صفحه 121 از 136 نخستنخست ... 2171111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,201 تا 1,210 , از مجموع 1358

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط saharrahas نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    یه سوالی راجب فرستادن مدرک به وس داشتم‌.
    من ترجمه ی ریز نمراتم رو از قبلا دارم. مهر دادگستری و خارجه و یه سری مهر از دانشگاه هم داره روش!!
    حالا من چون واسه اون مهرها خیلی زحمت کشیدم! نمیخوام اون ترجمه رو بفرستم! میتونم برم ازش یه کپی برابر اصل بگیرم و اون رو بفرستم؟
    بله
    دارالترجمه هزینه میگیره و کپی رو برابر با اصل میکنه، خود وس هم تو سایتش گفته اصل مدارک رو نفرستید، کپی قابل قبوله ولی دانشگاه ها میگن کپی برابر با اصل بیارید.

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط mjj8688 نمایش پست ها
    فارغ التحصیلان بهشتی منو راهنمایی کنین لطفا، من خیلی گیج شدم.
    بعد از گزفتن اصل مدارک، آیا دانشگاه کپی برابر با اصل مدارک رو مهر میکنه بذاره توی پاکت و بهمون تحویل بده؟ یا میگن خودشون باید بفرستن؟؟!
    اگر مدارکتون ترجمه شده و کپی برابر اصل هم توسط مترجم انجام شده، دانشگاه ها این کار رو انجام میدن، نهایتش اینه که ریزنمرات ترجمه شده رو براتون مهر و موم میکنن و شما خودتون با مدرک داخل پاکت میذارین و مشکلی هم نیست، فقط فرم وس رو هم ببرین که حرفی توش نباشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط infernal نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر
    من 50 صفحه از این تاپیک رو خوندم و خوب یک مورد واسم هنوز روشن نیست.
    دانشگاه به من اصل دانشنامه و ریزنمرات رو قبلا داده و خوب من ترجمه کردم و این قسمتش تکمیل هست.
    مشکلی که من دارم اینه که استعلام کردم از دانشگاه، به هیچ وجه ریز نمرات رو مجددا صادر نمی کنن و به من گفتن شما میتونی هر مدرکی رو که بخوای بیای بذاری داخل پاکت و ما هم پاک رو مهر و موم می کنیم.
    سوالم این هست که ریز نمراتی که قراره توی پاکت مهر و موم شده دانشگاه باشه، کپی ش مورد تایید هست؟ چون توی متن wes حرفی از اصل و کپی نبود

Academic Transcript
    This is an official document issued by the institution you attended that lists all subjects taken and grades earned for each year of study.
    تو سایت وس نوشته اصل رو نفرستید و کپی قابل قبوله، شما از ترجمه مدارک یه کپی برابر با اصل بگیر که مترجم تایید کنه، همونو ببر دانشگاه با فرم وس برات انحام میدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Danaz نمایش پست ها
    دوستان از اونجایی که dhl به ایران مرسوله پستی نمیاره عملا 85 دلار رو ریختم تو آب درسته؟ میشه این هزینه رو کنسل کرد و پول رو برگردونن؟

سوال بعدی اینکه آیا اون فرم Academic Records Request Form حتما باید با مدارک دانشگاه ارسال بشه یا اجباری نیست؟
    ممنون
    در مورد اون ۸۵ دلار که نمیدونم قابل برگشت هست یا نه، میتونین از خود وس بپرسین، اگر آشنایی خارج از ایران دارین میتونین آدرس اونو بدین که به اون تحویل بدن چون فکر کنم میشه آدرس رو از سایت ویرایش کرد.

