صفحه 85 از 136 نخستنخست ... 35757677787980818283848586878889909192939495135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 841 تا 850 , از مجموع 1358

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به

سلام،
    من لیسانس رو از دانشگاه سراسری و فوق رو از دانشگاه آزاد گرفتم. برای دوره لیسانس چون معدلم زیر 12 بوده دانشگاه بهم دانشنامه نمیده و فقط گواهی پایان تحصیلات و ریز نمرات رو دارم. برای ارزیابی لیسانس با مشکل مواجه میشم؟ باید چیکار کنم؟ فقط مدرک کارشناسی رو ارزیابی کنم؟

Junior Member

سلام دوستان این قسمت مربوط به کیا میشه ؟
    Two or more certificates, diplomas, or degrees. One must be for a program of three or more years
    من که لیسانس و فوق دیپلم هستم این گزینه را باید انتخاب کنم یا اینو :
    Bachelor's degree OR a three or more year program at a university, college, trade or technical school, or other institute

نقل قول نوشته اصلی توسط Mercorius نمایش پست ها
    سلام دوستان این قسمت مربوط به کیا میشه ؟
    Two or more certificates, diplomas, or degrees. One must be for a program of three or more years
    من که لیسانس و فوق دیپلم هستم این گزینه را باید انتخاب کنم یا اینو :
    Bachelor's degree OR a three or more year program at a university, college, trade or technical school, or other institute
    برای کسانی هست که مثلا دو تا لیسانس دارن یا مثلا یک فوق دیپلم دارن بعدش دوباره یک لیسانس از اول خوندن . ولی برای کسانی که فوق دیپلم میگیرن بعدش لیسانس نا پیوسته میگیرن صدق نمیکنه.
    ویرایش توسط amir_ca : July 9th, 2017 در ساعت 08:47 PM

Junior Member

سلام دوستان،
    من يه سوال داشتم ، آخرين مدرك تحصيلي من از كانادا هستش ( فوق ليسانس) براي اقدام مهاجرت از طريق express entry, آيا لازم هست مدرك تحصيلي ليسانس و فوق ليسانس قبليم توسط wes, ارزيابي بشه ؟
    ممنون ميشم راهنمايي كنيد .
    با تشكر

ApplyAbroad Senior Veteran
    amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

امتیاز دو مدرک تحصیلی
    یکی از مواردی که گاهی اوقات برای افرادی که قصد ارزیابی مدرک تحصیلی خود در سازمان وس را دارند پیش می آید نتیجه ارزیابی برای افرادی هست که آخرین مقطع تحصیلی آنها لیسانس است اما لیسانس ناپیوسته دارند.
    در بعضی موارد (تاکید می کنم که فقط در بعضی از موراد و نه در همه موارد) مدرک این اشخاص معادل دو مدرک تحصیلی دانشگاهی که یکی حداقل سه سال است ارزیابی می شود هر چند که شاید هیچکدام از مدارک آنها به تنهایی بالای سه سال نباشد.
    اگر مدرک شما به این صورت ارزیابی شود مزایای زیر را برای شما خواهد داشت:
    اول) در سیستم امتیازی Federal skilled workers که باید حداقل ۶۷ امتیاز داشته باشید به جای ۲۱ امتیاز مدرک تحصیلی،‌ شما ۲۲ امتیاز خواهید گرفت.
    دوم) در سیستم امتیازی اکسپرس انتری که از ۱۲۰۰ امتیاز است در حالت متاهلی ۷ و در حالت مجردی ۸ امتیاز بیشتر کسب خواهید کرد. همچنین در همین سیستم و در قسمت محاسبه امتیاز تلفیقی می توانید امتیازی معادل فوق لیسانس را دریافت کنید که میتواند حتی تا ۵۰ امتیاز هم به شما کمک کند اما در اکثر موارد با داشتن CLB 9 میتوانید ۲۵ امتیاز بیشتر کسب کنید.
    نکته مهم این که در برنامه استانی ساسکاچوان و برای داشتن حداقل ۶۰ امتیاز این استان این مورد کمکی به شما نخواهد کرد.
    توجه داشته باشید که دلیل اصلی اینکه برای بعضی افراد اینگونه ارزیابی شده است هنوز مشخص نیست. یکی از دلایل ممکن است این باشد که این افراد تعداد واحد درسی بیشتر در مقع لیسانس ناپیوسته گذرانده اند که وس را قانع کرده است که مدرک لیسانس ناپیوسته آن ها حداقل سه ساله است.
    بهترین راه برای اینکه متوجه شوید مدرک شما معادل چه مدرکی ارزیابی خواهد شد ارسال هر دو مدرک فوق دیپلم و لیسانس ناپیوسته شما به وس و منتظر نتیجه ارزیابی ماندن است!
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017
    لینک راهنمای برنامه های فدرال و استانی اکسپرس انتری

