صفحه 20 از 63 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPM-Mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : ضمانتنامه بانکی

سلام دوستان عزيز...
    من ميخوام 15 ميليون رو نقد بزارم توي سپرده يك ساله و هر سال هم تمديدش كنم....
    فقط يك سوال داشتم بانك به من گفت سود رو به خودتون ميديم يعني سود رو بلوكه نميكنن....آيا كسي از بچه ها در اين مورد چيزي ميدونه يا نه؟
    آخه اونا هم مطمئن به من جواب ندادن....

Junior Member

سلام دوستان،
    آقا میخواستم ببینم کسی هست که مستقیماً سندشو تو حوزه گذاشته باشه برا خروج؟
    آیا اون 1/5 میلیون رو هم باید واریز کرد به حسابشون؟ از همه مهمتر چند روز طول میکشه این پروسه؟
    ممنون از راهنماییتون

Member pari1975 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Translation - Payamenoor University

این ضمانتنامه بانکی فقط برای نظام وظفیه است؟
    یا اینکه تضمینی است برای اینکه پس از اتمام تحصیلات برمی گردیم. ایران مبلغش چقدر است؟!

Member pari1975 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Translation - Payamenoor University

چرا همه دارن میگن 15 میلیون!!! من با یه وکیل صحبت کردم گفت برای هر ماه تحصیل در خارج از کشور یک میلیون باید به حساب واریز کرد. مثلا من که می خوام دو سال برای مستری بمونم 24 میلیون باید بریزم.

اگر برای این 24 میلیون یه حساب دو ساله باز کنم بهره اش چند درصد است و بانک چقدر اضافه تر می گیرد برای حساب سپرده ثابت؟!

پیش فرض مشکل تفاوت تارخ سر رسید نامه نظام وظیفه و ضمانت بانکی

سلام. تو نامه ای که نظام وظیفه داده بود ببرم بانک برای ضمانت بانکی تاریخ تا سال 94 خورده بود که میشه 6 سال! یعنی اشتباه از خودم بوده اولش که تو اون برگه بجای 93، 94 نوشتم!
    حالا بانک که بیشتر از 5 سال نمیتونه ضمانت بده. آیا نظام وظیفه کنار میاد که نامشو تغییر بده وقتی این ضمانت 5 ساله رو می برم یا اینکه باید از اول یه نامه دیگه بگیرم؟!
    (نمیدونم چه اصراری بود که امور مالی نظام وظیفه می گفت بر بانک کشاورزی ضمانت بگیر! من می خواستم برم پارسیان! طرف گفت اینجوری کارت عقب میفته! یجوری منظورش این بود که کارتو عقب میندازم!)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مشکل تفاوت تارخ سر رسید نامه نظام وظیفه و ضمانت بانکی

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1k نمایش پست ها
    سلام. تو نامه ای که نظام وظیفه داده بود ببرم بانک برای ضمانت بانکی تاریخ تا سال 94 خورده بود که میشه 6 سال! یعنی اشتباه از خودم بوده اولش که تو اون برگه بجای 93، 94 نوشتم!
    حالا بانک که بیشتر از 5 سال نمیتونه ضمانت بده. آیا نظام وظیفه کنار میاد که نامشو تغییر بده وقتی این ضمانت 5 ساله رو می برم یا اینکه باید از اول یه نامه دیگه بگیرم؟!
    (نمیدونم چه اصراری بود که امور مالی نظام وظیفه می گفت بر بانک کشاورزی ضمانت بگیر! من می خواستم برم پارسیان! طرف گفت اینجوری کارت عقب میفته! یجوری منظورش این بود که کارتو عقب میندازم!)
    اولا هر بانکی میخوای بگیر، کارت نه عقب میفته، نه عقب میندازه.
    ثانیا بعضی شعب بانکها ضمانت 6 ساله هم میدن. مثلا بانک اقتصاد نوین شعبه دانشگاه شریف

"بعضی شعب بانکها ضمانت 6 ساله هم میدن. مثلا بانک اقتصاد نوین شعبه دانشگاه شریف "...
    اما من شنیدم که این بخشنامه بانک مرکزیه که هیچ بانکی نمی تونه بیشتر از 5 سال ضمانت بده!
    من سوالم این بود که اگه ضمانت 5 ساله رو ببرم ممکنه اذیتم کنند!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1k نمایش پست ها
    "بعضی شعب بانکها ضمانت 6 ساله هم میدن. مثلا بانک اقتصاد نوین شعبه دانشگاه شریف "...
    اما من شنیدم که این بخشنامه بانک مرکزیه که هیچ بانکی نمی تونه بیشتر از 5 سال ضمانت بده!
    من سوالم این بود که اگه ضمانت 5 ساله رو ببرم ممکنه اذیتم کنند!
    والا من که خودم و دوستام پارسال 6 ساله گرفتیم. نظام وظیفه هم گیر نمیده که چرا 5 ساله گرفتی، اما سر پنج سال اگه برنگشته بودی باید حواست باشه ضمانتنامه رو تمدید کنی وگرنه وثیقه رو همون موقع ضبط می کنن.

سهیل جان ممنون از جوابت.
    خوشبختانه سر تطابق تاریخ گیر ندادند فقط گفتند که سر موعدش خودت باید بیای و تمدیدش کنی که برای من همین 5 سال کفایت می کنه!

دوستان :
    1- بزای تمدید ضمانت نامه های یکساله باید یه نامه از نظام وظیفه برد به بانک یا یه راست باید رفت بانک تاییدیه گرفت؟
    2- بانک کشاورزی توی نظام وظیفه چقدر پول باید گزاشت؟ سودشم مپل بقیه بانکاس؟کسی چیزی یا تجربه ای داره؟
    وقتی که بزرگ شدم..میخام بشم، یه دکتر..
    اروپا رو بگردم نه با ماشین، با موتور

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)