نقل قول نوشته اصلی توسط mahdinb نمایش پست ها
بله دوست عزیز، برای من هم سوال بود که هنوز هم قانون سفته هست یا نه، که بله هست، خودم هفته قبل با سفته از شهرستان ضمانت نامه گرفتم.

من خودم 5 سال پیش با سفته برای ارشدم ضمانتنامه گذاشته بودم و بعدش برگشته بودم. الان میخواستم برای دکترا برم و شک داشتم که هنوز قانونش هست یا نه، چون از خیلی از دوستان همینجا شنیده بودم قانونش برداشته شده. ولی خودم هفته قبل دوباره اینکار رو کردم، پس قانونش هنوز هست. مسئله فقط اینه که سیاست بانکها خیلی سختگیرتر شده واسه این کار. من 5 سال پیش از طریق بانک تجارت این کار رو کرده بودم، همون موقع صادرات به هیچ وجه این کار رو نمیکرد، البته ضامن خیلی خیلی خیلی معتبر پیش هر دو داشتم، امسال تجارت هم گفت که دیگه به هیچ وجه این کار نمیکنه و قانونش برداشته شده، اما من نهایتاً تونستم از ظریق بانک سپه که رئیس شعبه آشنا بود و ضامن خیلی خیلی معتبر داشتم با سفته ضمانت نامه بگیرم، حتی با شرایط بهتر، اون بار 25% نقد گذاشتم، این بار 20%، یعنی 3 میلیون. در کل میخوام بگم که قانونش هست هنوز، ولی خیلی سخت قبول میکنن بانکها. خیلی به دلتون صابون نزنین، ولی اگه ضامن خیلی خیلی معتبر دارین و رئیس بانک هم آشنا هست تلاشتونو بکنین، شاید مثل من شد.
آقا منم مراجعه کردم و بانک های پارسیان، ملی و کشاورزی گفتن نمیشه.. به نظرتون الان چیکار باید بکنم. تنها راهی که می تونم ضمانت نامه بگیرم سند ملکی ه. بند پ هم ندارم. به نظرتون کدوم بانک احتمال اینکه قبول کنه بیشتره؟؟ ممنون میشم اگه نظرتون رو بگین، اگوست باید امریکا باشم، هنوز پاسپورت هم نگرفته ام.