نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: راهنمای مهاجرت با برنامه Express Entry

ApplyAbroad Senior Veteran
    sepehr_5566 آواتار ها

پیش فرض راهنمای مهاجرت با برنامه Express Entry

سلام به همه شما دوستان خوب

در این تاپیک ما میخوایم به زبان خیلی ساده روش جدید مهاجرت رو توضیح بدیم و اینکه ببینیم اگه شما علاقمند به مهاجرت به کانادا هستین باید چه کارهایی رو انجام بدین و از کجا شروع کنین وچه چیزهایی کلا لازمه.

کانادا از اول سال 2015 یک سری تغییرات تو برنامه مهاجرت اش به نسبت سالهای قبل ایجاد کرده.اسم این روش جدید که از این به بعد طبق اون عمل میشه رو هم گذاشتن روش Express Entry یا ورود سریع.
    دقت کنید راه های متفاوتی برای مهاجرت برای کانادا وجود داره مثلا از طریق سرمایه گذاری و... که اونها موضوع بحث ما نیست.

خوب حالا Express Entry چی هست ؟

در این در روش جدید برخلاف روال سالهای قبل دیگه نیازی نیست شما فرمهای کاغذی رو پر کنین و بعد اون مدارک رو پست کنین .تو روش جدید این موضوع راحت تر شده،نیازی به پست مدارك نیست و همه کارا بصورت الکترونیکی وآنلاین انجام میشه.

در اولين اقدام شما فقط یه پروفایل آنلاین میسازین که نشون میده شما علاقمند به مهاجرت به کانادا هستین.

در این پروفایل شما اطلاعات کلی از خودتون وارد میکنین،مثل نمره زبان، سن، چند سال سابقه کار دارین و...
    برای ساخت پروفایل شما باید همین الان نتیجه آیلتس رو داشته باشین. اگه الان ندارین متاسفانه نمینونین اقدام کنین و بهتره تلاش کنین و نمره خوب بگیرین، نگرانی بابت محدودیت زمانی هم نداره چون هر موقع مثلا چند ماه دیگه هم اگه آیلتس گرفتین میتونین بیاین و ثبت نام رو انجام بدین.

اگه شما قبلا با برنامه FSW2014 اقدام کردین بازم متونین از این روش استفاده کنین و هیچ مشکلی نداره.این مخصوصا برای افرادی خوبه که فکر میکنن تو اون پرونده نواقصی دارن که ممکنه منجر به رد شدن پرونده بشه.البته اگه انتخاب شدین باید Application Fee رو دوباره پرداخت کنین. بعضی افراد هم ممکنه صبر کنن فایل نامبرشون بیاد که اگه مطمعن شدن دیگه اقدام نکنن برا این روش.

خوب حالا فرض میکنیم ما نتیجه امتحان آیلتس رو داریم مدارک تحصیلی مون رو هم ارزیابی کردیم. فعلا داشتن همین دوتا برای شما کفایت میکنه و میتونین پروفایلتون رو بسازین.ساخت پروفایل رایگانه و هیچ هزینه ای نداره.

بر اساس اطلاعاتی که شما تو پروفایلتون وارد میکنین مثلا نمره زبان و سابقه کار و ... امتیاز شما برای مهاجرت بر اساس اونا محاسبه میشه.

ساخت این پروفایل به منزله این نیست که شما حتما میتونین به کانادا مهاجرت کنین.بلکه اینجا مثل کنکور میمونه تعداد افراد زیادی شرکت میکنن اما اونها ظرفیت پذیرش شون کمتره. بنابراین، کاری که میکنن اینه که به تعداد ظرفیتشون از افرادی که بالاترین امتیاز رو دارن دعوت میکنن که برای اقامت دایم کانادا اقدام کنن.

حالا همونطور که کنکور که تو زمان خاصی برگزار میشه، انتخاب اینا (که بهش Draw میگن) هم تو بازه های زمانی نسبتا منظم انجام میشه و تو هر بار افرادی که بیشترین امتیاز رو دارن ازشون دعوت میشه که برای مهاجرت اقدام کنن.

