نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: C++ (C) VS FORTRAN

Senior Member EHSM آواتار ها

پیش فرض C++ (C) VS FORTRAN

با عرض سلام
    هر دو این دو زبان برنامه نویسی به طور گسترده در نوشتن انواع کدها (از جمله CFD، نوشتن UDF و...) مورد استفاده قرار میگیره.
    دوستانی که تجربه استفاده از این دو زبان رو دارند تجربیاتشون رو در مورد معایب و مزایای هر کدام از این زبانها میتونن در این تایپیک بیان کنن.
    یک سری فایهای آموزشی مناسب اگر کسی میشناسه لطفا معرفی یا در صورت امکان آپلود بفرمایید.

یک مشکلی که با فرترن علی رغم سادگی محیط کاری اون وجود داره اینکه عمدتا با ویندوز سون سازگار نیستند (اگر میشناسید و عملا کار کردید لطفا معرفی کنید) و بیشتر در سیستم عامل ایکس پی اجرا میشوند. دوستان راه حلی برای این موضوع دارند؟ در مورد C++ چطور؟

در صورت امکان لینک دانلود مناسب برای نسخه سازگار و مناسبتر این نرمافزارها رو قرار دهید. با تشکر.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UT-Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : C++ (C) VS FORTRAN

والا فرقی از نظر سرعت که ندارن. منتها به نظرم کسی میخواد شروع کنه از اول سی بخونه بیشتر اپن سورسا با سی هستن و نسبت به فرترن فانکشنا و قابلیتای بیشتری داره. منتها نمیدونم چرا استادا گیرشون رو فرترنه. شاید علتش اینه که قدیمی ترا بیشتر استفاده می کردن. برای اونایی که میخوان کداشونو پارالل کنن باز تسلط رو سی بیشتر جواب میده. ویژوال استودیو دانلود کن سی داره
    فرترن هم باید یه پک ویژوال فرترن بهش اضافه کنی تا رو سیستم 64 بیتی جواب بده در غیر این صورت اگر مثل من ویندوزت 64 بیتی هس میتونی ویندوز مجازی نصب کنی از تو اون کامپایلرهای معمول استفاده کنی منتها تو کدایی که رم میبره تو ویندوز مجازی زودتر از ویندوز اصلیت ارور حافظه میده.

Junior Member arashzed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

به نظرم دوستان در مورد رشتشون هم اگه اطلاعات بدند که چه بهتر....
    اتفاقا این موضوع سوال خیلیا ممکنه باشه از جمله خود من که هنوز وارد ارشد هم نشدم.....
    فرترن تو عمران فکر کنم بیشتر بچه های آب باهاش سر و کار دارند..... و خود من هنوز تفاوت c با ++c را هم نمی دونم.

Junior Member hamidmech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

سلام برای فرترن و قسمت udf برای نرم افزارهای المان محدود چه کتابی رو پیشنهاد می دید؟ فکر نکنم با سی بشه برای انسیس و اباکس udf نوشت درست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UT-Mechanical Engineering

برای کد نوشتن تو آباکوس دستوراتی که میخوای رو به زبون سی یا فرترن یا پایتون میتونی بنوسی واسش. منتها تو فلوئنت/انسیس باید با زبون سی UDF بنویسی. تو هلپ نرم افزار ها اطلاعات جالبی در مورد UDF میتونین پیدا کنین، اگر هم موردی میخواین در مورد شبیه سازی پدیده ای پرسشی کنین ، سوال با جزئیات بیشتر بپرسین. کد نوشتن در هر نرم افزاری به زبونی هس که اون نرم افزار را باهاش DEvelop کردن.

رشته و دانشگاه

من انسیس رو اطمینان دارم بر پایه فرترن هست ولی ابکس رو نمی دونم چون من با انسیس کار کردم و فرترن می خواد متاسفانه. هسته انسیس با فورترن بنا شده. کددهای سی با فرترن تفاوت زیادی دادند؟

Senior Member EHSM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidmech نمایش پست ها
    من انسیس رو اطمینان دارم بر پایه فرترن هست ولی ابکس رو نمی دونم چون من با انسیس کار کردم و فرترن می خواد متاسفانه. هسته انسیس با فورترن بنا شده. کددهای سی با فرترن تفاوت زیادی دادند؟
    بله انسیس بر پایه فرترن هست. چرا متاسفانه! شما که سی رو بلدی، فرترن رو هم سریع یاد میگیری. فرترن به خاطر سرعت بالا در حل استفاده شده. حتی بسیاری از کدهای ناسا هم با فرترن انجام میشه.
    ویرایش توسط EHSM : February 13th, 2015 در ساعت 01:47 AM

رشته و دانشگاه

برای فرترن منبع خوبی می شناسید که بیشتر به درد ما مکانیکی ها و جامداتیا بخوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    با عرض سلام
    هر دو این دو زبان برنامه نویسی به طور گسترده در نوشتن انواع کدها (از جمله CFD، نوشتن UDF و...) مورد استفاده قرار میگیره.
    دوستانی که تجربه استفاده از این دو زبان رو دارند تجربیاتشون رو در مورد معایب و مزایای هر کدام از این زبانها میتونن در این تایپیک بیان کنن.
    یک سری فایهای آموزشی مناسب اگر کسی میشناسه لطفا معرفی یا در صورت امکان آپلود بفرمایید.

یک مشکلی که با فرترن علی رغم سادگی محیط کاری اون وجود داره اینکه عمدتا با ویندوز سون سازگار نیستند (اگر میشناسید و عملا کار کردید لطفا معرفی کنید) و بیشتر در سیستم عامل ایکس پی اجرا میشوند. دوستان راه حلی برای این موضوع دارند؟ در مورد C++ چطور؟

در صورت امکان لینک دانلود مناسب برای نسخه سازگار و مناسبتر این نرمافزارها رو قرار دهید. با تشکر.
    با سلام.

من با فزترن نود رو سیستم ویندوز سون کار می کنم. ویندوزم اوریجیناله ولی فرترن م نه. لینک دانلود ندارم. ولی رو دراپ باکس می تونم قرار بدم.
    کسی که از ره تقوا قدم برون ننهاد - به عزم میکده کنون سر سفر دارد
    دل شکسته ی حافظ به خاک خواهد برد - چو لاله داغ هوایی که بر جگر دارد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)