صفحه 17 از 63 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

پیش فرض پاسخ : ضمانتنامه بانکی

* فوری *

سلام
    دوستان من دو هفته دیگه پرواز دارم به آمریکا.
    برای خروج طولانی مدت از چند هفته پیش کارشناس بانک مسکن اومده بود خونه رو کارشناسی کرده بود و همه چیز آماده بود.
    امروز که نامه از وظیفه گرفتم برای بانک، جناب رئیس بانک امضا نکردن و گفتن چون چند نفر به تعهدشون عمل نکردن ما دیگه سند خونه قبول نمی کنیم. هر چی هم اصرار کردیم زیر بار نرفت و امضا نکرد...
    حالا من میخوام ظرف 2-3 روز حتماً کار نظام وظیفه رو تموم کنم تا برم سراغ مراحل بعدی...
    اگر من بخوام برای وثیقه ملکی برم یک بانک دیگه ظاهراً پروسه اش 40 روز طول میکشه!! که من نمیرسم...
    1- آیا راهی داره یا بانکی وجود داره که 2-3 روزه کارشناسی کنه و کارو تموم کنه؟
    اگر چنین چیزی امکان نداره، باید فردا صبح برم دنبال ضمانت بانکی (15 میلیون پول)
    2- کسی میدونه به شکل دقیق این 15 میلیون چطور باید باشه؟
    من امروز که نظام وظیفه بودم یکی میگفت 5 میلیونش چکه و 10 میلیونش در حساب block میشه. آیا این شنیده درسته؟
    من و پدرم چک نداریم. اگر یکی از آشنایان بخواد واسه ما چک بده چه مدارکی میخواد؟
    کلاً قضیه 15 میلیون تومان پول گذاشتن چگونه هست؟
    همه 15 میلیون باید در حساب باشه و بانک block میکنه؟ (توی یک تاپیکی نوشته بود 20٪ هم از 15 میلیون بیشتر باید باشه!!)
    3- اگه بخواییم پیش نظام وظیفه پول رو بذاریم (موسسه قوامین) شرایطش چجوری هست؟ 15 میلیون نقد باید بریزیم تو حساب قوامین؟!
    4- گفته میشه بانکها ضمانت 6 ساله نمیدن و ماکزیمم 5 ساله میدن و بعدش باید تمدید کرد. من که دکترای پیوسته میرم و 6 سال معافی میگیرم باید واسه ظمانت نامه بزنم 5 سال؟
    help please
    مرسی

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط user1366
    * فوری *

سلام
    دوستان من دو هفته دیگه پرواز دارم به آمریکا.
    برای خروج طولانی مدت از چند هفته پیش کارشناس بانک مسکن اومده بود خونه رو کارشناسی کرده بود و همه چیز آماده بود.
    امروز که نامه از وظیفه گرفتم برای بانک، جناب رئیس بانک امضا نکردن و گفتن چون چند نفر به تعهدشون عمل نکردن ما دیگه سند خونه قبول نمی کنیم. هر چی هم اصرار کردیم زیر بار نرفت و امضا نکرد...
    حالا من میخوام ظرف 2-3 روز حتماً کار نظام وظیفه رو تموم کنم تا برم سراغ مراحل بعدی...
    اگر من بخوام برای وثیقه ملکی برم یک بانک دیگه ظاهراً پروسه اش 40 روز طول میکشه!! که من نمیرسم...
    اگر چنین چیزی امکان نداره، باید فردا صبح برم دنبال ضمانت بانکی (15 میلیون پول)
    2- کسی میدونه به شکل دقیق این 15 میلیون چطور باید باشه؟
    من امروز که نظام وظیفه بودم یکی میگفت 5 میلیونش چکه و 10 میلیونش در حساب block میشه. آیا این شنیده درسته؟
    کلاً قضیه 15 میلیون تومان پول گذاشتن چگونه هست؟
    همه 15 میلیون باید در حساب باشه و بانک block میکنه؟ (توی یک تاپیکی نوشته بود 20٪ هم از 15 میلیون بیشتر باید باشه!!)
    3- اگه بخواییم پیش نظام وظیفه پول رو بذاریم (موسسه قوامین) شرایطش چجوری هست؟ 15 میلیون نقد باید بریزیم تو حساب قوامین؟!
    4- گفته میشه بانکها ضمانت 6 ساله نمیدن و ماکزیمم 5 ساله میدن و بعدش باید تمدید کرد. من که دکترای پیوسته میرم و 6 سال معافی میگیرم باید واسه ظمانت نامه بزنم 5 سال؟
    help please
    مرسی
    سلام دوست عزیز

