صفحه 18 از 63 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ضمانتنامه بانکی

سلام دوستان.. من جواب سؤالم رو نگرفتم. آیا ضمانت ها یک ساله صادر میشه یا این امکان وجود داره که با پرداخت کارمزد 6 ساله بصورت یکجا بشه که ضمانت 6 ساله گرفت؟ البته یه سری بانک اقتصاد نوین شعبه شریف رو معرفی کردن اما سایر بانک ها علاوه بر اقتصاد نوین چی؟ بانک ملی؟ آیا فقط بانک اقتصاد نوین ضمانت 6 ساله صادر میکنه؟ هیچ بانک دیگه ای نیست؟

با درود به همه دوستان

من همه 12 صفحه رو خوندم. ميخواستم بدونم با شرايط جديد و يكسان شدن سود بانكهاي دولتي و خصوصي، و اون بخشنامه بانك اقتصاد نوين كه 15 ميليون بلوكه ميكنه ولي سود نميده، آخرين وضعيت به چه شكل هست. از كسايي كه اخيرا ضمانت نامه گرفتن راهنمايي كنن كه در شرايط فعلي بهترين بانك و شعبه كدومه؟
    كسي از بانگ پاسارگاد گرفته و از شرايطش خبر داره؟

فرق ضمانت يكساله با 6 ساله (واسه دكترا) از نظر اقتصادي چيه؟‌ منظورم اينه كه اگه ضمانت يكساله بديم و هر سال تمديد كنيم بعد گرفتن مدرك دكترا مقدار پولي كه بابت كارمزد داديم برابره با پولي كه كارمزد ضمانت شش ساله رو از اول ميداديم يا تو ضمانت شش ساله چون پول شش سال رو يه جا ميده ارزون تر در مياد؟ (مثلا افزايش مبلغ و ضرايب محاسبه كارمزد در هر سال رو نداره)

سود سپرده بلند مدت رو ميشه ماه به ماه از حساب برداشت كرد. درسته؟

براي كسي كه بخواد برنگرده، يه ضمانت يك ساله بذاره و ديگه هم تمديدش نكنه چه مشكلي پيش مياد؟‌ 15 ميليونش كه ميره، در حين تحصيل هم نميتونه برگرده ايران، ديگه چي؟‌ مدرك دكتراش رو ايران قبول (ارزيابي) نميكنه؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط TheGeek
    با درود به همه دوستان

من همه 12 صفحه رو خوندم. ميخواستم بدونم با شرايط جديد و يكسان شدن سود بانكهاي دولتي و خصوصي، و اون بخشنامه بانك اقتصاد نوين كه 15 ميليون بلوكه ميكنه ولي سود نميده، آخرين وضعيت به چه شكل هست. از كسايي كه اخيرا ضمانت نامه گرفتن راهنمايي كنن كه در شرايط فعلي بهترين بانك و شعبه كدومه؟
    كسي از بانگ پاسارگاد گرفته و از شرايطش خبر داره؟

فرق ضمانت يكساله با 6 ساله (واسه دكترا) از نظر اقتصادي چيه؟‌ منظورم اينه كه اگه ضمانت يكساله بديم و هر سال تمديد كنيم بعد گرفتن مدرك دكترا مقدار پولي كه بابت كارمزد داديم برابره با پولي كه كارمزد ضمانت شش ساله رو از اول ميداديم يا تو ضمانت شش ساله چون پول شش سال رو يه جا ميده ارزون تر در مياد؟ (مثلا افزايش مبلغ و ضرايب محاسبه كارمزد در هر سال رو نداره)

سود سپرده بلند مدت رو ميشه ماه به ماه از حساب برداشت كرد. درسته؟

براي كسي كه بخواد برنگرده، يه ضمانت يك ساله بذاره و ديگه هم تمديدش نكنه چه مشكلي پيش مياد؟‌ 15 ميليونش كه ميره، در حين تحصيل هم نميتونه برگرده ايران، ديگه چي؟‌ مدرك دكتراش رو ايران قبول (ارزيابي) نميكنه؟

