صفحه 11 از 63 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical and Aerospace engineering, Oklahoma State University

پیش فرض پاسخ : ضمانتنامه بانکی

میشود قبل از این که در وزارت علوم پرونده تشکیل بدهیم، برای جلو افتادن در کارها، ضمانت نامه بانکی رو گرفت و یا حتما لازم است که با نامه نظام وظیفه برویم بانک؟ به فرض این که بانک مشکلی در این قضیه نبیند آیا آن ضمانت نامه ای که ما میگیریم رو نظام وظیفه قبول دارد یا لازم است اول پرونده تشکیل بدهیم

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Chagrin
    من تمام این تاپیک و چند تاپیک مربوطه رو خوندم ولی جوابم رو به طور کامل نگرفتم. از دوستانی که برای دانشگاه های آمریکا پذیرش گرفتن و به دلیل مشمول بودن, مشکل خروج دارن ممنون می شم به شوالات من پاسخ بدید:

1- از اونجا که برای گرفتن ویزای دانشجویی برای تحصیل در امریکا, لا اقل نیاز به 2 بار خروج از کشور داریم, آیا برای هر بار خروج از کشور باید ضمانت بانکی یا یا پول نقد بدیم, یا اینکه پس از معرفی شخص پذیرفته شده توسط وزارت علوم به نظام وظیفه, فقط یک بار گرفتن ضمانت بانکی کفایت می کند؟ یا به عبارت دیگر, ضمانت بانکی باید برای دراز مدت (1-6 سال) صادر شود؟
    نه خیر. شما یکبار به نظام وظیفه مراجعه می کنید. و ضمانت نامه رو تحویل دادید. برای شما معافیت تحصیلی صادر می شود. و دیگر نیازی به رجوع دوباره به نظام وظیفه نیست.

2- در فرم "ضمانت نامه تعهد پرداخت" که نظام وظیفه در اختیار مشمول می گذارد, هم مشخصالت ضامن و هم مشخصات مشمولباید پر شود. در صورتی که بانکی حاضر به دادن ضمانت بانکی شد, ضامن در اینجا چه کسی می باشد؟
    ضمان هر کسی بانک داره برای اون ضمانت نامه ( ممکن خود مشمول باشه یا کسه دیگه) صادر می کنه. مثلا اگه پول نقد باشهو صاحب حساب. یا اگه ملک باشه مالک....

3- می شه یکی از دوستان دقیقا اینجا بگه روش های گذاشتن وثیقه 15 میلیونی چیه: اگه نقدی باید بدیم به چه شکلیه و اگه بخوایم ضمانت بانکی بگیریم, چیجویه (البته ضمانت بانکی تا حدی در این تاپیک توضیح داده شده, اما اگه یه دوست بیاد یه جمعبندی انجام بده ممنون می شم). اگر روش دیگری غیر این دو وجود داره, لطفا توضیح دهید.

اگه تاپیک وثیقه رو نگاه کنید یه جمع بندی کلی اونجا آوردیم:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...?topic=207.135

بازم سوالی بود در خدمتم.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

درود
    من دوتا سوال داشتم كه جوابش را پيدا نكردم

ما كه 13.5 سپرده و 3 ميليون هم قرض الحسنه ميذاريم ايا سود 13.5 را مي تونيم بگيريم يا جمع مي شود(از بانك پارسيان كه پرسيده بودم گفت نمي تونيد بگيريد و سودش همين طوري جمع مي شه تا شما بياييد)
    و سوال ديگرم هم : اگر ما ديگه نياييم 15 ميليون ميره يا 16.5 ميليون؟

نقل قول نوشته اصلی توسط spiriteaway
    میشود قبل از این که در وزارت علوم پرونده تشکیل بدهیم، برای جلو افتادن در کارها، ضمانت نامه بانکی رو گرفت و یا حتما لازم است که با نامه نظام وظیفه برویم بانک؟ به فرض این که بانک مشکلی در این قضیه نبیند آیا آن ضمانت نامه ای که ما میگیریم رو نظام وظیفه قبول دارد یا لازم است اول پرونده تشکیل بدهیم
    منم این سوال رو دارم...
    اون نامه ای که نظام وظیفه برای بانک (ضمانت نقدی 15 میلیونی) میده، نامه ی منحصر به فرد منه یا یه برگه کپی شده است؟ منظورم اینه که الآن من میتونم قبل از تشکیل پرونده تو وزارت علوم، اقدام کنم برای گرفتن ضمانت نامه؟

فكر نمي كنم
    چون توي نامه نوشته كه شما كجا قبول شديد و كي رفتني هستيد و ....
    حالا بدون اين نامه چه جوري مي خواهيد به نظام وظيفه ثابت كنيد كه من رفتنيم؟(اونا كه از نامه پذيرش سردر نميارن)

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil65
    منم این سوال رو دارم...
    اون نامه ای که نظام وظیفه برای بانک (ضمانت نقدی 15 میلیونی) میده، نامه ی منحصر به فرد منه یا یه برگه کپی شده است؟ منظورم اینه که الآن من میتونم قبل از تشکیل پرونده تو وزارت علوم، اقدام کنم برای گرفتن ضمانت نامه؟
    امور مالی نظام وظیفه به شما یه نامه و یه فرم ( نمونه ضمانت نامه)میده. اون نامه به بانکی هست که شما تعیین کردید. فرم هم کپی هست.

