صفحه 61 از 63 نخستنخست ... 1151525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdinb نمایش پست ها
    بله دوست عزیز، برای من هم سوال بود که هنوز هم قانون سفته هست یا نه، که بله هست، خودم هفته قبل با سفته از شهرستان ضمانت نامه گرفتم.

من خودم 5 سال پیش با سفته برای ارشدم ضمانتنامه گذاشته بودم و بعدش برگشته بودم. الان میخواستم برای دکترا برم و شک داشتم که هنوز قانونش هست یا نه، چون از خیلی از دوستان همینجا شنیده بودم قانونش برداشته شده. ولی خودم هفته قبل دوباره اینکار رو کردم، پس قانونش هنوز هست. مسئله فقط اینه که سیاست بانکها خیلی سختگیرتر شده واسه این کار. من 5 سال پیش از طریق بانک تجارت این کار رو کرده بودم، همون موقع صادرات به هیچ وجه این کار رو نمیکرد، البته ضامن خیلی خیلی خیلی معتبر پیش هر دو داشتم، امسال تجارت هم گفت که دیگه به هیچ وجه این کار نمیکنه و قانونش برداشته شده، اما من نهایتاً تونستم از ظریق بانک سپه که رئیس شعبه آشنا بود و ضامن خیلی خیلی معتبر داشتم با سفته ضمانت نامه بگیرم، حتی با شرایط بهتر، اون بار 25% نقد گذاشتم، این بار 20%، یعنی 3 میلیون. در کل میخوام بگم که قانونش هست هنوز، ولی خیلی سخت قبول میکنن بانکها. خیلی به دلتون صابون نزنین، ولی اگه ضامن خیلی خیلی معتبر دارین و رئیس بانک هم آشنا هست تلاشتونو بکنین، شاید مثل من شد.
    آقا منم مراجعه کردم و بانک های پارسیان، ملی و کشاورزی گفتن نمیشه.. به نظرتون الان چیکار باید بکنم. تنها راهی که می تونم ضمانت نامه بگیرم سند ملکی ه. بند پ هم ندارم. به نظرتون کدوم بانک احتمال اینکه قبول کنه بیشتره؟؟ ممنون میشم اگه نظرتون رو بگین، اگوست باید امریکا باشم، هنوز پاسپورت هم نگرفته ام.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidehsan نمایش پست ها
    آقا منم مراجعه کردم و بانک های پارسیان، ملی و کشاورزی گفتن نمیشه.. به نظرتون الان چیکار باید بکنم. تنها راهی که می تونم ضمانت نامه بگیرم سند ملکی ه. بند پ هم ندارم. به نظرتون کدوم بانک احتمال اینکه قبول کنه بیشتره؟؟ ممنون میشم اگه نظرتون رو بگین، اگوست باید امریکا باشم، هنوز پاسپورت هم نگرفته ام.
    ببینید، در درجۀ اول رئیس بانک باید با شما آشنا باشه که شاید بسته به شرایط بانکشون حاضر بشه سفته از شما قبول کنه، شما باید ببینید پیش چه بانکهایی آشنا و ضامن خیلی معتبر دارین، ولی در کل تجارت و صادرات میدونم الان این کار رو نمیکنن، سپه که برای من جواب داد، پارسیان هم احتمال میدم اگر رئیس شعبه بخواد ممکنه بشه، بقیۀ بانکها هیچ ایده ای ندارم، در مورد سند ملکی هم فکر نکنم مشکلی باشه، هر بانکی معمولاً انجام میده، ولی دنگ و فنگش خیلی زیاده چون باید کارشناس بیاد ملک رو اعتبارسنجی کنه و این حرفا، و در کل خیلی طول میکشه.

شما اگر میخواید پاسپورت رو زودتر بگیرید درخواست سفر زیارتی بدید، صوری، خیلی هم راحته، 15 میلیون هم نقد بزارید، پاسپورتتون میاد، بعد از تاریخ درخواست سفرتون که گذشت میرید اجازه خروج رو لغو می کنید و 15 میلیون رو هم برمیدارید، بعد دوباره برای معافیت تحصیلی هر کاری میخواید بکنید، خود نظام وظیفه هم معمولاً در جریانه که شما پاسپورتتون رو میخواید که کارتون جلوتر بیفته

سلام

لطفا شرایط و ریز کاریهای ( اعم از رسمی و غیر رسمی)گرفتن ضمانتنامه از طریق سفته رو توضیح میدید...

