صفحه 40 از 62 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 613

موضوع: آرشیو شده : اقامت | مراحل اقدام | مهاجرت به نیوزیلند و مسائل مرتبط - تا سال 2015

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master Mechanical Eng - Tehan UNI

پیش فرض پاسخ : اقامت | مهاجرت به نیوزلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط negin1966 نمایش پست ها
    سلام درنامه آمده که ما نتونستیم معادل سابقه کار شمارا در NZQF پیدا کنیم ولی نهایتا درنامه صفحه اول درجمع بندی آورده اند که
    Compreative assesssment outcome: A master degree at level 9(240 credits)
    Comments:
    Registration as a Chartered Profissional Engineer(CPEng) . Engineering Technology or certified engineering Technician is determine by appropriate occupational registration body.
    درجائی با عنوان explanation of outcoms آورده شده که :
    Your qualifications have been compared to a bachelor's degree at Level 7 and a master degree at level 9 (240 credits) respectively. These are generic outcomes. Yhis means that while there is substantial similarity in structure and learning outcomes to New zeland qualifications there are not current New zeland qualifications at these level that are substantionaly similar in focus content and intent. و درجائی دیگه هم اشاره کرده که باید با IPENZ تماس بگیرید.
    حالا با این تفاسیر فکر می کنید جائی امیدی هست که من اول فرم KA01را که فقط مدارک تحصیلی ام رو می خواد برای اونجا بفرستم و بعداز اون فکر می کنم حتما فرم KA02 را با هزاردلاردیگه می خواد بفرستم حالا پولش یک طرف نه به این چهارماه می رسم و نه معلوم هست که آخر سر من را OK کنند یا خیر؟
    مدرک شما به عنوان engineering degree ارزیابی نشده و به همین علت گفته اند که سراغ IPENZ بروید . به احتمال زیاد شما درخواست 15 امتیاز Bonus را داده اید . بنابراین می بایست مدرارک خودرا به IPENZ ارسال کنید . این موضوع ربطی به اینکه دانشگاه و مدرک شما در لیست تایید شده بوده ندارد . برای خود من مدرک کارشناسیم مدل شما ارزیابی شد و کارشناسی ارشد ENGINEERING DEGREE ارزیابی شد . به نظر میرسد این مسئله ربط به ریز نمارات - معدل و واحدهای پاس شده دارد . جهت اطلاعات بیشتر در وبلاگ دو مهاجر پستی جهت این مسئله وجود دارد که می توانید مراجعه نمایید .

پیش فرض پاسخ : اقامت | مراحل اقدام | مهاجرت به نیوزیلند و مسائل مرتبط

سلام. ببخشید اگه این سوال من ابتداییه چون اونطور که من میبینم شما تو مراحل پایانی هستید ولی از اونجا که نمیدونم کجا باید این سوالو مطرح کنم اینجا میپرسم. من الان داشتم فرم EOI رو پر میکردم ولی متوجه نمیشم کجای کارم رو اشتباه میکنم که امتیاز من بیشتر از 45 نمیشه. من فوق لیسانس مهندسی محیط زیست دارم از یک کشور دیگه که مدرکم انگلیسییه (احتیاج به آیلتس ندارم) دوسال هم سابقه کار دارم و کارم هم تو لبیست Shortage هست. همسرم هم همینطور. در حالت عادی باید امتیاز ما بیشتز از 100 باشه ولی اونجا 45 رو نشون میده. در حقیقت مدرک کارشناسی ارشد رو ظاهرا براش امتیازی قائل نمیشه که به این صورت در میادبا اینکه هم کشور و هم دانشگاه جزو دانشگاه های قابل قبول نیوزلنده و احتیاچج به ارزیابی نداره.
    یک سوال دیگه هم این که اگه تونستم ایراد کار رو متوجه شدم و امتیازم به میزان قابل قبولی رسید، باید پول رو هم واگذار کنم. پول رو از طریق صرافی ها باید بریزم ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_jaf نمایش پست ها
    مدرک شما به عنوان engineering degree ارزیابی نشده و به همین علت گفته اند که سراغ IPENZ بروید . به احتمال زیاد شما درخواست 15 امتیاز Bonus را داده اید . بنابراین می بایست مدرارک خودرا به IPENZ ارسال کنید . این موضوع ربطی به اینکه دانشگاه و مدرک شما در لیست تایید شده بوده ندارد . برای خود من مدرک کارشناسیم مدل شما ارزیابی شد و کارشناسی ارشد ENGINEERING DEGREE ارزیابی شد . به نظر میرسد این مسئله ربط به ریز نمارات - معدل و واحدهای پاس شده دارد . جهت اطلاعات بیشتر در وبلاگ دو مهاجر پستی جهت این مسئله وجود دارد که می توانید مراجعه نمایید .
    با سلام وتشکر از پاسختون . معدل من در کارشناسی ارشد نزدیک به 17 بوده است .آیا کسی رو دیدید که برای IPENZ اقدام کرده باشه و موفق شده باشه چون درمرحله اول فقط به من گفتند که مدرک دانشگاهی ات رو بفرست . به نظر نمی آد با همین مدرک بتونند من رو اسس کنند نوشتند اگه نیاز شد سابقه کارت را هم می خواهیم که تومدرک KA02 یک سری توضیحاتی خواسته که مثل پر کردن یک business plan می مونه و ما باید هفت تا چیز مختلف درمورد تکنیکهای حل مسئله ، چند تا پروزه ای که انجام دادیم و ... را پر کنیم . ( تازه کلی هم این وسطا پول می گیرند ) حالا پولش اگه واقعا بدونیم درست ارزیابی انجام می شه زیاد مهم نیست ولی فکر کن که هم کلی باید انرژی سر پر کردن این مدارک صرف کنیم و هم کلی پول بدهیم آیا بشه یا نشه . تازه باید تا دوماه دیگه هم این پروسه را تموم کنیم که اونم معلوم نیست که تا دوماه اسس انجام بشه یا نشه. آیا از دوستان شما کسی این پروسه را طی کرده؟