Junior Member

سلام به همگی
    من ITA دریافت کردم و میخوام مدارکم رو سابمیت کنم. من دندانپزشک هستم (دانشگاه سراسری) و wes مدرکم رو دکتری ارزیابی کرده (Doctor of Dental Medicine).
    اما الان یه سری چیزایی میشنوم که افسر مهاجرت ممکنه ارزشیابی wes رو قبول نکنه و مدرم من و فوق لیسانس در نظر بگیره. اگر همچین چیزی اتفاق بیوفته ریجکت میشم، و بهم توصیه شده IELTS دوباره بدم و دوباره وارد pool بشم. نظر شما چیه؟ کسی هست که مدرکش با وجود اینکه دکتری ارزیابی شده باشه، اونم از wes که خودشون تآیین کردن، بعدا توسط افسر مهاجرت دکتری در نظر گرفته نشه؟

ممنون.

با سلام و احترام

دوستان من مدرک فوق لیسانسم رو از آلمان گرفتم و دوستم از استرالیا ما برای ارزشیابی مدارک تحصیلیمون از WES باید چه کنیم؟ امکان سفر به اون کشورها و فرستادم مدارک رو ازونجا نداریم...آیا موسسه ای در ایران این مار و انجام میده؟ باید چه کرد نیازمند راهنماییتون هستیم

ممنونم

لطفا یکی راهنماییم کنه

ApplyAbroad Senior Veteran
    amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.zaheri نمایش پست ها
    با سلام و احترام

دوستان من مدرک فوق لیسانسم رو از آلمان گرفتم و دوستم از استرالیا ما برای ارزشیابی مدارک تحصیلیمون از WES باید چه کنیم؟ امکان سفر به اون کشورها و فرستادم مدارک رو ازونجا نداریم...آیا موسسه ای در ایران این مار و انجام میده؟ باید چه کرد نیازمند راهنماییتون هستیم

ممنونم
    تو سایت وس برای هر کشوری قوانینش رو نوشته. اکثر دانشگاه های غیر ایرانی به صورت غیر حضوری کار ارسال مدارک به وس رو انجام میدن. با دانشگاهتون صحبت کنین.
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017
    لینک راهنمای برنامه های فدرال و استانی اکسپرس انتری

سلام دوستان
    من بتازگی نمره آیلتسم اومده و میخوام برای اکسپرس انتری اقدام کنم پروفایل ساختم اما هنوز فرم هارو تکمیل نکردم و شنیدم باید مدارکم رو بفرستم وس بعد شروع به تکمیل فرم ها کنم ، آیا این درسته ؟ یا من میتونم فرم ها رو تو این فاصله که کار ارزیابی مدارکم رو انجام میدم پر کنم ؟ اصلا ارزیابی توی چه مرحله ای از کار باید انجام بشه؟

سوال دومم اینه که من یه لیسانس آی تی و یه فوق مدیریت دارم باید هر دو رو تویه پاکت بزارم یا جدا جدا بفرستم؟؟

سوال سومم این هست که همسرمم از امتیازش استفاده میکنم شنیدم باید مدرک ایشونم ترجمه و ارزیابی کنم ، مال ایشون تو چه مرحله ای لازمه ؟

و اینکه مدرک ایشونم میتونم تو ی پاکت خودم بزارم و کلا یه هزینه بدم؟

ببخشید سوالام زیاد شد ممنون میشم لطف کنید جواب بدین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)