صفحه 43 از 63 نخستنخست ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

پیش فرض پاسخ : شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    تا حد ممکن به بانک فشار بیارید، نظام وظیفه خیلی اینو سخت میگیره ولی من در این فروم دیدم تک و توک بودن که با خواهش و تمنا ازشون قبول کردند فرمت بانک رو.
    این بانکی که من می خوام سفته ازش بگیرم خیلی خیلی ترسو هستش متاسفانه . من تمام زور خودمو زدم حتی با سر پرستیشون و معاون حقوقی شون تماس گرفتن و قبول نکردن حالا باید همین ضمانت نامه خودشونو ببرم نظام وظیفه اونا میگن هر مبلغی سفته بخوای برات می نویسیم اما تو فرمت خودمون

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    سلام

مورد اول رو بچه ها توضیح دادن.

در مورد اون نامه باید بگم من اخیرا با سفته ضمانتنامه گرفتم و بردم نظام وظیفه در حالی که اون نامه رو نداشتم و موقع گرفتن نامه به بانک، سربازه که ازم پرسیده بود با چی می خوای ضمانتنامه بگیری بهش گفته بودم با سفته و این چیزا. سرباز امور مالی گفت پس نامه کو، گفتم بانک گفته باید ن و درخواست بده، چون تو اون درخواستشون ننوشته همچین چیزی رو ما هم این نامه رو صادر نمی کنیم. بگین یه نامه ن و بده که ما پیوست اون بگیم این ضمانتنامه در قبال چی صادر شده. من اینارو به اون سربازه گفتم، اونم یه زنگ به بالاسریش زد و اون اوکی داد و همه چی حل شد. بانک تو شهرستان بود (یعنی دسترسیش سخت بود). منظور اینکه در کل می شه که نامه رو نخوان، ولی به شانستون بستگی داره.

اما در کل هم مشکلی پیش نمیاد اگه بفهمن سفته گذاشتی، فوقش اون نامه رو از بانک می گیری میدی ن و همه چی تمومه. سعی کن همون سفته رو بذاری خیلی بهتره!

موفق باشی
    ممنونم از راهنماییتون
    حالا این نامه اصلا موردی داره که شما ندادینش؟ من واسه این پرسیدم که اگه نظام وظیفه بفهمه ما سفته گذاشتیم. بازم ممنون

دوستان یک سوال:

اگه کسی 15 میلیون نقد داشته باشه بهتره که وثیقه نقدی بذاره یا ضمانت نامه (سند یا سفته )؟
    البته با توجه به اینکه به وثیقه نقدی ظاهرا سود بلند مدت هم تعلق میگیره و ضمانت نامه کارمزد داره.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_raper نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماییتون
    حالا این نامه اصلا موردی داره که شما ندادینش؟ من واسه این پرسیدم که اگه نظام وظیفه بفهمه ما سفته گذاشتیم. بازم ممنون
    منظورتون از مورد چی هست؟ نامه ای که ن و می خواد خیلی چیز خاصی نیستش، یه نامه ساده است که هیچ جا هم ثبت نمیشه. ولی نمیدونم واسه چی می خواد نامه رو ن و.

ظاهرا شما نمی خواین به ن و بگین که با سفته می خواین بذارین درسته؟! در هر صورت ضمانتنامه ای که بانک صادر می کنه چه با پول نقد، چه با سفته و چه با ملک و هر چیز دیگه ای یه شکل هست و ن و متوجه نمیشه. فقط ممکنه موقع دادن نامه معرفینامه بانک اذیت کنن و بگن اگه می خوای نقد بذاری باید فلان بانک بذاری و اینکه باید نشون بدی که حساب (اگه قرض الحسنه است) مال بیش از دو ماه پیش و از این گیر های الکی.