1. من تا حالا موردی رو نمیشناسم که تو این مدت کم تونسته باشه همچین کاری انجام بده
    2. برای معافیت شما 15 میلیون باید بدید که تو تاپیک کامل اومده:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...5132#msg125132

3. 15 تومن رو نقد میریزی تو حساب قوامین و تمام... خیلی سریع انجام میشه..
    4. خوب همانطور که توضیح داده شده است : شماموقع ( 5 سال) سر رسید باید تمدید شده اش را به نظام وظیفه تحویل دهید.. نمایندتان هم میتونه.. این کارو انجام بده.

باز هم سوالی بود در خدمتیم
    موفق باشید

می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew
    سلام دوست عزیز

1. من تا حالا موردی رو نمیشناسم که تو این مدت کم تونسته باشه همچین کاری انجام بده
    2. برای معافیت شما 15 میلیون باید بدید که تو تاپیک کامل اومده:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...5132#msg125132

3. 15 تومن رو نقد میریزی تو حساب قوامین و تمام... خیلی سریع انجام میشه..
    4. خوب همانطور که توضیح داده شده است : شماموقع ( 5 سال) سر رسید باید تمدید شده اش را به نظام وظیفه تحویل دهید.. نمایندتان هم میتونه.. این کارو انجام بده.

باز هم سوالی بود در خدمتیم
    موفق باشید

برای 15 میلیون، پس چک این وسط اصلاً قبول نیست؟
    اگر بخوایم سفته بذاریم اون دو نفر ضامن چه ویژگی ای باید داشته باشن؟ (مثلاً عمه و دختر عمه باشن اشکال نداره؟!!)

ApplyAbroad Hero

برای 15 میلیون، پس چک این وسط اصلاً قبول نیست؟
    اگر بخوایم سفته بذاریم اون دو نفر ضامن چه ویژگی ای باید داشته باشن؟ (مثلاً عمه و دختر عمه باشن اشکال نداره؟!!)
    من تا حالا کسی رو ندیدم ممکنه با پارتی خفن بشه..

آره اگه بانک رو راضی کنید .. باید اون ضامن ها حساب فعال داشته باشند و از مشتری های بانک باشند.. ( برای من پسرعمه ام یکیشون بود..)

راستی یکی از دوستانم رفته بود و سند رو مستقیم تو خود نظام وظیفه به رهن در آروده بود.. یه سری بزنید پرس و جو کنید... شده اینکار.. شاید شما هم بتونید..

موفق باشید
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

* فوری *
    ...
    ...
    عطا جون که جواب داده، من فقط اضافه کنم که:

اگه یکی از آشنایان خونه ای داره که در رهن بانک مسکن باشه، یعنی وام مسکن گرفته باشن و درصد زیادی از قسطش رو پرداخت کرده باشن، خود بانک مسکن ممکنه همچین کاری رو یه روزه هم انجام بده. من خودم همچین کاری نکردم هنوز ولی بانک بهم قولش رو داده. بعد میتونین برین بانک و به جای سندِ خونه ی آشناتون، سند خونه ی خودتون رو بذارین. یا پول نقد جاش بذارین.
    (پیشنهاد: اگه میتونین، پول نقد بذارین بعد که کاراتون انجام شد، سر فرصت با سند جایگزین کنین)

در مورد چک، اگه بتونین دل یه سرهنگ یا سرگردی (من درجه های نظامی رو بلد نیستم) که اونجاست رو به رحم بیارین، «میگن» که این کار رو میکنه که ۵ تا نقد و ۱۰ تا چک بذارین. ولی قانونا فقط برای زیارته که ۵ تا چک میگیرن.

