صفحه 15 از 136 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1358

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

سلام دوستان،
    من لیسانسم توسط wes ارزیابیش شده و 112 امتیاز تحصیلات رو دارم، من دیدم که توی سایت مهاجرت جمله زیر رو برای 119 امتیاز نوشته:
    Two or more certificates, diplomas, or degrees. One must be for a program of three or more years
    حالا سوالم اینه که من چجوری تاییدیه یا مدرک دیگه ای رو می تونم ارائه بدم؟ حتما باید توسط wes ارزیابی بشه؟ مثلا مدرک MCP مایکروسافت یک certificate دوم معتبر محسوب میشه؟ یا مثلا مدرک فنی حرفه ای اگر برم بگیرم یک Diploma دوم مورد تایید هست؟

همچنین همسرم دیپلم نرم افزار داره و می تونه 2 امتیاز بگیره، مدرک دیپلم رو هم باید wes ارزیابی کنه برای این 2 امتیاز؟ همسرم چی می تونه مدرک فنی حرفه بگیره برای 6 امتیاز زیر:
    One-year program at a university, college, trade or technical school, or other institute
    چه مدرکی مورد تایید هست و آیا باید wes ارزیابی کنه؟

ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

سلام. من در کانادا با ویزای کار زندگی می کنم و می خوام از اینجا واسه مهاجرت اقدام کنم. مشکلم اینه که مدارکم ارزیابی نشده و نیاز هست که ریز نمرات من از دانشگاه به WES ارسال بشه. آیا یکی از دوستان من میتونه بره دانشگاه من و با داشتن نامه WES و ترجمه ریز نمرات پاکت مهر و موم شده دانشگاه حاوی ریز نمرات من رو تحویل بگیره و واسه من بفرسته؟ ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    sepehr_5566 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saadin59 نمایش پست ها
    سلام. من در کانادا با ویزای کار زندگی می کنم و می خوام از اینجا واسه مهاجرت اقدام کنم. مشکلم اینه که مدارکم ارزیابی نشده و نیاز هست که ریز نمرات من از دانشگاه به WES ارسال بشه. آیا یکی از دوستان من میتونه بره دانشگاه من و با داشتن نامه WES و ترجمه ریز نمرات پاکت مهر و موم شده دانشگاه حاوی ریز نمرات من رو تحویل بگیره و واسه من بفرسته؟ ممنون
    در صورتیکه از شما وکالت داشته باشه میتونه این کار رو انجام بده.
    گاهی زندگی یعنی سخت کوشی برای رویایی، که هیچکس جز شما قادر به دیدنش نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saadin59 نمایش پست ها

توجه کنید که نباید پاکت مهر و موم شده رو برای شما بفرستند بلکه باید مستقیم از طرف دانشگاه ریزنمرات برای WES فرستاده بشه.( اگر دانشگاه خودش قبول نمی کنه شخصی که مدارکتون رو تحویل می گیره شخصا پست کنه اما آدرس فرستنده رو آدرس دانشگاه بنویسه)

amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

من مدرک دانشگاهیم رو که دادم واسه ترجمه، روی ریزنمرات فقط مهر مترجم خورده و مهر دادگستری روی دانشنامه خورده. به نظرتون مهر دادگستری باید روی ریزنمرات هم بخوره؟

Junior Member

سلام دوستان
    چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین:
    1)برای روش EEارزیابی مدرکمون توسطWESباید به صورت COURSE BY COURSE باشه یا DOCUMENT BY DOCUMENT؟
    2)دوستان اشاره کردن که ظاهرا WES دیگه قبول نمیکنه مدارک ارسالی توسط متقاضی رو و باید حتما توسط دانشگاه ارسال بشه پس حالا باید چی کار کنم با توجه به اینکه دانشگاه فقط مهر و موم میکنه پاکت رو و تحویل خود شخص میده؟
    3)آیا موسسه دیگه ای هم به غیر از WES وجود داره که همین سرویس رو ارائه بده یا اینکه فقط و فقط باید از طریقWES اقدام کرد؟
    4)کل هزینه ارزیابی و پست رو لطفا سرجمع اشاره بفرمائید(دلار کانادا یا آمریکا ؟)
    با تشکر

amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط joekid نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین:
    1)برای روش EEارزیابی مدرکمون توسطWESباید به صورت COURSE BY COURSE باشه یا DOCUMENT BY DOCUMENT؟
    2)دوستان اشاره کردن که ظاهرا WES دیگه قبول نمیکنه مدارک ارسالی توسط متقاضی رو و باید حتما توسط دانشگاه ارسال بشه پس حالا باید چی کار کنم با توجه به اینکه دانشگاه فقط مهر و موم میکنه پاکت رو و تحویل خود شخص میده؟
    3)آیا موسسه دیگه ای هم به غیر از WES وجود داره که همین سرویس رو ارائه بده یا اینکه فقط و فقط باید از طریقWES اقدام کرد؟
    با تشکر
    1) منظورتون دقیقاً چی هست؟ اگه منظورتون زیرنمرات هست بله. هم ریز نمرات رو میخوان و هم دانشنامه رو.
    2) دانشگاه مدارک را داخل پاکت گذاشته و مهر و موم میکنه و به شما تحویل میده. شما هم داخل یه پاکت پستی میزارین و تو قسمت فرستنده اسم و آدرس دانشگاه رو بنویسید.
    3) بله کلاً 5 تا موسسه از طرف CIC معرفی شدن که البته همه شون برای رشته های مهندسی نیستن. ولی از طرف دوستان WES توصیه شده. برای دیدن لیست این موسسه ها به سایت CIC (لینک) مراجعه کنین. یه توصیه هم دارم که سایت CIC رو به دقت بخونین چون اطلاعات خوبی داره. (لینک)
    4) دو تا هزینه هست. یکی اینکه شما باید مدارکتون رو پست کنین که بستگی به تعداد پاکت (هم از طرف دانشگاه و همچنین شخصی) و پستی که از اون استفاده می کنین داره. میتونه بین 50 هزار تا 150 هزار تومن بشه. هزینه دوم 285 دلار کاناداست (200 دلار هزینه ارزیابی و 85 دلار هم هزینه ارسال نتیجه ارزیابی به ایران با پست) که WES و سایر موسسه ها میگیرن. برای هزینه ارزیابی به لینک های زیر برو:
    هزینه ارزیابی WES
    هزینه ارزیابی ICAS
    هزینه ارزیابی CES

Member Archi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط joekid نمایش پست ها
    با تشکر
    سلام
    هزینه ارزیابی wes دقیقا 322.05دلار کانادا ..من ماه پیش پرداخت کردم حدود 975 تومن شد
    Express Entry : ITA received : 27/3/2015 - Landing: 20/2//2016

amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Archi نمایش پست ها
    سلام
    هزینه ارزیابی wes دقیقا 322.05دلار کانادا ..من ماه پیش پرداخت کردم حدود 975 تومن شد
    درسته. یادم رفت 13 درصد مالیات بر ارزش افزوده بهش اضافه کنم! هنوز نرفته باید بهشون مالیات هم بدیم!
    285*1.13=322.05

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_ca نمایش پست ها
    1) منظورتون دقیقاً چی هست؟ اگه منظورتون زیرنمرات هست بله. هم ریز نمرات رو میخوان و هم دانشنامه رو.
    2) دانشگاه مدارک را داخل پاکت گذاشته و مهر و موم میکنه و به شما تحویل میده. شما هم داخل یه پاکت پستی میزارین و تو قسمت فرستنده اسم و آدرس دانشگاه رو بنویسید.
    3) بله کلاً 5 تا موسسه از طرف CIC معرفی شدن که البته همه شون برای رشته های مهندسی نیستن. ولی از طرف دوستان WES توصیه شده. برای دیدن لیست این موسسه ها به سایت CIC (لینک) مراجعه کنین. یه توصیه هم دارم که سایت CIC رو به دقت بخونین چون اطلاعات خوبی داره. (لینک)
    4) دو تا هزینه هست. یکی اینکه شما باید مدارکتون رو پست کنین که بستگی به تعداد پاکت (هم از طرف دانشگاه و همچنین شخصی) و پستی که از اون استفاده می کنین داره. میتونه بین 50 هزار تا 150 هزار تومن بشه. هزینه دوم 285 دلار کاناداست (200 دلار هزینه ارزیابی و 85 دلار هم هزینه ارسال نتیجه ارزیابی به ایران با پست) که WES و سایر موسسه ها میگیرن. برای هزینه ارزیابی به لینک های زیر برو:
    هزینه ارزیابی WES
    هزینه ارزیابی ICAS
    هزینه ارزیابی CES

سلام. دوست خوبم ممنون که خیلی خوب جوابمو دادید.
    در خصوص سوال اولم: بر اساس شنیده ها ظاهرا ارزیابی مدارک با هدف مهاجرت با ارزیابی مدارک با هدف دانشجوئی فرق داره و به2 categoryتقسیم میشه اولیش ارزیابی به روش course by course هست و دومی به روش document by document میباشد حالا من نمیدونم با هدف مهاجرت باید کدومش رودرخواست بدم ؟
    مورد دوم این که توی فرم وس که باید به تایید دانشگاه برسه ؛ در ابتدای فرم WES reference noرو از کجا باید بدست بیاریم ؟ و آیا فرم باید دستی پر بشه یا اینکه تایپ بشه ؟
    مورد سوم که فرمودین با آدرس دانشگاه بفرستم : سوال اینجاست اگه با آدرس دانشگاه بفرستم اونها پاسخ رو چه طور به آدرس خودم ارسال میکنند؟
    و مورد آخر این که اگه نخوام به جای این که هر دو پاکت رو توی یک پاکت بگذارم وبا آدرس دانشگاه بفرستم ؛ اونها رو جدا بفرستم یعنی پاکت دانشگاه رو با آدرس دانشگاه و پاکت خودم رو با آدرس خودم بفرستم آیا کار درستی هست ؟ به نظر شما یا سایر دوستان مطلع تفاوتی توی هزینه ارسال و یا روند کار به وجود می آره؟
    با تشکر از دقت نظرتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)