صفحه 20 از 41 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 406

موضوع: آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به روش Express Entry

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به روش Express Entry

مرسی از پاسخ هردوتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi4949 نمایش پست ها
    یکی از علل اصلیش، کم کردن امتیاز جاب آفر هست که از 600 به 50 امتیاز رسیده و این باعث شده خیلی از کسایی که امتیاز زیادی (بالای 900) داشتن الان بشن زیر 300 حتی. مثلا طرف هیچ امتیاز ویژه ای نداشته مثلا میشده 300 امتیاز. بعد یا یک جاب آفر میشده 900 امتیاز. الان ایشون بعد از تغییر امتیاز ها، شده 350 و این شانس رو به کسایی دادن که مثلا زبان و تحصیلات عالی دارن ولی امتیازشون به دراو ها نمی رسیده.
    مگه امتیاز جاب آفر قبلا فقط شامل LMIA نبود؟ در این صورت، به نظر من خیلی سخت باید بوده باشه که یه نفر بتونه از خارج کانادا، بدون مدرک کانادایی یه آفر اونطوری بگیره اگه به قول شما بدون آفر امتیازش حدود 300 بوده... اگه اشتباه میگم، تصحیحم کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_ca نمایش پست ها
    علت اصلی این کاهش امتیاز کمتر شدن امتیاز جاب آفر نیست. هنوز واقعاً مشخص تغییرات جاب آفر چه تاثیری گذاشته. درسته که امتیاز جاب آفر کمتر شد ولی امتیاز تحصیلات کانادایی بیشتر شد.
    در حال حاضر علت اصلی کمتر شدن مینیمم امتیازها افزایش بی سابقه تعداد دعوت نامه ها نسبت به سال گذشته ست.
    وقتی سال 2015 مینیمم امتیازها به 450 رسید تعداد دعوت نامه ها 1500 تا بود.
    سال 2016 مینیمم امتیازها در حدود 475 تا 485 بود که دلیل اون رسیدن تعداد دعوت نامه به حدود 800 تا بود.
    از اواخر 2016 تعداد دعوت نامه ها به حدود 2000 و در اوایل سال 2017 به 3600 رسیده و همینطور فعلا باقی مونده که باعث شده مینیمم امتیازها به 441 برسه. اگه همین تعداد دعوت نامه ثابت بمونه مینیمم میتونه به 420 تا 430 هم برسه. ولی پیش بینی اینکه در دراوهای بعدی چند تا دعوت نامه صادر بشه غیر ممکنه.
    در صورتی میشه در مورد تاثیر امتیاز جاب آفر و تحصیلات کانادایی بحث کرد که تعداد دعوت نامه ها به زیر 1500 برسه و بعد ببینیمم مینیمم امتیازها چند میشه.
    خوب الان برای من این سوال پیش میاد که واقعا چی شد که یهو الان اینقدر علاقه پیدا کردن که تعداد زیاد دعوت نامه بفرستن...
    آخه به نظر من الان خیلی فصل پرتی هست: اکثر دانشجوهایی که آخر تابستون فارغ التحصیل میشن، حدود سپتامبر و اکتبر کارهای فارغ التحصیلیشون تموم میشه و دنبال جاب خواهند گشت. همون موقع ها هم اکثر دانشگاه ها Job Fair میذارن، پس اگه واقعا تعداد زیاد بخوان بگیرن، اون موقع وقت خوبی میتونه باشه. نه الان که وسط زمستون هست، هم Move کردن کار سختتریه هم تعداد فارغ التحصیلان کمتره.
    متوجه هستم که شاید دلیل این تغییر در حال حاضر چیزهایی باشه که کسی ازشون خبر نداره یا سیاست های داخلی خودشون باشه. ولی در کل میخوام بدونم بهترین موقع برای اپلای چه فصل و ماهی هست که خدای نکرده عمو ترامپ خواست پرتمون کنه بیرون برنامه داشته باشیم و بدونیم کی اقدام کنیم بهتره

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SirM2X نمایش پست ها
    مرسی از پاسخ هردوتون.

خوب الان برای من این سوال پیش میاد که واقعا چی شد که یهو الان اینقدر علاقه پیدا کردن که تعداد زیاد دعوت نامه بفرستن...
    آخه به نظر من الان خیلی فصل پرتی هست: اکثر دانشجوهایی که آخر تابستون فارغ التحصیل میشن، حدود سپتامبر و اکتبر کارهای فارغ التحصیلیشون تموم میشه و دنبال جاب خواهند گشت. همون موقع ها هم اکثر دانشگاه ها Job Fair میذارن، پس اگه واقعا تعداد زیاد بخوان بگیرن، اون موقع وقت خوبی میتونه باشه. نه الان که وسط زمستون هست، هم Move کردن کار سختتریه هم تعداد فارغ التحصیلان کمتره.
    متوجه هستم که شاید دلیل این تغییر در حال حاضر چیزهایی باشه که کسی ازشون خبر نداره یا سیاست های داخلی خودشون باشه. ولی در کل میخوام بدونم بهترین موقع برای اپلای چه فصل و ماهی هست که خدای نکرده عمو ترامپ خواست پرتمون کنه بیرون برنامه داشته باشیم و بدونیم کی اقدام کنیم بهتره
    این دعوت نامه ها که مخصوص دانشجوها نیست. برای تمام متقاضیان اکسپرس انتری از همه دنیاست. دعوت نامه هم به معنی نهایی شدن پرونده مهاجرت نیست. تازه بعد از گرفتن دعوت نامه باید مدارک بفرستید و هزینه اپلیکیشن را بدهید و بک گراند چک تون انجام بشه که ممکنه 6 تا 12 ماه طول بکشه. بعد از اون تازه ویزای مهاجرت صادر میشه و بهتون شش ماه وقت میدن که لند کنید. در نتیجه زمان ارسال دعوت نامه با زمان شروع مهاجرت ارتباط مستقیمی نداره.

