صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28

موضوع: دانشگاه های خصوصی

Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Zaim University-CS

پیش فرض دانشگاه های خصوصی

دوستان به نظرتون ارزش داره که شهریه برای دوره 4 ساله 7000 دلار را بپردازیم ولی در شهر استانبول درس بخونیم
    کلا شهریه دانشگاه های خصوصی در این محدوده است
    ممنون میشم دوستان نظراتشون رو بگن

Member
    رشته و دانشگاه
    TOBB ETU & UPC

پیش فرض پاسخ : دانشگاه های خصوصی

نقل قول نوشته اصلی توسط amirseyedabbas نمایش پست ها
    دوستان به نظرتون ارزش داره که شهریه برای دوره 4 ساله 7000 دلار را بپردازیم ولی در شهر استانبول درس بخونیم
    کلا شهریه دانشگاه های خصوصی در این محدوده است
    ممنون میشم دوستان نظراتشون رو بگن
    اگه منظورتون دوره لیسانس هست مونده کدوم دانشگاه باشه؟!
    ولی من جای شما بودم شانسمو برای دانشگاههای دولتی آزمایش می کردم چون تو دوره لیسانس دانشگاههای دولتی قوی تر از دانشگاههای خصوصی هستند
    The greater the challenge, The greater the gain

Member
    رشته و دانشگاه

نه برای دوره دکتری
    دانشگاه هایی که در استانبول هستند و اکثرا استادهای قوی تری جذب کرده اند.

Member
    رشته و دانشگاه
    TOBB ETU & UPC

نه برای دوره دکتری
    دانشگاه هایی که در استانبول هستند و اکثرا استادهای قوی تری جذب کرده اند.
    اگه منظورتون سابانجی و کوچ هست بله ارزششو داره ولی خب اغلب بچه ها برای فاند اقدام می کنند و این دانشگاهها بیشتر دانشجوهاشونو بورس می کنند.

Member
    رشته و دانشگاه

خیلی ممنون از توضیحاتتون
    منظور من دانشگاه هایی مثل آرال، باغجه شهیر،آیدین،بیکینت و ... هست

Member
    رشته و دانشگاه

دوستان کسی از این دانشگاه ها اطلاع نداره؟

Junior Member

دوستان کسی از این دانشگاه ها اطلاع نداره؟
    منم برای مقطع کارشناسی دانشگاههای آیدین و شهیر اقدام کردم از هر دو تا هم پذیرش گرفتم ولی وقتی جدول ارزشیابی مدارک وزارت علوم رو چک کردم دیدم هیچ اسمی از این دانشگاهها برده نشده حتی توی سطح ضعیف!
    از خودشون هم سئوال کردم گفتن ممکنه برای ارزشیابی معدلتون تعیین کننده باشه! در نتیجه منصرف شدم چون فکر میکنم اصلا عاقلانه نیست که ترمی $6000 هزینه کنم و در نهایت مدرکی بگیرم که اما و اگر توش هست!!
    از طرف دیگه استرالیا انگلیس آمریکا یا کانادا هم نیست که بگم دارم میرم یه کشور تاپ انگلیسی زبان زندگی میکنم و... هرچند از جهنم تهران و اساسا این مملکت خیلی بهتره ولی بازم...

