صفحه 14 از 63 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

پیش فرض پاسخ : ضمانتنامه بانکی

برای ارشد که نظام وظیفه معافیت 3 ساله می ده
    اگه از بانک 4 ساله ضمانت نامه بگیریم .. سال سوم باید بیایم پولمون و پس بگیریم یا چهارم ؟
    اگه از بانک 3 سال بگیریم باز هم لازمه سال به سال تمدید بشه یا سال به سال به نظام و ظیفه اطلاع داده بشه ؟
    ممنون

هر وقت که نظام وظیفه، معافیت شما رو باطل کنه، برگ ضمانت شما رو پس میده و میتونین پولتون و بگیرین.
    تا وقتی که ضمانت نامه معتبره، نیازی به تمدید نیست. هر وقت شما هنوز در حال استفاده از معافی باشین ولی سررسید ضمانت نامه در حال انقضا باشه، باید تمدید بشه.

دوستان عزیز
    1- فرم ضمانت نامه که نظام وظیفه میده باید تو [size=10pt]سربرگ بانک[/size] دقیقا تایپ بشه با مهر و امضا و تمبر و پرفراژ یا اینکه همون فرم باید توسط بانک پر بشه با مهر و امضا و تمبر
    اگه تکراری بود معذرت می خوام. برای اطمینان بیشتر پرسیدم

2- برای دادن وکالتنامه به هرکسی مثلا اعضا خانواده . برای بعضی کارا مثل گرفتن اصل مدرک لیسانس .. فکر می کنم دفتراسنادرسمی ها یا کارت پایان خدمت بخوان یا گواهی اشتغال به تحصیل.. حالا تکلیف ما چی میشه این وسط.. نامه از وزارت علوم باید بگیریم.. از کجا از کی؟ کسی ایده ای داره ممنون میشم راهنمایی بکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط firstlovecity
    دوستان عزیز
    1- فرم ضمانت نامه که نظام وظیفه میده باید تو [size=10pt]سربرگ بانک[/size] دقیقا تایپ بشه با مهر و امضا و تمبر و پرفراژ یا اینکه همون فرم باید توسط بانک پر بشه با مهر و امضا و تمبر
    اگه تکراری بود معذرت می خوام. برای اطمینان بیشتر پرسیدم

2- برای دادن وکالتنامه به هرکسی مثلا اعضا خانواده . برای بعضی کارا مثل گرفتن اصل مدرک لیسانس .. فکر می کنم دفتراسنادرسمی ها یا کارت پایان خدمت بخوان یا گواهی اشتغال به تحصیل.. حالا تکلیف ما چی میشه این وسط.. نامه از وزارت علوم باید بگیریم.. از کجا از کی؟ کسی ایده ای داره ممنون میشم راهنمایی بکنه
    ازونجایی که بانکی کخ من ضمانت نامه گرفم خیلی پرت بود...همون فرم نظام وظیفه رو مهر و تمبر زدند و امضا کردند نظام وظیفه ایرادی نگرفت
    ,واسه وکالت نامه نمی خواند معافی رو
    باشد که از کسانی باشیم که این جهان را تازه می گردانند
    اشو زردشت

Junior Member

پیش فرض تسهیلات بانک های مختلف درازای وثیقه ملکی-پول نقد و ... به منظور اخذ ضمانت نامه

سلام

به صورت پراکنده پیش از این بعضی از دوستان در این باره صحبت کردند ولی چون به صورت متمرکز نیست و موضوع مهمی هم هست این سرفصل رو ایجاد کردم.

لطفا فقط اسم و آدرس بانکی (در تهران یا شهرستان) که در اون سند ملکی و یا 15 میلیون پول نقد یا سفته رو وثیقه گذاشتین تا ضمانت 15 میلیونی سربازی رو

بگیرین و تسهیلاتی که بانک در ازای اون میده رو دراینجا مطرح کنین. (تسهیلات خیلی مهمه. لطفا فراموشش نکنین البته اگه چیزی بوده!)