یکی از دلایل کم شدن امتیاز تعداد دعوتنامه ست. این افزایش هم به نظر من ناشی از دو موضوع می تونه باشه, اول اینکه دولت کانادا اعلام کرده بود که تعداد مهاجرین رو افزایش خواهد داد و این در راستای همون موضوع هست. دوم اینکه سال قبل ظاهرا تعداد قابل توجهی از دعوتنامه ها , ریجکت شده . حالا یا به دلیل انصراف متقاضی یا توسط خود cic . بنابراین امسال دارن تعداد بیشتری دعوت می کنن.
    موضوع کم شدن امتیاز جاب آفر هم به نظر میاد تاثیر داشته.
    ضمن اینکه طی این چند دراو که امتیاز پایین اومده, فکر می کنم برنامه های استانی متوقف بودن و کسی اون 600 امتیاز رو نگرفته طی این یکی دو ماه.

من فکر کنم نکته مهمتر اینه که پارسال و ۲ سال پیش پناهجوی سوری بیشتر بود. امسال کمترن.

دراو 56 :
    تاریخ 1 مارچ 2017
    تعداد دعوتنامه 3884
    مینیمم امتیاز 434

ادامه روند افزایش تعداد دعوتنامه و کاهش عجیب کمترین امتیاز !
    یادم میاد تعداد زیادی بودن که می گفتن کاشکی حداقل امتیاز به 450 برسه, و الان شاهد کاهش اون تا 434 هستیم.
    خیلی امیدوار کننده ست. چون این امتیاز یعنی کسانی دارن دعوت می شن که واقعا مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه (یا هر دو) رو دارن و دارای مدرک تحصیلی بالا و سابقه کار مناسب هستن. (البته برای کسانی که خارج از کانادا هستن)
    برای کسانی که داخل کانادا هستن هم تقریبا همین قضیه صدق می کنه با این تفاوت که اونها دارن احتمالا از سابقه کار و مدرک تحصیلی کانادایی که براش زحمت کشیدن بهره می برن.
    و به همین دلیل آدم می تونه خوش حال باشه که تعداد کسانی که زحمت کشیدن دارن به هدفشون می رسن. به نظرم تغییرات اواخر 2016 سیستم رو عادلانه تر کرده.

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir7saeid نمایش پست ها
    یادم میاد تعداد زیادی بودن که می گفتن کاشکی حداقل امتیاز به 450 برسه, و الان شاهد کاهش اون تا 434 هستیم.
    خیلی امیدوار کننده ست. چون این امتیاز یعنی کسانی دارن دعوت می شن که واقعا مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه (یا هر دو) رو دارن و دارای مدرک تحصیلی بالا و سابقه کار مناسب هستن. (البته برای کسانی که خارج از کانادا هستن)
    برای کسانی که داخل کانادا هستن هم تقریبا همین قضیه صدق می کنه با این تفاوت که اونها دارن احتمالا از سابقه کار و مدرک تحصیلی کانادایی که براش زحمت کشیدن بهره می برن.
    و به همین دلیل آدم می تونه خوش حال باشه که تعداد کسانی که زحمت کشیدن دارن به هدفشون می رسن. به نظرم تغییرات اواخر 2016 سیستم رو عادلانه تر کرده.

حالا واقعا تمام کسانی که این امتیاز و بالاتر رو داشتند دعوت نامه گرفتند یا مثلا من معلم زبان اگر امتیازم با یه مهندس کامپیوتر یکی باشه اون رو انتخاب می کنند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Danaz نمایش پست ها
    حالا واقعا تمام کسانی که این امتیاز و بالاتر رو داشتند دعوت نامه گرفتند یا مثلا من معلم زبان اگر امتیازم با یه مهندس کامپیوتر یکی باشه اون رو انتخاب می کنند؟
    فرقی نداره چه رشته و در چه زمینه ای باشه, مهم امتیاز شماست. اگر امتیاز بالای 434 دارید حتما برای شما دعوتنامه ارسال خواهد شد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir7saeid نمایش پست ها
    دوستان ، کسی از آمار پذیرش 2017 کانادا تو اکسپرس انتری اطلاع داره؟ می خوام ببینم حدودا تا چه امتیازی می تونه پایین بیاد. الان هر ماه داره حدود 7000 نفر میگیره که احتمالا 80% شون ویزا می گرین. شایدم بیشتر. نمیدونم. کسی اگه حضور ذهن داره لطفا بگه

Senior Member Beginner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc In Civil Engineering

خبر بسیار خوبی هست برای کسانی که مدت ها توی pool بودن

اما موضوع جالب برای من، تفاوت عجیب رویکرد دو وزیر مهاجرت هست:
    نه به اون John McCallum که با سیاست انقباضیش 700 تا 700 تا ITA صادر میکرد و یکسال تمام امتیاز ها رو بالای 460 نگه داشت و دستیابی بهش رو عملا ناممکن کرد

نه به این Ahmed Hussen که 3600 تا 3600 تا و بعضا تا سه بار در ماه دراو میکنه!

اما با ادامه این روند، یه چیزی به نظر من حتمی خواهد بود: مدت انتظار برای صدور ویزا به شدت افزایش پیدا خواهد کرد و شاید بشه گفت با متوسط 6 ماه اکسپرس باید خداحافظی کرد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)