Junior Member

با سلام وتشکر از پاسختون . معدل من در کارشناسی ارشد نزدیک به 17 بوده است .آیا کسی رو دیدید که برای IPENZ اقدام کرده باشه و موفق شده باشه چون درمرحله اول فقط به من گفتند که مدرک دانشگاهی ات رو بفرست . به نظر نمی آد با همین مدرک بتونند من رو اسس کنند نوشتند اگه نیاز شد سابقه کارت را هم می خواهیم که تومدرک KA02 یک سری توضیحاتی خواسته که مثل پر کردن یک business plan می مونه و ما باید هفت تا چیز مختلف درمورد تکنیکهای حل مسئله ، چند تا پروزه ای که انجام دادیم و ... را پر کنیم . ( تازه کلی هم این وسطا پول می گیرند ) حالا پولش اگه واقعا بدونیم درست ارزیابی انجام می شه زیاد مهم نیست ولی فکر کن که هم کلی باید انرژی سر پر کردن این مدارک صرف کنیم و هم کلی پول بدهیم آیا بشه یا نشه . تازه باید تا دوماه دیگه هم این پروسه را تموم کنیم که اونم معلوم نیست که تا دوماه اسس انجام بشه یا نشه. آیا از دوستان شما کسی این پروسه را طی کرده؟

دوست عزیز در مورد زمان نگران نباش میتونی به همون کسی که EOI رو برات ایمیل کرده ، ایمیل بزنی و شرایط رو براش توضیح بدی اونها هم بهت فرصت میدن بعد موقع ارسال مدارکت به لندن (لاج) ایمیلی که در اون بهت فرصت دادن رو پرینت بگیری و همراه مدارکت بفرستی . در مورد IPENZ هم بعضی دوستان توصیه میکنن اول اسس استرالیا رو بگیربعد همونو واسه IPENZ بفرست اونا مدرکت رو تایید می کنند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master Mechanical Eng - Tehan UNI

بله می شناسم ! خانمی بودند که اسمشون رو فراموش کرده ام - ولی در سایت دو مهاجر می توانید کامنت هایشان را پیدا کنید - دارای معدل 17 و مهندس الکترونیک بودند . و در نهایت مدارک ایشان را IPENZ تایید کرد ! . چیزی که خیلی مهمه به نظر من نوع واحدهای تخصصی است ! مثلا مهندسی من از دانشگاه تهران به علت احتمالا نوع واحدها bachelor of engineering نه engineering degree ارزیابی شد و فوق لیسانس به خاطر واحدهای عجیب غریبی که پاس کرده بودم - حدس می زنم به این دلیل بوده - به عنوان engineering degree ارزیابی شد .

