation-on-hold/

راستی رفرنس نامبر رو فقط روی پاکت باید زد یا روی همه برگه ها؟

https://nano.wes.org/Required-Docume...nce-number.htm

یادتون نره، دانش نامه هم باید پست بشه. مدرک تحصیلی (کارشناسی، ارشد...). اونها همه فتوکپی هستند.

1. Final or Provisional/Temporary Degree Certificate

For example: Kardani, Karshenasi, Karshenasi Arshad, Doctorate

What you need to do:

For completed study, you send a clear and legible copy of this document to WES. Do not send your original document.

در تصویر بالا، هیچ پاکتی وجود نداره (مهر و موم و پلمپ نمی خواد کاردانی، کارشناسی...)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    تفاوت تاریخ صدور اهمیت نداره.
    https://nano.wes.org/Applying-to-WES...ds-with-me.htm
    کارنامه ای که از طرف دانشگاه می فرستید باید مهر و موم باشه و دارالترجمه (و هیچ کسی جز وس یا اداره پست کانادا) هم بازش نکنه.
    https://nano.wes.org/Required-Docume...e-official.htm
    ترجمه ای که دارالترجمه داده را، پلمپش را باز کنید و کپیش را برای وس بفرستید. (احتیاجی به مهر دانشگاه نداره)
    Important Information:
    • Do not send your original translations. WES cannot return original translations
    • WES does not translate documents

https://www.wes.org/required-documents/

سوال آخر : کارنامه فارسی باید پلمپ باشه. هیچ پلمپی جایگزین مهر دانشگاه نیست (پلمپ دارالترجمه، دادگستری، امور خارجه هیچ کدوم نیاز نیست و جای پلمپ دانشگاه را نمی گیره)
    https://nano.wes.org/Required-Docume...l-document.htm

اگر دارالترجمه، اصل کارنامه دانشگاه را بزاره تو پاکت و مهر و موم و پلمپ کنه، هیچ فایده ای نداره و جای پلمپ دانشگاه را نمی گیره.

هر چیزی از دارالترجمه گرفتید بزارید زیر دستگاه فتوکپی و هیچ وقت به دانشگاه نبرید. فتوکپی خوانا و کاملن سیاه و سفید بدون هیچ مهری بعد از گرفتن کپی.
    زدن مهر دانشگاه روی ترجمه ها کاملن بی معنی است. اگر دانشگاه قرار بود متن انگلیسی را تایید کنه، خودش کارنامه را انگلیسی می داد. مسئولیت صحت ترجمه، با مترجم هست نه با دانشگاه.
    بعضی ها حتی از دانشگاه خواستن ترجمه ها را داخل پاکت بزاره و مهر و موم کنه. به حقوق دانشگاه تجاوز نکنید. کار دارالترجمه به دانشگاه هیچ ربطی نداره. به مهری که رو پاکت حاوی کارنامه صادره از خودش زده، احترام بگذارید.

تمام صفحاتی که دارالترجمه داده را کپی کنید. انتخاب نکنید. اگر فارسی ها را الصاق کردن، دقیقا تمام صفحات را برای وس بفرستید. در کار مترجم رسمی دخالت نکنید.

شما می تونید (در صورت تمایل و کله شقی) ترجمه ها را همون طور پلمپ شده هم بفرستید. ولی دلیلی که گفتم پلمپ را باز کنید 2 چیز هست : 1- بفهمید پلمپ دارالترجمه اهمیتی نداره و فقط دانشگاه دارای ارزش هست. 2- ترجمه ها را برای مصارف دیگر استفاده کنید.

باز کردن پلمپ پاکتی که دارالترجمه داده، وس را ناراحت نمی کنه. راحت جر بدین.
    Do not send your original translations. WES cannot return original translations

اون کارنامه ای که قبلن از دانشگاه گرفتید باید کامل باشه. نشون بده فارغالتحصیل شدید و شامل تمام نمرات باشه. اگر قبل از اتمام تحصیل گرفتید، فایده نداره. اگر کامل هست، تاریخ صدور اهمیت نداره و احتیاجی به گرفتن مجدد نیست. اگر پلمپ نیست، به درد وس نمی خوره. نکته شماره 2 در لینک زیر
    https://www.wes.org/advisor-blog/credential-evaluation-on-hold/

https://nano.wes.org/Required-Docume...nce-number.htm

یادتون نره، دانش نامه هم باید پست بشه. مدرک تحصیلی (کارشناسی، ارشد...). اونها همه فتوکپی هستند.

1. Final or Provisional/Temporary Degree Certificate

For example: Kardani, Karshenasi, Karshenasi Arshad, Doctorate

What you need to do:

For completed study, you send a clear and legible copy of this document to WES. Do not send your original document.

در تصویر بالا، هیچ پاکتی وجود نداره (مهر و موم و پلمپ نمی خواد کاردانی، کارشناسی...)
    ممنون از شما.
    پس اگر منظورتون اینه که ریز نمرات فارسی هم باید پلمپ سربرگ داشته باشن تکلیف به چه صورته؟ چون من مدارکو از خود دانشگاه آزاد که گرفتم فقط منگنه خورده بود. اگر ببرم دانشگاه آزاد مرکزی بزارن داخل پاکت و مهر بزنن کافی نیست؟ چون فکر نکنم روال دانشگاه آزاد جوری باشه که ریز نمراتو پلمپ سربرگ کنن.
    و اینکه برای جمع بندی مدارک :
    ریز نمرات فارسی اصلی به همراه کپی دانشنامه داخل یک پاکت قرار میگیره و دانشگاه اون رو مهر و پلمپ میکنه و دیگه ما اونو باز نمیکنم. بعد این پاکت رو به همراه کپی ترجمه هایی که از دارالترجمه گرفتم باید بزارم داخل یک پاکت دیگه که مهم نیست مهر دانشگاه خورده باشه و‌ روش شماره رفرنس و ادرس و..‌ رو بنویسم و تحویل پست بدم درسته؟

سلام

دوستان من یک سوال داشتم. من در حال حاضر در حال تحصیل در تورنتو هستم و تمام مدارک تحصیلیم به صورت اصل و ترجمه شده (همچنین ریز نمرات) همراه من هستن. الان برای گرفتن ارزیابی باید به چه شکل اقدام بکنم؟ چون اصل مدارک همراه من هستن و امکان ارسال از دانشگاه ایران رو ندارم.

ممنون میشم راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)