سپاس

پ.ن: این تاپیک فقط برای عنوان دقیق بانک و تسهیلات ایجاد شده است، ارسال های مربوط به شرایط و چگونگی را در تاپیک ضمانت نامه بانکی مطرح نمایید.

سلام

من چون از شهرستان میام می خواستم ضمانت نامه رو از قبل تنظیم کنم و بیارم. دیدم دوستان هم میگن که میشه این کارو کرد.

ولی به فرم ضمانت نامه که نگاه میکردم نوشته شده:
    برابر اعلام شماره ...........

این شماره رو مگه نظام وظیفه تعیین نمی کنه؟ بانک بدون نامه نظام وظیفه ضمانت صادر میکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ara3h
    سلام

من چون از شهرستان میام می خواستم ضمانت نامه رو از قبل تنظیم کنم و بیارم. دیدم دوستان هم میگن که میشه این کارو کرد.

ولی به فرم ضمانت نامه که نگاه میکردم نوشته شده:
    برابر اعلام شماره ...........

این شماره رو مگه نظام وظیفه تعیین نمی کنه؟ بانک بدون نامه نظام وظیفه ضمانت صادر میکنه؟
    بله تو اون نامه شماره نامه نظام وظیفه قید میشه.
    بستگی به بانک داره. ممکنه قیول کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil65
    بله تو اون نامه شماره نامه نظام وظیفه قید میشه.
    بستگی به بانک داره. ممکنه قیول کنه.
    خیلی ممنون از جوابتون.
    ولی خب بانک چی رو قبول کنه؟

اینکه شماره نامه رو ننویسه؟ (که در این صورت متن نامش متفاوت میشه)
    یا اینکه جای شماره و تاریخ و تاریخ سررسید رو خالی بذاره تا بعدا خودمون پرش کنیم؟ (که در این صورت هم نظام وظیفه ممکنه با دستنویس بودن این فیلدها مشکل پیدا کنه)

ببین نظام وظیفه دو نسخه نامه صادر میکنه که یکیش و میدی به بانک، یکیش و با ضمانت نامه از آدم میگیره. اگه این جوری بخوایم حساب کنیم باید اول نامه نظام وظیفه به بانک و بگیری.
    من فکر کنم بهتره بیخودی خودتو تو درد سر نندازی. یه وقت میگیری از بانک میبری، نظاو وظیفه ممکنه گیر بده.

اما خوب اگه خواستی امتحان کنی، میتونی بگی شماره نامه نزنه. چون مهم ضمانت نامه است. حالا عطف به کدوم نامه شده خیلی مهم نیست.

Junior Member

در ویکی اینو نوشته:

در امور مالی نامه ای خطاب به یک شعبه مشخص از یک بانک به عنوان معرفی شما برای اخذ ضمانت بانکی صادر میشود. اگر شهرستانی هستید حتماً قبل از حضور در تهران، بانک و شعبه آن را مشخص کنید. دقت کنید که برای دوره دکتری، نظام وظیفه ضمانت نامه 6 ساله را از شما می خواهد که هر بانکی آن را صادر نمی کند. معمولاً در سیستم بانکی ضمانت یکساله صادر میشود که در تاریخ سررسید قابل تمدید است. این نوع ضمانتنامه مورد تأیید نظام وظیفه نمی باشد! در ضمن برخی بانکها متن ضمانتنامه مخصوص به خود را دارند و حاضر به صدور ضمانتنامه با متن درخواستی نظام وظیفه نیستند. لازم بذکر است که نظام وظیفه تنها متن خودش را قبول دارد و حاضر به قبول متنهای دیگر نیست!

من نفهمیدم بچه هایی که از شهرستان میان چه جوری میتونن نوع بانک و شعبه اونو که نظام وظیفه معرفی میکنه مشخص کنن؟

با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)