صفحه 16 از 63 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

پیش فرض پاسخ : ضمانتنامه بانکی

سلام
    من تصمیم گرفتم بلافاصله بعد از گرفتن نامه فراغت از تحصیل بیام تهران.
    برای سریع پیش رفتن کارها یه حساب سپرده اونجا برای خودم باز کنم. حالا آیا نظام وظیفه ایراد نمی گیره اگه من خودم بخوام ضامن خودم بشم؟

سوال دیگه اینکه توی اون نامه ضمانت اگه برای فوق لیسانس بخوایم خارج شیم تاریخ سررسید 3 ساله می خوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ara3h
    سلام
    من تصمیم گرفتم بلافاصله بعد از گرفتن نامه فراغت از تحصیل بیام تهران.
    برای سریع پیش رفتن کارها یه حساب سپرده اونجا برای خودم باز کنم. حالا آیا نظام وظیفه ایراد نمی گیره اگه من خودم بخوام ضامن خودم بشم؟

سوال دیگه اینکه توی اون نامه ضمانت اگه برای فوق لیسانس بخوایم خارج شیم تاریخ سررسید 3 ساله می خوره؟
    نه فرقي نمي كنه كه چه كسي ضامن شما باشه
    4 ساله مي خوره

نقل قول نوشته اصلی توسط Abtin.
    نه فرقي نمي كنه كه چه كسي ضامن شما باشه
    4 ساله مي خوره
    مرسی از راهنمایی
    پس واسه دکترا 8 ساله می خوره؟

به نظر میاد اگه یه بانکی پیدا کنی و سپرده 4 ساله باز کنی و ضمانت هم 4 ساله بده(نه یک ساله) طبق اون توضیحی که دوستان دادن دیگه پول اضافه لازم نیست.

راستی در مورد تمدید ضمانتنامه چیزی پیدا نکردم. از نظام وظیفه شهرستان هم میشه پیگیری کرد؟

سلام.من یه شرایطی دارم که موندم چه کار کنم، توضیح میدم اگه میشه کمکم کنید.
    من حدودا 9 ماه دیگه به ضمانت نامه بانکی به عنوان وثیقه برای خروج از کشور به منظور ادامه تحصیل احتیاج خواهم داشت، ولی از اونجائی که اون موقع( 9 ماه بعد) من شرایط بانک ها رو مبنی بر اینکه باید یه پولی تو حساب بخوابونیم رو نخواهم داشت ولی الان این شرایط رو دارم، می خواستم ببینم میتونم از الان برا اون موقع کاری بکنم یا نه؟ ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rabin4hood52
    سلام.من یه شرایطی دارم که موندم چه کار کنم، توضیح میدم اگه میشه کمکم کنید.
    من حدودا 9 ماه دیگه به ضمانت نامه بانکی به عنوان وثیقه برای خروج از کشور به منظور ادامه تحصیل احتیاج خواهم داشت، ولی از اونجائی که اون موقع( 9 ماه بعد) من شرایط بانک ها رو مبنی بر اینکه باید یه پولی تو حساب بخوابونیم رو نخواهم داشت ولی الان این شرایط رو دارم، می خواستم ببینم میتونم از الان برا اون موقع کاری بکنم یا نه؟ ممنون
    یعنی چی که الان شرایط رو داری اما نه ماه بعد نخواهی داشت؟ اگه مسئله پوله که اگر همین الان هم پول رو بذاری دیگه باید تو بانک بمونه پولت تا همون نه ماه بعد! بعدش هم که ایشالا میری برای ادامه تحصیل تا زمانی که خدای نکرده برگردی هم پولت کماکان تو بانک هست. یعنی به هرحال اگر نه ماه بعد میخوای برای برای ادامه تحصیل، باید اون موقع به اندازه لازم تو حساب بانکیت پول باشه و این پول در حسابت بلوکه میشه و به ازاش ضمانت نامه صادر میشه

سلام

من در طی دو روز به خیلی از بانک های تهران سر زدم. در نهایت به این نتیجه رسیدم که همون بانک اقتصاد نوین شعبه شریف شرایط بهتری داره، ولی وقتی رفتیم سر معامله رئیس بانک فرمود که برای شما چون شهرستان هستن خونوادت این کار رو نمی کنیم.

برای دوستان ساکن اصفهان بانکی رو پیدا کردم که شرایطش فوق العاده بود.
    بانک کارآفرین شعبه مطهری

این بانک با همون 15 میلیون برای من ضمانت نامه صادر کرد. ضمانت نامه رو دقیق طبق متن مورد نظر نظام وظیفه و در مدت نیم ساعت صادر کرد. زمان سر رسید رو دقیقا همون تاریخی زد که توی نامه بود یعنی برای من که برای فوق می خوام برم ضمانت 4 ساله صادر کرد. کارمزدش هم خیلی خوب بود نسبت به بانک های تهران.
    در نهایت رئیس و کارمندان شعبه بی نهایت خوش برخورد بودن و کلا کار ما از باز کردن حساب جاری، سپرده و صدور ضمانت نامه به 2 ساعت نرسید.

چه نیازی به حساب جاری داشت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil65
    چه نیازی به حساب جاری داشت؟
    حساب سپرده کوتاه مدت البته، برای اینکه سود سپرده بره به اون حساب.

(تو ویکی نتونستم وارد شم، واسه همین اینجا مینویسم)

۲-۳ روز پیش نظام وظیفه بودم و میخواستم وثیقه نقدی بذارم. یه بانک کشاورزی باز شده داخل حیاط نظام وظیفه که میتونین پول رو همونجا واریز کنین. فقط حواستون باشه که اصل شناسنامه و اصل کارت ملی همراهتون باشه و دو تا کپی از هر کدوم. چون من اصل شناسنامم همراهم نبود و اونا هم هیچ رقمه کوتاه نمیومدن، بعد از کلی بالا و پایین شدن، راضیشون کردم که ببرم همون بانک سپه واریز کنم.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)