در کل هم چه پول چه چک چه سند یا سفته، اگه آشناتون بخواد بذاره، هیچ مشکلی نداره، هیچ کار اضافی ای هم نداره. فقط باید این کار رو براتون اون آشناتون «انجام بده». همین.

اگه بخواین سود پولتون رو بگیرین، این ۲۰ درصد اضافه رو بانک ها میگیرن، ولی تا حدی هم به بانک و آشناییشون با شما و اینجور چیزا ربط داره ظاهرا.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

Junior Member

سلام دوستان.. من همه پست های این تاپیک رو خوندم.. به این جمع بندی رسیدم که اگر بخوایم 15 میلیون وثیقه بانکی بذاریم، باید 15 تومان حساب بلند مدت باز کنیم و 1.5 هم قرض الحسنه.. ولی نفهمیدم بالاخره آیا ضمانت ها یک ساله صادر میشه یا این امکان وجود داره که با پرداخت کارمزد 6 ساله بصورت یکجا بشه که ضمانت 6 ساله گرفت؟ البته یه سری بانک اقتصاد نوین شعبه شریف رو معرفی کردن اما با توجه به دور بودن (اعصاب حمل 16.5 میلیون پول تو تهران رو ندارم) و اینکه الان بانک خودم بانک ملی هستش میخواستم بدونم این امکان رو آیا بانک ملی هم فراهم میکنه که با پرداخت کارمزد 6 ساله بصورت یک جا بشه که ضمانت 6 ساله رو گرفت؟ چون کسایی که میرن آمریکا که نمیتونن هر سال بیان ایران تمدید کنن!!! واسه خانواده ام نمیخوام درد سر ایجاد کنم..

سایر بانک ها علاوه بر اقتصاد نوین چی؟ آیا فقط بانک اقتصاد نوین ضمانت 6 ساله صادر میکنه؟ هیچ بانک دیگه ای نیست؟

ممنون میشم راهنماییم کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط Bardia1076
    ... (اعصاب حمل 16.5 میلیون پول تو تهران رو ندارم) ...
    من فقط این قسمت رو میتونم راهنمایی کنم: میتونین چک رمزدار بگیرین. خیلی هم راحت کارتون انجام میشه. امن هم هست.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

دوستان ممکنه در مورد این تمدید هرساله ی ضمانتنامه یه توضیحی بدین؟
    خانواده (مادر یا پدر) می تونن این کارو بکنن؟ موعدش کی هست؟ اگه دیرتر بشه چی میشه؟ واینکه چه مراحلی داره؟ مستقیم از طرف بانک باید انجام بشه یا اول باید رفت نظام وظیفه تا نامه ای گرفت؟
    پیشاپیش ممنون
    اینجا محل تبلیغات نیست!

روند کار اینه که قبل از موعد اتمام اعتبار ضمانت نامه اون شخصی که صاحب سند هست باید بره بانک و تقاضای تمدید کنه.
    بانک هم پس از یه استعلام کوچولو (بستگی به نظر کارشناس صدور ضمانت نامه های بانکی همون بانک داره) میگه که کار
    مزد یک سال دیگه رو بپردازید و یک سال دیگه تمدید میشه.معمولا اگه نامه ای که نظام وظیفه به بانک داده مدت تحصیل رو
    مشخص کرده باشه و مثلا برای 3 سال درخواست صدور ضمانت نامه کرده باشه تا سه سال مشکلی نیست مگه اینکه
    رئیس بانک بزنه به کلش و بگه دوباره از نظام وظیفه درخواست بیارین که اون هم مشکلی نیست و فقط یه کم پدر یا مادر و احیانا
    صاحب سند میافتن تو زحمت نامه نگاری و این حرفا.نگران نباشید چون صاحب سند و والدین میتونن کارتونو راه بیاندازن
    .The world is not run by the laws written on paper, It's run by people
    ! Some according to the law, others not

سلام

من برای ترم جولای اجازه خروج گرفتم و وثیقه هم گذاشتم...حالا می خوام دیفر کنم به دسامبر ...یعنی با دیفرم موافقت شده...آیا دوباره باید ضمانت نامه جدید بگیرم...یا همون قبوله؟!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)