صفحه 57 از 63 نخستنخست ... 74748495051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط arazli نمایش پست ها
    سلام

کسی از دوستان جدیدا ضمانت نامشو تمدید کرده؟ ضمانت نامه من یک ساله بود از بانک تجارت و من هر سال تمدیدش می کردم و نامه تمدید رو یکی از دوستان می برد تحویل نظام وظیفه می داد.
    حالا امسال باز تمدید کردم ولی نظام وظیفه تحویل نمی گیره. میگن که قانون عوض شده. نامه تمدید رو لازم نیست بیاریید! می گه شما هر سال تمدید کن و نامشو پیش خودت نگهدار!

کسی جدیدا تمدید کزده؟ تجربتون رو لطف می کنین برام بنویسین؟ آخه من نگرانم اینم که اینا یه هو بزنن معافیتمو کنسل کنن. چون اگه نامه تمدید ندم بهشون از کجا می خان بفهمن که من تمدید کردم یا نه!
    دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم اصلا نیازی به مراجعه حضوری نیست. من خودم با استفاده از سفته ضمانت نامه گرفتم و فقط کارمزد سفته هارو پرداخت می کنم. تابستون یه سفر بدون مشکل هم به ایران داشتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط masit نمایش پست ها
    آقا منم خیلی گیرم. ۱ میلیون هم برام یه میلیونه.
    می‌خوام سفته بزارم. آشنا هم دارم، ولی می‌خوام نامه‌های نظام وظیفه رو ببینم قبلش نشون بدم به شعبه.
    کسی دو تا نامه رو داره:
    ۱) نامه نظام وظیفه خطاب به بانک
    ۲) نامه ضمانت‌نامه بانکی که بانک باید پر کنه

راستی اگه به نظام وظیفه بگم از بانک دیگه می‌خوام بگیرم نه کشاورزی و نه اینجا، چی بهم میگه؟ راحت می‌ده یا باید مقاومت کنم؟ کسی خبر داره در تاریخ‌های الان هنوز این کار رو میکنن؟

پیشاپیش ممنون.
    خیلی راحت به شما نامه رو میدن اصلا نگران نباشید. حتی اگر بگید با سفته هم میخواید بگیرید مهم نیست چون در نهایت نظام وظیفه پولش رو از بانک میگیره نه از شما. ضمنا متن نامه هم چیر عجیبی نیست و نیازی به نگرانی نداره. به صحبت ها و جوهای الکی توجه نکنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud0361 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 15.5 وثیقه به حساب نظام وظیفه برای خروج از کشور به مقصد آلمان برای
    تحصیل گذاشتم. چون پولی که با خودم بردم آلمان خیلی کم
    بود و کسی هم ضمانتمو نکرد تو آلمان مجبور شدم برگردم ایران و فعلا ایرانم. پول کم آوردم و میخوام
    15.5از نظام وظیفه بگیرم و جاش مثلا سند خونمونو بذارم. چه روشی از همه
    بهتره؟ سفته خوبه؟ بهترین کار چیه؟
    خواهشا و لطفا راهنمایی کنید
    اگر مشکل آشنا و ضامن ندارید بهترین وثیقه سفته هست. 2 تا ضامن دولتی نیاز داره (میتونه بازنشسته بانک هم باشه بدون نیاز به اینکه با شما نسبتی داشته باشن) و بانک هم باید قبول کنه که اونم با داشتن آشنا حل میشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط javad25 نمایش پست ها
    سلامببخشید من یه سوال در مورد ضمانت نامه بانکی داشتم و چون سوالم خیلی مبتدیانه است قبلش معذرت میخوام .
    این ضمانت نامه بانکیچیه؟منظورم اینه که من الان تازه از ارشد فارق التحصیل شدم و یه سر رفتم دانشگاهدوره کارشناسیم گفتن برا دانشنامه ات باید تکلیف سربازیت مشخص باشه. من مقصد دارمبرا پاییز امسال اپلای بزنم تمام ازمون های زبانم رو شرکت کردم فقط میترسم به اینمراحل اداریش نرسم و گیر کنم.
    سوال اصلیم اینه که برا گرفتنو بردن ضمانت نامه برای حوزه نظام وظیفه باید اکسپ داشته باشی؟این ضمانت نامه ونامه نظام وظیفه کمکی به من میتونه بکنه؟مثلا در گرفتن پاسپورت و یا گرفتندانشنامه؟به فرض که من نامه نظام وظیفه رو گرفتم و پاییز نتونستم برم بعدش چهاتفاقی ممکنه بیافته؟ایا باید برم سربازی یا این نامه میتونه برای سال بعدمم باشه؟
    ممنون میشم اگه جواب بدین.
    ضمانت نامه آخرین مرحله اپلای و خروج از کشوره برای گرفتن مجور خروج و در نهایت پاسپورت. تا وقتی که پذیرش نداشته باشی اصلا سازمان اعزام بهت نامه نمیده که بتونی معافیت تحصیلی و مجوز خروج بگیری. پس اول از همه پذیرش و ارائه به سازمان اعزام و خرید مدارک، بعد هم نظام وظیفه از تو ضمانت نامه میگیره که به ایران برخواهی گشت و در ازای ضمانت نامه به تو مجوز دریافت پاسپورت و مجوز عبور از مرز میده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