حالا اگه کسی انتخاب شد ازش درخواست میشه برای مهاجرت اقدام کنه و مدارک لازم رو به اداره مهاجرت ارایه کنه. شما مدارک در خواستی اونا، مثلا گواهی تمکن مالی،و هزینه بررسی پرونده (مثلا یه نفر 550 دلار) و .. رو پرداخت میکنین. در این مرحله بر خلاف مرحله قبل مدارک شما توسط یک آفیسر بررسی میشه و صحت ادعاهای شما تو پروفایل راستی آزمایی میشه.
    اگه اطلاعات نادرست وارد کرده باشین مثلا نمره زبان، این میتونه منجر به محرومیت شما از اقدام برای اقامت دایم کانادا به مدت 5 سال بشه، پس بهتره در وارد کردن اطلاعات صادق باشیم.

حالا اگه مدارک شما هیچ مشکلی نداشته باشه قرار شده که این روال بررسی مدارک شما زیر 6 ماه طول بکشه و شما بعد اون ویزا میگیرین و تشریف میبرین کانادا.

خوب حالا از کجا شروع کنیم؟

1- آیا شما امتحان آیلتس (جنرال) رو شرکت کردین و همین الان نتیجه امتحان آیلتس تون رو دارین؟ اگه نه متاسفانه کاری نمیشه انجام داد شما در حال حاضر نمیتونین اقدام کنین و بهتره زودتر برای آیلتس اقدام کنین. اگه آره بریم گزینه بعد

2- آیا شما ارزیابی مدارک تحصیلی دانشگاهی تون رو انجام دادین؟ اگه نه متاسفانه بدون ارزیابی الان نمیتونین اقدام کنین و بهتره زودتر برای ارزیابی مدارک تحصیلی تون اقدام کنین. اگه آره بریم گزینه بعد

3-قبل اینکه بخوایم زحمت پرکردن پروفایل رو بکشیم بهتره اول چک کنیم ببینیم کلا با شریطی که ما داریم اصلا حداقل های لازم برای مهاجرت رو داریم یا نه.

خوب چیکار کنیم بدونیم؟ یه ابزار هست تو اینجا سایت CIC اون صفحه رو باز کنین و روی Check your eligibility کلیک کنید و به سوالات جواب بدین.

4- درنهایت بر اساس سوالاتی که از شما پرسیده میشه مشخص میشه که شما مجاز هستین یا نه؟ اگه نباشین متاسفانه شما نمیتونین اقدام کنین و باید روی بهبود شرابطتتون مثلا نمره زبان کار کنین.
    یکی از دلایل عدم مجاز بودن میتونه این باشه که حتی اگه مدرک آیلتس هم داشته باشیم نمره هامون تو هر اسکیل باید از یه حدی بالاتر باشه و گرنه مجاز نخواهیم بود.

خوب اگه به سلامتی مجاز شناخته شدین، سیستم به شما یک شماره میده. این شماره رو نگه دارین و بریم مرحله بعد.(بعدا که پرفایل ساختیم این لازممون میشه)

5- خوب حالا که فهمیدیم مجازیم میریم مرحله بعد.

اقدام برای مهاجرت شامل دو مرحله است:

1) ساخت پروفایل
    2) ثبت نام در بانک مشاغل کانادا (Job Bank)

خوب چجوری پروفایل بسازیم ؟

5- حالا که فهمیدیم مجازیم باید پروفایل بسازیم:این خودش شامل دو مرحله است:

اول: ساخت Username و Password
    دوم: استفاده از این یوزر و پسورد و واردشدن به سایت جهت ساخت پروفایل

6- برای اینکه یوزر و پسورو بسازیم مراجعه کنین به این آدرس و بر روی Continue to GCKey کلیک کنید.و در صفحه جدید بر روی Register for a new GCKey کلیک کنین.نکات گفته شده رو قبول کنین.
    در اینجا از شما درحواست میشه یه Username و Password انتخاب کنین و چند تا سوال امنیتی هم میپرسه که برای زمانیه که پسوردتون رو فراموش کنین. و از شما ایمیل هم درخوست خواهد شد.

7- مرحله بالا فقط یک با نیازه که انجام بشه و از این به بعد باهاش کاری نداریم.خوب حالا که اکانت رو ساختیم باید ازش استفاده کنیم و یه پروفایل بسازیم.

8- به این آدرس برین بر روی Continue to GCKey کلیک کنیند user name و Password قبلی رو که ساختین رو وارد کنین و شما به صفحه پروفاباتون هدایت میشین.

8-Express Entry رو انتحاب کنین و شماره ای که تو مرحله 3 یاداشت کردین رو وارد میکنیم و بقیه مراحل رو انجام بدین و پروفایل و کامل کنین.