بعضی از دانشگاه ها مثل فردوسی مشهد حتما فرم رو میخوان و با ریز نمرات داخل پاکت میکنن، تو سایت نوشته اختیاریه ولی به نظر من ببرین دانشگاه که حتما انجام بدن و خیالتون راحت تر باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط darkskyrock نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مدرک کارشناسی ام از دانشگاه آزاد و مدرک کارشناسی ارشدم از دانشگاه پیام نوره.1- می خواستم بپرسم هر کدوم از این دانشگاه ها باید مجزا مدارکشون رو بفرستن برای WES یا اینکه باید همگی در یک پاکت قرار داده بشه ؟ 2- سوال دومم اینه که برای ارزیابی هر مدرک باید یک پاکت حاوی کپی دانشنامه و ترجمه توسط من ارسال بشه و یک پاکت مجزای دیگه حاوی ریز نمرات و ترجمه توسط دانشگاه ارسال بشه (یعنی مجموعا دو تا پاکت و هر کدوم به صورت مجزا پست بشه ؟ همونطوری که تو سایت WES گفته) یعنی مجموعا برای دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد باید 4 پاکت که دو تاش توسط من و دو تای دیگه توسط دو تا دانشگاه لیسانس و فوق لیسانسم ارسال بشه ؟
    ممنون می شم اگه کسی می دونه راهنماییم کنه.
    شما جدا جدا مدارک پلمپ شده هر مقطع رو از دانشگاه ها میگیرید و همه داخل یه پاکت دیگه میذارید و با هم ارسال میکنید، روی همه اش هم رفرنس نامبر و آدرس وس رو مینویسید
    نه، شما فقط ترجمه و فارسی ریزنمرات پلمپ شده و ترجمه و فارسی دانشنامه رو داخل پاکت میذارید، حالا ی دانشگاه ریزنمرات رو براتون پلمپ میکنه و شما اونو با دانشنامه تون تو یه پاکت دیگه میکنید، یه دانشگاه همه رو با هم پلمپ میکنه، این مثلا میشه مقطع لیسانس، برای فوق هم همینطور. نهایتش میشه چهارتا پاکت اگر دانشگاه فقط ریزنمراتتون رو پلمپ کنه، اگر ریزنمرات و دانشنامه رو با هم انجام داد میشه دو پاکت، بعد اونا رو تو یه بسته میذارید و رفرنس نامبر و ادرس رو مینویسید و تمام.
    اینجوری یه هزینه میدی و همه ی مدارک هم تو یه بسته میره، مرتب و منظم.

سلام و وقت بخير

دوستان سايت CIC ميگه فقط صرفاً آخرين مدرك بايد ارزيابي بشه مثلاً اگر فوق ليسلنس داريد لازم نيست ليسانس رو ارزيابي كنيد

In most cases, you only need an assessment for your highest level of education.
    For example, if you have a Master’s degree, you only need an assessment for that degree. You don’t need one for your Bachelor’s degree.

من هم همين كار رو كردم. حالا براي ساختن پروفايل توي قسمت سوابق تحصيلي هم بايد فقط فوق ليسانسم رو وارد كنم يا ليسانس هم بايد وارد بشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl9196 نمایش پست ها
    بله
    دارالترجمه هزینه میگیره و کپی رو برابر با اصل میکنه، خود وس هم تو سایتش گفته اصل مدارک رو نفرستید، کپی قابل قبوله ولی دانشگاه ها میگن کپی برابر با اصل بیارید.
    من اصل ترجمه هام رو فرستادم چون دارالترجمه قبول نکرد مهری روی کپی بزنه گفت اگر هم یه نسخه دیگه میخوای برای ما مثل این می مونه که اولین باره اوردی واسه ترجمه باید کل مبلغ رو بدی. (با اینکه چند روز بیشتر از دریافت نسخه اول نگذشته بود!)
    فقط هم مهر مترجم روی ترجمه مدارکم بود و واسه دادگستری و خارجه هزینه اضافه ندادم. چون گفتن برای کانادا مهر مترجم کفایت می کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط farid_rezazade نمایش پست ها
    سلام و وقت بخير

دوستان سايت CIC ميگه فقط صرفاً آخرين مدرك بايد ارزيابي بشه مثلاً اگر فوق ليسلنس داريد لازم نيست ليسانس رو ارزيابي كنيد

In most cases, you only need an assessment for your highest level of education.
    For example, if you have a Master’s degree, you only need an assessment for that degree. You don’t need one for your Bachelor’s degree.