سلام
    نظام وظیفه معرفی نامه به بانک رو بهم داده و از بانک خواسته من رو تا 7.5 سال دیگه ضمانت کنه و ضمانت نامه رو صادر کنه.
    بانک مورد نظر من پارسیان هست. حالا بانک میگه ما طبق دستور بانک مرکزی ضمانت نامه رو فقط تا حداکثر 7 سال میتونیم صادر کنیم و بیشتر امکان نداره.
    سوال من اینه که آیا نظام وظیفه قبول میکنه که یه معرفی نامه دیگه بده و از بانک بخواد که زیر 7 سال ضمانت نامه بخواد؟ یا اینکه اینها هم قانون دارن که برای دوره دکترا حتما باید 7.5 ساله ضمانت نامه بیارم؟!! نظام وظیفه تهران هست و بانک شهرستان و من هی باید برم و بیام. اگه کسی اطلاع داره کمک کنه لطفاً
    آیا نظام وظیفه قبول میکنه مدت ضمانت نامه طبق خواسته من باشه برای خروج؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض دانشگاه صنعتی شریف

سلام دوستان من یک نامه ضمانت نامه از بانک صادرات گرفتم بردم نظام وظیفه قبول نمی کنه، بانک هم می گه این ضمانت نامه را بانک مرکزی گفته این جوری تهیه باید بکنیم، دوستان ممنون می شم سریع بهم جواب بدید
    ایا کسی تا به حال از بانک صادرات ضمانت نامه گرفته است؟؟
    ​هیچ آداب و ترتیبی مجو هر چه می خواهد‏ دل تنگت، بگو

Member Ameri19 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Colorado State University

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.kalamy نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک نامه ضمانت نامه از بانک صادرات گرفتم بردم نظام وظیفه قبول نمی کنه، بانک هم می گه این ضمانت نامه را بانک مرکزی گفته این جوری تهیه باید بکنیم، دوستان ممنون می شم سریع بهم جواب بدید
    ایا کسی تا به حال از بانک صادرات ضمانت نامه گرفته است؟؟
    سلام دوست عزیز،

نظام وظیفه تنها ضمانتنامه ای رو قبول میکنه که مطابق متن خودش نوشته شده باشه. بعضی از بانک ها این کار رو انجام می دن. بهترین بانک به نظر من بانک پارسیان هست چون ضمانتنامه 7 ساله صادر میکنه و دیگه لازم نیست هی هر سال تمدیدش کنید. کارش هم همش 1-2 ساعت میشه. یک حساب بلند مدت باز می کنید، 16.5 میریزید به حساب و خلاص! یک ضمانتمانه 7 ساله مطابق متن مورد نظر نظام وظیفه براتون صادر می کنند. البته نزدیک 700 هزار تومان هم کارمزد باید بدید که همه بانک ها می گیرین معمولا.