پیش فرض اقامت | مراحل اقدام | مهاجرت به نیوزیلند و مسائل مرتبط

سلام به همه دوستان
    يه سوال داشتم:
    من فوق ليسانس مكانيك دارم براي Pre-Assessment بايد دوبار فرم پركنم و هزينه بدم؟( يعني 1 بار براي ليسانسم و 1 بار براي فوق ليسانسم). در ضمن خانومم هم بايد Pre-Assessment پر كن البته ايشون كارشناسي ناپيوسته معماري.در مورد ايشون هم بايد دوبار pre-Assessment انجام بشه؟( 1بار فوق ديپلم و 1 بار هم ليسانس)
    اين برام سوال هست كه هنگاميكه فوق ليسانس رو Pre-Assesst مي كنند نيازي به ليسانس ندارند؟
    ویرایش توسط mohammad_ab : December 11th, 2012 در ساعت 01:24 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_ab نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    يه سوال داشتم:
    من فوق ليسانس مكانيك دارم براي Pre-Assessment بايد دوبار فرم پركنم و هزينه بدم؟( يعني 1 بار براي ليسانسم و 1 بار براي فوق ليسانسم). در ضمن خانومم هم بايد Pre-Assessment پر كن البته ايشون كارشناسي ناپيوسته معماري.در مورد ايشون هم بايد دوبار pre-Assessment انجام بشه؟( 1بار فوق ديپلم و 1 بار هم ليسانس)
    اين برام سوال هست كه هنگاميكه فوق ليسانس رو Pre-Assesst مي كنند نيازي به ليسانس ندارند؟
    نیازی نیست برای هر مقطع تحصیلی جداگانه پول بدید. شما توی فرم آنلاین مدرک(مقطعی) رو که میخواین اسس بشه مشخص می کنید و بقیه مقاطع رو بصورت اختیاری میتونید اعلام بکنید یا نکنید. در هر صورت گزارش فقط برای اونی که درخواست کردید میاد مثلا فوق لیسانستون

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram1378 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از پاسخ تان
    حق با شماست اما یک سری هزینه های پنهان وجود دارد که برابری آن را از 2000 دلار اندکی بالاتر می برد. خودم به لندن پیشنهاد دادم که 2 تا کارت بخرم و آنها هم گفتند مانعی ندارد. ممنون و موفق باشید.
    دوست عزیز، با سفارت تماس بگیرید و بپرسید که هزینه ها مهاجرت رو هنوز هم قبول میکنند یا نه. اگر میگرفتند روی ITA ریپلای کنید و بگید که اینجا میخواین پرداخت کنید. سفارت هزینه را به یورو میگیره. اونها هم جواب میدن چند یورو باید بدین. متن درخواست خودم و جوابشون رو میگذارم:

Dear Sir/Madam,
    Kindly, due financial limitations in Iran for application fee payment, I would like to pay it to New Zealand embassy in Iran. I called them and ask about payment policy and they said I can pay them, but only in Euro currency.

So I would appreciated it if you let me know the amount of application fee in Euro currency to pay.

Many thanks for your understanding and support in this matter.

و جواب اونها:

Dear

Thank you for your email.

I can advise that the application fee is EUR1515.00.

فایل نامبر :14 مارچ 2006_ ارسال مدارک به ورشو : 20 نوامبر 2012_دریافت مدیکال:27نوامبر 2012_
    تحویل مدیکال به آفیس پاریس: 13 دسامبر 2012_ پاس ریکویست 18 فوریه2013_دریافت ویزا 12 مارچ2013

سلام دوستان خواستم بگم که نگرانی هام درست درآمد من فقط ده روز از آیلتسم گذشته ولی وقتی تو ایمیل گفتم که می خوام لاج کنم با ده روز تاخیر گفتند امکان ندارد و باید دوباره آیلتس بدهی. ( به نظر من با لحن بدی هم گفتند)کم کم دارم از اقدامم پشیمون می شم.
    اوخ اوخ اوخ (: من هم وقتی لاج کردم آیلتسم از 2 سال گذشته بود، ولی من ایمیلی نزدم که ازشون بپرسم. همینطوری فرستادم رفت گفتم . 13 نوامبر لاج کردم. حالا باید صبر کنم ببینم چی میشه
    فایل نامبر :14 مارچ 2006_ ارسال مدارک به ورشو : 20 نوامبر 2012_دریافت مدیکال:27نوامبر 2012_
    تحویل مدیکال به آفیس پاریس: 13 دسامبر 2012_ پاس ریکویست 18 فوریه2013_دریافت ویزا 12 مارچ2013

Junior Member

دوستان کسی خبر داره اگه به عنوان یادگیری زبان انگلیسی بریم نیوزلند و بعد از اونجا اقدام کنیم ، چطوره و چه هزینه هایی داره؟ آخه اگه از داخل اونجا اقدام کنیم زمان کمتری طول میکشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)