صفحه 44 از 63 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط aeiut نمایش پست ها
    پس باید مشخص بکنم که کدوم بانک و چه شعبه ای می خوام ضمانت نامه بگیرم؟
    حالا اگه نامه رو گرفتم و بعد رفتم بانک و بانک زذ زیرش، میشه نامه جدید واسه یه بانک دیگه بگیرم؟
    بله، میشه عوض کرد

Junior Member

ببخشید من ۳ تا سوال داشتم:
    ۱-با حساب کوتاه مدتم میشه ضمانتنامه گرفت؟
    ۲-از یه حساب بلند مدت با موجودی بیشتر آیا بانک قبول میکنه برای ضمانتنامه فقط به ازای ۱۵ میلیون(حالا به اضافه هزینه های جانبی!) از پول رو بلوکه کنه و به بقیه اش دست نزنه؟ راه حلی برای این هست؟
    ۳-قضیه این دو ماه از افتتاح حساب بگذره چیه؟! حالا اگه حساب خیلی قدیمی باشه ولی مثلا ۱۰ میلیون توش باشه الان ۵ دیگه رو هم اضافه کنی بازم نظام وظیفه گیر میده؟
    خیلی ممنون
    ویرایش توسط shinytick : July 28th, 2012 در ساعت 03:51 PM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط shinytick نمایش پست ها
    ببخشید من ۳ تا سوال داشتم:
    ۱-با حساب کوتاه مدتم میشه ضمانتنامه گرفت؟
    ۲-از یه حساب بلند مدت با موجودی بیشتر آیا بانک قبول میکنه برای ضمانتنامه فقط به ازای ۱۵ میلیون(حالا به اضافه هزینه های جانبی!) از پول رو بلوکه کنه و به بقیه اش دست نزنه؟ راه حلی برای این هست؟
    ۳-قضیه این دو ماه از افتتاح حساب بگذره چیه؟! حالا اگه حساب خیلی قدیمی باشه ولی مثلا ۱۰ میلیون توش باشه الان ۵ دیگه رو هم اضافه کنی بازم نظام وظیفه گیر میده؟
    خیلی ممنون
    1- بله میشه، به شرطی که همون قضیه دو ماه رعایت شده باشه.
    2- آره بانک همون 15 م رو بلوکه می کنه و به بقیه اش کاری نداره و شما می تونید ازش استفاده کنید به راحتی.
    3- باید دو ماه از باز شدن حساب گذشته باشه (البته خوب این قانون نانوشته است و ممکنه هر لحظه عوض بشه) که ن و قبول کنه. نه مشکلی نداره، اگه اصلا هم توش پول نبوده باشه می شه 15 تومن رو یکجا بریزی و بعد ضمانتنامه بگیری.

موفق باشی

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

جالبه که دیروز دوست من رفت نظام وظیفه 15 تومن رو به شکل نقد برده بود، طرف توی امور مالی بهش گفته ما نقد (توی حساب قوامین) قبول نمی کنیم، فقط ضمانت بانکی قبول می کنیم! مجبور شده توی همون بانک کشاورزی داخل نظام وظیفه 16.5 بذاره و ضمانت 15 تومنی بگیره.

Banned

سلام دوستای عزیز
    سوالی داشتم امکانش هست که وثیقه پولی گذاشته شده رو عوض کرد مثلا ملکی یا بهتر سفته ؟
    اگر امکان داره دوستان بانکی میشناسن جهت گذاشتن سفته ؟
    نظام وظیفه ضمانت بانکی که سفته است رو قبول میکند ؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bm2008 نمایش پست ها
    سلام دوستای عزیز
    سوالی داشتم امکانش هست که وثیقه پولی گذاشته شده رو عوض کرد مثلا ملکی یا بهتر سفته ؟

