صفحه 4 از 63 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

پیش فرض پاسخ : ضمانتنامه بانکی

سلام دوستان،

چند تا سوال داشتم:

1.اگر ضمانتنامه بانکي براي ويزا حساب بانکي پدرم باشه اشکالي داره؟
    2.گر حساب پدرم جاري نباشه و سپرده باشه مثلا 5 ساله اشکال داره؟

پيشاشيش ممنون
    گر بدين سان زيست بايد پست................

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

1- بستگی به کشوری داره که دارید اپلای میکنید، اگر آمریکا و کانادا باشه مشکلی نیست اما بهتره در مورد بقیه به سفارت مراجعه کنید.
    2-مشکلی نیست و فرقی نمیکنه.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    آره یک ساله دادن
    تازه اینطوری بهتر هم هست
    چون فقط کارمزد 1 سال رو دادیم
    هر سال هم فقط باید کارمزد داد دیگه ربطی به محضر نداره.
    اگه 5 ساله داده باشن پول 5 سال رو هم گرفتن
    اگه شما هم از بانک سپه (اونم شعبه پیچ شمرون) گرفتی و سند گذاشتی (تا جایی که یادمه همین کارا رو کردی) به شما هم 1 ساله دادن برو یه بار دیگه نگاهش کن
    اگه 5 ساله بوده باشه فقط باید 1 میلیون کارمزد میدادی
    چون بانک شما براشون آشنا بوده بهت گیر ندادن مگرنه مال خودت هم 1 ساله هست
    فقط طبق قانون بانک سپه در صورتی 5 ساله میدن که شما پول نقد بذاری. با سند فقط 1 ساله میدن
    آخه به من گفتن بیا الان 1 میلیون کارمزدو بده خودتو راحت کن که دیگه هر سال نیای. گفتم نه همینی یک سالو فعلا میدم تا بعد.
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

اي بابا، من ديروز رفتم 2 تا شعبه مختلف از بانك سپه. هر دوشون آيين نامه اي رو به من نشون دادن كه توش صراحتا نوشته بود كه بانك سپه ضمانت نامه يكساله صادر ميكنه و فقط براي كساني كه بورس از طرف سازمانهاي دولتي هستند ضمانت 4 ساله صادر ميشه. اين عين متن آيين نامه بود.
    بانك پارسيان هم ميگه بايد 16.5 نقد بزاري تا 2 ساله ضمانتت كنيم. البته رييس شعبه گفت به تمامش سود 16.5 درصد ميديم كه بخوره تو سر من. من پولم كجا بود
    بانك ملي ميگه يا 15 تومان نقد يا 1.5 نقد و 2 تا ضامن كه در شعبه ما حساب دارن و گردش مالي شون در سال بالاي 15 ميليون تومان باشه (تازه اون هم 1 ساله)
    تازه به بيشتر بانكها كه ميگم سند، زود ميخوان دست به سر كنن. تازه جلبش اينه كه خالم يك آپارتمان 2 سال پيش خريده 18 ميليون كه الان حدود 50 ميليون ميارزه، آقاي كارشناس محترم ارزش ملك رو دقيقا 17 ميليون ارزيابي نمودند در حالي كه بانك محترم حداقل سند 22.5 ميليوني طلب كرده اند.

ديگه دارم مستاصل ميشم، همش سنگ اندازي، خوب بگن نرين!!! با اين بازي در آوردن ها پذيرش آمريكام داره ميپره، با بدبختي استاد رو راضي كردم و ديفرش كردم. الان حتي به اينكه خروجيم به مرداد برسه تا برم كانادا يا سويد هم شك دارم.

