صفحه 6 از 63 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

پیش فرض پاسخ : ضمانتنامه بانکی

در صورتي كه بخوايم سند ملكي رو گروي بانك بگذاريم، بايد حساب ملك رو با شهرداري در موارد: پايان كارو نوسازي، ماليات، آتش نشاني و ... تصفيه كنيم يا اينكه نيازي به اين كارها نيست؟

Junior Member

بايد تصفيه کنيد. ماليت و شهرداري لازم هست.

سه تا سوال در مورد ضمانت نامه بانكي:

1) اگه اشتباه نكم نظام وظيفه براي فوق ليسانس، ضمانت نامه سه ساله ميخواد. حالا براي اينكه كارمزد بانك رو براي سه سال، يكجا نديم و ضمانت نامه يكساله بگيريم و سال به سال تمديد كنيم، براي هر دفعه تمديد ضمانت نامه بايد دوباره تصفيه حساب شهرداري رو بياريم و پول محضر و بانك و... رو بديم؟

2) اون نامه هاي به شهرداري و قطار شهري رو محضر صادر مي كنه يا بانك؟ بچه ها رو فروم نوشتن بانك اما بانكي كه من رفتم ميگه محضر صادر مي كنه؟

3) مبلغ ضمانت نامه بانكي به جاي خريد تحصيل رايگان چقدره؟ اگه منطقه 2،1 يا 3 باشيم مقدار ضمانت نامه فرق مي كنه؟

كسي جواب اين سه تا سوالي كه من بالا مطرح كردم رو نمي دونه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza.T
    سه تا سوال در مورد ضمانت نامه بانكي:

1) اگه اشتباه نكم نظام وظيفه براي فوق ليسانس، ضمانت نامه سه ساله ميخواد. حالا براي اينكه كارمزد بانك رو براي سه سال، يكجا نديم و ضمانت نامه يكساله بگيريم و سال به سال تمديد كنيم، براي هر دفعه تمديد ضمانت نامه بايد دوباره تصفيه حساب شهرداري رو بياريم و پول محضر و بانك و... رو بديم؟

2) اون نامه هاي به شهرداري و قطار شهري رو محضر صادر مي كنه يا بانك؟ بچه ها رو فروم نوشتن بانك اما بانكي كه من رفتم ميگه محضر صادر مي كنه؟

3) مبلغ ضمانت نامه بانكي به جاي خريد تحصيل رايگان چقدره؟ اگه منطقه 2،1 يا 3 باشيم مقدار ضمانت نامه فرق مي كنه؟
    1-اولا نظام وظيفه اصرار عجيبي داره كه ضمانت نامه 3 ساله بايد ببريم.پس اين گزينه ضمانت نامه يكساله منتفيه.ولي اگر شما ضمانت 1 ساله بردي بايد بذوني كه ميندازنت بيرون.ولي يه جاي ديگه هم گفتم كه دوست من يك ساله برد و اونا هم گفتن قبول نيست و وقتي رفت پيش رئيس امور مالي نامه بهش داد كه قبول كنن(من خودم اونجا شاهد بودم!)و تصفيه حساب شهرداري و اون كوفت و زهر مارهاي ديگه هم فقط براي يكبار انجام ميشه(همون دفعه اول)و ديگه براي تمديد نياز به اون مسخره بازيا نيست.

2-محضر فقط نامه به اداره ثبت اسناد ميده و نامه به شهرداري و شركت رجا و كشتيراني و هواپيما سازي و.... رو بانك ميده!!!

3-فكر ميكنم 5 ميليون.مقدار ضمانت نامه فرقي نميكنه
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

سلام.
    خوبين؟

ضمانتنامة يك ساله براي نظام وظيفه قابل قبوله. در موقع تحويل گرفتن به شما مي‌گويند كه ساليانه بايد بياين تمديد كنيد. فقط كافيه بگيد چشم.

موفق باشيد.
    التماس دعا.
    خداحافظ.

Junior Member

سلام به همگی من چند سوال در خصوص این ضمانت بانکی داشتم
    اولا" من فوق لیسانس 1 ساله در سوئد قبول شدم
    15 تومن پول هم دارم ولی دلم نمی خواد پولمو دو سال تو یه بانک بندازم
    وثیقه ملکی هم نمی خوام بزارم
    میشه برم بانک و یه ضمانت 15 تومنی بگیرم بدون اینکه 15 تومن یا سند ملکی رو بزارم
    بعد اگه بشه این ضمانت برای یه فوق لیسانس 1 ساله چند ساله باید باشه
    در ضمن من از شهرستان می خوام برم تهران میشه ضمانتو از همین شهر خودم بگیرم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

من تو همین پست اگه اشتپ نکنم دیدم یکی از بچه ها ضمانت نامشو از شهر خودشون آورده بود مشکلی هم نداشت.
    در مورد ضمانت نامه باید ضامنات گردش پولی معادل 3-2 برابر رقم ضمانت نامه داشته باشن.
    اگه 15 میلیون هم بدی بهت سود حدودا 16% میدن
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

اولا مال به من برای فوق 4 سال معافی دادن!!!! اونروز که برای همه اینجوری بود مثلا من تا 11/3/91 معافی دادن بهم. اول خوشحال شدم بعد دیدم اینجوری باید 1 سال اضافه کارمزد بدم.
    در هر حال اونجا اول اصرار عجیبی رو 3 یا حالا 4 ساله بودن دارن. ولی بعد که چونه بزنی قبول می کنن که 1 ساله با قابلیت تمدید بگیری.

Majid__
    Guest

شنیدم برای ضمانت بانکی می شه سفته گذاشت. کسی تا حالا اقدام کرده؟ می دونین شرایطش چه جوریه ؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)