صفحه 52 از 63 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

پیش فرض پاسخ : شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhd نمایش پست ها
    دوستان اگه وثیقه 15 نقدی بزاریم بعدا میشه عوضش کرد ؟
    چون من کارم عجله ای هس و ممکنه مجبور بشم از کسی قرض بگیرم و نقدی بزارم تا بعدا سر فرصت اگرشد ضمانت بانکی گیر بیارم
    من میدونم که اگر ضمانت نامه از یه بانکی گرفته باشی میتونی بعدا بری بانکش رو عوض کنی و این شدنی هست.ولی در مورد وثیقه نقدی اطلاعی ندارم.

سلام
    بانک قوامین در قبال مبلغ 15 +1.5 میلیون تومان ضمانت نامه 8 ساله با کارمزد 700 هزار تومان صادر می کند. حساب رو می تونید همون لحظه باز کنید و این قضیه ای که بعضی ها گفتن 2 ماه قبل باید باز بشه هم صادق نیست. 1.5 میلیون تومن بهش سودی تعلق نمی گیره و تحت عنوان وجه الضمان اخذ میشه!!! من نمیدونم وجه الضمان یعنی چه.
    اما به 15 میلیونتون با سود سالانه 18 درصد سود پرداخت میشه که به حساب کوتاه مدت واریز میشه و قابل برداشت هست.
    لازم به ذکر است که بانک قوامین از بانک های تحت نظارت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هست و لذا نظام وظیفه از اینکه پولتون رو در این بانک بگذارید بسیار خشنود می گردد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

دوستان عزیزی که مثل من دنبال ضمانت نامه بانکی هستن و تو فکر چیزی غیر پول نقد هستین، لطفا این پست رو بخونید

Member
    رشته و دانشگاه
    برق - امیرکبیر

آقا ما رفتیم این ضمانت نامه رو گرفتیم. توصیه اکید میکنم که اگر زمان براتون حایز اهمیت و میخواید سفته ای کار کنید از بانک هایی استفاده کنید که زود تاییده میدن. بانک صادرات با آشنای گردن کلفت 14 روز معطلم کرد. هر چند خداروشکر به خوبی خوشی انجام شد.
    معمولا این جوریه که بانک ها یک مقداریش رو (10% معمولا) به عنوان وجه ضمانت بلوکه میکنن. یعنی باید 1 و نیم میلیون مثلا تو اون بانک بخوابونید. بعد برای بقیش میتونید سفته بذارید. دقت کنید که کارمزد سفته از پول نقد بیشتر. چون اگر شما به سرتون زد که بمونید این بانک که باید بیفته دنبال وصول سفته هاش پس پیشاپیش پول این زحمتای احتمالی رو از شما میگیره !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    سلام
    بانک قوامین در قبال مبلغ 15 +1.5 میلیون تومان ضمانت نامه 8 ساله با کارمزد 700 هزار تومان صادر می کند. حساب رو می تونید همون لحظه باز کنید و این قضیه ای که بعضی ها گفتن 2 ماه قبل باید باز بشه هم صادق نیست. 1.5 میلیون تومن بهش سودی تعلق نمی گیره و تحت عنوان وجه الضمان اخذ میشه!!! من نمیدونم وجه الضمان یعنی چه.
    اما به 15 میلیونتون با سود سالانه 18 درصد سود پرداخت میشه که به حساب کوتاه مدت واریز میشه و قابل برداشت هست.
    لازم به ذکر است که بانک قوامین از بانک های تحت نظارت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هست و لذا نظام وظیفه از اینکه پولتون رو در این بانک بگذارید بسیار خشنود می گردد.
    سلام
    بانک قوامین داخلنظام وظیفه هم که این کار رو میکنه؟ بعد ضمانت نامه ی بانکی رو یعنی 8 ساله میده !!؟
    سودش که کم تر از جاهای دیگه هست (معمولا 22 هست جاهای دیگه)!
    این کارمزد واسه چی هست؟ سالیانه هست؟ یا کلا واسه افتتاح سپرده 8 ساله هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    هیچ ضمانتنامه ای نمیتونه برای بیشتر از 1 سال صادر بشه.
    تنها تفاوت بین ضمانت چندساله و یک‌ساله که نظام وظیفه اشاره کرده، در همون روند تمدید خودکار ضمانت هست. در نتیجه در مورد ضمانتنامه ای که شما داری اگه متنش مطابق متن نظام وظیفه باشه دیگه نباید مشکلی وجود داشته باشه.
    یعنی هیچ بانکی ضمانت نامه مثلا 5 ساله نمیده برای نظام وظیفه ؟ (حتی اگر سپرده بلند مدت 5 ساله باشه)
    روند خودکار تمدید ضمانت نامه چیه؟ بانک خودش که تمدید کرد، نامه میفرسته واسه نظام وظیفه؟ یا اینکه باید یکی هر سال پاشه بره نظام وظیفه تهران و نامه تمدید رو بده؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_t67 نمایش پست ها
    یعنی هیچ بانکی ضمانت نامه مثلا 5 ساله نمیده برای نظام وظیفه ؟ (حتی اگر سپرده بلند مدت 5 ساله باشه)
    روند خودکار تمدید ضمانت نامه چیه؟ بانک خودش که تمدید کرد، نامه میفرسته واسه نظام وظیفه؟ یا اینکه باید یکی هر سال پاشه بره نظام وظیفه تهران و نامه تمدید رو بده؟
    شما به بانک میگی 5 ساله میخوام،
    اونم یه 1 ساله براتون ایجاد میکنه و به مدت 5 سال در تاریخ سررسید خود به خود تمدیدش میکنه. شما اصلا متوجه چیزی نمیشی.