Junior Member

سلام
    من وقتی نظام وظیفه رفتم برای بانک نامه بگیرم برای بانک ملی گرفتم ولی بعد که رفتم دنبال کارهاش بانکو عوض کردم و از بانک مسکن ضمانت نامه رو گرفتم و وقتی بردم نظام وظیفه نگفتم که من بانکو عوض کردم(البته اینو هم بگم که استواره گفته بود که می تونین بانکو عوض کنین) حالا ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ یعنی الان تو دفترشون نامه داده شده به بانک ملیه در حالی که پاسخ نامه رو بانک مسکن داده!!!
    کاری باید انجام بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1925
    سلام
    من وقتی نظام وظیفه رفتم برای بانک نامه بگیرم برای بانک ملی گرفتم ولی بعد که رفتم دنبال کارهاش بانکو عوض کردم و از بانک مسکن ضمانت نامه رو گرفتم و وقتی بردم نظام وظیفه نگفتم که من بانکو عوض کردم(البته اینو هم بگم که استواره گفته بود که می تونین بانکو عوض کنین) حالا ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ یعنی الان تو دفترشون نامه داده شده به بانک ملیه در حالی که پاسخ نامه رو بانک مسکن داده!!!
    کاری باید انجام بدم؟
    نه آقا هيچ كاري نمي خواد انجام بدي.من هم واسه ملي نامه گرفته بودم ولي از سپه ضمانت نامه بردم.همون جايي كه تو نامه معرفي به بانك بود رو لاك گرفتيم وتمام.هيچ مشكلي نداره.ديگه اگه ضمانت نامه رو بردي نظام وظيفه و اونا هم قبول كردن چرا بايد مشكلي پيش بياد؟!!
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

نقل قول نوشته اصلی توسط pleasoh
    اي بابا، من ديروز رفتم 2 تا شعبه مختلف از بانك سپه. هر دوشون آيين نامه اي رو به من نشون دادن كه توش صراحتا نوشته بود كه بانك سپه ضمانت نامه يكساله صادر ميكنه و فقط براي كساني كه بورس از طرف سازمانهاي دولتي هستند ضمانت 4 ساله صادر ميشه. اين عين متن آيين نامه بود.
    بانك پارسيان هم ميگه بايد 16.5 نقد بزاري تا 2 ساله ضمانتت كنيم. البته رييس شعبه گفت به تمامش سود 16.5 درصد ميديم كه بخوره تو سر من. من پولم كجا بود
    بانك ملي ميگه يا 15 تومان نقد يا 1.5 نقد و 2 تا ضامن كه در شعبه ما حساب دارن و گردش مالي شون در سال بالاي 15 ميليون تومان باشه (تازه اون هم 1 ساله)
    تازه به بيشتر بانكها كه ميگم سند، زود ميخوان دست به سر كنن. تازه جلبش اينه كه خالم يك آپارتمان 2 سال پيش خريده 18 ميليون كه الان حدود 50 ميليون ميارزه، آقاي كارشناس محترم ارزش ملك رو دقيقا 17 ميليون ارزيابي نمودند در حالي كه بانك محترم حداقل سند 22.5 ميليوني طلب كرده اند.

ديگه دارم مستاصل ميشم، همش سنگ اندازي، خوب بگن نرين!!! با اين بازي در آوردن ها پذيرش آمريكام داره ميپره، با بدبختي استاد رو راضي كردم و ديفرش كردم. الان حتي به اينكه خروجيم به مرداد برسه تا برم كانادا يا سويد هم شك دارم.
    آقا شما ضمانت نامه يكساله ببر اگه استوار كردي قبول نكرد بپر برو پيش رئيس امور مالي اون قبول ميكنه.مشكلي نيست.همون بانك ملي هم كه گفته 2تا ضامن بيار خوبه از همنجا بگير.
    (ميبيني نظام وظيفه با ساختن اين جريان وثيقه و انداختن اون به گردن ما و بانك چجوري خودشو راحت كرده؟قبلا واسه خروج از كشور سند رو ميبردي وزارت علوم ميذاشتي و تمام.حالا بيان آقايون ببينن مشكلاتو...)
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

در قبال 15 ملیون نقد، بانک سود اونها رو میده؟؟؟ اگه نده که ضرر کردیم. چه کار کنیم که به ما سود هم بده؟؟؟؟ممنون اگه کسی بتونه بگه

سود ميدن.(يعني بهره ميدن چون سود حرامه!!!!ولي بهره حلاله!!! ;D)

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mysm
    ببین دوست عزیز

می گن سند ملک. حالا فرق نمی کنه شما سند خونتو بسپاری یا زمینو یا ...
    اتفاقا از این دید که شما مطرح کردی حتما این کار برات راحت تر هست.
    سلام
    بچه ها من امروز رفتم در اين مورد از بانكهاي پارسيان،پاسارگارد،صادرات، سپه و ملت پرسيدم
    هيچ كدوم قبول نمي كردن
    گفت بايد خونه يا كارخونه باشه
    بايد چهار ديواري با اسباب اثاثيه باشه
    گفتم اينجا هم بگم كه كسي مث من يه دقيقه هم درگير اين مسئله نشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)