من هم همين كار رو كردم. حالا براي ساختن پروفايل توي قسمت سوابق تحصيلي هم بايد فقط فوق ليسانسم رو وارد كنم يا ليسانس هم بايد وارد بشه؟

سلام. تا اونجاییکه میدونم برای ارزیابی باید همه رو بفرستین. به جز یه سری رشته ها که فکر کنم مهندسی ها و تکنولوژی آموزشی و یه چیز دیگه بود، دقیق مطمین نیستم و حتما از قسمت سوالات متداول سایت وس چک کنین. حالا اگه رشته تون جزء اون رشته های خاص هست که خب آخرین مدرک رو میخواد و اخری وارد میشه ولی اگر جزء اون ها نیست همه رو وارد کنید. باز هم بیشتر تحقیق کنید. یا نهایتا به خودشون ایمیل بزنین اگر مطمین نشدین.

نقل قول نوشته اصلی توسط Danaz نمایش پست ها
    من اصل ترجمه هام رو فرستادم چون دارالترجمه قبول نکرد مهری روی کپی بزنه گفت اگر هم یه نسخه دیگه میخوای برای ما مثل این می مونه که اولین باره اوردی واسه ترجمه باید کل مبلغ رو بدی. (با اینکه چند روز بیشتر از دریافت نسخه اول نگذشته بود!)
    فقط هم مهر مترجم روی ترجمه مدارکم بود و واسه دادگستری و خارجه هزینه اضافه ندادم. چون گفتن برای کانادا مهر مترجم کفایت می کنه.
    دقیقا درسته، اگر موقعی که تحویل میدی برای ترجمه بگی دو نسخه میخوام، با ۲۵ درصد هزینه نسخه دوم رو برات میزنن ولی اگر ترجمه رو بهت تحویل بدن حتی همون روز، برای نسخه دوم کل مبلغ رو میگیرن، برا ما هم نصف مدارکمون اینطوری شد متاسفانه. در هر حال از متنش یه کپی میگیرن و مهر میزنن، میشه همون کپی برابر اصل ما ولی خودشون میگن اینطوری نیست

هی یادم میاد حرص میخورم ولی مهم نیست در اینده به دلار هزار برابرش رو در میاریم

Junior Member

سلام دوستان چند تا سوال داشتم. سرچ کردم ولی جوابا یکسان نبود برای اطمینان میپرسم.
    1- اینجوری که من متوجه شدم مدرک موقت هم مورد قبول وس هست، ینی اگه دانشگاه بذاره تو پاکت و مهر و موم کنه مورد قبوله. درسته ؟
    2- آیا دارالترجمه مدرک موقت از دانشگاه دولتی که روش نوشته شده فاقد ارزش ترجمه و مبلغ وام رو توش نوشته، ترجمه میکنه؟
    3- اگه ترجمه نکنه میشه غیر رسمی ترجمه ش کرد؟ ینی مورد قبوله یا حتما باید رسمی باشه؟
    4- دو تا پاکتی که از دانشگاه های ارشد و کارشناسی میگیرم میتونم بذارم داخل یه پاکت و از شهر خودم با آدرس خودم اونو پست کنم. درسته؟ پس این با اینکه میگن "فرستنده حتما باشد دانشگاه باشه" در تناقضه. چکار باید کرد دقیقا؟
    5- حتما باید کپی برابر اصل بشه؟ مهر برابر اصل رو دارالترجه میزنه یا دانشگاه؟
    6- مهر اضافه ای دارالترجمه باید بزنه (مثلا وزارت خارجه) ؟ چون ممکنه برای ادامه تحصیل اونجا این مدارک استفاده بشه. اصلا دانشگاها نیاز به ارزیابی وس دارن؟
    7- ممنون که پاسخ میدین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)