Member
    رشته و دانشگاه
    TOBB ETU & UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط k_han_1985 نمایش پست ها
    منم برای مقطع کارشناسی دانشگاههای آیدین و شهیر اقدام کردم از هر دو تا هم پذیرش گرفتم ولی وقتی جدول ارزشیابی مدارک وزارت علوم رو چک کردم دیدم هیچ اسمی از این دانشگاهها برده نشده حتی توی سطح ضعیف!
    از خودشون هم سئوال کردم گفتن ممکنه برای ارزشیابی معدلتون تعیین کننده باشه! در نتیجه منصرف شدم چون فکر میکنم اصلا عاقلانه نیست که ترمی $6000 هزینه کنم و در نهایت مدرکی بگیرم که اما و اگر توش هست!!
    از طرف دیگه استرالیا انگلیس آمریکا یا کانادا هم نیست که بگم دارم میرم یه کشور تاپ انگلیسی زبان زندگی میکنم و... هرچند از جهنم تهران و اساسا این مملکت خیلی بهتره ولی بازم...
    دوست من اگه جدول ارزشیابی گروه متوسط رو نگاه کنی نوشته "کلیه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که مورد تائید شورای آموزش عالی (YUK) کشور ترکیه می باشند"
    یعنی همه دانشگاههای مورد تایید یوک،حداقل تو گروه متوسط ارزشیابی میشن!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arazwolf نمایش پست ها
    دوست من اگه جدول ارزشیابی گروه متوسط رو نگاه کنی نوشته "کلیه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که مورد تائید شورای آموزش عالی (YUK) کشور ترکیه می باشند"
    یعنی همه دانشگاههای مورد تایید یوک،حداقل تو گروه متوسط ارزشیابی میشن!!!
    ممنون از توجه شما.. حق با شماست دوست عزیزم، اتفاقا من این قسمت YOK رو دیدم و برای اطلاع از جزئیاتش موضوع رو با ادوایزر دانشگاه مطرح کردم که ایشون در جواب گفتن "چون دانشگاه آیدین جز دانشگاههای خوب نیست اسمش توی لیست نوشته نشده و این امکان وجود داره که موقع ارزشیابی مدرکتون بحث معدل مطرح بشه" و...
    باور کنید عین صحبت ایشون هست!
    با این وجود، اعتراف میکنم که اگر پرداخت $3000 در هر ترم برام مشکل نبود شاید جدی تری به این دانشگاه فکر میکردم چون هیچ علاقه ای ندارم که دوباره برگردم به این مملکت و مهمتر از اون، از نظر من تایید یا عدم تایید مدرکم توسط وزارت علوم کشوری که خودش از نظر کیفیت آموزش عالی در سطح جهانی حرفی برای گفتن نداره، به هیچوجه مهم نیست!.. اما افسوس که در توانم نیست!

Member
    رشته و دانشگاه
    TOBB ETU & UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط k_han_1985 نمایش پست ها
    ممنون از توجه شما.. حق با شماست دوست عزیزم، اتفاقا من این قسمت YOK رو دیدم و برای اطلاع از جزئیاتش موضوع رو با ادوایزر دانشگاه مطرح کردم که ایشون در جواب گفتن "چون دانشگاه آیدین جز دانشگاههای خوب نیست اسمش توی لیست نوشته نشده و این امکان وجود داره که موقع ارزشیابی مدرکتون بحث معدل مطرح بشه" و...
    باور کنید عین صحبت ایشون هست!
    با این وجود، اعتراف میکنم که اگر پرداخت $3000 در هر ترم برام مشکل نبود شاید جدی تری به این دانشگاه فکر میکردم چون هیچ علاقه ای ندارم که دوباره برگردم به این مملکت و مهمتر از اون، از نظر من تایید یا عدم تایید مدرکم توسط وزارت علوم کشوری که خودش از نظر کیفیت آموزش عالی در سطح جهانی حرفی برای گفتن نداره، به هیچوجه مهم نیست!.. اما افسوس که در توانم نیست!
    طبق تبصره /ماده خود وزارت رشته شما در مقطع کارشناسی باید هم راستا با رشته دیپلم و معدل تون بالای 14 باشه که اگه این شرایطو داشته باشین فکر نکنم مشکلی پیش بیاد. قبلا در مورد هزینه شهریه ها تحقیق نکرده بودین؟فکر کنم هزینه دانشگاههای دولتی نسبت به خصوصی کمتر باشه
    "ماده 6: ارزشيابي مدارك تحصيلي كارشناسي
    متناسب با سطحي كه هر يك از مؤسسات، اعتبار سنجي شده اند، مدارك تحصيلي كارشناسي مربوط، به شرح زير ارزشيابي مي شود:6-1 براي مؤسسات ممتاز و خوب، در صورت داشتن مدرك ديپلم دوازده (12) ساله يا پيش دانشگاهي معتبر6-2 براي مؤسسات متوسط و ضعيف، علاوه بر شرط مندرج در بند 6-1 لازم است:الف- معدل ديپلم يا پيش دانشگاهي دانش آموخته، حداقل 14به بالا يا همطراز آن باشدب- رشته تحصيلي دانش آموخته با رشته تحصيلي دبيرستاني و پيش دانشگاهي وي سازگار باشدج- در صورت نداشتن شرائط بندهاي الف و يا ب، مشروط به شركت در آزمون كتبي و مصاحبه علمي و احراز توانمندي هاي علمي تخصصي و حرفه اي متقاضي"

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)