ممنون
    ۱-من یه جا خوندم ولی الان یادم نیست که برای تغییر نوع ضمانت حداقل یه سال باید بگذره
    ۲-بیشتر از بانک به میزان اشنایی رییس بانک با شما و اشنا داشتنتون تو بانک بر میگرده
    ۳-بله قبول میکنه انقد که من تو فروم خوندم

Member

سلام

من با بانک مسکن صحبت کردم که ضمانت نامه به من بده اما میگه که فرمی که نظام وظیفه واسه ضمانت نامه بانک میده رو پر نمیکنیم و ما خودمون یه فرم واسه ضمانت نامه داریم که اونو صادر می کنیم. می خواستم ببینم اشکالی نداره؟
    کسی این تجربه رو داشته؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aeiut نمایش پست ها
    سلام

من با بانک مسکن صحبت کردم که ضمانت نامه به من بده اما میگه که فرمی که نظام وظیفه واسه ضمانت نامه بانک میده رو پر نمیکنیم و ما خودمون یه فرم واسه ضمانت نامه داریم که اونو صادر می کنیم. می خواستم ببینم اشکالی نداره؟
    کسی این تجربه رو داشته؟
    هیچ فرمتی غیر از چیزی که ن.و. میده براشون قابل قبول نیست. این رو در همون نامه ای که خطاب به بانک شما نوشتند هم ذکر کردند؛ به بانکتون به شدت اصرار کنید. در غیر این صورت اگر کارتون عجله ای نیست، برید نظام وظیفه و اون جا هم خواهش و اصرار کنید؛ اگه نپذیرفتند برید توی همون بانک کشاورزی داخل ن.و. ضمانت در برابر پول نقد بگیرید.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bm2008 نمایش پست ها
    سلام دوستای عزیز

ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط shinytick نمایش پست ها
    ۱-من یه جا خوندم ولی الان یادم نیست که برای تغییر نوع ضمانت حداقل یه سال باید بگذره
    ۲-بیشتر از بانک به میزان اشنایی رییس بانک با شما و اشنا داشتنتون تو بانک بر میگرده
    ۳-بله قبول میکنه انقد که من تو فروم خوندم
    در مورد سوال اول این نکته رو اضافه کنم که در فرم نظام وظیفه، در بخش تعهد مراجعت مشمول شما یه پاراگراف رو تعهد می کنید که انتهاش نوشته: «تغییر وثیقه تا یک سال پس از صدور معافیت تحصیلی پذیرفته نخواهد شد.»

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    منظورتون از مورد چی هست؟ نامه ای که ن و می خواد خیلی چیز خاصی نیستش، یه نامه ساده است که هیچ جا هم ثبت نمیشه. ولی نمیدونم واسه چی می خواد نامه رو ن و.

ظاهرا شما نمی خواین به ن و بگین که با سفته می خواین بذارین درسته؟! در هر صورت ضمانتنامه ای که بانک صادر می کنه چه با پول نقد، چه با سفته و چه با ملک و هر چیز دیگه ای یه شکل هست و ن و متوجه نمیشه. فقط ممکنه موقع دادن نامه معرفینامه بانک اذیت کنن و بگن اگه می خوای نقد بذاری باید فلان بانک بذاری و اینکه باید نشون بدی که حساب (اگه قرض الحسنه است) مال بیش از دو ماه پیش و از این گیر های الکی.

اگه بازم من درست سوالتو متوجه نشده بودم بگو

موفق باشی
    خیلی ممنون از راهنمایی کاملتون
    من نمیخوام پول یا سند بذارم. سفته میذارم. الان برم ن . و بگم با سفته گرفتم ضمانتنامه رو اینم نامش، مشکلیه؟
    اگه بگم نقد گذاشتم مدرکی چیزی بخواد ندارم دیگه
    ممنون
    احتمال حذف ارز دانشجویی و هماهنگی های لازم برای پیشگیری از آن

از همه دوستان خواهش می کنم این لینک رو در امضاشون قرار بدن تا هماهنگی های لازم هر چه سریعتر صورت گیرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)