صفحه 15 از 63 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

پیش فرض پاسخ : ضمانتنامه بانکی

نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddari
    در ویکی اینو نوشته:

در امور مالی نامه ای خطاب به یک شعبه مشخص از یک بانک به عنوان معرفی شما برای اخذ ضمانت بانکی صادر میشود. اگر شهرستانی هستید حتماً قبل از حضور در تهران، بانک و شعبه آن را مشخص کنید. دقت کنید که برای دوره دکتری، نظام وظیفه ضمانت نامه 6 ساله را از شما می خواهد که هر بانکی آن را صادر نمی کند. معمولاً در سیستم بانکی ضمانت یکساله صادر میشود که در تاریخ سررسید قابل تمدید است. این نوع ضمانتنامه مورد تأیید نظام وظیفه نمی باشد! در ضمن برخی بانکها متن ضمانتنامه مخصوص به خود را دارند و حاضر به صدور ضمانتنامه با متن درخواستی نظام وظیفه نیستند. لازم بذکر است که نظام وظیفه تنها متن خودش را قبول دارد و حاضر به قبول متنهای دیگر نیست!

من نفهمیدم بچه هایی که از شهرستان میان چه جوری میتونن نوع بانک و شعبه اونو که نظام وظیفه معرفی میکنه مشخص کنن؟

با تشکر
    1- این متن ویکی اشتباه داره که باید اصلاح بشه.
    این نوع ضمانتنامه مورد تأیید نظام وظیفه نمی باشد! قبول میکنه اما باید هر سال تمدید شه.

2- مثلا شما قبل از اینکه بیای تهران، میری تحقیق میکنی میبینی بانک x شعبه Y با شرایطی که نظام وظیفه تعیین کرده، ضمانت میده و شما هم میتونی مبلغ وثیقه رو تو اون بانک و شعبه واریز کنی. برای همین وقتی اومدی نظام وظیفه میگی من میخوام از این بانک ضمانت بگیرم. اونها هم نامه رو خطاب به بانک x شعبه Y مینویسن میدن دستت بری بانک.

پیش فرض پاسخ : تسهیلات بانک های مختلف درازای وثیقه ملکی-پول نقد و ... به منظور اخذ ضمانت نامه

سلام
    من برای یه خروج دانشجویی 5 ملیون گذاشتم
    بانک صادرات شعبه باغ ملی نجف آباد
    کد شعبه 0022
    1 روزه همه کارهاش رو انجام داد و ضمانت نامه رو همون روز صادر کرد
    همه پول رو به حساب خودشون منتقل می کنند، ولی برای این کار شما باید یه حساب قرض الحسنه پس انداز توی اون بانک داشته باشی (یا باز کنی)
    37 هزار تومن هم کارمزد کل قضیه هستش!
    به این سپرده شما سود معمولی سپرده های کوتاه مدت هم تعلق می گیره

Junior Member

بعد از ده روز ضمانت نامه من آماده شد ولی امروز که به دستم رسید می بینم که فقط برای شش ماهه . (بانک گفته بوده که بیشتر از شش ماه به کسی ضمانت نامه نمی دیم). به نظر شما چیکار کنم ببرم نظام وظیفه یا دوباره بیافتم دنبالش که یکی دیگه بگیرم؟

Senior Member pouya4 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط puya
    بعد از ده روز ضمانت نامه من آماده شد ولی امروز که به دستم رسید می بینم که فقط برای شش ماهه . (بانک گفته بوده که بیشتر از شش ماه به کسی ضمانت نامه نمی دیم). به نظر شما چیکار کنم ببرم نظام وظیفه یا دوباره بیافتم دنبالش که یکی دیگه بگیرم؟
    والا مال ما هم یه ساله بود، بعد باید یکی بره واست تمدید کنه، اگه مشکلی نداری با این، یه سر برو نظام وظیفه، فوقش پرت می کنه جلوت میگه برو یکی دیگه بیار (عین همین کار رو می کنه)
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

سلام

دوستان تهرانی یه راهنمایی می خواستم.
    من با توجه به این که کارهام به هم گره خورده و خیلی عجله دارم می خوام وقتی اومدم تهران دیگه نخوام برگردم شهرستان و ضمانتنامه رو پر کنم.