اگه بازم من درست سوالتو متوجه نشده بودم بگو

موفق باشی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط goldman_64 نمایش پست ها
    دوستان یک سوال:

اگه کسی 15 میلیون نقد داشته باشه بهتره که وثیقه نقدی بذاره یا ضمانت نامه (سند یا سفته )؟
    البته با توجه به اینکه به وثیقه نقدی ظاهرا سود بلند مدت هم تعلق میگیره و ضمانت نامه کارمزد داره.
    سلام

سوالتون یکم سلیقه ای و شخصی است، اما کلا نظر عمومی اینه که سفته (اگه امکانش باشه) بهتر هست و البته سخت تر.
    درسته که سود به وثیقه تعلق می گیره، اما با توجه به تورم عملا پول شما پس از چند سال تبدیل به کاغذ باطله میشه! و هرچه کمتر پول بذارین به نفعتون هست. توجه کنید که گذاشتن پول نقد هم هزینه کارمزد داره.
    گذاشتن سند اینطور که دوستان اطلاع دادن دردسر بیشتری داره و اگه پول نقد دارین بهتره سمتش نرین.
    موفق باشین

من رفتم بانک متن ضمانت نامه بانک دقیقا همون متن ضمانت نامه نظام وظیفه هستش اما آخرش فقط یک جمله کم داره متن بانک در مورد تمدیدد سایانه توسط خود بانک که باید راضیشون کنی یا اونو اضافه کنن به متن خودشون یا اینکه متن نظام وظیفه رو امضا کنن البته بانک من سپه بود اما تقزیبا مطمینم که تمام بانک ها متنشون مشابه همدیگه و همون متن نظام وظیفه هستش

Member

سلام

من میخوام واسه ضمانت نامه سفته بذارم و با بانک هم صحبت کردم.
    حالا می خواستم بدونم که من اول باید ضمانت نامه رو بگیرم و بعد برم نظام وظیفه یا اینکه اول باید برم نظام وظیفه؟
    در ضمن اخیرا کسی رفته نظام وظیفه؟ هنوزم با سفته قبول می کنن؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aeiut نمایش پست ها
    سلام

من میخوام واسه ضمانت نامه سفته بذارم و با بانک هم صحبت کردم.
    حالا می خواستم بدونم که من اول باید ضمانت نامه رو بگیرم و بعد برم نظام وظیفه یا اینکه اول باید برم نظام وظیفه؟
    در ضمن اخیرا کسی رفته نظام وظیفه؟ هنوزم با سفته قبول می کنن؟

ممنون
    اول نظام وظیفه کار رو شروع می کنید، یه نامه میدن به بانکتون به همراه فرمت ضمانت، اونو می برید بانک براتون صادر کنه. در متن ضمانت شماره ی نامه ی نظام وظیفه قید میشه، واسه همین نمیشه اول کار بانک رو انجام داد، تا اون نامه رو نگرفته باشید.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    اول نظام وظیفه کار رو شروع می کنید، یه نامه میدن به بانکتون به همراه فرمت ضمانت، اونو می برید بانک براتون صادر کنه. در متن ضمانت شماره ی نامه ی نظام وظیفه قید میشه، واسه همین نمیشه اول کار بانک رو انجام داد، تا اون نامه رو نگرفته باشید.
    پس باید مشخص بکنم که کدوم بانک و چه شعبه ای می خوام ضمانت نامه بگیرم؟
    حالا اگه نامه رو گرفتم و بعد رفتم بانک و بانک زذ زیرش، میشه نامه جدید واسه یه بانک دیگه بگیرم؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aeiut نمایش پست ها
    پس باید مشخص بکنم که کدوم بانک و چه شعبه ای می خوام ضمانت نامه بگیرم؟
    حالا اگه نامه رو گرفتم و بعد رفتم بانک و بانک زذ زیرش، میشه نامه جدید واسه یه بانک دیگه بگیرم؟
    من یه بار این کار رو در شهرستان انجام دادم، یادم نمیاد نظام وظیفه بانکش رو خیلی دقیق تو نامه مشخص کرده بود یا نه... اما خب شما اول از همکاری اون بانک اطمینان حاصل کنید بعد برید نامه رو بگیرید بلافاصله به بانک مراجعه کنید تا فرصت نکنن نظشونو عوض کنن!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)