صفحه 47 از 63 نخستنخست ... 373839404142434445464748495051525354555657 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

Junior Member azartash آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

سلام، من یک سال پیش بانک ملی وثیقه گذاشتم، ضمانت 15 ملیونی با همین مقدار سفته و 10 درصد بلوک؛ و کارهای نظام وظیمم به خیر و سلامت تموم شد، حالا بعد از یک سال زنگ زدن که باید 45 میلیون دیگه سفته بزارین، من کلا بیخبم از اوضاع، قانون عوض شده؟ 15 میلیون بیشتر شده؟ ممنون می شم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه
    من ریشه ای می خواهم که تنم را تاب بیاورد، چند گلدان می خواهم روی شاخه هایم بگذارم... من هوا می خواهم و آب

نقل قول نوشته اصلی توسط neoanderson نمایش پست ها
    دوستان توصیه میکنم که اثلا بانک پارسیان نرید برای گرفتن ضمانتنامه .
    چون اولا اینکه برای من که ضمانتنامه 4 ساله میخاستم روزی حدود 360 تومن ازتون برای ضمانتنامه پول میگیره که حدودا شد 450 هزار تومن و بعدش 1.5 ملیون هم پول جاریتو را بلوکه میکنه برای هزینه های احتمالی. (من که نفهمیدم کدوم هزینه ها)
    این ها یه طرف 15 ملیون هم که سپرده هم هست را هم که جای خود داره و بلوکه میشه
    سلام neoanderson عزیز
    من رفتم بانک تجارت 18 میلیون گذاشتم که بتونم سودش رو هم بگیرم.البته 3 میلیونش رو سود نمی دن.80000 تومن گرفتن برای کارمزد که البته برای یکسال و پدرم مجبوره هرسال تمدیدش کنه.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط azartash نمایش پست ها
    سلام، من یک سال پیش بانک ملی وثیقه گذاشتم، ضمانت 15 ملیونی با همین مقدار سفته و 10 درصد بلوک؛ و کارهای نظام وظیمم به خیر و سلامت تموم شد، حالا بعد از یک سال زنگ زدن که باید 45 میلیون دیگه سفته بزارین، من کلا بیخبم از اوضاع، قانون عوض شده؟ 15 میلیون بیشتر شده؟ ممنون می شم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه
    اینا به عوض شدن قانون های بانک ربط داره. ببینید اگه آخرهای متن ضمانت نامه بانک متعهد شده که «این ضمانت نامه تا هر زمان که مورد درخواست آن سازمان باشد قابل تمدید است»، حق نداره شرایط جدیدی رو به شما تحمیل کنه. یعنی فقط باید کارمزد سالیانه رو بگیره و دوباره تمدید کنه (=یکی دیگه برای سال بعدی صادر کنه)! حالا اگه احساس می کنید دارن زور می گن از یه وکیل هم مشورت بگیرید.

Junior Member

دوستان عزیزم لطفا راهنمایی کنید

برای خروج از کشور با پذیرش دانشگاه خارج از کشور فقط وصیغه ی 15 میلیون تومانی هست ؟ دیگه به ضامن احتیاجی نداره ؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط gsm98 نمایش پست ها
    دوستان عزیزم لطفا راهنمایی کنید

برای خروج از کشور با پذیرش دانشگاه خارج از کشور فقط وصیغه ی 15 میلیون تومانی هست ؟ دیگه به ضامن احتیاجی نداره ؟
    سلام خیر کافیه
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Junior Member

آقا این ماجرای تمدید هر سال چیه ؟
    بانک به من گفت برا ضمانت نامۀ 5 ساله باید سپردۀ 5 ساله داشته باشم بعدم اونم منو تا 5 سال ضمانت می کنن... حالا تمدید هر سال لازمه الان باز ؟؟!

Member jandaghi1987 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی، دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifzade نمایش پست ها
    آقا این ماجرای تمدید هر سال چیه ؟
    بانک به من گفت برا ضمانت نامۀ 5 ساله باید سپردۀ 5 ساله داشته باشم بعدم اونم منو تا 5 سال ضمانت می کنن... حالا تمدید هر سال لازمه الان باز ؟؟!
    اگه کسی ضمانت یکساله بگیری نیاز به تمدید داره، شما که 5 ساله بگیری دیگه نمی خواد

Junior Member

دوستان، اون برگ اولی که وزارت علوم می ده برای نظام وظیفه رو، نظام وظیفه می گیره از آدم. یا میده دست خود فرد؟ من الان ندارمش و می خوام برگردم نظام وظیفه ضمانت نامه رو بدم بهشون. نمی دونم گمش کردم یا این که خود نظام وظیفه گرفته ازم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Andover نمایش پست ها
    دوستان، اون برگ اولی که وزارت علوم می ده برای نظام وظیفه رو، نظام وظیفه می گیره از آدم. یا میده دست خود فرد؟ من الان ندارمش و می خوام برگردم نظام وظیفه ضمانت نامه رو بدم بهشون. نمی دونم گمش کردم یا این که خود نظام وظیفه گرفته ازم.
    میبینم که مثل من بی حواس زیاده!
    منم همیشه این مشکلو دارم
    اونو از شما گرفته نظام وظیفه تا اونجایی که من یادمه
    گذاشته تو پروندت

رشته و دانشگاه

من بانک مسکن شهرستان گرفتم
    بعد از حدود 20 تا برگه رو امضا کردن و تعهد دادن و 4-5 روز کاری دوندگی فراروان قراره فردا صبح بگیرم این ضمانتنامه ی لعنتی رو!
    1.5میلیون بلوکه + 3.5 میلیون حساب بلند مدت + 2 تا ضامن آموزش و پرورشی + نامه ی کسر از حقوق + نامه درآمد خودم به مبلغ 1 میلیون + خروار خورار منت!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)