یه بانک می خواستم معرفی کنید که همون 15 تومن رو فقط بگیره(نه بیشتر) و ضمانت نامه رو سریع پر کنه. اگه نزدیک نظام وظیفه باشه که چه بهتر.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member

متاسفانه ضمانت نامه شش ماهه رو از من قبول نکردند و مجبور شدم برم عوضش کنم به یکساله. این جا دو نکته مطرح می شه:
    1- چرا بانک بار اول قبول نمی کرد که یکساله بده؟
    2- نظام وظیفه برگشته به من می گه برای راحتی خودته که هر شش ماه نیای تمدیدش کنی!

فقط خدا کنه زحماتی که می کشیم (همه بچه هایی که اقدام می کنن) نتیجه بده

نقل قول نوشته اصلی توسط ara3h
    سلام

دوستان تهرانی یه راهنمایی می خواستم.
    من با توجه به این که کارهام به هم گره خورده و خیلی عجله دارم می خوام وقتی اومدم تهران دیگه نخوام برگردم شهرستان و ضمانتنامه رو پر کنم.

یه بانک می خواستم معرفی کنید که همون 15 تومن رو فقط بگیره(نه بیشتر) و ضمانت نامه رو سریع پر کنه. اگه نزدیک نظام وظیفه باشه که چه بهتر.

بعید میدونم جایی رو پیدا کنین که فقط 15 تومن بگیره. تا جایی که ما پرسیدیم، همشون 10 درصد بیشتر هم برداشت میکنن از حساب. این 10 درصد که میشه یک میلیون و نیم، سودی هم بهش تعلق نمیگیره.

سلام
    ....

دوستانی که سوالی مشابه دارند این پست قبلی منو که اینجا تکرار کردم بخونند:
    در پاسخ به دوستانی که سوالشون اینه که اون 10 درصد اضافه (یا هر مبلغ اضافه بر مبلغ سپرده) برای وثیقه 15 میلیونی دیگه چیه:
    اگه شما بخواهید مبلغ 15 میلیون وثیقه شما به صورت سپرده بلند مدت (سود 17.5 درصد به بالا) باشه، اعم از اینکه بانک خصوصی برید یا دولتی قطعا از شما 10% اضافه به صورت قرض الحسنه نزد خودش مسدود میکنه. علتش هم کاملا روشنه:
    با توجه به اینکه سود سپرده بلند مدت قریب 10 درصد از سود سپرده کوتاه مدت بیشتره و با توجه به اینکه این سود از لحظه ابتدای افتتاح حساب، ماه به ماه به حساب پشتیبان واریز میشه و توسط شما قابل برداشته، حالا اگه وسط کار، مثلا بعد از سال اول شما ترتیبی جهت تمدید این وثیقه انجام ندادید و بانک طبق متن داخل ضمانت نامه به صورت خودکار مجبور به ارسال این مبلغ به حساب دولت شد، آنوقت تکلیف بانک چیه که الکی 10 درصد بیشتر به شما سود داده به امید اینکه پولتون رو پنج سال در اختیار داشته باشه؟ اون ده درصد اینجا به درد بانک میخوره تا بزنه تو گوشش .
    دوستان شک نکنید که بانکهایی که این ده درصد رو نگیرند قطعا یکی از شرایط زیر رو دارند:
    1- سپرده کوتاه مدت برای شما ایجاد کرده اند و لذا نگران سود اضافه ای که به شما داده اند نیستند
    2- مبلغ سپرده بلند مدتی که برای شما افتتاح کرده اند بیش از 15 میلیون است و خیالشون راحته که درصورت ارسال 15 میلیون به نظام وظیفه هنوز پول بیشتری از شما در اختیار دارند تا نقره داغتون کنند.

بدرود.

اقا دست همگی درد نکنه.

من از بانک کارآفرین پرسیدم و گفت که همون مبلغ رو میگیره. شاید درست در جریان نبوده. من از سه تا بانک پرسیدم و فهمیدم قوانینشون خیلی با هم متفاوته. حالا شما چه بانک و چه شعبه ای رو در تهران پیشنهاد می کنین؟

اقا دست همگی درد نکنه.

من از بانک کارآفرین پرسیدم و گفت که همون مبلغ رو میگیره. شاید درست در جریان نبوده. من از سه تا بانک پرسیدم و فهمیدم قوانینشون خیلی با هم متفاوته. حالا شما چه بانک و چه شعبه ای رو در تهران پیشنهاد می کنین؟
    همونطور که توضیح دادند، این 10 درصد اضافه دلیل داره.
    حواستون باشه، چون خیلی از شعبه ها اولش نمیگن که این پول و میگیرن. اما وقتی وارد جریان کار میشی، میگیرن.
    من خودم پارسیان گذاشتم راضی هم بودم. همون روز صادر شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)