سلام به شما دوست گرامی

در مورد سوال اول من این مورد توسط یکی از دوستان مطلع شدم که قراره خودشون تاپیک بذارند... من حالا یه اشاره ای می کنم:
    "در نتیجه رفتم پارسیان:
    16 میلیون حساب بلند مدت یکساله(14.5% سود)+1.8 میلیون بلوکه+54 هزار کارمزد+یکساله+45 دقیقه ای انجام دادن
    "
    برای ادامه هم به این لینک مراجعه بشه : http://www.applyabroad.org/forum/ind...?topic=29031.0

و در مورد سوال دوم : شما اگر یه ساله کارمزد بدید در حقیقت باید 6 بار یه نفر بره و اونرو تمدید کنه و الا ضمانتنامه باطل و وثیقه ضبط میشه. من در مورد خودم هر دو یکی می شد.. یعنی بانک داشت ضرب می کرد.. و می گفت ولی مسلما هرساله یه درصدی برای کامزدها اضافه میشه.. پس الان یکی هست ولی 6 سال دیگه شما بر اساس اون افزایشه پول بیشتری داده اید .. اگر هر سال تمدید کنید..

سود رو میشه برداشت کرد. به همین دلیل یه 10 درصدی رو تو یه حساب دیگه بلوکه می کنند.

بر ائ اون شخص یه ساله بهتره...برای ادامه سوالتون هم به تاپیک زیر مراجعه نمایید.
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...?topic=31520.0

پ.ن: لطفا سوالات رو در تاپیک مناسب و تکیه تیکه مطرح نمایید ...

موفق باشید.

می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

سلام،
    من امروز رفتم بانک صادرات بازار (پدرم 23 سال هست که حساب جاری در این بانک داره)، رییس گفت 16.2 میلیون سفته(با امضاء دونفر ضامن)+1.5 بلوکه+ 280 هزار کارمزد
    و کلی فرم که باید پر بشه.صدور ضمانت با پیگیری رییس 10-12 روز هم طول میکشه.
    من ترسیدم این مدت به ویزام آسیب بزنه و در نتیجه رفتم پارسیان:
    16 میلیون حساب بلند مدت یکساله(14.5% سود)+1.8 میلیون بلوکه+54 هزار کارمزد+ قرار داد یکساله+45 دقیقه انجام شد.
    Change does not necessarily assure progress, but progress implacably required change. Education is essential to change, for education creates both new wants and the ability to satisfy them.
    Henry Steele Commager

اطلاع رسانی برای بانک پارسیان:

بانک پارسیان پولی که در حساب بلند مدت باشه رو با ضریب 0.85 و پولی که در حساب کوتاه مدت باشه با ضریب 1 حساب میکنه. همچنین در مجموع 13.5 میلیون خالص بلاک میکنه و 1.5 میلیون هم از حسابتون برداشت میکنه و به حساب خود بانک میریزه و اگر برگشتید این 1.5 میلیون رو پس میده. حدود 50 تومن هم واسه هر سال کارمزد میگیره...
    در نتیجه اگر شما پولتون در حساب بلند مدت باشه باید 15.88 میلیون در حساب بلند مدت بلاک کنید که خالص بشه 13.5 میلیون و همچنین 1.5 میلیون هم بر میداره به حساب بانک میریزه + کارمزد 50 تومنی واسه هر سال
    اما اگر پول شما در حساب کوتاه مدت باشه 13.5 میلیون بلاک میکنه و همچنین 1.5 میلیون هم بر میداره به حساب بانک میریزه + کارمزد 50 تومنی واسه هر سال
    بین این دو حالت هم میتونه باشه. یعنی نصفش بلند مدت و نصفش کوتاه مدت. اما به هر حال هر چی پول در بلند مدت بلاک کنید، 0.85 اون به عنوان پول خالص محسوب میشه...
    نکته: به پولهایی که در حساب بلند مدت بلاک شده باشه سود بلند مدت (14.5٪ یک ساله و غیره) تعلق میگیره و به پولهایی که در حساب کوتاه مدت بلاک شده باشه سود کوتاه مدت (9٪) تعلق میگیره... به اون 1.5 میلیونی که به حساب بانک واریز میشه و بعد از برگشتتون پس داده میشه سودی تعلق نمیگیره!!