هر چقدر دوست دارین اونجا وقت بزارین .وقتی فکر کردین همه چی اوکیه پروفایل رو Submit کنین.
    ضمنا،هیچ محدودیتی در ویرایش پروفایل وجود نداره و شما هر زمان که اطلاعاتتون تغییر کرد مثلا آیلتس جدید امتحان دادین میتونین دوباره بیاین تو پروفایل و اطلاعات مربوط به اون رو به روز کنین.

خب،خسته نباشین مرحله اول انجام شد اما هنوز یه کار کوچیک دیگه مونده که ثبت نام مون کامل شه.برای تکمیل کار باید بریم تو بانک مشاغل ثبت نام کنیم.

ثبت نام تو Job Bank خیلی خیلی ضروریه و حتما باید انجام بشه.اگه کسی این کار رو انجام نده .پروفایلی که تو مرحله قبل ساختیم بعد 30 روز Expired میشه.بنابراین، حتما این کار رو انجام بدین.

وقتی که پروفایل مون تو JobBank رو ساختیم. این پروفایلمون به پروفایل قبلی در سایت مهاجرت لینک میشه و مراحل ثبت نام تکمیل میشه.
    در شما اونجا سوابق و رزومتون رو میزاین و کارفرماها میان و می بینن اگه کسی از زرومه شما خوشش بیاد ممکنه به شما Job offer بده و این امتیاز خیلی زیادی به شما میده.
    این افزایش امتیاز خیلی زیاده و باعث اقزایش چشمگیر امتیاز شما در مقایشه با دیگران میشه.بنابراین دراولین Draw بعدی چون شما امتیازت بالاست از شما دعوت میشه برای مهاجرت اقدام کنین و به سلامتی تشریف میبرین کانادا.
    البته هنوزقسمت مربوط به گذاشتن رزومه راه نیفتاده و شما فعلا اونجا فقط یه پروفایل ساده میسازین.این برای افزایش شانس شماست و بدون پیشنهاد شغلی (Job offer ) هم میشه مهاجرت کرد.

خوب حالا مراحل ثبت نام تو JobBank چجوریه ؟

9-بعد اینکه شما تو مرحله قبل پروفایلتون رو Submit کردین یک پیام براتون میاد و میگه که این کار با موفقیت انجام شده و امتیازتون رو بتون میگه.
    دقت کنین این پیام به ایمیل شما فرستاده نمیشه.بلکه از این به بعد کلیه پیام هایی که برای شما میاد رو میرین و تو همون پروفایل CIC تون و همون جا میخونین. البته با ایمیل بهتون اطلاع میدن که پیام دارین و شما میرین وارد پروفایلتون میشین و اون رو میخونین.

10-یعد از دریافت پیام تمکیل پروفایل، یه پیام دیگه براتون میاد(بسته به حجم کاریشون بین چند دقیقه تا چند ساعت) و ازتون میخواد تو سایت Job Bank ثبت نام کنین. این پیام بصورت یه فایل PDF هست اون رو دانلود میکنین و میخونین. تو این پیام مراحل ثبت نام تو JobBank رو توضیح داده که چیکار کنین و چطور ثبت نام رو انجما بدین.
    با این حال،مراحل اینکار به شکل زیره:
    11- تو این پیام دوم دوتا عدد به شما میده که برای ثبت نام تو JobBank بهش نیاز داریم :
    Express Entry profile number و Job Seeker validation code
    12- خوب حالا که این ذو عدد رو داریم میریم به سایت JobBank

13-در اینجا گوشه بالا سمت راست بر روی Create an Account کیک کنین و در صفحه بعد I Agree کنین.
    14 –در اینجا نام و نام خانوادگی و ایمیل و یک پسورد وارد میکنین و Continue رو کلیک کنین.
    15-در این مرحبه یک confirmation code برای شما ایمل میشه .ایمیلتون رو چک کنید و اون عدد رو تو کادر وارد کنین و Continue کنین.
    16- در صفحه بر روی عبارتی که تو کادر آبی توشته کلیک کنین :
    I have a Canadian Express Entry key or a temporary Canadian Social Insurance Number (starts with the number 9). I do not have a permanent Canadian Social Insurance Number.
    17-در صفحه بعد از شما دو تا عددی که قبلا برامون ایمیل شده بود(فایل PDF در Mycic) یعنی Express Entry profile number و Job Seeker validation code رو وارد میکنیم و پس از تایید Continue میکنیم و مراحل رو تکمیل میکنیم.
    19 –در این مرحله برای شما یه ایمیل میاد و میگه ثبت نام شما تکمیله و در این مرحله شما اصطلاحا وارد POOL میشین(یعنی جایی که بقیه متقاضی ها هستند و امتیاز شما با اونا مقایسه میشه)

20- تبریک میگم شما با موفقیت ثبت نام برای مهاجرت به کانادا رو انجام دادین.

