صفحه 55 از 63 نخستنخست ... 545464748495051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

پیش فرض پاسخ : شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط yunus نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه درگیر پروسه گذرنامه و این ها شدم، و راستش خیلی از روال کار سر در نمی آرم. هرچی هم بیشتر می خونم، بیشتر گیج می شم.
    چند تا سوال داشتم، ببخشید اگه به نظر ابتدایی می آد:
    1. برای گرفتن ضمانت نامه بانکی باید حتما پول بلوکه بشه؟ من یک فامیلی دارم که خیلی پولداره و گردش مالی حساب های بانکی اش در حد میلیاردیه و رئیس شعبه هایی هم که توشون حساب داره، همه این رو حلوا حلوا می کنن. از ایناییه که وقتی می ره بانک، رئیس شعبه جلوش دولا راست می شه و مستقیم می بردش توی دفتر خودش تا کاراش رو خودش شخصا انجام بده. البته طبعا توی عالم فامیلی نمی تونم ازش پول دستی بخوام (شکل گدایی پیدا می کنه) ولی اگه بدون پول هم بانک ها ضمانت نامه بدن، می تونم ازش بخوام دفعه بعد که رفت بانک، یه ضمانتنامه 15 میلیونی برای من بگیره. ممکنه همچین چیزی؟ بدون این که مجبور باشه پولی بلوکه کنه ضمانت نامه بگیره؟
    2. برای این کار باید اول از نظام وظیفه نامه خاصی بگیرم یا نه همین الان بهش بگم بره یه ضمانت نامه بگیره، تا هر وقت کارم به نظام وظیفه رسید ضمانت نامه رو از همون اول همراه خودم ببرم؟
    3. کلا معقول ترین و سریع ترین و کم خرج ترین راه از بین این سه تا کدومه؟ 1. ضمانت نامه بانکی 2. سند ملکی رو مستقیم بدیم به نظام وظیفه 3. سند ملکی رو بدیم بانک برای ضمانت نامه؟

دم همگی گرم
    سلام

1- همونطوری که دوستمون گفت معمولا بانک از طریق پدر یا مادر صادر می کنن (واسه اطمینان بیشتر) اما برای نظام وظیفه هیچ فرقی نمی کنه کی ضمانت میکنه مهم اینکه ضمانت نامه بانکی ضمانت کنه در صورت ایجاد مشکل اون 15 میلیون به حساب اونا واریز بشه. در مورد بلوکه کردنم بستگی به بانک داره مثلا من بانک ملی می شناسم که بلوکه می کنه بدم رئیسش کلی منت می زاره که دارم به شما حال می دم و از اعتبار خودم خرج می کنم. یک بانک دیگه مثل سامان می گه 15 میلیون بلند مدت بزار اینجا به هتم سالانه سود سرمایه گذاری بلند مدت می دیم. کلا این ضمانت نامه بانکی رو بانک می تونه سر هرچیزی بده و فقط به رئیس بانک بستگی داره.
    2- حتما باید برای گرفتن ضمانت نامه بانکی اول به نظام وظیفه میدون سپاه مراجعه کنید تا اونا نامه به بانک بزنن چون ضمانت نامه در جواب اون نامه صادر می شه و شماره نامه نظام وظیفه توش هست. نام بانک و شعبش روهم باید بدونید چون فقط بانکی که تو نامه بهش اشاره میشه باید ضمانت نامه صادر کنه. اگر به هردلیلی اون بانک نتونه باید برگردید نظام وظیفه نامه جدید برای جای دیگه بگیرید.
    3- کلا اینش بستگی به شرایط و زمان شما داره. اما همان طور که دوستمون گفتن کلا فرایند سند طولانی تر از ضمانت نامه بانکی هست و امکان داره یک هفته و شایدم 2 هفته طول بکشه اما ضمانت نامه 1 ساعت می تونه صادر شه. اما اگر سند مستقیم بخواید بدید نظام وظیفه فقط سند مسکونی شش دنگ که گروی جایی نباشه رو قبول می کنن اما بانک براش نوع ملک فرقی نداره و فقط با ارزشش کار داره.

سلام
    دوستان من در حال حاضر مشغول به تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور هستم و حدود یک سال تا پایان معاقیت تحصیلیم زمان مونده. اون زمان با وثیقه ملکی خارج شدم ولی الان چون امکان داره بعد از تحصیل اینجا بمونم می خوام وثیقه ملکی رو با ضمانت بانکی عوض کنم تا احیانا بعدا مشکلی پیش نیاد و اگه خواستن پول رو بردارن و سند رو به اجرا نگذارن. کسی در این زمینه (عوض کردن وثیقه ملکی با ضمانت نامه بانکی) و روند اون آشنایی داره؟ من حدود یک ماه دیگه دارم میام ایران و میخوام تو مدتی که هستم این کار رو انجام بدم. البته نمیدونم میشه از الان کسی از خانواده هم پیگیری این کار رو بکنه؟

با تشکر

Junior Member

سلام اقا من شهرستان هستم واسه همین نامه ضمانت بانکی که تو صفحه قبل هستش دانلود کردم. میشه قبل از رفتن به نظام وظیفه برم کارا ضمانت انجام بدم یا اینکه باید برم اول اونجا و یک نامه واسه خودم بگیرم.
    ممنون از دوستمون که فایل نامه گداشته.

