صفحه 45 از 63 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_raper نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی کاملتون
    من نمیخوام پول یا سند بذارم. سفته میذارم. الان برم ن . و بگم با سفته گرفتم ضمانتنامه رو اینم نامش، مشکلیه؟
    اگه بگم نقد گذاشتم مدرکی چیزی بخواد ندارم دیگه
    ممنون
    پول نقد اگه بگی گذاشتم فاتحه ات خونده اس!
    باید در برابر سفته یا سند باشه تا ضمانت از بانکی غیر از «کشاورزی شعبه ی نظام وظیفه» رو قبول کنند!! فکر نکنید که مثلن ارزش ضمانت در برابر سفته با ضمانت در برابر پول نقد تفاوتی می کنه. چون وقتی ضمانت برای شما صادر شه، به محض این که تخلف کنید، بانک باید 15 تومن رو به نظام وظیفه بده... تازه بعدش میاد یقه ی ضامن ها رو میگیره که پول منو پس بدید!

Member milad101 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.A. in ELT (English Language Teaching) at IAU, Tabriz Branch

سلام به همه٬

دوستان یه سوالی دارم٬ ممنون میشم ازتون که باسخ دهید:

من یه خونه تو تهران دارم به ارزش ۱۳۰ میلیون تومان که در گروه بانک مسکن سندش هست به دلیل وام ۱۸ میلیونی. حالا ما میتونیم برای دریافت ضمانت نامه که ببریم نظام وظیفه از این سند استفاده کنم؟؟ من دیگه سند دیگه ای ندارم که بخوام بذارم.
    یادمه یه بار رفته بودم بنک سپه از رپیس دفتر بانک برسیدم گفت اگر برای دریافت ضمانت نامه سندتون در گروه بانک هست٬ میتونید از همون بانک فقط بریدو شمانت نامه بگیرید البته با تلاش ... )

حالا؟؟؟

یه سوال دیگه ام اینه که وقتی میگن برای صدور شمانت نامه ۱۰٪ باید وجه نقد بریزی تو بانک٬ خوب ما حالا ریختیم و رفیتیم خارج٬ فردا که اومدیم میتونیم اینو برش داریم؟؟
    ویرایش توسط milad101 : August 9th, 2012 در ساعت 12:29 AM

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط milad101 نمایش پست ها
    سلام به همه٬

دوستان یه سوالی دارم٬ ممنون میشم ازتون که باسخ دهید:

من یه خونه تو تهران دارم به ارزش ۱۳۰ میلیون تومان که در گروه بانک مسکن سندش هست به دلیل وام ۱۸ میلیونی. حالا ما میتونیم برای دریافت ضمانت نامه که ببریم نظام وظیفه از این سند استفاده کنم؟؟ من دیگه سند دیگه ای ندارم که بخوام بذارم.
    یادمه یه بار رفته بودم بنک سپه از رپیس دفتر بانک برسیدم گفت اگر برای دریافت ضمانت نامه سندتون در گروه بانک هست٬ میتونید از همون بانک فقط بریدو شمانت نامه بگیرید البته با تلاش ... )

حالا؟؟؟

یه سوال دیگه ام اینه که وقتی میگن برای صدور شمانت نامه ۱۰٪ باید وجه نقد بریزی تو بانک٬ خوب ما حالا ریختیم و رفیتیم خارج٬ فردا که اومدیم میتونیم اینو برش داریم؟؟
    1. بله همون بانکی که سندتون در رهنش هست می تونه این کار رو بکنه. البته باید رئیس شعبه موافقت کنه.

2. بله هر موقع بخواین ضمانت رو ابطال کنید می تونید بر دارید.

Banned

میشه دقیقا اسم بانک هارو بگید همشو؟و اینکه میشه سفته بزاریم و چقدر باید پارتیمون خوب باشه؟خواهشا سایعا جواب بدید؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad12345 نمایش پست ها
    میشه دقیقا اسم بانک هارو بگید همشو؟و اینکه میشه سفته بزاریم و چقدر باید پارتیمون خوب باشه؟خواهشا سایعا جواب بدید؟
    اسم چی؟!! اصن این طوری نیست که یه سری بانک ها بدن، یه سری ندن (مث ارز دانشجویی!) بلکه فقط و فقط به رئیس و معاون شعبه بستگی داره و باید به شما اعتماد کنند. معمولن در تهران این خیلی بعیده!

