صفحه 41 از 63 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

پیش فرض پاسخ : شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

خب من اگه اینکارو نکنم پس شما میگید من چیکار کنم؟ ضمانت با سفته که نمیدن.سند هم دردسرهای خودشو داره!! سپرده هم بخوام بذارم میگن باید حداقل 2 ماه پیش باز شده باشه!

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

من یه سوال دارم:
    اگه بانک قبول کنه که ضمانت رو به جای یک سال، چند ساله (مثلن پنج ساله) بده، نظام وظیفه مشکلی داره؟ آخه توی متن ضمانت نامه، یه تاریخ سررسید مشخص میشه، اما آخرش هم نوشته:
    «و بانک هر سال در سررسید مذکور با توجه به نامه درخواست اولیه سازمان رأسا نسبت به تمدید ضمانت نامه اقدام می نماید.»

Member
    رشته و دانشگاه
    Telecommunication Eng MSc,Bologna university

ذوستان من یه مدتی دنبال سفته برای ضمانت نامه بودم.با اینکه رییس بانک هم با سفته دادن موافقت کرده بود نهایتا نتونستم با سفته ضمانت نامه بگیرم.گفتم شما هم بدونین که وقتتون هدر نره.ظاهرا بانک های دولتی اجازه سفته دادن ندارند و بانک های خصوصی هم باید از شعبه مرکزیشون تو تهران اجازه بگیرند که کلی طول میکشه.پیشنهاد میکنم دنبالش نرین.

نقل قول نوشته اصلی توسط nagual نمایش پست ها
    ذوستان من یه مدتی دنبال سفته برای ضمانت نامه بودم.با اینکه رییس بانک هم با سفته دادن موافقت کرده بود نهایتا نتونستم با سفته ضمانت نامه بگیرم.گفتم شما هم بدونین که وقتتون هدر نره.ظاهرا بانک های دولتی اجازه سفته دادن ندارند و بانک های خصوصی هم باید از شعبه مرکزیشون تو تهران اجازه بگیرند که کلی طول میکشه.پیشنهاد میکنم دنبالش نرین.

تازگیا اینطوری شده؟ یعنی بیخیال بشیم و همون 15 میلیونو نقد بدیم به نظام وظیفه؟

ای بابا جریان این ضمانت نامه چیه؟
    قبلا که بچه ها از بانک های دولتی مثل ملت و ملی هم گرفته بودن! چرا حالا دولتی نمیشه؟ مطمئنین نمیشه؟
    اگه کسی این پروسه رو طی کرده میشه بگه چکار کرده و چقدر طول میکشه کلن کاراش؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nagual نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط goldman_64 نمایش پست ها
    ای بابا جریان این ضمانت نامه چیه؟
    قبلا که بچه ها از بانک های دولتی مثل ملت و ملی هم گرفته بودن! چرا حالا دولتی نمیشه؟ مطمئنین نمیشه؟
    اگه کسی این پروسه رو طی کرده میشه بگه چکار کرده و چقدر طول میکشه کلن کاراش؟
    من که پارسال از بانک دولتی، یه روزه گرفتم و هیچ مشکلی هم نبود. تازه من اون موقع میخواستم سند بذارم و اصلن نمی دونستم سفته هم میشه، خودشون پیشنهاد سفته رو دادن که کار سریع انجام شه!!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

سلام

قابل توجه سفته باز ها!

شرایط گرفتن سفته امسال نسبت به سالهای قبل خیلی سخت شده و بانک ها اکثرا اصلا طرفش نمیرن! جو بانک ها کلا خرابه و خیلی می ترسن که نتونن پولشون رو پس بگیرن. اما هنوز شدنی هست و من تو ماه گذشته تونستم با سفته ضمانت نامه بگیرم، البته 1.5 نقد بعلاوه 18 سفته. هم آشنا داشتم هم کلی منت کشی کردم و هم سه تا ضامن داشتم که از دوتاشون هم کسر اقساط آوردم (یه نامه از اداره ای که توش کار می کنن به این مضمون که اگه پول رو پس ندن خود به خود از حقوق کم میشه و به بانک تحویل داده می شه!). بانک توی شهرستان بود و خیلی آشنا بازی در آوردیم. البته معاون شعبه هم خیلی در حق ما لطف داشت و خیلی کمک کرد دمش گرم.

موضوع دیگه اینکه نظام وظیفه گفته بود که یه نامه بانک بده که این ضمانتنامه به ازای سفته صادر شده که من نبردم و گفتم شما تو نامتون این ذکر نشده بود و بانک گفت اگه می خوای باید از ن و درخواست بیاری که خوشبختانه اونی که تو امور مالی نشسته بود یه زنگ زد به بالاسریش و اون گفت مشکلی نیست و اوکی شد.

امیدوارم همه بتونن در قبال سفته ضمانتنامه بگیرن و پول نریزن تو جیب دولت!

موفق باشین

Junior Member

ببخشید لطف می کنید بنده رو راهنمایی بفرمایید!
    البته ببخشید منو اگه سوالاتی که می پرسم قبلا پاسخ داده شده.
    1. ضمانت با سفته شدنیه؟ چه کار باید بکنم؟ آشنا تو بانک صادرات شهرستان دارم...نمی خوام 15 تا بدم!
    2. در نهایت سند ملکی گذاشتن کار عاقلانه ایه واسه کسی که بخواد عین بچه ی حرف گوش کن برگرده ایران؟ یعنی براحتی از گرو در میارن؟
    ممنونم از شما

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Haaaadi نمایش پست ها
    ببخشید لطف می کنید بنده رو راهنمایی بفرمایید!
    البته ببخشید منو اگه سوالاتی که می پرسم قبلا پاسخ داده شده.
    1. ضمانت با سفته شدنیه؟ چه کار باید بکنم؟ آشنا تو بانک صادرات شهرستان دارم...نمی خوام 15 تا بدم!
    2. در نهایت سند ملکی گذاشتن کار عاقلانه ایه واسه کسی که بخواد عین بچه ی حرف گوش کن برگرده ایران؟ یعنی براحتی از گرو در میارن؟
    ممنونم از شما
    1. بله، باید به بانک بگید اگه قبول کنند 10 درصد یعنی 1.5 نقد میگیرن بلوکه می کنند و 16 میلیون و دویست سفته میگیرن و یه نفر متعهد شما میشه و دو نفر ضامن ایشون (سه نفر نیاز دارید.).
    2. هر نوع وثیقه ای اگه سر موقع برگردید و بازگشتتون رو به موقع اعلام کنید بدون مشکل بازگردانده میشه.

Junior Member

ممنون فقط نمی دونید شرایط ضامن ها چیه؟ یعنی چه جور افرادی باید ضامن بشن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)