نقل قول نوشته اصلی توسط wise_2321 نمایش پست ها
    سلام اقا من شهرستان هستم واسه همین نامه ضمانت بانکی که تو صفحه قبل هستش دانلود کردم. میشه قبل از رفتن به نظام وظیفه برم کارا ضمانت انجام بدم یا اینکه باید برم اول اونجا و یک نامه واسه خودم بگیرم.
    ممنون از دوستمون که فایل نامه گداشته.
    سلام

جوابتون دوتا پست بالاتر بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط kingpozitron نمایش پست ها
    2- حتما باید برای گرفتن ضمانت نامه بانکی اول به نظام وظیفه میدون سپاه مراجعه کنید تا اونا نامه به بانک بزنن چون ضمانت نامه در جواب اون نامه صادر می شه و شماره نامه نظام وظیفه توش هست. نام بانک و شعبش روهم باید بدونید چون فقط بانکی که تو نامه بهش اشاره میشه باید ضمانت نامه صادر کنه. اگر به هردلیلی اون بانک نتونه باید برگردید نظام وظیفه نامه جدید برای جای دیگه بگیرید.

Junior Member

lمن امروز زنگ زدم 096480.
    خانمه گفت واسه ضمانت باید یک دفترچه حساب باند مدت به مبلغ 15 واسه خودت بیاری بعد کاراشو اینجا بهت میگیم!!!!!!!!1

نقل قول نوشته اصلی توسط wise_2321 نمایش پست ها
    lمن امروز زنگ زدم 096480.
    خانمه گفت واسه ضمانت باید یک دفترچه حساب باند مدت به مبلغ 15 واسه خودت بیاری بعد کاراشو اینجا بهت میگیم!!!!!!!!1
    سلام

این درحالتی هست که بخواین در بانک قوامین ویا بانک کشاورزی داخل نظام وظیفه وثیقه بگزارید. در این صورت باید توی این بانک ها یک حساب داشته باشید که توش 15 میلیون باشه.

Junior Member

سلام. من چند سال پیش توی بانک ملی شهرستان وثیقه ۱۵ میلیونی با ضمانت سند و سفته گذاشته بودم و هر سال تمدیدش میکردم. امسال که پدرم برای تمدید رفته گفتند که بخشنامه جدید اومده که فقط پول نقد قبول میکنند اون هم بدون سود!
    کسی از شما با این مشکل مواجه شده؟
    بانک سامان گفته که ضمانت به همراه سود میدیم. سوال دیگه اینکه کسی تا حالا ضمانت یا بانک رو عوض کرده؟ مراحل تغییر بانک چیه؟ میشه بدون مراجعه حضوری با نظام وظیفه تهران مراحل رو انجام داد؟

Junior Member

سلام
    اون فرمی که نظام وظیفه میده که باید بانک بر اساس اون ضمانت رو تنظیم کنه، آیا مشکلی پیش میاد اگر بانک توی خود فرم دستی پرش کنه به همراه امضا و مهر ؟ یا حتما باید با همون فرمت و همون متن به صورت دقیق دوباره تایپ بشه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط milad*2 نمایش پست ها
    سلام. من چند سال پیش توی بانک ملی شهرستان وثیقه ۱۵ میلیونی با ضمانت سند و سفته گذاشته بودم و هر سال تمدیدش میکردم. امسال که پدرم برای تمدید رفته گفتند که بخشنامه جدید اومده که فقط پول نقد قبول میکنند اون هم بدون سود!
    کسی از شما با این مشکل مواجه شده؟
    بانک سامان گفته که ضمانت به همراه سود میدیم. سوال دیگه اینکه کسی تا حالا ضمانت یا بانک رو عوض کرده؟ مراحل تغییر بانک چیه؟ میشه بدون مراجعه حضوری با نظام وظیفه تهران مراحل رو انجام داد؟
    من امسال با بانک دی انجام دادم، سود 20 درصد فکر کنم. یه مقدار بیشتر گرفتن چون حساب سپرده بود.
    در مورد تغییر بانک من پرسیدم از نظام وظیفه و گفتند انجام می شه اگر بخواید، یه نامه میدن و اون نامه وثیقه رو باید از بانک بعدی بگیرید. ولی فکر کنم (نظر شخصی) که باید 15 میلیون تو یه بانک دیگه بزارید بعد اون 15 تا آزاد می شه.
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

Junior Member

دوستان اگه آشنا داشته باشی تو بانک شهرستان، میشه بدون 15 تومن ضمانت نامه گرفت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)