بهترین بانک برای گرفتن وثیقه به صورت سپرده نقدی کدوم بانک هست؟

تشکر.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical engineering ,Sahand university of technology

دوستان من مدتیه درگیر گرفتن اجازه خروج از کشور هستم. از اقدام کردم. نظام وظیفه تبریز بهم گفت ما ضمانتنامه قبول نمیکنیم و باید نقد باشه. اومدم تهران امروز اون مسیولی که در تهران بود هم بهم گفت که دیگه ضمانت نامه قبول نمیکنیم و فقط پول نقد قبول میکنیم. واقعا این قانون برداشته شده یا اینها دارن کارشکنی میکنن؟ کسی هست که تو این چند وقت اخیر از طریق ضمانت نامه بانکی اقدام کرده باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

دوستان یک سوالی. من میخوام مبلغ وثیقه رو نقد بگذارم در بانک و ضمانت نامه بانک رو بگیرم. به نظر شما مناسبترین بانک نزدیک میدون سپاه که اولا ضمانتنامه به مدت سالهای تحصیل بده (البته با گرفتن کارمزد) و سود پول رو هم بخواد بده کدوم بانک هست؟ اکثرا به بانک ملی یا کشاورزی نزدیک میدون سپاه اشاره میکنند. میخواستم ببینم کدومشون بهترن؟
    (Effort is only effort when it begins to hurt. Jose Gasset (1883-1955

Junior Member

والا من یه ماه پیش نظام وظیفه تهران بودم، یه نفر با ضمانت نامه اومده بود و اجازه خروج گرفت. مگه اینکه تو این یه ماه قانونش عوض شده باشه!

Member

سلام دوستان
    1- به نظرتون الان بهترین بانک برای گرفتن ضمانت نامه که سود بهتری هم بده کدوم بانکه؟
    2- سودی که میدن معادل سود سپرده بلند مدته یا کوتاه مدت؟ در کل چند درصده در حال حاضر؟
    3- الان مبلغ وثیقه 20 تومن هست؟ برای بانک باید 22 بذاریم تا سود تعلق بگیره؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید بهترین بانک رو انتخاب کنم

سلام
    می خواستم بدونم الان نظام وظیفه ضمانت نامه بانکی همه ی بانکها رو قبول داره؟
    یادمه تا یکی دو سال قبل فقط ضمانت نامه از دو سه بانک رو قبول می کردند!

با سلام

از دوستان بزرگواری که اطلاع دارند ممنون میشم راهنمایی کنند.

در سایت نظام وظیفه درج شده: "سفرجهت ادامه تحصیل (معافیت تحصیلی خارج از کشور):200 میلیون ریال وجه نقد ."

با این حساب امکان گرفتن ضمانت بانکی وجود ندارد؟

و اینکه آیا مبلغی غیر از این ۲۰ میلیون هم باید پرداخت؟ بانک پول دیگری هم درخواست می کند؟

با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط olyaee نمایش پست ها
    دوستان من مدتیه درگیر گرفتن اجازه خروج از کشور هستم. از اقدام کردم. نظام وظیفه تبریز بهم گفت ما ضمانتنامه قبول نمیکنیم و باید نقد باشه. اومدم تهران امروز اون مسیولی که در تهران بود هم بهم گفت که دیگه ضمانت نامه قبول نمیکنیم و فقط پول نقد قبول میکنیم. واقعا این قانون برداشته شده یا اینها دارن کارشکنی میکنن؟ کسی هست که تو این چند وقت اخیر از طریق ضمانت نامه بانکی اقدام کرده باشه؟
    سلام، من امروز نظام وظيفه تهران بودم و پرسيدم ازشون، گفتن ضمانتنامه هم قبول ميكنيم، فقط اينكه بانك چه جوري براتون ضمانتنامه صادر كنه (مثلا سفته قبول كنه يا نه)ديگه دست خودشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)