سلام دوستان

یکی از آشنایان داخل بانک ملت یک حساب با مبلغ 20 میلیون دارن. این مبلغ ظاهرا توی حسابی هست که شخص سهام خریده و داره سود سهام رو میگیره . مثل این مدل همکاری ها با بانک که توی تلوزیون تبلیغ میکنه . خوده شخص رفته بانک بهش گفتم با این نوع حساب نمیتونی ظامن سربازی کسی بشی . میخواستم ببینم کسی تجربه ی مشابه ای نداره ؟ نمیدونه میشه یا نه ؟ به طوری که پولشون توی حسابشون باشه سودشم هم بیاد روش ؟

با تشکر

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط shahinjc نمایش پست ها
    سلام دوستان

یکی از آشنایان داخل بانک ملت یک حساب با مبلغ 20 میلیون دارن. این مبلغ ظاهرا توی حسابی هست که شخص سهام خریده و داره سود سهام رو میگیره . مثل این مدل همکاری ها با بانک که توی تلوزیون تبلیغ میکنه . خوده شخص رفته بانک بهش گفتم با این نوع حساب نمیتونی ظامن سربازی کسی بشی . میخواستم ببینم کسی تجربه ی مشابه ای نداره ؟ نمیدونه میشه یا نه ؟ به طوری که پولشون توی حسابشون باشه سودشم هم بیاد روش ؟

با تشکر
    خیر تا جایی که میدونم نمیشه!
    برای ضمانت اولا حساب باید بلوکه بشه و به همین منظور باید نوع حساب عوض بشه که پیامدش میشه حذف سود سهام (ضمنا باید به نام شخص مشمول باشه)
    ولی اگه سود معمولی بانکی براتون کفایت میکنه همون سپرده ی معمولی 15 میلیونی خودش سود بانکی خواهد داشت ولی نمیتونید تا پایان مهلت ازش برداشت کنید (جمع میشه رو هم) اما میتونید به جای 15 میلیون تومان، 16.5 میلیون تومان به بانک بسپرید و در این حالت 15 میلیون تحت عنوان وثیقه قرار میگیره و در قبال اون 1.5 میلیون اضافه هم بانک به شما امکان برداشت سودتون رو میده.
    برای سود هم دو تا حساب باز میکنید یکی میشه حساب اصلی که 15 یا 16.5 میلیون تومان توش ریخته شده و بلوکه است، یکی هم میشه حساب فرعی که سود پولتون بهش واریز میشه و قابل برداشته.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    خیر تا جایی که میدونم نمیشه!
    برای ضمانت اولا حساب باید بلوکه بشه و به همین منظور باید نوع حساب عوض بشه که پیامدش میشه حذف سود سهام (ضمنا باید به نام شخص مشمول باشه)
    ولی اگه سود معمولی بانکی براتون کفایت میکنه همون سپرده ی معمولی 15 میلیونی خودش سود بانکی خواهد داشت ولی نمیتونید تا پایان مهلت ازش برداشت کنید (جمع میشه رو هم) اما میتونید به جای 15 میلیون تومان، 16.5 میلیون تومان به بانک بسپرید و در این حالت 15 میلیون تحت عنوان وثیقه قرار میگیره و در قبال اون 1.5 میلیون اضافه هم بانک به شما امکان برداشت سودتون رو میده.
    برای سود هم دو تا حساب باز میکنید یکی میشه حساب اصلی که 15 یا 16.5 میلیون تومان توش ریخته شده و بلوکه است، یکی هم میشه حساب فرعی که سود پولتون بهش واریز میشه و قابل برداشته.
    این که خیلی بد شد .
    الان اگر پدرم توی بانکش یه سپرده ی 17 میلیونی بلند مدت داشته باشه نمیتونه با این حساب ضامن من بشه و سودش هم بره توی حسابش ؟ منظورم اینه که اصلا دست به پولش خورده نشه و از حساب بیرون نیاد تا ضرر نشه .
    یا اینکه پول باید بیاد توی حسابی به اسم خودم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)