امیدوارم این اطلاعات برای بانک پارسیان مفید بوده باشه!

پیش فرض پاسخ : تسهیلات بانک های مختلف درازای وثیقه ملکی-پول نقد و ... به منظور اخذ ضمانت نامه

با سلام

براي گذاشتن ضمانت 15 ميليوني از چندتا بانك پرس و جو كردم شرايط بانك اقتصاد نوين از بقيه بهتر بود.

بانك اقتصاد نوين، شعبه شهرك غرب، ايران زمين

13.5 ميليون تو حساب بلند مدت، با سود (5ساله 17.5 درصد)
    1.5 ميليون تو حساب كوناه مدت، بدون سود.
    سالي حدود 70 هزار تومان كارمزد

موفق باشين

Junior Member

دوستان من یه سوال برام پیش اومده و البته خیلیم عجله دارم! :
    من برای فوق لیسانس می خواستم برم سوئد و بعد از تشکیل پرونده در وزارت علوم و گرفتن نامه وزارت علوم الان دنبال ضمانت نامه بانکی هستم. و البته باید تا 24August هم کارام درست شه. من چند روزه هر چی بانکه زیر و رو کردم ولی همشون میگن فقط نقدی یا سپرده باید این پولو بزاری تا ما ضمانت نامه بدیم که البته اگه به صورت نقدی باشه یه مقداری هم بیشتر باید گذاشت. سند هم که خوب یه سری مسائل و مشکلات خودش رو داره و به این زودی درست نمی شه تازه بانک هایی که من رفتن سند هم قبول نمی کردند!
    میمونه فقط سفته و ضامن معتبر. من بابام یه حساب خیلی معتبر با گردش بالا و سابقه بالای 20 سال تو بانک کشاورزی داره , همه هم تو بانک مشناسنش و خلاصه یه جورایی پارتین ولی اونجا هم رفتم یارو کلی معذرت خواهی کرد و گفت فقط نقدی! این از این! بقیه هم تا میگفتم سفته کلا منکر فلسفه وجودی سفته میشدن! حرفشونم اینه که به ما گفتن برای دادگاه و نظام وظیفه فقط نقدی ضمانت نامه بدیم!

شماها کسی راهکاری نداره که اینا رو راضی کرد که سفته قبول کنن؟ یا اصلا کسی بانکی سراغ نداره که سفته قبول کنه؟ بمن بانک های اقتصاد نوین و کشاورزی و پارسیان و سپه رو تا حالا سر زدم.
    جالب اینجاس که رئیس اقتصاد نوین فامیلمونه و چند شب قبلش خونمون مهمون بود! ولی اونم وقتی از بالا (!) سوال کرد بهش گفتن نچ!

Junior Member

سلام خدمت همه دوستایی که دنبال ضمانتامه بانکی می گردن !
    من در ادامه تحقیقاتم به یه سری نتایج خوب رسیدم که فکر کنم بقیه بدونن بد نیست:

1- در بین بانک های خصوصی بانک اقتصاد نوین کمترین کارمزد صدور ضمانتنامه یعنی 17000 تومان برای هر سال رو میگیره و کارتونم زود راه میندازه.
    2- بانک های ملی , مسکن و تجارت بهترین بانک ها برای دریافت ضمانتامه به روش هایی غیر از پرداخت سپرده می باشند که در ذیل هر کدوم رو جدا توضح میدم:
    2.A - بانک ملی جهت دریافت سفته به عنوان وثیقه اگر مبلغ ضمانت نامه تا 5 میلیون تومان باشه در خود شعبه کارها رو انجام میده و نتیجه رو بهتون اعلام می کنه ( دست خود رئیس شعبه هستش) ولی اگر بیشتر از 5 میلیون باشه باید مورد شما در کمیسیون و واحد های دیگه مطرح بشه که گاها در همون بانک و بیشتر مواقع در شعبه مرکزی بانک در اون شهر هستش. قبول کردن این قضیه به سابقه ضامن و حساب اون بر میگرده.
    2.B - بانک مسکن هر سه روش سپرده , سفته و سند رو قبول میکنه و از اونجایی که ممکنه خیلی از دوستان , زمینی خونه ای چیزی داشته باشن که در رهن بانک مسکن باشه استفاده از سند ملکی در این بانک خیلی به صرفه هست چون مراحل کارشناسی شهرداری و ... رو نداره و حتی میشه از مازاد ارزش سند در رهن بانک به عنوان وثیقه استفاده کرد. سفته هم شرایط خاص خودش رو داره که باید حساب مورد تائید شعبه داشته باشین و ضامن های معتبری به بانک معرفی کنید.
    2-C - بانک تجارت در زمینه سفته پیشتاز هستش. شما برای این بانک کافی است دو ضامن معتبر به بانک معرفی کنید. مراحل تایید ضامن ها هم در همون شعبه که نامه نظام وظیفه رو به اون گرفتین انجام میشه و با تلفن در صورتی که یکی از ضامن ها در شعبه دیگری حساب داشته باشه استعلام حساب انجام خواهد شد. و این خیلی کار رو سریع میکنه. در کل در این بانک اگر آشنا داشته باشین و یا حساب ضامنتون معتبر باشه خیلی کار سختی نیست ضمانت نامه گرفتن.

3- بانک ملت هم من دیدم کسی رو که با پارتی و تلفن زدن به مرکز و ... با سفته بالاخره موافقت کردند. ولی کار بعیدیه انجام این کار.
    4- دور و بر بانک کشاورزی نرین اصلا!

Junior Member

سلام دوستان،
    لطفا کمک کنید...

تاریخ اعضام من به سربازی اول شهریور هستش... ولی به یه مشکل برخوردم.
    بانک صادرات شهرستان گفت سند مغازه ازت قبول می کنیم، نامه داد بهم رفتم استعلام شهرداری و ثبت اسناد رو گرفتم. بعد که فرستاد اداره سرپرستی بانک صادرات، اقای رئیس گفت ملک نباید کاربرد تجاری داشته باشه و بخش نامه داریم و نمی شه!!!

حالا چندتا سوال:

1- از نظر اعزام وضعیت چی میشه؟ یعنی با نامه وزارت علوم میشه اجازه بدن فعلا اعزام نشم؟ اخه دوبار تاریخ اعزام رو تمدید کردم !!!
    2- کسی ملک با کاربرد تجاری قبلا در رهن بانک گذاشته؟ (خصوصا مغازه)
    3- اگه بخوام از یه بانک دیگه اقدام کنم حتما باید دوباره نامه خطاب به بانک جدید از نظام وظیفه بگیرم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید...

نقل قول نوشته اصلی توسط mtg1983
    سلام دوستان،
    لطفا کمک کنید...

تاریخ اعضام من به سربازی اول شهریور هستش... ولی به یه مشکل برخوردم.
    بانک صادرات شهرستان گفت سند مغازه ازت قبول می کنیم، نامه داد بهم رفتم استعلام شهرداری و ثبت اسناد رو گرفتم. بعد که فرستاد اداره سرپرستی بانک صادرات، اقای رئیس گفت ملک نباید کاربرد تجاری داشته باشه و بخش نامه داریم و نمی شه!!!

حالا چندتا سوال:

1- از نظر اعزام وضعیت چی میشه؟ یعنی با نامه وزارت علوم میشه اجازه بدن فعلا اعزام نشم؟ اخه دوبار تاریخ اعزام رو تمدید کردم !!!
    2- کسی ملک با کاربرد تجاری قبلا در رهن بانک گذاشته؟ (خصوصا مغازه)
    3- اگه بخوام از یه بانک دیگه اقدام کنم حتما باید دوباره نامه خطاب به بانک جدید از نظام وظیفه بگیرم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید...
    تا وثیقه، ملک یا هرچی میخواین نذارین و نظام وظیفه به وزارت علوم نامه نده، هنوز معافیت تحصیلی صادر نشده برات.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)