صفحه 49 از 63 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

دوستان من شایعاتی در مورد عوض شدن مقدار وثیقه شنیدم!...از دوستانی که به تازگی اقدام کردن میشه بگن آیا واقعا صحت داره یا همون 15 میلیون ثابق هست؟

Banned

واقعا صحت نداره همون 15 میلیونه خیالتون تخت. اگه سند خونه بزارید بعد میتونید به نقدی تغییرش بدید. اگه نقدی بزارید بعد نمیتونید به هیچی تغییرش بدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط pashootan نمایش پست ها
    دوستان من شایعاتی در مورد عوض شدن مقدار وثیقه شنیدم!...از دوستانی که به تازگی اقدام کردن میشه بگن آیا واقعا صحت داره یا همون 15 میلیون ثابق هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pashootan نمایش پست ها
    شایعه بود قراره 50 میلیون تومن بشه. تا امروز که همون 15 میلیون تومن هست. البته با توجه به سه برابر شدن نرخ ارز بعید نیست مقدار وثیقه رو بالاتر ببرند. نمیدونم اختیار تغییر مقدار وثیقه دست کی هست. احتمالا دست مجلس باید باشه که در این صورت فکر میکنم اگر هم قرار به تغییر باشه حداقل دو سه ماهی طول بکشه مگر اینکه تغییر مقدار وثیقه رو یک طرح فوریتی در نظر بگیرن!

Junior Member

سلام
    من امروز نامه معرفی به بانک برای ضمانت نامه رو از نظام وظیفه گرفتم. میخواستم بپرسم که آیا این نامه برای 15 تومن نقد و سفته یه جور نامه هست؟ یا اینکه نامه برای سفته فرمتش فرق میکنه؟

با تشکر

طبق گفته ی معاون یکی از بانک ها،قبول کردن سفته یعنی اینکه رئیس شعبه قبول می کنه که 15 میلیون رو از جیب خودش بده و واسه همین هیچ رئیسی چنین ریسکی رو نمی کنه.یعنی اگه شما برنگردید ن و فقط بانک رو می شناسه...حالا اگه بانک بجای پول نقد از شما سفته گرفته باشه دیگه 2 لنگ در هواست!!!تا بخواد 15 میلیون سفته رو پول کنه پیرش در میاد.این وسط فقط رئیس بانک متضرر می شه.پس اگه پارتی ندارید کلا بی خیال این گزینه بشید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjoon نمایش پست ها
    طبق گفته ی معاون یکی از بانک ها،قبول کردن سفته یعنی اینکه رئیس شعبه قبول می کنه که 15 میلیون رو از جیب خودش بده و واسه همین هیچ رئیسی چنین ریسکی رو نمی کنه.یعنی اگه شما برنگردید ن و فقط بانک رو می شناسه...حالا اگه بانک بجای پول نقد از شما سفته گرفته باشه دیگه 2 لنگ در هواست!!!تا بخواد 15 میلیون سفته رو پول کنه پیرش در میاد.این وسط فقط رئیس بانک متضرر می شه.پس اگه پارتی ندارید کلا بی خیال این گزینه بشید.
    تقریبا درست میگید. البته سفته به این کشکیا هم که میگید و رییس بانک از جیب بزاره نیست. پشت سفته رو باید دو تا ضامن معتبر مثه بازاری یا کارمند امضا کنن. به محض اینکه بانک بخواد سفته رو به اجرا بزاره میره خره اون ضامنا رو میگیره و پولشون میکنه. اگرم در هر صورت پول نشد رییس از جیب نمیده بلکه 15 میلیون تومن ناقابل به میلیاردها تومن طلبی که بانک از مردم داره اضافه میشه!
    با همه ی این اوصاف پیدا کردن رییسی که این کارو بکنه یکم سخته(خیلی سخته). :دی

Junior Member

دوستان چک کارمندی میشه گزاشت؟؟؟؟؟؟

Junior Member

سلام
    من قبلا سند خونه گذاشتم و الان می خوام با ضمانت بانکی عوض کنم.
    ۱- اگر بانک ضمانت یک ساله بده هر سال باید بریم نطام وطیفه و تمدید کنیم؟ چون شهرستانیم خیلی سخته.
    ۲- مهمه حساب به نام کی باشه؟ حتما باید به نام صاحب سند باشه یا هر کی؟
    ۳- اگر بانکی می شناسید که از بقیه شرایطش بهتره لطفا معرفی کنید.
    ۴- حتما باید همون بانکی باشه که نامه صادر شده؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam00 نمایش پست ها
    سلام
    من قبلا سند خونه گذاشتم و الان می خوام با ضمانت بانکی عوض کنم.
    ۱- اگر بانک ضمانت یک ساله بده هر سال باید بریم نطام وطیفه و تمدید کنیم؟ چون شهرستانیم خیلی سخته.
    ۲- مهمه حساب به نام کی باشه؟ حتما باید به نام صاحب سند باشه یا هر کی؟
    ۳- اگر بانکی می شناسید که از بقیه شرایطش بهتره لطفا معرفی کنید.
    ۴- حتما باید همون بانکی باشه که نامه صادر شده؟
    سلام
    1- خیر.خود بانک اتوماتیک تمدید میکنه.
    2-نه فکر نمیکنم.به نام هر کی میتونه باشه.
    3-تقریبا همه یه شرایط رو دارند.کشاورزی خود ن. و. هم بد نیست.
    4-دقیقا منظورتون رو نگرفتم ولی اگه اون نامه ای که ن .و . برای بانک میده آره باید همون بانک برین ولی میشه نامه رو عوض کرد.
    موفق باشی

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم‌افزار، امیرکبیر

دوستان من کمی گیج شدم. الان اگر بخواییم فقط ۱۵ میلیون بگذاریم و نه بیشتر، در بانک کشاورزی داخل نظام وظیفه انجام پذیره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)