21-حالا اگه کنجکاو این بدونین امتیاز بقیه نسبت به خودتون چجوریه میتوین اسپردشیت (فایل اکسل) مربوط به Express Entry 2015 که توسط خود متقاضی ها ایجاد شده رو ببینید.اگه هم خواستین میتوین مثل بقیه اطلاعات خودتون رو هم از اینجا وارد کنین.

در آخر هم اگه این پست برای شما مفید بوده میتونین دکمه افزودن به امتیاز کاربر در کنار همین پست رو کلیک کنین.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان و ایرانیان عزیز
    ویرایش توسط sepehr_5566 : August 17th, 2016 در ساعت 09:06 AM
    گاهی زندگی یعنی سخت کوشی برای رویایی، که هیچکس جز شما قادر به دیدنش نیست

sepehr_5566 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دستورالعمل اقدام برای مهاجرت با برنامه Express Entry 2015

پرسش و پاسخ های رایج در مورد Express Entry

(این مطلب به مرور به روز خواهد شد و مطالب جدید به آن اضافه خواهد شد)

1-آیا باید حتما الان آیلتس رو داشته باشم؟ نمیشه الان یه چیری وارد کنم و بعد که امتحان دادم بیام آپدیت کنم؟

خیر نمیشه این کار رو کرد. شما باید حتما در زمان اقدام نتیجه آیلتس رو داشته باشین چون باید شماره مرجع اون رو تو پروفابل وارد کنین.اگه امتحان نداده باشن قاعدتا این شماره رو ندارین.

1.1- من قبلا برا دانشگاه امتحان آیلتس آکادمیک دادم .میتونم ازاون برا مهاجرت استفاده کنم ؟

خیر ، فقط و فقط آیلتس جنرال قابل قبوله

2-آیا باید حتما ارزیابی مدرک رو انجام داده باشم ؟

بله اگه مدارک شما از هر دانسگاه غیر کانادایی ( حتی خارج کشور) اخذ شده باشه باید ارزیابی رو انجام بدین و در پروفایل شماره مرجع گرازش ارزیابی از شما خواسته میشه.

3-چطوری باید ارزیابی انجام بدم ؟

این موضوع تاپیک مستقل به خودش رو داره و اونجا مراحل کار رو کاملا شرح داده.

3.1-من قبلا مدارکم رو برای استرالیا ارزیابی کردم میتونم برای کانادا هم از همون استفاده کنم؟

خیر، ارزیابی استرالیا برای کانادا مورد قبول نیست.ارزیابی میبایست توسط موسسات مورد تایید اداه مهاجرت کانادا انجام شده باشه.

3.2-من با فوق لیسانس میخوام برای مهاجرت اقدام کنم.ارزیابی فوق کافیه یا لیسانس رو هم باید ارزیابی کنم؟

در صورت که مخواین فوق لیسانس تون رو ارزیابی کنین. باید لیسانس رو هم ارزیابی کنین. اما ارزیابی پیش دانشگاهی و دبیرستان لازم نیست.

4-آیا برای اینکه با روش جدید مهاحرت کنم حتما باید Job offer داشته باشم؟

خیر، ضروری نیست و بدون اون هم امکان مهاجرت وجود داره.

5- آیا باید ارزیابی مدرک همسرم رو هم انجام بدم ؟

بله اگه میخوایین از امتیازش استفاده کنین و شانستون رو افزایش بدین باید مدارک دانشگاهی همسرتون رو ارزیابی کنین.

6-من پروفایل رو ساختم و Submit کردم.اما یه چیزی رو اشتباه وارد کردم،حالا چیکار کنم؟

هیج نگرانی نداره،بعد Submit هم امکان ویرایش پروفایل وجود داره.

7-آیا راهی هست که قبل اینکه پروفایل بسازم، بفهمم امتیازم تو سیستم جدید چقدر میشه؟

بله این امکان وجود داره، شما میتونین یه این لینک تو سایت مهاجرت مراجعه کنین و یعد پاسخ به سوالات، امتیاز شما در صورت اقدام با برنامه Express Entry محاسبه و به شما اعلام میشه.