اگه بانکی که شما می رید از شما نامه رو نخواد شما می تونید این کارو زود تر شروع کنید.

تو همین فروم دوستان لطف کردن و نمونه ضمانت نامه رو گذاشتند. ( فقط مساله اصلی اینکه متن ضمانت همون باشه که تو نمونه اونا اومده. موفق باشید
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Abtin.
    درود
    من دوتا سوال داشتم كه جوابش را پيدا نكردم

ما كه 13.5 سپرده و 3 ميليون هم قرض الحسنه ميذاريم ايا سود 13.5 را مي تونيم بگيريم يا جمع مي شود(از بانك پارسيان كه پرسيده بودم گفت نمي تونيد بگيريد و سودش همين طوري جمع مي شه تا شما بياييد)
    و سوال ديگرم هم : اگر ما ديگه نياييم 15 ميليون ميره يا 16.5 ميليون؟
    جواب سواله اولتون به بانک بسگی داره.

ولی در مورد سوال دوم: در صورت ضبط، نظام وظیفه 15 ملیون می خواد به بقیه اش کاری نداره. حالا بانک اون بقیه اش رو به شما باید برگردونه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Abtin.
    فكر نمي كنم
    چون توي نامه نوشته كه شما كجا قبول شديد و كي رفتني هستيد و ....
    حالا بدون اين نامه چه جوري مي خواهيد به نظام وظيفه ثابت كنيد كه من رفتنيم؟(اونا كه از نامه پذيرش سردر نميارن)
    شما نمی تونید تو نظام وظیفه بدون نامه وزارت تشکیل پرونده بدید. ولی می تونید ضمانت نامه رو بگیرید. تو فرمتی که اونا می خواهند. تا کارتون جلو بیافته!

نقل قول نوشته اصلی توسط mparsas
    اون 10% برای چی هست؟ یعنی همه باید 10% هم اضافه مسدود کنن؟

در پاسخ به دوستانی که سوالشون اینه که اون 10 درصد اضافه (یا هر مبلغ اضافه بر مبلغ سپرده) برای وثیقه 15 میلیونی دیگه چیه:

اگه شما بخواهید مبلغ 15 میلیون وثیقه شما به صورت سپرده بلند مدت (سود 17.5 درصد به بالا) باشه، اعم از اینکه بانک خصوصی برید یا دولتی قطعا از شما 10% اضافه به صورت قرض الحسنه نزد خودش مسدود میکنه. علتش هم کاملا روشنه:
    با توجه به اینکه سود سپرده بلند مدت قریب 10 درصد از سود سپرده کوتاه مدت بیشتره و با توجه به اینکه این سود از لحظه ابتدای افتتاح حساب، ماه به ماه به حساب پشتیبان واریز میشه و توسط شما قابل برداشته، حالا اگه وسط کار، مثلا بعد از سال اول شما ترتیبی جهت تمدید این وثیقه انجام ندادید و بانک طبق متن داخل ضمانت نامه به صورت خودکار مجبور به ارسال این مبلغ به حساب دولت شد، آنوقت تکلیف بانک چیه که الکی 10 درصد بیشتر به شما سود داده به امید اینکه پولتون رو پنج سال در اختیار داشته باشه؟ اون ده درصد اینجا به درد بانک میخوره تا بزنه تو گوشش .
    دوستان شک نکنید که بانکهایی که این ده درصد رو نگیرند قطعا یکی از شرایط زیر رو دارند:
    1- سپرده کوتاه مدت برای شما ایجاد کرده اند و لذا نگران سود اضافه ای که به شما داده اند نیستند
    2- مبلغ سپرده بلند مدتی که برای شما افتتاح کرده اند بیش از 15 میلیون است و خیالشون راحته که درصورت ارسال 15 میلیون به نظام وظیفه هنوز پول بیشتری از شما در اختیار دارند تا نقره داغتون کنند.

بدرود.

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew
    امور مالی نظام وظیفه به شما یه نامه و یه فرم ( نمونه ضمانت نامه)میده. اون نامه به بانکی هست که شما تعیین کردید. فرم هم کپی هست.

اگه بانکی که شما می رید از شما نامه رو نخواد شما می تونید این کارو زود تر شروع کنید.

تو همین فروم دوستان لطف کردن و نمونه ضمانت نامه رو گذاشتند. ( فقط مساله اصلی اینکه متن ضمانت همون باشه که تو نمونه اونا اومده. موفق باشید
    بابت جواباتون خیلی ممنون.
    ولی من کل تاپیک و نگاه کردم، هیچ کس متن اون ضمانت و نذاشته ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)