Banned

کلا اسمه هممه بانک هایی که میشه توش وثیقه بزاریم و میخوام شاید بشه یه اشنایی پیدا کنم

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad12345 نمایش پست ها
    کلا اسمه هممه بانک هایی که میشه توش وثیقه بزاریم و میخوام شاید بشه یه اشنایی پیدا کنم
    همه ی بانک ها ضمانت نامه میدن. این که در مقابل سفته بدن یا نه به نوع بانک زیاد بستگی نداره. البته نمی دونم که نظام وظیفه بانک های خصوصی رو قبول می کنه یا نه (دلیلی وجود نداره که قبول نکنه!).

سلام دوستان.
    من برای ضمانت نامه با مشکل مواجه شدم و نتونستم هیچ بانکی رو پیدا کنم که با قبول سفته ضمانت نامه بده و من واقعا نمی تونم این پول رو جور کنم. برای همین اگر ممکن هست از شما عاجزانه خواهش می کنم اگر بانکی رو در همدان میشناسید که قبول می کنه با سفته و با ضمان معتبر ضمانت نامه بده به من معرفی کنید. خواهشا دوستان زندگی من به همین پذیرش وابسته است ملتمسانه از شما خواهش می کنم به من معرفی کنید تا با اون ها صحبت کنم و شرایطم رو بگم. از همه ی شما ممنونم
    بگسل از خویش و به هر خار که خواهی پیوند /// که در این ره ز تو ناسازتری نیست تو را
    ================================================== ===

سلام دوستان، من همه ی صفحات این تاپیک را خواندم؛ ولی همچنان چند تا سوال دارم که ممنون می شوم جواب بدید:
    ۱- به نظر می رسه ضمانت نامه بانکی با سفته خیلی سخته و دردسر داره، حالا من که پارتی و آشنا چندان معتبری در بانک ندارم آیا می تونم روی سفته گرفتن حساب کنم؟ یا بیخودی دنبالش نرم؟
    ۲- به نظر می رسه قبل از پذیرش گرفت نمی شه معافیت تحصیلی گرفت؛ ولی من می خوام از الان از این بابت اطمینان پیدا کنم و بعدش برم دنبال پذیرش گرفتن، حالا شما چه راهی به نظرتون می رسه؟مثلا می شه از کسی که می خواد سند بده یا ضامنم بشه از الان تعهد رسمی بگیرم؟
    ۳- از طریق سفرهای زیارتی و علمی می شه از کشور خارج شد و از آنجا به کشوری که پذیرش گرفته ایم، برویم؟ این طوری خیلی راحت تر هست.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

سلام

1. بله کلا اینطوری هست که پارتی می خواد. اگر ضامن معتبر ندارین بهتره رو سفته حساب نکنید، اما اگه ضامن معتبر دارین (یعنی موجودی بالا داره تو یه حسابی تو یه بانکی) می ارزه حتی اگه پارتی ندارین برین دنبالش، ممکنه بتونید بگیرید. می ارزه به امتحانش

2. منظورتون رو نفهمیدم. می خواین از ضامنتون تعهد رسمی بگیرین که حتما ضامنتون بشه؟ مگه بهش اطمینان ندارین؟! مگه فرار می کنه؟! این تعهد رسمی فقط بین شما و ضامنتون هست و به کس دیگه ای ربط نداره، یعنی با داشتن اون نمی تونید از بانک ضمانتنامه بگیرین. شما پذیرش بگیر، بقیه کاراش حل می شه!

3. این راهی که شما میگین غیر قانونی هست. یعنی انگار فرار کردین از سربازی و وثیقتون ضبط می شه (فکر کنم واسه زیارتی و علمی دو هفته تا یه ماه باشه و بعد اون اگه برنگردین وثیقه رو ضبط می کنن) و برای برگشتن به ایران به مشکل می خورین و سرباز فراری حساب می شین. دیگه بقیه اش به عهده خودتون!

موفق باشی
    ویرایش توسط Hooman.hidaji : September 30th, 2012 در ساعت 02:06 PM دلیل: غلط نگارشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)