8.من قبلا برای FSW2014 اقدام کردم،میتونم برای EE هم اقدام کنم؟

بله شما میتونین اقدام کنین و مشکلی وجود نداره. توضیحات کامل تر رو در اینجا مطالعه کنین.

8.1-
    من برای FSW 2014 اقدام کردم ولی هنوز جوابی دریافت نکردم و فایل نامبر ندارم.موقع ساخت پروفایل از من میپرسه آیا شما قبلا برای مهاحرت اقدام کردی و اگه جواب رو بله برنم از من UCI میخواد. چیکار کنم ؟

در صورتیکه شما قبلا برای مهاجرت مثلا FSW2014 اقدام کردین اما هنوز فایل نامبر نگرفتین.جواب سوال مذکور رو NO بزنین.این موضوع در تماس تلفنی به تایید اداره مهاحرت رسیده.

9-من یکی از اقوام نزدیکم کانادا زندگی میکنه، ایا این موضوع در سیستم Express Entry برای من امتیاز محسوب میشه؟

برای مجاز شناخته شدن بله، اما برای امتیاز پروفایل شما در روش EE که باعث تعیین رتبه شما در POOL و مقایسه با بقیه میشه خیر تاثیری نداره.

10- اگه من برای مهاجرت دعوت بشم،و بعد شرایطم عوض بشه( ازدواج کنم، سنم بیشتر بشه و...) مشکلی ایجاد میشه؟

اگه شرایط شما بعد از دریافت دعوت نامه عوض بشه، باید زمانی که مدارک رو برای مهاحرت میفرستین با شرایط جدید کماکان امتیازتون از کمترین امتیاز فرد دعوت شده تو اون draw بیشتر باشه در غبر اینصورت application شما رد خواهد شد. اینجا بیشتر توضیح دادم مطالعه کنین.

11- تو نامه سابقه کار چه چیری براشون مهمه ؟

مواردی که مهمه ساعات کار درهفته، حقوق دریافت کرده باشین و شرح کار مرتبط داشته باشین. اینجا بیشتر توضیح دادم مطالعه بفرمایید.

12-
    سلام، من تو Jab Bank پروفایل تشکیل دادم. حالا چطور باید با Mycic لینکش کنم؟؟؟

هرزمتن که پروفایل job bank شما تکمیل و اکتیو بشه به صورت اتومات در myCIC و در پروفایل شما بخش status جلوی job bank میزنه activated و جلوی status پروفایلتون open درج میشه و شما وارد pool میشوید

13-از کجا میتون اطلاعات بیشتری کسب کنم ؟
    سایت مهاجرت همیشه موثق ترین اطلاعات رو داره و توصیه میشه مطالعه کنید با این حال اگه دوست داشتین میتونین تاپیک قدیمی Express Entry که الان بسته شده رو هم مطالعه کنید در اونجا چون در ابتدای کار بود نکات مبهم هم بررسی میشد و یک دید کلی خوب میتونه بهتون بده.

***** برای اطلاعات بیشتر میتونین پرسش و پاسخ های رایج پیرامون روش Express Entry موجود در خود سایت اداره مهاجرت رو هم مطالعه کنین.
    ویرایش توسط sepehr_5566 : August 23rd, 2015 در ساعت 07:41 PM دلیل: لینک بخش 11 اصلاح شد
    گاهی زندگی یعنی سخت کوشی برای رویایی، که هیچکس جز شما قادر به دیدنش نیست

amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : راهنمای مهاجرت با برنامه Express Entry

با توجه به تغییراتی که در این دو سال و نیم در سیستم اکسپرس انتری اتفاق افتاده راهنماهای پست قبلی ممکن است دچار تغییراتی شده باشد. بنابراین در لینک های زیر جدیدترین آپدیت های برنامه های اکسپرس انتری را پوشش خواهیم داد. محتواهای این لینک به تناسب تغییرات سیستم اکسپرس انتری تغییر خواهند کرد.

لینک راهنمای برنامه اکسپرس انتری

لینک راهنمای برنامه استانی ساسکاچوان (استریم های اکسپرس انتری و OID)- تاریخ آپدیت (ژانویه 2018)

لینک راهنمای رشته های رگولیتد (APEGS) استان ساسکاچوان - تاریخ آپدیت (ژانویه 2018)

لینک راهنمای برنامه استانی نوا اسکوشیا (استریم اکسپرس انتری)
    ویرایش توسط amir_ca : January 8th, 2018 در ساعت 03:55 AM
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017
    لینک راهنمای برنامه های فدرال و استانی اکسپرس انتری

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)