موفق باشید
    What doesn't kill you makes you stronger

Member Ameri19 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadfallahpou نمایش پست ها
    سلام
    نظام وظیفه معرفی نامه به بانک رو بهم داده و از بانک خواسته من رو تا 7.5 سال دیگه ضمانت کنه و ضمانت نامه رو صادر کنه.
    بانک مورد نظر من پارسیان هست. حالا بانک میگه ما طبق دستور بانک مرکزی ضمانت نامه رو فقط تا حداکثر 7 سال میتونیم صادر کنیم و بیشتر امکان نداره.
    سوال من اینه که آیا نظام وظیفه قبول میکنه که یه معرفی نامه دیگه بده و از بانک بخواد که زیر 7 سال ضمانت نامه بخواد؟ یا اینکه اینها هم قانون دارن که برای دوره دکترا حتما باید 7.5 ساله ضمانت نامه بیارم؟!! نظام وظیفه تهران هست و بانک شهرستان و من هی باید برم و بیام. اگه کسی اطلاع داره کمک کنه لطفاً
    آیا نظام وظیفه قبول میکنه مدت ضمانت نامه طبق خواسته من باشه برای خروج؟
    شما به بانک بگید همون 7 ساله بهتون بده و بگید که من قبل 7 سال درسم تموم میشه و شما کاریتون نباشه و بانک های دیگه حتی یک ساله میدن! بگید منظور نظام وظیفه اینه که میتونید ماکزیمم 7/5 سال ضمانت بدید ولی میشه یک سال بدید و من باز بیام هی تمدیدش کنم و .. خلاصه متقاعدشون کنید همون 7 ساله رو بدن با مسئولیت خودتون.

متاسفانه بعضی از بانک ها سر در نمی یارن که داستان از چه قراره. در هر حال بعید میدونم نظام وظیفه نامشو عوض کنه! اگر اون بانک نداد به یک شعبه دیگه همون بانک پارسیان مراجعه کنید و بگید من یک نامه میخوام مطابق این متن به مدت 7 سال! ایشالا حل میشه.

Member Ameri19 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط archer70 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شاید سوالم تکراری باشه ولی به خاطر اینکه قوانین ممکنه تغییر کرده باشن میپرسم. برای ضمانت نامه باید حساب بلند مدت به اسم خود شخص باشه حتما؟ یا به اسم کسی دیگه هم میشه؟
    خیلی ممنون از راهنماییاتون
    هم به نام خودتون میتونه باشه هم به نام فرد دیگه. بلند مدت هم باشه بهتره واسه سودش، وگرنه کوتاه مدت هم میتونه باشه.

Member Ameri19 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sinesoukhteh نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من در حال حاضر مشغول به تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور هستم و حدود یک سال تا پایان معاقیت تحصیلیم زمان مونده. اون زمان با وثیقه ملکی خارج شدم ولی الان چون امکان داره بعد از تحصیل اینجا بمونم می خوام وثیقه ملکی رو با ضمانت بانکی عوض کنم تا احیانا بعدا مشکلی پیش نیاد و اگه خواستن پول رو بردارن و سند رو به اجرا نگذارن. کسی در این زمینه (عوض کردن وثیقه ملکی با ضمانت نامه بانکی) و روند اون آشنایی داره؟ من حدود یک ماه دیگه دارم میام ایران و میخوام تو مدتی که هستم این کار رو انجام بدم. البته نمیدونم میشه از الان کسی از خانواده هم پیگیری این کار رو بکنه؟

با تشکر
    بگید خانواده تشریف ببرن نظام وظیفه سوال کنند. اگر گفتن خودش باید باشه حتما، انشالا وقتی اومدید برید عوض کنید. قاعدتا نباید مشکلی داشته باشه و اگر بگید که سند رو لازم دارید و میخواید به جاش وثیقه بزارید احتمالا قبول می کنند. نتیجه رو هم اینجا بزارید سایر دوستان استفاده کنند!

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)